صفحه 59 از 64 نخستنخست ... 949505152535455565758596061626364 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 581 تا 590 , از مجموع 636

موضوع: ( دیتابیسGRE ) با ذکر برنامه ریزی و کتابهای خوانده شده

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ( دیتابیسGRE ) با ذکر برنامه ریزی و کتابهای خوانده شده

verbal:148
    Quant:167
    من کتاب 1100 رو خوندم برای لغت و ریدینگ های کتاب بیگ بوک رو چند تاییشو رو خوندم و تست هاش رو زدم
    برای کوانت 6 جلد اول کتابهای منهتن رو خوندم و کتاب منهتن 5lb هم تستهاش رو زدم
    برای رایتینگ نمونه ها ومثالهای موجود رو خوندم که بهم کمک کرد تا بفهمم مفهوم و به خصوص قسم آرگیومنت رو چجوری باید بنویسم
    رشته ام هم مهندسی مکانیک هست.

Junior Member

Q:164
    V:155
    نمره رایتینگ هم هنوز نیومده. برای V از اپلیکیشن فلش کارت های Magoosh واسه اندروید استفاده کردم و کتاب کاپلان رو هم خوندم، 4 تا آزمون نمونه هم دادم. واسه Q هم فقط همون 4 تا آزمون نمونه رو کار کردم. تقریبا سه هفته روزی 2 3 ساعت وقت گذاشتم...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Material Science-EPFL

Q 168
    V 154
    W 4.0
    2013 October 12th
    حدود یک ماه خوندم. تقریبا یک چهارم از لغات GRE Barron's 800 words،
    20 هفته از 1100 + تستهای کامل از کتاب های official guide ETS & Grober
    کلاس هم رفتم. قسمت ریاضی رو هم از Barron's خوندم ولی تمرین از کتاب های دیگه بعدش حل کردم. برای رایتینگ هم روزی یدونه مینوشتم از ETS GRE writing pool.
    ویرایش توسط nilo0far : August 7th, 2014 در ساعت 07:16 AM دلیل: اسم کلاس
    این نیز بگذرد ...

Junior Member

V:148
    Q: 163
    من لغت های ته کاپلان و حفظ کردم و هر سه تا کتاب ETS رو هم تستاشو زدم. یه ضمیمه خلاصه ی ریاضی رو که ته کاپلانه واسه Q خوندم
    در مجموع و به نظر من خوندن دقیق و با حوصله ی کتاب های ETS تا حد زیادی سوالات رو پوشش میده.
    من 20 روز خوندم

آزمون 27 شهریور (18 سپتامبر) - مرکز امیربهادر
    V : 142
    Q : 165
    دوستانی که آزمون بصورت CBT میدن خیلی حواسشون باید جمع باشه. سطح سوالات برای ست دوم کاملا تحت تاثیر نتایج ست اول هست. من ست اول کوانت رو خیلی راحت و بدون اشکال زدم و کلی هم وقت اضافه آوردم. در نتیجه سوالات ست دوم کوانت بسیار سخت تر شد. مخصوصا سوالات پایانی... طوری که برا ست دوم مجبور شدم شانسی هم بزنم و استرس زیادی هم بهم وارد شد. هیچ نرم افزاری نیست که آزمون CBT رو به درستی شبیه سازی کنه و بتونه به این صورت سطح سختی سوالات رو تغییر بده. اگر من قبلا آشنایی داشتم، مطمئنا برا ست دوم با همون حوصله ست اول تست نمیزدم و سرعتم رو بالا تر می بردم.
    برای وربال حتما حتما حتما کتاب 1100 واژه رو باید خوند. حداقل نصفش ضروریه. تا نمره تون 140 رو رد کنه. بعدش برای بالا بردنش باید از سایر منابع استفاده کنین... واقعا مشکله
    برای رایتینگ تمام موضوعات بدون استثنا از Pool of Issue Topics و Pool of Argument Topics انتخاب میشن. شک نکنین. حداقل 50 تای اول از هر کدوم رو کامل بخونین و متوجه بشین.( معمولا تو آزمون، بیشتر از 50 تای اول میاد) برای تمرین هم سعی کنین 10، 20 تا از همون تاپیک هارو با زمانسنجی کار کنین و کامل رایتینگ های سمپل خود ETS رو چند بار بخونین.

Junior Member

آزمون CBT دیباگران تهران 28 سپتامبر
    وربال 152 کوانت 164
    لغت فقط 1100 و وربال ادونتیج پرینستون رو خوندم و برای رایتینگ جزوه برزآبادی رو. برای کوانت هم فقط یه فایل very hard question مگوش رو زدم.
    کلا دوسه روز بیشتر نخوندم. اصلا آمادگی آزمون نداشتم وقتم خیلی تلف شد سر تست زدن. ولی به نظرم لغتهای جزوه برزآبادی خیلی مفید بودن. پیشنهاد میکنم اگه مث من قراره بدون هیچ آمادگی برید سر جلسه آزمون لااقلش یدونه نمونه تست کامل یکی دوروز قبل ازمون بزنید یکم مدیریت زمان دستتون بیاد.

Junior Member

آزمون CBT سنتر سنجش، 28 سپتامبر
    وربال 148، کوانت 164 رایتینگ 3.5
    برای وربال: 1100 و verbal advantage
    برای کوانت: Official Guide ETS و Barrons (کتاب Official Guide خیلی بهتر از Barrons هست چون بنظر من سوالاش و مفاهیمش خیلی به امتحان نزدیکه، بچه هایی که خیلی وقت ندارن به نظر من برای کوانت حتما Official Guide رو بخونن. Barrons به نظر من راحت تر از امتحان واقعی هست)
    رایتینگ: دو تا فصل از کتاب Writing Skills for GRE and GMAT (کتاب خوبی بود و بهم دید داد)
    سوالات رایتینگ در مجموع خیلی راحت بود.
    از نمره وربال راضی نیستم چون قشار امتحان باعث شد که یکی از بخش ها رو خراب کنم. راحت می تونستم بالای 150 بیارم (البته نه خیلی بالا)
    و کوانت هم سه تا section داشت که به احتمال 90 درصد section سوم تأثیر داده نشده. تو این سه تا Section من فقط یک سوال رو نتونستم حل کنم ولی احتمالا اشتباهات الکی زیاد داشتم که نمره ام 164 شد.

پیشنهادات:
    در وحله اول اصلا استرس نداشته باشید چون امتحان راحتتر از اونی که فکرش رو می کنیم.
    دوم اینکه به نظر من در بخش وربال اون سوالاتی رو که 3 تا جا خالی داره بگذارید آخر سر بزنید چون خیلی وقت گیره و احتمال درست زدن هم پایین هست. (بخصوص کسایی که نمره خیلی بالا نمی خوان)
    امتحان کامپیوتری این امکان رو فراهم می کنه که به راحتی بتونید سوالاتی رو که بلد نیستید و یا می خواهید آخر سر جواب بدید، مارک کنید و خیلی راحت بعدا بر گردید. بنابراین بخصوص در بخش وربال از سوالتی شروع کنید که خودتون می دونید شانستون بیشتر هست و رو سوالات سخت وقت تلف نکنید.
    تو بخش کوانت هم زمان رو مدیریت کنید، در کل تو این بخش وقت به اندازه کافی هست و بچه هایی که سریع تست می زن، حتی بنظر من می تونن حداقل نیمی از سوالات رو یک بار دیگه مرور کنن بنابراین از مارک کردن بخوبی استفاده کنید ولی یادتون باشه که روی یک سوال وقت تلف نکنید.
    در کل امتحان کامپیوتری خیلی باحال بود و من که خوشم اومد هر چند از نمره ام خیلی راضی نیستم
    ویرایش توسط ThePrince : October 6th, 2014 در ساعت 10:42 PM

Verbal 151
    Quant 165
    Writing 3.5

من از تجربیات دوستان خیلی استفاده کردم در نتیجه خواستم منم تجربیاتم رو در اختیار بذارم امیدوارم که مفید واقع بشه.

برای Verbal که بدیهیه باید هرچه بیشتر لغت بلد بود ولی برای کسی که یه ماه وقت داره شاید فقط خوندنه Essential Barrons منطقی باشه و برای کسی که 6 ماه وقت داره 3500. در مورد زمان لازم برای آماده شدن هم
    این امر بستگی به بک گراند افراد داره و به نظرم صحیح نیست زمان کافی رو پیشنهاد بدم.

برای سئوالات چه جای خالی چه ریدینگ، صرفنظر از لغت، 2 تا امر خیلی مهمه:

اول استراتزی مناسب یعنی نحوه برخورد با سئوال و جواب رو بلد باشیم. برای این منظور کتابهای Cracking Princeton و Manhattan (فکر کنم جلد 6 و 7بود) خیلی خوبن. مخصوصا ریدینگ منهتن خیلی خوب بود.
    دوم تمرین تمرین تمرین. من 1014 پرینستون و 5lb منهتن رو زدم کلا یه ماه روزی یه ساعت وقت گرفت و به تدریج نمراتم توام با لغت خوندن بهتر شد.

برای Quant هم بچه های فنی مشکلی نباید داشته باشن، فقط کمی آمار وتفسیر نمودار خوندن کافیه. ولی باید کمی تست زد. این اشتباهه خیلی بزرگیه که بدون تست زدن رفت سر امتحان. همین مطالب آسون هم به کمی تجربه و آشنایی با سئوالات و اصطلاحات رو میخواد. بارونز یا منهتن خوبن. من از منهتن دو تا سئوال یکی رو زدم و 2 هفته بدون اینکه چیزی بخونم با روزی 1.5 ساعت اماده شدم. اگه کامل نزدم فکر کنم ناشی از بی دقتی و بد خوندن بوده باشه وگرنه سئوالات آسون بود.

برای writing من کمتر از 3 ندیدم و بیشتر از 4 هم ندیدم. زیاد وقت نذاشتم فقط با نحوه تحلیل و دید انتقادی آشنا شدم و یه تمپلیت ساختم و 4 تا انشا نوشتم. یوتیوب ویدئو های آموزشی خیلی خوبی داره حتما ببینین.

نکته 1: برای سریع لغت خوندن تو زمان کم اونها رو تو A4 نوشتم کتاب Essential Barrons شد دو صفحه. ابهت کتاب برام کامل شکست. دوست داشتین امتحان کنین.
    نکته 2: به قول یکی از دوستان دو بار امتحان بدین. بعضی وقتا سئوالات سخت و آسون میشه. هم اینکه با نمره بار اول خیالتون راحت میشه که یه نمره ای دارین امتحان دوم کم استرس تر میشه.

موفق و سربلند باشین و شاد. منم دعا کنین))

Junior Member

Quant 169
    Verbal 150
    Writing 3.5

مدت زمان مطالعه: حدود 2 ماه

Quant:
    منابع مطالعاتی: ETS, Very Hard Magoosh, Barrons,Kaplan
    امتحان ما شامل دو بخش Quant و سه بخش Verbal بود. سوالای بخش اول Quant از نظر سختی کاملاً مشابه با سوالات نرم افزار Power II بود اما سختی سوالات در بخش دوم بسیار بیشتر بود به طوریکه تحلیل سوالات نموداری اون بسیار وقتگیر بود. به نظر من اگر با کمبود وقت مواجه هستید در این بخش کتاب ETS (برای آشنایی کلی با بخش های مختلف آزمون) + Very hard Magoosh کفایت می کنه...

Verbal:
    منابع مطالعاتی: کلمات آخر کتاب Kaplan
    من با توجه به کمبود وقت، نرسیدم که کتاب های بیشتری رو مطالعه کنم، اما مطمئناً هر چه لغات بیشتری بلد باشید شانستون برای گرفتن نمره ی بالاتر بیشتر میشه... اما یک نکته ی بسیار مهم در این بخش مدیریت زمانه. با توجه به زمان کمی که در اختیار دارید باید به بهترین نحو از اون استفاده کنید، من با توجه به اینکه دایره ی لغاتم گسترده نبود بیشتر زمانم رو بر روی سوالات Reading گذاشتم... به طور کلی خیلی مهمه که پیش از شروع امتحان استراتژی مشخصی برای این بخش داشته باشید تا مدیریت زمانتون بهینه باشه. سطح سوالات هم به نظر من در حد همون نرم افزار Power II بود.

Writing:
    به نظر من بخش Argument خیلی ساده تر از Issue هست و با مطالعه ی چند نمونه خیلی راحت می توان یک Template ساخت و بر اساس اون نوشت. به طور کلی برای گرفتن نمره ای در حدود 3-3.5 خیلی زمان زیادی لازم نیست، فقط تا جایی که وقت دارید Sample های مختلف رو بخونید تا ایده های قوی تر به ذهنتون برسه.

موفق باشید

Member payamf1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

آزمون 28 اکتبر
    Verbal: 147
    Quant: 152 -Long Format
    Writing: NS

مدت مطالعه:
    برای کوانت و وربال و رایتینگ (غیر از لعت) : حدود 3 هفته - برای لعت هم پایینتر گفتم و حدود 60 روز

منابع مطالعاتی:
    وربال: کتاب بارونز NEW GRE

کوانت: کتاب بارونز NEW GRE متد و تمرینهاش رو خوندم - تمرینهای ETS Official Guide - در حدود 20 سوال از Magoosh Very Hard Questions (که از همین فروم گرفتم)

برای لغت GRE هم فقط کتاب 800 Essential Words for GRE رو تا درس 60 خوندم (از کل حدود 80 درسی که داره)

برای قبل از آزمون اصلی، 2 آزمون آزمایشی همان کتاب بارونز New GRE و 2 آزمون آزمایشی PowerPREPII که مال خود ETS هست رو کار کردم که جمعا میشه 4 آزمون آزمایشی.

در تست سنتر سنجش آزمونم رو دادم و پیشنهاد میکنم اونهایی که میخوان اپلای کنن حتما یادشون نره کد اون 4 دانشگاه رایگانی رو که میتونن Submit Score انجام بدن رو با خودشون ببرن که اذیت نشن. کوانت سختتر از چیزی بود که خونده بودم و سطح سوالات بالاتر بود کلا تو روز آزمون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)