صفحه 8 از 121 نخستنخست 12345678910111213141516171858108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 1209

موضوع: پیدا کردن خانه یا همخانه در دانمارک

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : پیدا کردن خانه یا همخانه در دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط ER60 نمایش پست ها
    سلام
    از دوستان کسی میدونه بهترین و ارزونترین راه برای رفتن از کپنهاک به اسبرگ چیه؟ و از دوستانی که اسبرگ هستند و یا اطلاعات دارند برای چند روز اول تا پیدا کردن خونه رفتن کجا پیشنهاد میشه؟

ممنون از همه دوستان
    البته من اونجا زندگی نمی کنم
    اگر زمانتون دست خودتونه، ارزونترین راه، ماشینهای شخصی هست که تو سایت gomore.dk پیدا میشه. میرین تو سایت و به سادگی یک حساب کاربری درست می کنین و بعد مبدا و مقصد رو می زنین. توی هر روز چند نفر که دارن میرن، با خودشون هم همراه می برن. ولی باید آدرس مبدا و مقصد رو قشنگ چک کنین. قیمتش هم من الان چک کردم برای مسیر شما از 150 کرون هست تا 220 کرون. زمان حدود سه ساعت.
    قطار هم سه ساعت طول می کشه. اصولا کل برنامه های سفر در دانمارک رو با زدن آدرس مبدا و مقصد در سایت rejseplanen.dk میشه دید و زبان انگلیسی هم داره. قیمت بلیط هم 374 کرونه بدون رزرو صندلی.

در سایت خود کمون شهر میتونین سرچ کنین. من الان نگاه کردم، براتون نسخه انگلیسی رو گذاشتم> http://www.energymetropolis.com/rent/
    اینجا آدرس و شماره تماس چند تا موسسه مسکن رو داره. البته همشون هم ظاهرا اطلاعات خونه ها رو تو سایت http://www.esbjergbolig.dk/ گذاشتن.
    تو قسمت ledige boliger می تونین خونه های خالی رو ببینین. این سایتهای خونه رو هم زبونش رو اصلا انگلیسی نکنین، چون اطلاعات کمتری میدن.
    الان من نگاه کردم 9 تا خونه داشت. خونه های موسسات مسکن این خوبی رو داره که خودشون خیلی رسیدگی می کنن. خونه های شخصی رو تو سایت boligportal.dk میشه پیدا کرد. برای چند روز اول هم هاستل بگیرین یا از airbnb.com اگر کارت اعتباری دارین استفاده کنین.

Junior Member dri آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی

سلام.
    من یک ایمیل از دوستم که دانمارکیه در مورد جستجوی خانه در دانمارک گرفتم. یه قسمتش را این جا می گذارم امیدوارم واسه بقیه که مثل من اول راهن مفید باشه.
    Here are some useful words when you are searching flat, house in Denmark:
    Købe = Buy
    Leje = Rent
    Fremleje = owner rent its flat for a period of time, either furnished or unfurnished
    Andelsbolig / Andelslejlighed = Share owner ship. Paying the share part which you own and pay rent each month. The rent per month based on how big the share is.
    Villa = Villa, a house
    Rækkehus = attached house
    Ejerlejlighed = Flat ownership
    Villalejlighed = the house is divided into two apartments, with share garden.

Here are some web sites:
    http://home.dk/

http://www.edc.dk/

http://www.boligportal.dk/

http://www.boligportal.dk/Boliger_Fremleje.html (in this site you can also search for fremleje

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

بچه ها من 13نوامبر می یام کپنهاگ. کسانی که اونجا هستند در ابتدا کدوم هتل یا هاستل رفتید اگه راضی بودید میشه اسمش بگید؟ من کلی هتل 2ستاره یا 3 ستاره پیدا کرذم که شبی 120یورو به بالاهستند و واقعا گرونن نسبت به 2ستاره بودنشون. هاستلها هم معمولا یا تخت داشتند یا اتاقهای خالیشون 1نفره بوذ. ما دو نفریم . اگه کسی راهنمایی کنه ممنون میشم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    البته من اونجا زندگی نمی کنم
    اگر زمانتون دست خودتونه، ارزونترین راه، ماشینهای شخصی هست که تو سایت gomore.dk پیدا میشه. میرین تو سایت و به سادگی یک حساب کاربری درست می کنین و بعد مبدا و مقصد رو می زنین. توی هر روز چند نفر که دارن میرن، با خودشون هم همراه می برن. ولی باید آدرس مبدا و مقصد رو قشنگ چک کنین. قیمتش هم من الان چک کردم برای مسیر شما از 150 کرون هست تا 220 کرون. زمان حدود سه ساعت.
    قطار هم سه ساعت طول می کشه. اصولا کل برنامه های سفر در دانمارک رو با زدن آدرس مبدا و مقصد در سایت rejseplanen.dk میشه دید و زبان انگلیسی هم داره. قیمت بلیط هم 374 کرونه بدون رزرو صندلی.

در سایت خود کمون شهر میتونین سرچ کنین. من الان نگاه کردم، براتون نسخه انگلیسی رو گذاشتم> http://www.energymetropolis.com/rent/
    اینجا آدرس و شماره تماس چند تا موسسه مسکن رو داره. البته همشون هم ظاهرا اطلاعات خونه ها رو تو سایت http://www.esbjergbolig.dk/ گذاشتن.
    تو قسمت ledige boliger می تونین خونه های خالی رو ببینین. این سایتهای خونه رو هم زبونش رو اصلا انگلیسی نکنین، چون اطلاعات کمتری میدن.
    الان من نگاه کردم 9 تا خونه داشت. خونه های موسسات مسکن این خوبی رو داره که خودشون خیلی رسیدگی می کنن. خونه های شخصی رو تو سایت boligportal.dk میشه پیدا کرد. برای چند روز اول هم هاستل بگیرین یا از airbnb.com اگر کارت اعتباری دارین استفاده کنین.
    من یه سوال راجع به این خونه های موسسه مسکن داشتم. می خواستم ببینم این خونه ها رو هم مثل خونه های شخصی اجاره می کنین؟ منظورم اینه که شرایط خاصی نداره؟

سلام میخواستم بدونم اونجا ودیعه خانه چه جوریه چقد ر باید ودیعه بذاریم؟ ایا بر می گردوننش؟ مدت اجاره معمولا چطوریه؟ و ای ن نرخهایی که در جاهای مختلف گفته شده ایا جدای ودیعه اولیه هست؟ ممنون اگه پاسخ بدید.

Junior Member

دوستان ممنون میشم زود جواب منو بدین - اگر جایی رو مثل هاستل یک ماه اجاره کرد کمون قبول میکنه ؟
    من بنده آن دمم که ساقی گوید یک جام دگر گیر و من نتوانم.

نقل قول نوشته اصلی توسط hodahooman نمایش پست ها
    بچه ها من 13نوامبر می یام کپنهاگ. کسانی که اونجا هستند در ابتدا کدوم هتل یا هاستل رفتید اگه راضی بودید میشه اسمش بگید؟ من کلی هتل 2ستاره یا 3 ستاره پیدا کرذم که شبی 120یورو به بالاهستند و واقعا گرونن نسبت به 2ستاره بودنشون. هاستلها هم معمولا یا تخت داشتند یا اتاقهای خالیشون 1نفره بوذ. ما دو نفریم . اگه کسی راهنمایی کنه ممنون میشم
    هومن جان به سلامتی
    برای شروع اصلا لزومی نداره بیای یه جای گرون. تو کل جزیره شیلند هر جا گیرت اومد بیا. رو کپنهاگ زوم نکن. چونکه همه چی به هم نزدیکه و امکانات هم همه جا هست.
    میتونی هاستل بگیری با اتاق پرایوت. تو آرهوس شبی 350 تا 500 کرونه.
    اگه برای 7 روز یا 15 روز یا 30 روز بگیری تخفیف هم داره. مثلا 400 کرون میشه 300 کرون اگه 1 ماهه بگیری.
    اتاق یک نفره هم گیرت اومد بگیر فوقش تخت اضافه میکنی.
    نگران آدرس هم نباش. فقط به کمونت بگو که دنبال خونه میگردی. اونها هم قبول میکنن.
    سایت airbnb رو هم ببین. گزینه های خوبی داره. ملت اتاق هاشونو اجاره میدن.

به چیز کلی:
    خودتون رو برای یکی دوماه سختی برای خونه آماده کنین. تو دانمارک واقعا مشکل خونه داریم. حتی برای دانمارکی ها. گفتم جا نخورین! همه مشکل داشتن و دارن.
    مگر اینکه بخواین پول هنگفتی برای خونه بذارین کنار برای یکی دو ماه اول.

با یکی از کارمندهای دانمارکی کمون صحبت میکردم میگفت توی کپنهاگ برای دخترش میخواسته خونه اجاره کنه، گیرش نیومده مجبور شده یکی براش بخره اونجا. البته ایشون یه جورایی سرمایه گذاری هم کرده.
    توی آرهوس هم همچین مشکلی هست و خونه به شدت کمیابه و البته گرون. البته نه به گرونی کپنهاگ/
    بهترین جا تو یولند برای خونه پیدا کردن شهر قناس (Randers) هستش.

موفق باشی
    کاوه

نقل قول نوشته اصلی توسط fparagand نمایش پست ها
    من یه سوال راجع به این خونه های موسسه مسکن داشتم. می خواستم ببینم این خونه ها رو هم مثل خونه های شخصی اجاره می کنین؟ منظورم اینه که شرایط خاصی نداره؟
    شما اینها رو از دولت اجاره میکنین. بهشون میگن خونه های بولی. (Bolig or Bolig forening) قیمتش حدود 10-20 درصد ارزونتره و برای 99 سال هم مال شماست تا وقتی که خودتون بخواهید جا بجا شید. این خونه ها خیلی متقاضی داره و صف های طولانی. خونه های خوب و تمیزیه و محله های خوب و بد هم داره. البته بیشتر جاهاش خوبه. شما وقتی وارد دانمارک شدین و سی پی آر گرفتین میتونین تو سایت اینها ثبت نام کنید و میرید توی نوبت. بسته به نوع خونه ای که میخواید و جاش و اجارش حدود 1 سال تا 10 سال باید تو نوبت باشید. ولی:
    اگه شما توی یه شهری کار گیر بیارید و به اون موسسه اعلام کنید به شما اولویت میدهند و میاید بالای لیست و خونه های بهتری در زمان کمتری بهتون آفر داده میشه. ولی همه اینها منوط به اینه که کار داشته باشید. مثلا ما بعد از 2 -3 ماه خونه گیرمون اومد از همین موسسات. سایتی که ما توش عضو هستیم اینه:
    www.aarhusbolig.dk

موفق باشید
    کاوه

نقل قول نوشته اصلی توسط horaman نمایش پست ها
    دوستان ممنون میشم زود جواب منو بدین - اگر جایی رو مثل هاستل یک ماه اجاره کرد کمون قبول میکنه ؟
    بله قبول میکنه. کمون های اینجا همه مهربونند و انسان. خودشون هم میدونند که خونه بد گیر میاد. فقط شما تو 5 روز اول برید کمون و بگید که آدرس ندارید و مثلا فلان هاستل هستید. باید جای خوابتون رو بهشون بگید.
    برای خونه هم این فایل ضمیمه رو بخونید
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Member
    رشته و دانشگاه
    /////////////

نقل قول نوشته اصلی توسط horaman نمایش پست ها
    بله میشه!
    ما در یک همچنین جایی هستیم که کمتر از یک ماه اتاق اجاره نمیده. و کمون هم بدون مشکلی قبول کرد. و cpr گرفتیم و باقی قضایا. قیمتش برابر 10 شب موندن در بقیه هاستلهاست. در مرکز شهر کپنهاگ در nørrebrogade 51 به نظر من اگردوستان تصمیم دارن بیان کپنهاگ این گزینه خوبیه. اینجا ایرانی هم زیاد است.
    اطلاعات بیشتر خواستید پیام خصوصی بدهید.
    تا کجا باید دوید.....

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)