صفحه 57 از 64 نخستنخست ... 7474849505152535455565758596061626364 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 636

موضوع: ( دیتابیسGRE ) با ذکر برنامه ریزی و کتابهای خوانده شده

Unhappy پاسخ : ( دیتابیسGRE ) با ذکر برنامه ریزی و کتابهای خوانده شده

وربال 146
    کوانت 164
    رایتینگ 2.5
    تافل 94
    فک می کردم کوانت بیشتر بشم اما کلا 1 ماه نشد خوندنم. 1100 فقط رسیدم + "400 must have" با 504 و 500 اسنشیال که برای تافل خونده بودم.
    یکی از استادا میگه وربالت کمه اما نا امید نباش

پیش فرض پاسخ : ( دیتابیسGRE ) با ذکر برنامه ریزی و کتابهای خوانده شده

V:153
    Q:153
    W:3.5

یک ماه درس خوندم اون هم فقط بارونز و چند درس از ۱۱۰۰
    ولی فکر می کردم کوانتم بهتر بشه
    البته رشته من طراحی صنعتی هست و بیستر دانشگاه ها نمی خوان نمره جی آر ای

Global Moderator

Simon آواتار ها

كاربران گرامي

كليه ي پستهايي كه فقط شامل اعداد و ارقام بود بدون ارسال پيام خصوصي حذف گرديد. لطفا جهت استفاده ي بهينه از اين تاپيك ، به ذكر برنامه ي درسي و منابع مورد مطالعه نيز بپردازيد.

ممنون
    تيم مديريت AA
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

verbal: 154
    qaunt: 156
    writing: 4.0
    فرصت چندانی برای مطالع نداشتم. حدود یک ماه تونستم وقت مناسب بگذارم. فقط ۱۱۰۰ واژه ی بارونز رو یک بار خوندم بدون مرور. official guide ets و cracking gre Princeton رو خوندم. همین!
    بسته به اینکه چقدر وقت دارید، برنامه بریزین برای لغت. هر چه بیشتر بهتر. از ۱۱۰۰ شروع کنین بعدش ۳۵۰۰. اما این کافی نیست. باید تست بزنین و خودتون رو درگیر متن و سوال کنین. بهترین کتاب هم همون official guide خود ای تی اسه. برای ریاضی هم واقعاً سوالا در حد همون سوالا و نکته‌های ای تی اس هست.
    برای رایتینگ هم واجب تر از هر چیزی، issue pool سایت ای تی اسه. گرچه من فقط یه نگاهی انداختم و سر جلسه با دیدن سوال حسرت خوردم که چرا همین سوال رو با اینکه دیدم، یه بار نشستم بنویسم.
    موفق باشین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Calgary - Environmental Eng.

Verrbal: 151 (49%)
    Quant: 158 (79%)
    Writing: 3.5 (35%)
    دو ماه بی وقفه وقت گذاشتم ولی نمره ام خیلی خوب نشد. کلا بارونز رو خوندم: 1100 + verbal workbook + آمادگی آزمون بارونز. الان می بینم خیلی از دوستان نمره های بهتری آوردن از نتیجه امتحان خودم ناراضی تر شدم؛ می شد نمره ی بهتری آورد و من کم کاری کردم. Topic pool خود ETS خیلی برای writing کارامده. موضوع arguementative امتحان من دقیقا یکی از موضوعاتی بود که از میون موضوع های pool انتخاب کرده بودم و حتی یه نمونه برای خودم نوشته بود. به عقیده من رمز موفقیت تو آزمون GRE چیزی نیست جز به یاد سپاری لغات و تمرین و تمرین. حالا از هر منبعی که می خواین استفاده کنین.

Member hossein68 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ulm University

امتحان 9 نوامبر :

verbal 135
    Quant : 159
    Writing : 2.5

من 2 ماه تفریحی کتاب های افیشیال گاید ETS , barrons و کاپلان رو خوندم . سر امتحان هم خسته بودم و از کوانت و وربال هیچ کدوم راضی نیستم البته برای وربال هیچ وقتی نزاشتم و تو این مدت ریاضی تمرین میکردم که اونم انقدر سر متن های وربال خسته شدم که دقتم کم شد.
    به نظرتون ارزش ریپورت کردن داره یا بهتره اصلا ذکر هم نشه تاثیرش منفی هستش ؟؟

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

امتحان 12 اکتبر 2013
    وربال: نمره 140 - درصد 10
    کوانت: نمره 163 - درصد 87
    رایتینگ: نمره 2.5 - درصد 6

امتحان تافل 20 اکتبر 2013: نمره کل 82

امتحان 9 نوامبر 2013
    وربال: نمره 144 - درصد 21
    کوانت: نمره 168 - درصد 96
    رایتینگ: نمره 3.0 - درصد 14

============

نمره تافل را برای این نوشتم که بین دو امتحان GRE بود و بیانگر سطح زبانم بود. لازم به ذکر است بعد از امتحان اول فقط تافل خوندم. بعد از تافل فقط رفتم تو کار حفظ لغت، یعنی هیچ تست یا متلب جدیدی نخواندم.

تجربیات آزمون اول (کوانت): در قسمت کوانت حتما کلیه نوشته دور نمودار را کامل بخوانید. من یک جمله را نخواندم چون فکر می کردم توضیحات اضافی است، باعث شد که به تمامی 7 سوال نمودار اشتباه جواب بدهم.

تجربیات آزمون دوم (کوانت): در قسمت کوانت در دو سال متفاوت اشتباهی گزینه ای را زدم و همان جا فهمیدم که اشتباهی زدم. اما چون از مداد B8 استفاده کردم (به علت نرمی سرعت آدم بالا می رود) با سه پاک کن خواستم پاک کنم اما نشد. و خاکستری ماند. همین باعث شد دو نمره از کوانت از دست بدهم. برای همین توصیه می کنم از مداد های سری B هرگز استفاده نکنید بجایش از مداد HB استفاده کنید.

تجربیات آزمون دوم (رایتینگ): معنی کلمه scandal که در سوال اول آمد را نمی دانستم. پیش خود یک معنی فرض کردم و و طوری نوشتم که حتی اگر معنی های نزدیک آن کلمه فرضی نیز باشد رایتینگم معنی بدهد، و نتیجه داد و شما هم می توانید این کار را بکنید. البته عبرتی هم دارد: حتما سوالات قبلی رایتینگ که در سایت ETS موجود هست را سریع بخوانید و کلماتی را که معنی آن را نمی دانید در بیارید و حفظ کنید.

مقایسه دو امتحان (رایتینگ): رایتینگ امتحان دوم کمی آسان تر بود ولی نه آن قدر که تفاوت چشمگیری در نمره ی تان احساس شود

مقایسه دو امتحان (وربال): من تست های کتاب ETS را زده بودم و تست های کتاب های دیگر و به این نتیجه رسیدم که آزمون اول خارج از استاندارد بود به طوری که من کلیه سوالات وربال را شانسی زدم، از خوش شانسی من 140 شدم. من به زدن سوالات ریدینگ دل بسته بودم اما آنقدر لغت در متن ریدینگ ها آمده بود که اصلا نمی فهمیدم متن چی میگه. یک جمله معروف برزآبادی دارد که می گوید «لغت خار چشم هست، تا لغت یاد نگرفتید ریدینگ نزنید». اما کو گوش شنوا! در امتحان دوم 10 تا سوال ریدینگ را فهمیدم و زدم و چند تا سوال لغت را تقربی زدم و بقیه ریدینگ ها را حدسی (با شک) زدم و بقیه لغت ها را کاملا شانسی و نهایتا 144 شدم. تو این امتحان سوالات استاندارد بود و خبری از لغت های آنچنانی زیاد در متن ریدینگ ها نیود. تو امتحان اول من انتظار 130 داشتم چون حتی یک سوال را هم نمی دانستم و از وقتی که برای وربال گذاشته بودم بسیار ناراحت بودم ولی در امتحان دوم فهمیدم که همیشه امتحان به این سختی ها نیست. برای همین می گویم امتحان دوم بسیار آسانتر بود.

مقایسه دو امتحان (کوانت): من موقعی که تست های کتاب های مختلف را می زدم به جای 40 دقیقه وقت مجاز در 30 دقیقه می زدم. کوانت امتحان اول را سر موقع (زمان مجاز) تمام کردم و وقت نداشتم برگردم ببینم بی دقتی کردم یا نه. اما سر امتحان دوم کوانت را در 20 دقیقه زدم و دو دور نیز مرور کردم تا بی دقتی هایم را در بیارم. تازه بازم وقت زیاد آوردم. به عبارت دیگر امتحان دوم کوانت بسیار بسیار راحت تری نسبت به امتحان اول داشت. هر چند اگر در امتحان اول بی دقتی (نخواندن متن زیر نمودار) و در امتحان دوم از مداد HB استفاده می کردم می توانستم جفتش را 170 بشوم. به طور خلاصه زمانی که صرف زدن دور اول تست های کوانت شد کاملا نشانه وقت گیر بودن سوالات آزمون اول داشت. یعنی از نظر علمی در یک سطح دانش بودند ولی از نظر وقت گیری (حجم محاسبات) آزمون اول بسیار بیشتر از آزمون دوم بود.

منابع مطالعاتی خودم: من برای وربال چند درس اول 1100 و لغت های برز آبادی را خوانده بودم که در امتحان بکارم نیامد. برای تست من کتاب قدیمی منهتن، کتاب ETS و کتاب پترسون را خوانده بودم. در مورد کوانت کتاب ETS و پترسون و منهتن جدید را زده بودم. برای من از نظر علمی چیز جدیدی نداشت ولی باعث شد بفهمم کجا بی دقتی دارم و خودم را اصلاح کنم. در مورد رایتینگ نیز من رایتینگ های نوشته شده ETS و برزآبادی را خواندم. از کلاس برزآبادی فقط قسمت رایتینگش به دردم خورد. منابع مطالعاتی مورد استفاده من بازدهی خوبی نداشت برای همین هرگز توصیه نمی کنم راه من را بروید.

منابع مطالعاتی پیشنهادی:
    رایتینگ: رایتینگ های نمره داده شده در کتاب ETS ، رایتینگ برز آبادی، استخراج لغات متن سوالات رایتنیگ منتشر شده توسط ETS ، اگر وقت کافی داشتید روزی به یکی از سوالات منتشر شده نیز پاسخ دهید
    لغت: فقط و فقط سه کتاب «مک مستر» ، وربال ادونتیج و دو جلدی اسمارت ورد. سراغ هیچ کتاب دیگری نروید.
    تست لغت: فقط کتاب های ریوایز شده
    ریدینگ: هر کتابی که دستتان آمد. حتی کتاب بیگ بوک. اگر وقت دارید تا لغت را به سطح مناسبی نرساندید ریدینگ نزنید مگر این که یک ماه تا امتحان بشتر وقت نداشته باشید.
    کوانت: ابتدا قسمت ریاضی کتاب ETS سپس کتاب جدید منهتن
    هفته آخر: سوالات انتهای کتاب ETS و همچنین پرکتیس بوک

توصیه آخر: اگر امتحان کاغذی شرکت می کنید حتما هم مهر و هم آبان را بدهید تا اگر مثل امسال یکی اش غیر استاندارد بود شانس اپلایتان را از دست ندهید. می بینید که جمع نمرات وربال و کوانت من از 303 به 312 افزایش پیدا کرد همین طور نمره رایتینگ من 0.5 نمره زیاد شد.
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    chemical Engineering- Isfahan University of Technology

وربال:155
    ریاضی: 168
    رایتینگ:3.5

من دفعه دوم بود که امتحان می دادم. برای این امتحان حدود 1 ماه مرخصی کامل گرفتم. اما پایه لغتم از قبل خوب بود. فکر کنم خیلی ها نمره شون بهتر من شده اما به نظرم رسید که منم نکاتی رو یاد اوری کنم.
    وربال: توصیه من شدیدا به دوستان این هست که تا اونجایی که می تونن متن های سنگین بخونن. اولش کار بسیار سختیه ولی بعد از یک مدتی راه می افتید. حتما برای خوندن متن ها زمان رو در نظر بگیرید. من توی این یک ماه تا اونجایی که تونستم متن خوندم و سعی کردم سرعتم رو هم تا اونجایی که می تونستم افزایش بدم. متن های bigbook رو خوندم و یه جزوه ای هم از اینترنت دانلود کردم که شامل 35 تست که فقط شامل ریدینگ بود می شد. البته یه سری هاش رو توی bigbook دیدم. دوستان توجه کنن که امتحان GRE با فرمت جدید دیگه به نسبت فرمت قبلی لغت محور نیست و اگه کسی بتونه متن ها رو که خیلی هاش قابل پاسخ دادن هست رو بزنه نمره خوبی بدست میاره. من برای لغت کتاب 1100 رو خوندم و هم چنین لغت های اخر کتاب کاپلان و واقعا فکر می کنم به بیشتر از این نیازی نیست. فقط باید این لغت ها رو توی جمله ها ببینید و معنی های مختلفش رو بلد باشید چون توی امتحان بعضه هاش واقعا گیج کننده هستند. من توی این امتحان اول رفتم سراغ تست های تک گزینه ای، بعد سراغ Sentence equivalence، بعد متن های سبک، بعد تست های دو گزینه ای، متن های سنگین و در نهایت تست های سه گزینه ای. فکر کنم این استراتژی باعث میشه که از زمان حداکثر استفاده رو ببرید.
    ریاضی: حدود دو هفته وقت گذاشتم. دوستانی که رشتشون فنی هست به نظرم تا اونجایی که امکان داره باید روی کاهش ضریب اشتباهاتشون کار کنن چون واقعا توی این امتحان مهم ترین عامله و اکثر بچه ها هم سطح ریاضی بالایی دارن. من جزوه ETS رو خوندم و تست های کاپلان و خود ETS رو زدم. به نظرم اومد که سوالای امتحان 9 نوامبر از سطح ETS اسون تر بود اما واقعا دقت بالا و حواس جمع می طلبید.

رایتینگ: من واقعا وقت زیادی روی این قسمت نتونستم بذارم ولی نمونه های توی سایت ETS رو قبل امتحان می خوندم و در حد 4 یا 5 دقیقه درباره چیزهایی که می تونستم بنویسم فکر می کردم.

در مورد وربال متن ها، در مورد ریاضی دقت و در مورد رایتینگ دیدن نمونه ها مهم ترین چیزهایی بودن که توی این امتحان به کمکم اومدن. امیدوارم همه موفق باشن.

Member
    رشته و دانشگاه
    قدرت آزاد خمینی شهر

V:151
    Q:161
    W:3

خیلی از مطالب رو دوستان کامل توضیح دادن، من هم جند نکته رو از تجربه خودم بگم:
    1. من روزی که شروع کردم برای امتجان، برای وربال اول 1100 رو خوندم (You Need To Know)، حدود 30 درصد رو که خوندم از خودم تست گرفتم و 141 شدم، بعد از تموم کردن 1100 و تسلط بالا روی اون نمره من بین 148 تا 150 نوسان می کرد، این مجموعه بسیار لازم و ضروریه. بعد از اون چون می خواستم حداقل 155 بیارم، کمی با Practice Book ها تمرین کردم که تقریبا در مدت 2 هفته نمره من درجا میزد. بنابراین مجموعه Verbal Advantage رو شروع کردم و خیلی فشرده خوندمش ولی تا زمان امتحان به اندازه 1100 به اون مسلط نشدم، اما نکته مهم این بود که این مجموعه کمک آنچنانی به بالا رفتن نمره من نکرد. البته این مجموعه خیلی مجموعه خوبیه به خصوص بخش صوتیش که کلی در تلفظ ها کمک می کنه و این که برای هر کلمه کلی توضیح و مثال داره، ولی برای من در امتحان چندان مفید نبود.
    بعد از 1100، تاثیر بزرگ رو خوندن متن از Big Book گذاشت که در تست های تمرینی نمره من تا 156 بالا رفت. هر شب 3 تا 4 متن تمرین می کردم و بعد از تمرین جواب ها رو بررسی می کردم و اشتباهاتم به مرور کمتر میشد.

اما مشکل بزرگی سر امتحان اتفاق افتاد و اون طولانی بودن متون قسمت اول وربال و سرعت پایین من بود، که باعث شد حدود 6 سوال از این قسمت رو وقت نکنم بخونم. مجبور شدم در قسمت Q سرعت رو بالا ببرم و وقت اضافی رو ببرم برای وربال، که تاثیرش رو روی نمره من می بینید. نکنید این کار رو

2- در مورد Q، من بدون خوندن ریاضی اولین تست ETS رو زدم و 165 آوردم. بعد از اون ETS رو خوندم و همین طور از بارونز ریاضی رو تمرین کردم، در چند هفته آخر بین 166 تا 170 میوردم و حتی بعد از امتحان هم 1 غلط بیشتر پیدا نکردم. به هر حال پیش فرضم این بود که ریاضی مسلطم و تمرکز اصلی و وقت بیشتر رو روی V گذاشتم، که اشتباه بود. من هر سکشن تقریبا تا 10 دقیقه وقت اضافه میوردم. لازم به این قدر سریع زدن نیست، تمرکزتون رو بالا ببرید تا از بی دقتی پرهیز کنید.

همگی موفق باشید. آزمون سختیه ولی با برنامه ریزی و انتخاب منابع مناسب آوردن 320 کار ساده ایه. امیدوارم دیر به این باور نرسید.

Junior Member

V: 140
    Q: 170
    W: 2.5
    سلام. دفعه اول و آخرم بود. مهندسی برقم. وربال پاک پاک رفتم سر جلسه شانس و اقبال! کوانت کتابخونه رو گشتم یه سری تست از دوستای چینی بود زدم فقط. رایتینگم دو سه روز کار کردم. چون شاغلم همون یه هفته هم خوندم هنر کردم. راضیم. یه توصیه: استرس الکی نداشته باشین. به امید موفقیت همه دوستان...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)