صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24

موضوع: Dartmouth College

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض Dartmouth College

کسی برای این دانشگاه اپلای کرده؟؟ توی قسمت status که وارد میشم روبه روی تافل نوشته not applicable. کسی میدونه یعنی چی؟؟
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

پیش فرض پاسخ : Dartmouth college

Dartmouth کپی نمره تافل رو هم قبول می کنه؛ وقتی admission داد اونوقت باید واسش official بفرستین؛ شاید به خاطر این باشه؛
    سبز تویی که سبز می خواهمت

Senior Member

پیش فرض پاسخ : Dartmouth college

نقل قول نوشته اصلی توسط Roya82
    کسی برای این دانشگاه اپلای کرده؟؟ توی قسمت status که وارد میشم روبه روی تافل نوشته not applicable. کسی میدونه یعنی چی؟؟
    خیلی جاها که apply کنید به صورت online ممکنه از این چیزا پیش بیاد. من خیلی جاها دیدم که با وجودی که همه مدارکم کامل بود تو online application اومده بود که مثلا ناقصه این قسمت. ای میل که می زدم می گفتن do not worry و اشکال از سایت ماست. شما هم ای میل بزن و بپرس قضیه رو و نگران نباش.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Dartmouth College

سلام دوستان

من از دانشگاه Dartmouth پذیرش دارم.دارتماوس هم یکی از اعضای Ivy League هست و درصد قبولی خیلی پایینه. نمیدونم چرا ایرانیا زیاد سمتش نمیرن؟ تو usnews زده که درصد قبولی 13 درصده که مثل MIT و Harvard هست.

فاندش هم خیلی بالاست. مثلا من فاند RA گرفتم که سالیانه 82500 دلاره. اما همه ی هزینه ها که کم میشه ماهی 2000 دلار میمونه.

البته من وقتی می خواستم اپلای کنم زیاد به اسم دانشگاه نگاه نمی کردم و فقط به زمینه ی کاری استاد نگاه می کردم و در رشته ی من بهترین استاد در دارتماس هست. مثلا من نمیدونستم که دارتماوس جزو آیوی لیگ هست و بعد از پذیرش فهمیدم.

از دوستان مطلع سوالی داشتم که آیا این دارتماوس در حد دانشگاه های تاپ 10 هست؟ بعد از فراغت از تحصیل میشه به یافتن شغل خوب در امریکا امیدوار بود؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : MIT, Harvard, Columbia, stanford

نقل قول نوشته اصلی توسط salehmm نمایش پست ها
    سلام دوستان

من از دانشگاه Dartmouth پذیرش دارم.دارتماوس هم یکی از اعضای Ivy League هست و درصد قبولی خیلی پایینه. نمیدونم چرا ایرانیا زیاد سمتش نمیرن؟ تو usnews زده که درصد قبولی 13 درصده که مثل MIT و Harvard هست.

فاندش هم خیلی بالاست. مثلا من فاند RA گرفتم که سالیانه 82500 دلاره. اما همه ی هزینه ها که کم میشه ماهی 2000 دلار میمونه.

البته من وقتی می خواستم اپلای کنم زیاد به اسم دانشگاه نگاه نمی کردم و فقط به زمینه ی کاری استاد نگاه می کردم و در رشته ی من بهترین استاد در دارتماس هست. مثلا من نمیدونستم که دارتماوس جزو آیوی لیگ هست و بعد از پذیرش فهمیدم.

از دوستان مطلع سوالی داشتم که آیا این دارتماوس در حد دانشگاه های تاپ 10 هست؟ بعد از فراغت از تحصیل میشه به یافتن شغل خوب در امریکا امیدوار بود؟
    Dartmouth دانشگاه نسبتا معروفیه در بعضی رشته ها. در مهندسی ها اصلا مطرح نیست و برای همین در ایران کمتر می شناسن. در هیچ رشته ای در حد تاپ 10 نیست ولی دانشگاه خوب و با اعتباریه، قطعا برای کار پیدا کردن مشکل شما اسم دانشگاهتون نخواهد بود ولی پیش خودتون فکر نکنید دارید میرید Harvard یا MIT.

ApplyAbroad Hero emeliano آواتار ها

یه اسکرین شات از رتبه این دانشگاه در رشته های مهندسی از سایت USNEWS. (از اکانت پریمیوم استفاده کردم. توضیح اینکه: بدون داشتن اکانت پریمیوم قادر به دیدن این رتبه ها نخواهید بود)
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست

ApplyAbroad Hero emeliano آواتار ها

چندی پیش رنکینگ رشته های مهندسی و بیزنس برای تک تک دانشگاه های امریکا رو از اکانت پریمیوم USNEWS در آوردم و یکی یکی در تاپیک مربوط به اون دانشگاه قرار دادم برای مثال اینجا (برای هر دانشگاهی کافیه صفحات اون دانشگاه رو بالا پایین کنید تا پیداش کنید)
    بعدش رفتم سراغ تک تک رشته های مهندسی و بیزنس و همه فایل هاشون رو که حاوی اطلاعات زیر بود در آوردم:
    برای مهندسی این اطلاعات (برای مثال اینجا):
    Program Rank (رنک کلی در مهندسی)
    Specialty Rank (رنک در این رشته/گرایش)
    Full-Time Enrollment (تعداد دانشجویان فول تایم مهندسی)
    Tuition (شهریه دانشگاه)
    Average Undergrad GPA (میانگین معدل کارشناسی)
    Average GRE Quantitative (میانگین GRE کوانت)

و برای بیزنس این اطلاعات (برای مثال اینجا):
    Program Rank (رنک کلی در بیزنس)
    Specialty Rank (رنک در این رشته/گرایش)
    Full-Time Enrollment (تعداد دانشجویان فول تایم بیزنس)
    Tuition (شهریه دانشگاه)
    Average Undergrad GPA (میانگین معدل کارشناسی)
    Average GRE Quantitative (میانگین GMAT)

و بعدش دوباره رفتم سراغ رشته های مهندسی و برای تک تک شون اطلاعات زیر رو در آوردم (برای مثال اینجا):
    Score
    Tuition
    Total graduate engineering enrollment
    Average GRE quantitative score (master's and Ph.D. students) (new test)
    Engineering school research expenditures (2013-2014 fiscal year)

و حالا یه سورپرایز! اطلاعات جامعی درباره رشته های مهندسی این دانشگاه (دانشگاه مورد بحث در این تاپیک) در پنج عکس پیوست کردم. (برای افزایش سرعت عمل دیگه وقت نکردم عکس هارو تبدیل به PDF کنم)
    صفحه اول: Admissions
    صفحه دوم: Engineering School Academics
    صفحه سوم: Engineering School Ranking
    صفحه چهارم: Engineering School Student Body
    صفحه پنجم: Engineering School Cost
    اطلاعات بسیار بسیار بسیار مفیدی در این پنج صفحه هست که واقعا در تصمیم گیری شما در هنگام اپلای کردن و حتی بعد از پذیرش از اون دانشگاه مفید خواهد بود.

توضیح 1: بدون داشتن اکانت پریمیوم قادر به دیدن این اطلاعات نخواهید بود.
    توضیح 2: برای تهیه این فایل زمان و انرژی زیادی صرف شده است امیدوارم که به تصمیم گیری شما در آینده تان کمکی کرده باشم.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    ویرایش توسط Olympia : May 8th, 2015 در ساعت 06:14 AM دلیل: ویرایش به درخواست کاربر

Junior Member navidr آواتار ها

بچه ها این دانشگاه چرا هیچ کی اپلای نمی کنه؟ مثلا رنک مهندسی برقش ۶۰ ۷۰ هست از طرفی خودش جز ivy league هست . این چیز کمی نیستا . که با دانشگاه هایی مثل کلمبیا کورنل اینا در یک رده باشی . فکر میکنم اسم ایوی لیگ بودن هم به اندازه کافی برای کارفرمای ایندتون تحریک کننده هست . من اپلای کردم اینجا با استاد خیلی خیلی جواب خوب گرفتم که امیدوارم از سذ کمیته هم رد شم .

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط navidr نمایش پست ها
    بچه ها این دانشگاه چرا هیچ کی اپلای نمی کنه؟ مثلا رنک مهندسی برقش ۶۰ ۷۰ هست از طرفی خودش جز ivy league هست . این چیز کمی نیستا . که با دانشگاه هایی مثل کلمبیا کورنل اینا در یک رده باشی . فکر میکنم اسم ایوی لیگ بودن هم به اندازه کافی برای کارفرمای ایندتون تحریک کننده هست . من اپلای کردم اینجا با استاد خیلی خیلی جواب خوب گرفتم که امیدوارم از سذ کمیته هم رد شم .
    همون اسم Ivy league خوف ایجاد کرده! ان شالله شما جواب که گرفتید اعلام کنید برای راهنمایی آیندگان.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    همون اسم Ivy league خوف ایجاد کرده! ان شالله شما جواب که گرفتید اعلام کنید برای راهنمایی آیندگان.
    منم به سبب جواب یکی از استاداش اپلای کردم! جواب اومد میذارم نصب العینی یشم برا آیندگان

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین