صفحه 3 از 121 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 1209

موضوع: پیدا کردن خانه یا همخانه در دانمارک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پیدا کردن خانه یا همخانه در دانمارک

این سایتها واسه پیداکردن خانه :

www.boligportal.dk
    www.dba.dk

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط SARAH1982 نمایش پست ها
    ددوستان عزیز ، خونه اجاره ای عموما چه وسایلی داره ؟ ممنون میشم جواب بدین و مدیر محترم هم پاک نکنه ، اگر هم جاش درست نیست ، خودش لطف کنه بگه جاش کجاست؟
    این مطلبی که می نویسم رو نمیشه به تمام موارد اجاره تعمیم داد و حتی شاید از شهر به شهر، از املاکی به املاکی و از فرد به فرد، فرق کنه. اما بر اساس تجربیات شخصی خودم، دوستان و قدیمی ترهای اینجاست. همینطور با توجه به اینکه من در کپنهاگ نیستم، شاید به خاطر کمبود خانه و متقاضی زیاد، بعضی شرایط فرق کنه، که امیدوارم دوستان پایتخت نشین، مطلب من رو کامل تر بکنن.
    بنابراین دوباره تاکید می کنم که تقریبا وضعیت اکثر خونه های (و نه اتاق ها) اطراف ما در یولند، بر اساس تجربیات شخصی این هست:

- یخچال و گاز در خانه هست.
    - ماشین لباسشویی و خشک کن به صورت مشترک برای چند واحد آپارتمانی وجود داره و اگر تعداد واحد کم باشه یا house باشه، معمولا ماشین لباسشویی هم جزو لوازم منزل هست.
    - سه ماه پول پیش به عنوان پیش پرداخت گرفته میشه. معمولا در آخر به بهانه رنگ و ... پس داده نمیشه. برای همین مرتب عوض کردن خانه به صرفه نیست.
    - پول اجاره، اول ماه داده میشه. بنابراین شما باید اول پول سه ماه اجاره به عنوان deposit + یک ماه اجاره بدین
    - علاوه بر پولی که به عنوان اجاره در سایتها نوشته شده، هزینه آب، گرما و برق هم هست. علاوه بر مبلغی که ماهانه به صورت ثابت داده میشه، آخر سال قبضی شامل اضافه بر مصرف معمول میاد (و البته ممکنه برعکسش هم بشه که بهتون پس بدن).

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    - سه ماه پول پیش به عنوان پیش پرداخت گرفته میشه. معمولا در آخر به بهانه رنگ و ... پس داده نمیشه. برای همین مرتب عوض کردن خانه به صرفه نیست.
    - پول اجاره، اول ماه داده میشه. بنابراین شما باید اول پول سه ماه اجاره به عنوان deposit + یک ماه اجاره بدین
    آقا بهزاد یعنی وقتی خونه اجاره میکنیم در واقع باید مثلا حدود 18000 کرون همون اول بدیم که دیگه بر نمیگرده؟؟؟ اونوقت اگه زودتر از موعد بخوایم تخلیه کنیم خونه رو میتونیم به صاحبخونه از 3 ماه قبل بگیم و دیگه اجاره اون 3 ماه بعدو هم ندیم؟؟

Junior Member

این لینک اون خبریه که آقا بهزاد هم دربارش گفته بود. درباره‌ی
    Immigration cheats for Danish social security numbers

http://www.dr.dk/Nyheder/Indland/2013/07/21/234854.htm

Junior Member

سلام آقا کاوه
    من امروز رفتم کمون و آدرسم رو دادم ولی پرینت سی پی ار یا نم آیدی بهم ندادند گفت 2-3روز دیگه سی پی ار پست میکنیم برات و گفتم میخام حساب باز کنم گفت باید صبر کنی تا سی پی ار بیاد به نظرم کمی با چیزی که شما میفرمایید فرق داره آخه تا اون موقع کلاس زبان هم نمیتونم برم ممنون میشم راهنماییم کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط DKNY نمایش پست ها
    آقا بهزاد یعنی وقتی خونه اجاره میکنیم در واقع باید مثلا حدود 18000 کرون همون اول بدیم که دیگه بر نمیگرده؟؟؟ اونوقت اگه زودتر از موعد بخوایم تخلیه کنیم خونه رو میتونیم به صاحبخونه از 3 ماه قبل بگیم و دیگه اجاره اون 3 ماه بعدو هم ندیم؟؟
    شما مثلا اگر اول دسامبر میخواین بلند شین، باید نهایتا تا 31 آگوست به صاحبخونه بگین که من اول دسامبر بلند می شم. سپتامبر و اکتبر و نوامبر رو اجاره شو میدین و اونجا زندگی می کنین. ولی اگر 31 آگوست بگین که من اول اکتبر می خوام بلند شم، صاحبخونه اگر کسی رو جای شما پیدا نکنه، شما تا سه ماه تعهد اجاره دارین (مثل ایران که یک ماه تعهد اجاره داره و از یک ماه قبل باید بگین، تو دانمارک سه ماهه). این که سه ماه پول پیش پس داده نمیشه، حکم کلی نیست، ولی اکثرا این اتفاق میفته. اگر خونه رو هم تمیز نکرده باشین و یا دیوارش سوراخ باشه، میتونه بیشتر کم کنه و حتی یک چیزی هم مدیون شین. ولی به آدم یا شرکت هم بستگی داره. من این موضوع رو از قدیمیهای اینجا پرسیدم و برای خودم و بقیه بچه ها هم پیش اومده.

Member
    رشته و دانشگاه
    /////////////

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    شما مثلا اگر اول دسامبر میخواین بلند شین، باید نهایتا تا 31 آگوست به صاحبخونه بگین که من اول دسامبر بلند می شم. سپتامبر و اکتبر و نوامبر رو اجاره شو میدین و اونجا زندگی می کنین. ولی اگر 31 آگوست بگین که من اول اکتبر می خوام بلند شم، صاحبخونه اگر کسی رو جای شما پیدا نکنه، شما تا سه ماه تعهد اجاره دارین (مثل ایران که یک ماه تعهد اجاره داره و از یک ماه قبل باید بگین، تو دانمارک سه ماهه). این که سه ماه پول پیش پس داده نمیشه، حکم کلی نیست، ولی اکثرا این اتفاق میفته. اگر خونه رو هم تمیز نکرده باشین و یا دیوارش سوراخ باشه، میتونه بیشتر کم کنه و حتی یک چیزی هم مدیون شین. ولی به آدم یا شرکت هم بستگی داره. من این موضوع رو از قدیمیهای اینجا پرسیدم و برای خودم و بقیه بچه ها هم پیش اومده.
    روی سایتهاPrepaid rent و .Deposit مشخص شده. منظور همینه؟؟یا چیز دیگری است؟
    به عنوان مثال نوشته:
    Rent / month: 1.150 DKK
    Deposit
    3.450
    Prepaid rent
    3.600

Utilities
    650
    تا کجا باید دوید.....

Member arshiar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    master microbilogy uni beheshti

نقل قول نوشته اصلی توسط kitdhj نمایش پست ها
    من و همسرم اوایل اکتبر می‌آییم دانمارک. در زمینه پیدا کردن محل اقامت موقت و دائم دوستان چه کمک یا پیشنهادی دارند؟
    جدا تبریک میگم امیدوارم موفق باشی سایتairbnb.com برای اسکان موقت میتونه کمکت کنه برای پرواز هم اگه از الان با کردیت کارت اینترنتی از پگاسوسflypgs.com خرید کنی زیر 150 دلار هم گیرت میاد . راستی به شما چند امتیاز دادن؟ از طریق تلفن یا ایمیل دریافت ویزا رو به شما خبر دادن؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط kitdhj نمایش پست ها
    روی سایتهاPrepaid rent و .Deposit مشخص شده. منظور همینه؟؟یا چیز دیگری است؟
    به عنوان مثال نوشته:
    Rent / month: 1.150 DKK
    Deposit
    3.450
    Prepaid rent
    3.600

Utilities
    650
    اون که نوشته 3600، یعنی اجاره سه ماه رو همون اول ازتون میخواد. البته معمولا فقط اجاره یک ماه رو می گیرن. اون utility هم فقط آب و گرماست معمولا و برق جداست. ولی تو خود آگهی می نویسه.
    البته این عددی که نوشتین 1150 یک کمی عجیبه و اتاق تو شهر کوچیک هم با این قیمت پیدا نمیشه. باید حواستون باشه که آگهی fake نباشه. یکی از راه حلهای تشخیص اینه که شماره حساب حتما دانمارکی باشه و مال انگلیس، آمریکا، نیجریه و ... نباشه. برای یکی از بچه ها داشت این اتفاق می افتاد. طرف رفته بود یه جوری با domain یک آژانس املاکی معروف تو انگلیس، یک ایمیل درست کرده بود. حالا چه جوریش رو هکرها بلدن. یعنی domain ایمیلش مال اون آژانس املاکی انگلیس بود. ولی تماس گرفته بود و اون شرکت گفته بود که همچین شخصی وجود خارجی نداره.

Unhappy پاسخ : پیدا کردن خانه یا همخانه در دانمارک

[QUOTE=arshiar;1298878]جدا تبریک میگم امیدوارم موفق باشی سایتairbnb.com برای اسکان موقت میتونه کمکت کنه برای پرواز هم اگه از الان با کردیت کارت اینترنتی از پگاسوسflypgs.com خرید کنی زیر 150 دلار هم گیرت میاد . راستی به شما چند امتیاز دادن؟ از طریق تلفن یا ایمیل دریافت ویزا رو به شما خبر دادن؟؟[/QUOTE

با سلام
    نمیدونم احساس میکنم خیلی ایده آل میبینید
    من که یک هفته تو این سایتها از جمله همین سایت airbnb.com عضو بودم و درخواست دادم چه از طریق اینجا چه از طریق اون طرف . دریغ از یک جواب موثر !!!!
    اصلا نه به تلفن جواب میدن نه به ایمیلها و بالای سایتاشونم گذاشتن که جنایتهای ایتنرتی زیاد شده و کسانی به انگلیسی نامه میفرستن مواظب باشید و اینها ...
    من که نا امید شدم ازینجا خانه پیدا کردن. اگر برای شما موثر بوده به ما هم بگید که استفاده کنیم ؟
    در مورد هواپیما پگاسوس هم کجا زیر 150 دلار هست؟؟ مگر اینکه واسه 3 یا 4 ماه بعد بشه پیدا کرد . اتفاقا پگاسوس واسه کمتر از 2 ماه بخواهیم از همه پروازا گرانتره!!
    اینها نتایج یک ماه تحقیق من بوده!!!
    اگر راه مناسبی سراغ دارید به من هم بگید ممنون میشم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)