نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: کمک خواستن از دیگران برای این موضوع...

رأی دهندگان
15. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • کار خیلی بدی بود. خودت برو کارت رو بکن و زرنگی نکن!

3 20.00%
  • کار خوبیه که نظر بپرسی. سعی میکنم کمک کنم و نظرم رو بگم

11 73.33%
  • عالی بود. منم برای همین دانشگاه اقدام کردم و از نظرات استفاده میکنم و خودم هم نظر میدم

1 6.67%
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: نیاز به همفکری برای برنده شدن یه مسابقه 90000دلاری

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

پیش فرض نیاز به همفکری برای برنده شدن یه مسابقه 90000دلاری

دوستان، من برای دانشگاه rotman رشته MBA اپلای کردم. کس دیگه ای برای این جا و این رشته اپلای کرده؟
    منتها خب این دانشگاه میدونید که رتبه 1 کانادا هست و پذیرشش سخته و من زیاد فکر نمیکنم شانسی داشته باشم یا حداقل برای بورس شانسی ندارم.

دانشگاه اومده یه challenge گذاشته که به صورت یه مسابقه هست. برای مرحله اول یه سوال مطرح کرده و گفته در عرض 1 هفته پاسختون رو بدید . که پاسختون باید 1000کلمه باشه و به هر مدلی دلتون خواست یعنی محتواش مهمه. بعد 50 نفر از بین اونها انتخاب میشن برای مرحله بعدی.

برنده نهایی مسابقه 90هزار دلار بهش جایزه میدن که بشه خرج دانشگاه و زندگی و اضافشم میره تو جیبش. نفر دوم هم 40 هزار دلار و سوم 20هزارتا. البته فقط کسایی که اپلای کردن برای MBA یا دارن اپلای میکنن میتونن شرکت کنن. نه انیکه کسی بیاد همینطوری شرکت کنه و برنده بشه بگه 90هزارتا بدید من برم

البته شرکت تو مسابقش دل بخواهیه ولی من 200% مطمئنم که این رو به عنوان بخشی از پروسه اپلای گذاشتن که ببینن کیا واقعا دنبال این قضیه هستن. مطمئنم تو تصمیم گیریشون اثر میدن هرکسی که شرکت نکنه به ضررشه.

حالا سوال مسابقه رو امروز دادن. سوال سختی نیست یعنی تخصصی نیست بیشتر تفکر خلاق میخواد و اینکه critical thinking داشته باشید.

من فایل سوال و راهنمایی هاش رو تو همین پست گذاشتم و میتونید ببیینید.

من بیشتر هدفم این هست که از همفکریتون استفاده کنم ولی خب اگه کنجکاو هستید بدونید مسابقش چیه فایلش روب گیرید. فقط خواهش میکنم اگه برای همین رشته و همین دانشگاه اقدام کردید همینجا اعلام کنید. یعنی بگید که اپلای کردید و شما هم میخواید از بحث و همفکری دیگران برای این قضیه استفاده کنید.(اگه نگید و یواشکی استفاده کنید باور کنید اتفاقات خوبی پیش رویتون نخواهد بود )

اولا میدونم خیلیهاتون فکر میکنید تقلبه که من این رو اینجا دارم میپرسم. تقلب نیست. خود دانشگاه که نگفته نرید از کسی کمک بگیرید! یعنی میشه همفکری کرد. کلا همه دنیا دارن زور میزنن که بفهمونن کار "کار گروهی و تیمی" هست نه کار فردی و مدیریت هم "دیکتاتوری نیست" که یکی بگه و بقیه انجام بدن یه "همفکری هست برای max کردن output تو همه زمینه ها". منم دارم مدیریت میکنم دیگه
    خلاصه که کمک خواستن من از شما اشکالی نداره. البته تا جایی که آخرش خودم متن رو بنویسم و الا اگه شما بنویسید میشه plagiarism و بعد هم لو میره و ...... من رو اخراح میکنن

بعدشم من مغزم الان واقعا کار نمیکنه. بدسرما خوردم و جز سردرد و خواب هیچی حالیم نیست. ددلاین 2تا دانشگاه دیگم هم چند روز دیگست و من باید کارهای اونها رو هم بکنم و مغزمم فعلا تعطیله. برای همین فکر نمیکنم بتونم تو 6 روز آینده یه تحلیل خیلی خوب و ادیت شده تحویلشون بدم که بتونم برم مرحله بعدی.

خلاصه که اگه دلتون به حال من سوخت! یا خواستید کمک کنید، یا چیزی به ذهنتون رسید، یا خواستید تلافی پستهای من رو بکنید ، بیاد این فایل رو بخونید که سواله توشه بعد نظرتون رو بگید که چه جوابی به این سوال داده بشه خوبه.

یا اگه یه stakeholder به نظرتون میرسه که تحت تاثیر این مسئله قرار میگیره اون رو بگید و یه توضیحی بدید. شاید من اون به نظرم نرسیده باشه

فقط لطف کنید جوابتون رو تا حد ممکن فارسی بنویسید. چون این موضوع برای حداقل 2000 تا دانشجوی دیگه هم فرستاده شده و خب اونها با یه جستجوی سریع راحت میتونن متن انگلیسی رو پیدا کنن(مثل من که مال اونها رو پیدا میکنم). و من نمیخوام یه سری آدم چینی، هندی، کانادایی و .... از کمک شما استفاده کنن! ترجیح میدم یه همفکری یا کمک باشه برای دانشجوهای ایرانی (چه خودم و چه بقیه که برای این برنامه این دانشگاه اقدام کردن)

امیدوارم که تاپیک زودی فعال بشه و نظرات خوبتون رو بهم بگید.

ددلاین برای فرستادن تحلیل هم 28 مارس هست یعنی 7 روز دیگه
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

پیش فرض پاسخ : نیاز به همفکری برای برنده شدن یه مسابقه 90000دلاری

راستی دوستانی که برای دکترا اپلای میکنن، من ممنون و خوشحال میشم اگه نظرشون رو بگن در مورد نحوه نوشتن این قضیه. من تا حالا مقاله ننوشتم و فکر میکنم که جواب این سوال رو باید به حالت علمی و شبیه مقاله داد. (یعنی یه نیم نگاهی هم به این نحوه presentation میکنن)

حالا شما که مقاله نوشتید و تجربتون بیشتره خیلی خوب میشه اگه لطف کنید و یه راهنمایی کوچیک و خلاصه بهم بدید که مثلا چه مطالبی رو توش جا بدم. مثلا بگم از چه رفرنسی استفاده کردم. مقدمه چجوری براش بنویسم. یا .....

میدونم تو فروم تاپیک راهنما برای نوشتن مقاله هست. ولی نمیرسم توی این 1 هفته بخونمش. (شرمنده که این بار بدون خوندن فروم دارم سوال میکنم)

دیگه هر چی که کرمتونه. کمک کنید. تقلب برسونید. نظر بدید. راهنمایی کنید یا اینکه یه راست برید به دانشگاه من رو گزارش بدید. خودتون میدونید و وجدانتون
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

در ضمن بگم من جواب خودم رو تا بعد از سابمیت کردنش نمیذارم اینجا. مگر اینکه کسی بیاد بگه اپلای کرده واسه این جا و کمک میخواد اونوقت بهش میگم برداشت خودم چی بوده والا بعدا میذارم که کسی نتونه سواستفاده کنه و یواشکی بخونه یا بره جواب من رو سابمیت کنه. حالا میخواید بذارید به حساب زرنگی یا هرچی.

برای چی تا الان 26 نفر این فایله رو گرفتن؟
    یعنی 26 نفر اپلای کردن برای همین؟ که خب نه میرفتن فایل رو از سایتش میگرفتن نه از اینجا. بعدم یا میگفتن اپلای کردن یا اینکه یواشکی کارشون رو میکردن کسی نفهمه
    یعنی 26 تا ادم کنجکاو داریم؟ (ای فض..... )
    یعنی 26 تا آدم دارمی که میخوان به من کمک کنن؟ اااااااا من چقده طرفدار دارم
    یعنی 26 تا آدم کنجکاو آکادمیکی داریم که دوست دارن یه چلنج جل کنن و ببینن از پسش بر میان یا نه؟ من بعید میدونم بین 50تا کاربر تو بخش مدیریت 26تاشون اینقدر مشتاق کسب علم باشن

* در ضمن درسته من نظرسنجی گذاشتم، ولی دلیل نمیشه که..... مثل این آقاهه منو دعوا کنید من مثل بچه های خوب رک و راست اومدم عمومی پرسیدم که شاید شما هم یه استفاده کردید. خوب بود میرفتم یواشکی از 50تا دوستام میپرسیدم یا تو پیام خصوصی میگفتم و هیچکس دیگه هم از جوابها استفاده نمیکرد؟ لالقل شاید اینطوری سال دیگه تونستید بگید بالاخره یه ایرانی (یا من یا کس دیگه) از rotman پذیرش گرفت با بورس کامل. بعد از سال بعدش بقیه ایرانیها رو به اعتبار اون دانشجو راه دادن! (منظورم خودم هستم. برم اونجا براتون پارتی بازی نمیکنما)

جدا از شوخی، برای چی 26 نفر فایل رو گرفتن؟ (منم فض.... و کنجکاو و ......)
    جون بگید من بدونم میخواید کمکم کنید خوشحال باشم تا آخر هفته به هر 3 دانشگاه میرسم یا نه برم بشینم یه گوشه قشنگ فکر کنم و تحقیق کنم و قرصام رو تندتند بخورم زودخوب شم کارم رو بکنم؟
    (don't keep me waiting. it's like being in limbo it's not hell( have to do it alone) it's not heaven (someone will come and we'll put our heads together

واسه این چلنجه که 6روز وقت دارم، من 2 روز تحقیق میکنم. 1 روز مینویسم. 1 روزم ادیت میکنم و 1 روزم 2 نفر دیگه میخونن. اگه تا 3-4 روز دیگه چیزی داشتید بگید نداشتید خب ممنون که فایل رو خوندید و فکر کردید و نتونستید کمک کنید یا ممنون که اینقدر به چلنج کردن خودتون علاقه داشتید. من بعدا بهتون خبر میدم که خودم چی نوشتم. اونهایی که برنده شدن چی نوشته بودن و کی برده. ببینیم این پازل رو کی حل میکنه
    همه 26تاتون موفق باشید!
    ویرایش توسط mehrabounr : March 22nd, 2013 در ساعت 03:54 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    Business,Rutgers Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrabounr نمایش پست ها
    در ضمن بگم من جواب خودم رو تا بعد از سابمیت کردنش نمیذارم اینجا. مگر اینکه کسی بیاد بگه اپلای کرده واسه این جا و کمک میخواد اونوقت بهش میگم برداشت خودم چی بوده والا بعدا میذارم که کسی نتونه سواستفاده کنه و یواشکی بخونه یا بره جواب من رو سابمیت کنه. حالا میخواید بذارید به حساب زرنگی یا هرچی.

برای چی تا الان 26 نفر این فایله رو گرفتن؟
    یعنی 26 نفر اپلای کردن برای همین؟ که خب نه میرفتن فایل رو از سایتش میگرفتن نه از اینجا. بعدم یا میگفتن اپلای کردن یا اینکه یواشکی کارشون رو میکردن کسی نفهمه
    یعنی 26 تا ادم کنجکاو داریم؟ (ای فض..... )
    یعنی 26 تا آدم دارمی که میخوان به من کمک کنن؟ اااااااا من چقده طرفدار دارم
    یعنی 26 تا آدم کنجکاو آکادمیکی داریم که دوست دارن یه چلنج جل کنن و ببینن از پسش بر میان یا نه؟ من بعید میدونم بین 50تا کاربر تو بخش مدیریت 26تاشون اینقدر مشتاق کسب علم باشن

* در ضمن درسته من نظرسنجی گذاشتم، ولی دلیل نمیشه که..... مثل این آقاهه منو دعوا کنید من مثل بچه های خوب رک و راست اومدم عمومی پرسیدم که شاید شما هم یه استفاده کردید. خوب بود میرفتم یواشکی از 50تا دوستام میپرسیدم یا تو پیام خصوصی میگفتم و هیچکس دیگه هم از جوابها استفاده نمیکرد؟ لالقل شاید اینطوری سال دیگه تونستید بگید بالاخره یه ایرانی (یا من یا کس دیگه) از rotman پذیرش گرفت با بورس کامل. بعد از سال بعدش بقیه ایرانیها رو به اعتبار اون دانشجو راه دادن! (منظورم خودم هستم. برم اونجا براتون پارتی بازی نمیکنما)

جدا از شوخی، برای چی 26 نفر فایل رو گرفتن؟ (منم فض.... و کنجکاو و ......)
    جون بگید من بدونم میخواید کمکم کنید خوشحال باشم تا آخر هفته به هر 3 دانشگاه میرسم یا نه برم بشینم یه گوشه قشنگ فکر کنم و تحقیق کنم و قرصام رو تندتند بخورم زودخوب شم کارم رو بکنم؟
    (don't keep me waiting. it's like being in limbo it's not hell( have to do it alone) it's not heaven (someone will come and we'll put our heads together

واسه این چلنجه که 6روز وقت دارم، من 2 روز تحقیق میکنم. 1 روز مینویسم. 1 روزم ادیت میکنم و 1 روزم 2 نفر دیگه میخونن. اگه تا 3-4 روز دیگه چیزی داشتید بگید نداشتید خب ممنون که فایل رو خوندید و فکر کردید و نتونستید کمک کنید یا ممنون که اینقدر به چلنج کردن خودتون علاقه داشتید. من بعدا بهتون خبر میدم که خودم چی نوشتم. اونهایی که برنده شدن چی نوشته بودن و کی برده. ببینیم این پازل رو کی حل میکنه
    همه 26تاتون موفق باشید!
    سلام
    من الان سوالو دانلود کردم و خوندم از سر فضولی!!!!!نظر من اینه که ترکیبی از ریسرچ پروپوزال و مقاله باشه!یک مقدمه بیارین که از همون منابعی که داده استفاده میکنین و وارد مقدمه میشین بعدش تحلیل های خودتو بیارین ودر نهایت نتیجه گیری کنین. تحلیل هایی که میارین باید جذاب و قوی باشن مثلن وقتی میگه برای چه بخشی باید سریمایه گذاری کنه میگین به سه دلیل فلان بخش!دلیل اول باعث فلان امر میشه،دلیل دوم فلان اثرو میزاره و دلیل سوم تاثیرش در اینده فلانه!به نظره من وقتی راجع به نطراتی که ارائه میدین حرف میزنین دلایل قانع کنندتون باید هم نگاهی به گذشته داشته هم اثرشو در زمان حال و اینده به خوبی نشون بده!امیدوارم حرفام تونسته باشه یه کمکی بهتون بکنه. موفق باشین.

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

نقل قول نوشته اصلی توسط alinina نمایش پست ها
    سلام
    من الان سوالو دانلود کردم و خوندم از سر فضولی!!!!!نظر من اینه که ترکیبی از ریسرچ پروپوزال و مقاله باشه!یک مقدمه بیارین که از همون منابعی که داده استفاده میکنین و وارد مقدمه میشین بعدش تحلیل های خودتو بیارین ودر نهایت نتیجه گیری کنین. تحلیل هایی که میارین باید جذاب و قوی باشن مثلن وقتی میگه برای چه بخشی باید سریمایه گذاری کنه میگین به سه دلیل فلان بخش!دلیل اول باعث فلان امر میشه،دلیل دوم فلان اثرو میزاره و دلیل سوم تاثیرش در اینده فلانه!به نظره من وقتی راجع به نطراتی که ارائه میدین حرف میزنین دلایل قانع کنندتون باید هم نگاهی به گذشته داشته هم اثرشو در زمان حال و اینده به خوبی نشون بده!امیدوارم حرفام تونسته باشه یه کمکی بهتون بکنه. موفق باشین.
    ممنو.ن دوست عزیز. حتما نظرتون کمکم خواهد کرد.
    فقط لطف میکنید یه زجمتی بکشید اگه جایی رو میشناسید که راهنمای سریعی در مورد مقاله نوشتن یا research proposal نوشته باشن بهم بگید. من تا حالا مقاله ننوشتم و نمیدونم چی به چیه. پروپوزال هم کلا از رده من خارجه. اگه بدونم تو اینها چه چیزی میاد میتونم گزارش بهتری بدم هم برای مرحله اول هم بقیه
    اگه جایی رو سراغ دارید (چه فروم، یا کتاب، یا سایت یا ...) لطف کنید بگید که من یه مطالعه سریع بکنم.
    ممنون از توجهتون و فضولی کردنتون (من شوخی گفتم) خوشحالم که اینقدر کنجکاوی داشتید که ببینید challenge چی هست و قضیش چطوریه. آدمهایی که اینطور کنجکاو هستن معمولا تو کار خیلی پیشرفت میکنن. امیدوارم شما هم نتیجه این علاقه و کنکجاویتون رو بگیرید

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

چقدر جالبه که اونایی که گفتن کمک گرفتنم اشتباهه، رشتشون مدیریت نیست و اونهایی که کمک کردن یا گفتن کمک میکنن، رشتشون مدیریته.

این چلنج کلا نامردی هست. هرکسی که برنده بشه بره مرحله دوم باید فوری بره کانادا چون مرحله نهاییش 12,13 april هست. ویزا و هزینه هم با خودشه.
    حالا به نظرتون این دانشگاهی که ادعا میکنه بین دانشجوهای کشورها و ملیتها و مذهبها و .... فرقی نمیذاره، هدفش از گذاشتن یه مسابقه که فقط و فقط localها میتونن شرکت کنن (بقیه ویزا ندارن) چی بوده؟
    اگه کس دیگه ای به جز من اپلای کرده لطف کنه و مثل من یه نامه قشنگ براشون بزنه و این رو بهشون یادآوری کنه که تبعیض گذاشتن چیه و چه عواقبی برای reputation دانشگاهشون داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrabounr نمایش پست ها
    چقدر جالبه که اونایی که گفتن کمک گرفتنم اشتباهه، رشتشون مدیریت نیست و اونهایی که کمک کردن یا گفتن کمک میکنن، رشتشون مدیریته.

این چلنج کلا نامردی هست. هرکسی که برنده بشه بره مرحله دوم باید فوری بره کانادا چون مرحله نهاییش 12,13 april هست. ویزا و هزینه هم با خودشه.
    حالا به نظرتون این دانشگاهی که ادعا میکنه بین دانشجوهای کشورها و ملیتها و مذهبها و .... فرقی نمیذاره، هدفش از گذاشتن یه مسابقه که فقط و فقط localها میتونن شرکت کنن (بقیه ویزا ندارن) چی بوده؟
    اگه کس دیگه ای به جز من اپلای کرده لطف کنه و مثل من یه نامه قشنگ براشون بزنه و این رو بهشون یادآوری کنه که تبعیض گذاشتن چیه و چه عواقبی برای reputation دانشگاهشون داره.
    سلام
    من وقتی که اولین بار این تاپیک رو دیدم، چون به خاطر عید سرم شلوغ بود، فرصت نکردم که اون فایل رو مطالعه کنم، الان که دیدمش، خیلی چیزی اضافه تر نسبت به مطالبی که دوستمون گفتن، ندارم، چون یه بحث تخصصی مطرح شده با منابعش. تنها چیزی که توصیه میکنم (البته با توجه به تجربه پروپوزال نویسی داخل کشور) اینه که بخش مقدمه رو یه جوری شروع کنید و پیش ببرید که نهایتا به مسئله و اهمیت پیدا کردن راه حل برای مسئله برسین، سعی کنید حتما در نوشتن مطالب همگرایی رو رعایت کنید، که یک اصل مهم در نوشتن مقالات آکادمیکه، منظور اینه که پیوستگی و ارتباط مطالب کاملا حفظ بشه، البته با شناختی که از شما دارم، حتما این ها رو خودتون بهتر می دونید دیگه ببخشید که کمک چندانی نیست.
    در مورد اینکه این قضیه تبعیضه، احتمالا افرادی که این مسابقه رو طراحی کردن، از اینکه اتباع برخی از کشورهای دنیا در گرفتن ویزا مشکل دارن، اطلاعی ندارن. چون مشکلات حاد و وخیم ویزا مختص ما ایرانی ها و معدود کشورهاییه که به ندرت افرادی از این کشورها برای همچین برنامه هایی اقدام می کنند، به نظرم حتما ایمیل بزنید و این مسئله رو گوشزد کنید تا در آینده برنامه رو طوری طرح ریزی کنند که افرادی از ایران هم بتونند به راحتی در اون شرکت کنند.
    Everything that is beautiful and noble is the product of reason and calculation

خب 90000 دلار کم پولی نیست طبیعی هست که از طرف بخواهند که حضوری بیاد.
    من خودم هم دنبال هستم اگر بشه فاند بگیرم برای mba یا رشته های بازاریابی. الان توی سایت بیزینس اسکول دانشگاه McMaster بودم که اسمش هست DeGroode و اونطور که شنیدم جای خوبی هست. تنها کمکی که برای خارجیا بود 1000-10000 دلار بود از طرف دانشگاه در صورتی که gmat و معدل لیسانی بالا داشته باشی. در حالی که برای شهروندهای کانادا چندین بورس مختلف لیست کرده بود.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)