صفحه 2 از 121 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1209

موضوع: پیدا کردن خانه یا همخانه در دانمارک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط hesam_beigy نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    ميخواستم بدونم كه مثلا مثل تهران دسته بندي اي داره كه مثلا آرياشهر، پونك خوبه ولي با همون بودجه ميشه تو اميرآبادم خونه گرفت كه دسترسيش به مركز شهر بهتره، يا اصلا خود مركز شهرش كجاست.
    كلاً ميخواستم بدونم كه طبقه بندي اي وجود داره كه من و كساني كه تازه ميخوان بيان بدونن از كجاها واسه گشتن دنبال خونه شروع كنن؟ (مثلا در مورد تهران در مورد دسترسي به مركز شهر، 1- ميدان وليعصر، ميدان انقلاب 2- امير آباد، گيشا 3- آرياشهر، پونك و ... )
    بازم ممنون
    اينجا hallerup گرونتر از جاهاي ديگه است

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arams نمایش پست ها
    دوستان سلام
    یک سوال داشتم از دوستانی که کپنهاک هستند. مدتیه دارم دنبال خونه می گردم . اطلاعاتی می خواستم راجبه کمون ها. دقیقا چطور میشه فهمید محدوده این کمون ها رو ؟ و من اگه بخوام بلفرض یکی از کلاس های زبان kiss یا sporgcenter hellerup شرکت کنم باید در کمون خاصی باشم؟
    و دوم اینکه کمونی هست که هزینه این کلاسها رو پرداخت نکنه؟ مثلا شنیدم دوستانی می گن می خوایم بریم کمون فلان چون هزینه موسسه kiss رو می ده.

ممنن ازراهنماییتون
    به خود كلاس زبان ايميل بزنيد، من چون كپنهاگ هستم كيس هزينه و نميده ولي sprogcenter Hallrup هزينه رو ميده و كلاس زبانش هم وسط بيمارستان تو يه دپارتمان جداست،احتمالا برا اگوست من هم اينجا ميرم

ممنون از پاسختون
    چطور می تونم .وقتی یه خونه از سایت www.dba.dk پیدا می کنم بفهمم متعلق چه کمونی ست؟
    سلام.

ببینید با کد پستی (که عددی است 4 رقمی) و گوگل به راحتی میتونید بفهمید. مثلا هر چی با 8 شروع بشه آرهوس یا نزدیک اونجاست. به طور مشخص 8000، 8100، 8200، 8220، 8320 .... خود آرهوس هستش. در سایت www.boligportal.dk هو در قسمت سرچ همه رو میاره و میتونید کامل ببینید.

موفق باشید

پیش فرض پاسخ : پیدا کردن خانه یا همخانه در دانمارک

دوستان علاوه بر هاستل می تونید از سایت زیر هم برای گرفتن خونه های اشتراکی استفاده کنید https://www.airbnb.com/s/Copenhagen--Denmark قیمتهاش از هاستل مناسب تره و ینکه اتاق ها خصوصی هستد و اغلب سرویس و آشپزخونه مشترک هست.

حتی در خود سایته www.dba.dk هم علاوه بر خونه های مستقل می تونید برای 1 ماه تا 1 سال هم اتاق برای اجاره پیدا کنید.

نکته آخر اینکه اگر هنوز اونقدر به دانمارکی مسلط نیستید که اطلاعاته سایتها رو بخونید از google translate استفاده کنید ولی danish to english . به فارسی خیلی بد ترجمه می کنه
    قابل توجه دوستان عزیز:

در دانمارک خونه به مجرد و خارجی بد میدن. برای این کار حتما باید آشنا داشته باشین. یا اینکه خودتون هاستل رزرو کنین. البته اگر بیاید دانمارک و حضوری بگردید یکی دوهفته ای پیدا میکنید. ولی چند روزه خیلی مشکله.
    ضمنا خونه های کوچیک رو رو هوا میزنن. چون طلاست. مثل بعضی ماشین ها که صبح آگهی میکنن تا ظهر طرف فروخته (مثل پراید و ال نود). پس اگر با همسر و بچه میاید بهتره کمی خونه های بزرگتر بگیرید که گیرتون بیاد. در غیراین صورت اذیت میشید. خونه تو کپنهاگ و آرهوس بد گیر میاد. بقیه شهر ها رو نمیدونم. ولی مثلا اودنسه بهتر گیر میاد. قیمت ها هم بهتره.

موفق باشید
    کاوه

Member
    رشته و دانشگاه
    /////////////

قانون SHare کردن خونه چیه؟ منظورم اینه که نمیشه از اول یکی خانه بزرگتری (که می گویید راحت تر گیر می‌آید) بگیره بعد بگرده هم خانه مطلوب را پیدا کنه؟ یا اینکه از اول باید همخونه‌ها معلوم باشند؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد عمران - تهران مرکز

سلام،
    قانون خاصی نداره. فقط هر کس باید یک اتاق واسه خودش داشته باشه. اگه مستاجرها از اول معلوم باشه بهتره چون هم صاحب خونه مستاجراشو می بینه هم اینکه شما نمی خواید تا پیدا کردن هم خونه هزینه کل خونه رو بپردازید.
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    electrical Eng, univ of Tehran

سلام
    من هم 4 آگوست می رم با خانمم قصد موندن نداریم فقط آدرس میخوایم

یه سوال و اون اینکه امروز زنگ زدم اسبرگ به یه آژانس مسکن طرف گفت باید 500 کرون بدی رجیستر شی بری تو نوبت بین 6 ماه تا 12 ماه برای 1و2و3 خوابه تو نوبت باشی آیا این درسته و اگه همینطوره شما و یا بقیه دوستان چطور خونه میگیرن ؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط ali2003 نمایش پست ها
    سلام
    من هم 4 آگوست می رم با خانمم قصد موندن نداریم فقط آدرس میخوایم

یه سوال و اون اینکه امروز زنگ زدم اسبرگ به یه آژانس مسکن طرف گفت باید 500 کرون بدی رجیستر شی بری تو نوبت بین 6 ماه تا 12 ماه برای 1و2و3 خوابه تو نوبت باشی آیا این درسته و اگه همینطوره شما و یا بقیه دوستان چطور خونه میگیرن ؟
    ممنون
    درود بر شما.
    شما لازم نیست 1 هفته ای خونه بگیرید. زمان بیشتری دارید.
    اون حرفی که بهتون زده تقریبا درسته. اونها خونه های سازمانیه که مال بولی bolig هستش که فکر کنم رجیستریشن 500 تا هم نیست. کمتره.
    ولی توصیه من به شما اینه که بیاید اینجا یک هفته تو هاستل جا بگیرید و سپس تو www.boligportal.dk
    عضو بشید از اینجا. البته برای 4 روز. که میشه 30 کرون. که بتونید تلفن لندلورد رو ببینید. با این روش میتونید باهاشون قرار بذارید و خونه ببینید. البته باید صبح اول وقت بهشون زنگ بزنید که خونه اجاره نره. چون مثل برق میبرن.
    به خارجی و مرد مجرد بد خونه میدن. بهتره که یک خانم با تلفن صحبت کنه. یا اینکه دوستتون که دانمارکی بلده باهاشون صحبت کنه. البته از طریق ایمیل هم باهاشون میتونید ارتباط بگیرید یا حتی پیامک بزنید و سپس قرار بذارید.

موفق و موید باشید
    کاوه

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc in Construction Management

دوستان عزیز سلام
    ما الان کپنهاگ هستیم و پیدا کردن خونه شخصاً برای من یک مسئله بزرگ شده؟!؟! بدون خونه سی پی آر نامبر نمیدن؟! بدون سی پی آر نامبر حساب بانکی نمی دن؟!؟! از اون طرفم توی سایتهای خونه یابی گفتن پول دیپوزیتو نقد ندین بلکه از طریق حساب بانکی بدین که قابل ردیابی باشه. دوستان با تجربه اینارو بیخیال؟!؟! خونه چطوری پیدا کنیم؟ توی سایت بولیگ پرتال ثبت نام کردم ولی دریغ از یک وقت بازدید. نکنه باید مثل ایران حضوری برم دم بنگاه؟ اگه باید حضوری رفت کدوم بنگاه باید برم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط cdbmc100 نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام
    ما الان کپنهاگ هستیم و پیدا کردن خونه شخصاً برای من یک مسئله بزرگ شده؟!؟! بدون خونه سی پی آر نامبر نمیدن؟! بدون سی پی آر نامبر حساب بانکی نمی دن؟!؟! از اون طرفم توی سایتهای خونه یابی گفتن پول دیپوزیتو نقد ندین بلکه از طریق حساب بانکی بدین که قابل ردیابی باشه. دوستان با تجربه اینارو بیخیال؟!؟! خونه چطوری پیدا کنیم؟ توی سایت بولیگ پرتال ثبت نام کردم ولی دریغ از یک وقت بازدید. نکنه باید مثل ایران حضوری برم دم بنگاه؟ اگه باید حضوری رفت کدوم بنگاه باید برم؟
    برای شروع خیلی سخت نگیر. نقد هم دادی دادی.
    ولی معمولا پول دپازیت رو پس نمیدن و برای تعمیرات بر میدارن.
    سعی کن دپازیت کم بزاری.
    ولی کلا هم اجاره خونه هم دپازیت رو از طریق کارت واریز کنی خیلی بهتره که سندی باشه برات. دانمارکی ها قابل اعتمادن. از ایرانی های پناهنده بترس. توشون آدم بد هم پبدا میشه که بخوان سر آدم رو کلاه بذارن.

آدرس رو که بذارین کمون ، فرداش شماره سی پی آرتون حاضره ولی کارتش بعدا میاد. میتونین از کمون پرینت سی پی آر رو بگیرین و ببرین بانک برای حساب. البته تو خود کمون باید قبلش نم آیدی بگیرین. اون هم راحته. بگین nem ID راهنماییتون میکنن. با نم آیدی و پاس و شماره سی پی آر میرین بانک مثلا نوردیا حساب باز میکنین. پولی هم ازتون نمیگیره فقط 150 کرون بابت ویزا کارت.

موفق باشی
    کاوه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)