صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 24 , از مجموع 24

موضوع: Dartmouth College

Junior Member Koooka آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Amirkabir University of Technology

پیش فرض پاسخ : Dartmouth College

سلام

دوستان من پذیرش دکتری گرفتم از اینجا ولی فاندم هنوز معلوم نیست. کسی اطلاعی از هزینه ها و میزان فاند روتین این دانشگاه داره؟
    شکستی که تنها با پیروزی جبران می شود
    Once my visa failed

رشته و دانشگاه

کسی که تو فروم جواب منو نداد ولی من اینجا توضیحات مینویسم واسه بچه هایی که بخوان سال بعد اپلای کنن. دارتموث کالج جزو آیوی لیگه و این معنیش اینه که با دانشگاه هایی مثل هاروارد و کورنل و کلمبیا و بقیه تو یه کلاس (و نه تو یه رنک) قرار می گیره. درس خوندن توی آیوی لیگ توی آمریکا امتیاز خوبی محسوب میشه و چون این دانشگاه ها اکسپتنس ریت پایینی دارن پذیرش گرفتن توشون به خودی خود یه امتیازه.

میزان فاند دریافتی من با کسر هزینه های بیمه درمانی و شهریه دانشگاه ماهی 2260 دلاره که البته با کسر 14 درصد مالیات فدرال میزان دریافتی میشه 1950 دلار بر ماه؛ نیوهمپشایر تکس ایالتی نداره ظاهراً. این فاند در کل 12 ماه سال برقراره و از دانشجو انتظار میره تو کل دوره به ریسرچ بپردازه. مبلغ فاند در کل خیلی خوبه ولی هزینه مسکن توی هانور (شهری که کالج داخلشه) زیر ماهی هفتصد هشتصد دلار نمیشه اگر یه اتاق تو یه خونه بگیرید (شر کنید خونه رو). واسه خونه یه خوابه یا سوئیت مجزا هزینه بالای ماهی هزار دلار خواهد بود. در مجموع با در نظر گرفتن مبلغ فاند و هزینه مسکن به نظرم من میشه گفت فاند این دانشگاه نه خیلی خوب ولی خوبه. ضمناً هزینه خورد و خوراک و بقیه داستان ها جوریه که برای یه نفر با یه زندگی معمولی و روتین میشه ماهی 400 تا 500 دلار پس انداز کرد و بنابراین امکانش هست که تو سال دوم یه ماشین هم خریداری بشه. در ضمن تو این دانشگاه به صورت سنتی سالی 40 50 دلار میره روی فاند. ضمناً یک بار بعد از آزمون جامع و یک بار بعد از دفاع پروپوزال صد دلار به فاند اضافه میشه. بنابراین میزان فاند من در سال سوم برابر میشه با 2560 دلار که با کسر مالیات خالص دریافتی میشه 2200 دلار. امیدوارم این اطلاعات مفید بوده باشه.
    Once my visa failed

سلام دوستان

من یه جواب امیدوار کننده دارم از یک استاد دارت ماوث. و میخوام اپلای کنم. من تیر 96 تافل دادم و ریپورت رایگان کردم برای این دانشگاه (اون موقع حس میکردم که بتونم نظر همین استادو جلب کنم!)
    حالا اما نگرانم که تو این 6 ماه ریپورتا گم نشه؟ یا اینکه اگه اسپرینگ ادمیشن داشته باشن برای اون در نظر گرفته باشن و بعد بریزند دور...
    کسی میدونه اصن اپلیکیشن ترم بهار دارند یا نه؟

بعد جدای این مساله،GRE من 4 روز بعد از ددلاینه (19 دسامبر) قبول میکنند بعد از ددلاین نمرمو بفرستم؟

سوال اخرم: من همسرم همون 19 دسامبر GRE میده و تافل هم 17 دسامبر (یعنی هر دو بعد ددلاین) قبول میکنن ایشون هم اپلای کنه یا بدون تافل ignore میککنندش؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ElecEng_AZR نمایش پست ها
    سلام دوستان

من یه جواب امیدوار کننده دارم از یک استاد دارت ماوث. و میخوام اپلای کنم. من تیر 96 تافل دادم و ریپورت رایگان کردم برای این دانشگاه (اون موقع حس میکردم که بتونم نظر همین استادو جلب کنم!)
    حالا اما نگرانم که تو این 6 ماه ریپورتا گم نشه؟ یا اینکه اگه اسپرینگ ادمیشن داشته باشن برای اون در نظر گرفته باشن و بعد بریزند دور...
    کسی میدونه اصن اپلیکیشن ترم بهار دارند یا نه؟

بعد جدای این مساله،GRE من 4 روز بعد از ددلاینه (19 دسامبر) قبول میکنند بعد از ددلاین نمرمو بفرستم؟

سوال اخرم: من همسرم همون 19 دسامبر GRE میده و تافل هم 17 دسامبر (یعنی هر دو بعد ددلاین) قبول میکنن ایشون هم اپلای کنه یا بدون تافل ignore میککنندش؟
    سلام من یه خورده دیر دیدم پیامتونو و احتمالاً الان ددلاین رد شده. من خودم توفل و جی آر ایم رو بعد از ددلاین ریپورت کردم و مشکلی نبود. اکثر دانشگاه ها یه ددلاین هارد دارن که اون خیلی مهمه و دو هفته تا یک ماه بعد از ددلاینیه که به شما میگن.

ریپورتا گم نمیشه اگه بشه هم پیگیری می کنید حل میشه. در کل دانشگاه منظمیه؛ چون خصوصیه خلوت هم هست و من ندیدم کارمندای دانشکده هیچ وقت خیلی بیزی باشن. ادمیشن هم ایشالا همینطوره.

احتمالاً همسرتون هم مشکلی نداشته باشه. باهاشون مذاکره کنید. همه این جوابها با فرض اینه که شما اپلای کردید. سوالی بود تو فروم بنویسید من تا هفته بعد میام جواب میدم

موفق باشید
    Once my visa failed

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123