صفحه 18 از 25 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 245

موضوع: بررسی اعتبار دانشگاه های استرالیا بر مبنای رشته های تحصیلی

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

پیش فرض پاسخ : بررسی اعتبار دانشگاه های استرالیا بر مبنای رشته های تحصیلی

https://www.dropbox.com/s/jykex4o2l1...lyer6.pdf?dl=0
    UNSW برقش قوی تر هست و منم قبلا شنیده بودم توی استرالیا برق این دانشگاه از همه بهتر هست... بازم بپرس از بچه هایی که استرالیا هستند
    توی ادلاید 5 امتیاز تحصیل در این شهر را هم میتونی بگیری... شهر را هم در نظر بگیر...

نقل قول نوشته اصلی توسط Arman1987 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یک سوال داشتم که فکر کنم بهترین جایی که میشه پرسید اینجاست. من از 4 تا دانشگاه زیر، پذیرش با بورس کامل دارم برای دکتری مهندسی برق که ملبورن رو انتخاب کردم. اما بقیه رو هنوز دیکلاین نکردم. چون شروع ترم اونها متفاوت هستش و اگر احیاناً دقیقه نود تصمیمم عوض شد، میتونم ترنسفر کنم (راجع به این موضوع بحث نکنیم). شما اگه جای من بودید کدوم رو انتخاب میکردید؟ بیشتر میخوام راجع به آینده شغلی دکتری مهندسی برق که مدرک یکی ازاین دانشگاهها رو داره صحبت کنیم (سه تای اول طرفدارای خودش رو داره ! )
    1- Melbourne
    2-UNSW
    3-UQ
    4-Adelaide

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_golden7 نمایش پست ها
    https://www.dropbox.com/s/jykex4o2l1...lyer6.pdf?dl=0
    UNSW برقش قوی تر هست و منم قبلا شنیده بودم توی استرالیا برق این دانشگاه از همه بهتر هست... بازم بپرس از بچه هایی که استرالیا هستند
    توی ادلاید 5 امتیاز تحصیل در این شهر را هم میتونی بگیری... شهر را هم در نظر بگیر...
    سلام
    مرسی بابت فایلی که گذاشتی. اما تو این فایل یکسری تناقضات با رنکینگ های جهانی هستش. مثلاً دانشگاه نیوکاسل به عنوان بهترین دانشگاه مهندسی استرالیا (در کنار UNSW) هستش. اما واقعیت اینطور نیست. من گروه برق نیوکاسل رو دیدم. قوی ترین استادش در حد یک استاد متوسط توی ملبورن و UNSW هستش. کسی میدونه چرا این رنکینگ اینجوریه؟

Member meysamr1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Sydney Business School-Industrial eng-University of Tehran

سلام دوستان
    یک سوال داشتم که فکر کنم بهترین جایی که میشه پرسید اینجاست. من از 4 تا دانشگاه زیر، پذیرش با بورس کامل دارم برای دکتری مهندسی برق که ملبورن رو انتخاب کردم. اما بقیه رو هنوز دیکلاین نکردم. چون شروع ترم اونها متفاوت هستش و اگر احیاناً دقیقه نود تصمیمم عوض شد، میتونم ترنسفر کنم (راجع به این موضوع بحث نکنیم). شما اگه جای من بودید کدوم رو انتخاب میکردید؟ بیشتر میخوام راجع به آینده شغلی دکتری مهندسی برق که مدرک یکی ازاین دانشگاهها رو داره صحبت کنیم (سه تای اول طرفدارای خودش رو داره ! )
    1- Melbourne
    2-UNSW
    3-UQ
    4-Adelaide
    سلام،
    نظری که من میدم کاملاً نظر شخص خودمه و ممکنه کسی دیگه با منطقش نقض کنه نظرمو.

به نظر من وقتی شما برای پی اچ دی میخونی نا خود آگاه خودتو و آینده ی شغلی تو محدود کردی به کارهای آکادمیک و تحقیقاتی (شاید تو ایران کاملاً این حرف صحیح نباشه و شما بتونی پوزیشن های کاری خیلی خوبی خارج از دانشگاه بگیری ولی مطمیناً این قضیه واسه یه مهاجر تو یه کشور جهان اولی خیلی خیلی سخت تر اتفاق می افته. نه اینکه شدنی نباشه اما بسیار دشوارتره )

پس جنبه ی اول قضیه آکادمیاست. تا همینجا من کویینزلند و آدلاید و از گردونه خارج می کنم چون به نظرم از لحاظ سطح عملی قابل قیاس با UNSW و مخصوصاً Melbourne نیستن.
    اما یه جنبه هم در نظر بگیریم اون اینه که وقتی شما تو یه شهری settle down میشی ناخوآگاه سوق پیدا می کنی به موندن و کار پیدا کردن تو همون شهر و خیلی سخت میشه واست جابجایی. حالا میرسیم به مقایسه ی شهرهای sydney و Melbuorne.

قطع به یقین ملبورن برای زندگی شهر بهتریه. the most livable city in the world . اما تا اونحا که من تحقیق کردم سیدنی شهر پر رونق تریه. اما شما اگر بخوای آکادمیک کار کنی باید آینده ی شغلیتو تو یه دانشگاه متصور شی. پس دانشگاه های این دو شهر یه نگاه بندازیم.
    RMIT. Monash. Uni of Melbourne . Deakin University. Swinburne University. La Trobe اینا مهماشن.

اما سیدنی University of Western Sydney. Macquarie University. University of New South Wales. . University of Sydney University of Technology Sydney

این دانشگاه ها. کیفیتشون. میزان جذبشون و .... اگر بررسی بشن به یه جواب منطقی میرسیم.

اگر هم اصلاً نخوای استرالیا بمونی که شهرت بین المللی ملبورن از همه بالاتره.

در کل انتخاب من ملبورن می بود.
    این نکته رمز اگر بدانی، دانی +++++++هرچیز که در جُستن آنی، آنی

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

این رنکینگ ها دید کلی میده به شما در مورد انتخاب... اگر دنبال گروه قوی هستی برق UNSW خیلی قوی هست... کلا دانشگاه سخت گیری هست و تعریفش را خیلی شنیدم...
    ملبورن شهرت بیشتری داره... ولی همه رشته هاش خوب نیستن... مثلا بیومکانیک UWA بهترین هست و شاید UQ .... فلیندرز هم بیومکانیکش قوی هست و نمره 3 را داره و کنار ملبورن قرار گرفته... اما گروه بیومدیکال ملبورن را من دیدم کلا 2 تا استاد داشت که دانشیار هم نشده بودن هنوز...
    ادلاید هم بعضی رشته هاش خوب هست نه همشون...
    مثلا RMIT کامپیوترش فکر میکنم از همه بهتر باشه
    UNSW کلا مهندسیش قوی هست و من این را توصیه میکنم...
    برای انتخاب دانشگاه به نظر من الویت را بده به قوی بودن گروه و بعدش به رنک دانشگاه و شهر...
    در مورد تناقض ها بعضی دانشگاه های متوسط استرالیا هم گروه بندی 5 را بهشون نسبت دادن و جای سوال هست... ولی از نظر رنک سایت QS از همه معتبر تر هست و اکثر دانشگاه های جهان در صفحه اول خودشون به همین سایت استناد میکنند برای رنکینگ و گروه...

سلام
    مرسی بابت فایلی که گذاشتی. اما تو این فایل یکسری تناقضات با رنکینگ های جهانی هستش. مثلاً دانشگاه نیوکاسل به عنوان بهترین دانشگاه مهندسی استرالیا (در کنار UNSW) هستش. اما واقعیت اینطور نیست. من گروه برق نیوکاسل رو دیدم. قوی ترین استادش در حد یک استاد متوسط توی ملبورن و UNSW هستش. کسی میدونه چرا این رنکینگ اینجوریه؟
    ویرایش توسط hamed_golden7 : February 14th, 2015 در ساعت 10:55 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_golden7 نمایش پست ها
    این رنکینگ ها دید کلی میده به شما در مورد انتخاب... اگر دنبال گروه قوی هستی برق UNSW خیلی قوی هست... کلا دانشگاه سخت گیری هست و تعریفش را خیلی شنیدم...
    ملبورن شهرت بیشتری داره... ولی همه رشته هاش خوب نیستن... مثلا بیومکانیک UWA بهترین هست و شاید UQ .... فلیندرز هم بیومکانیکش قوی هست و نمره 3 را داره و کنار ملبورن قرار گرفته... اما گروه بیومدیکال ملبورن را من دیدم کلا 2 تا استاد داشت که دانشیار هم نشده بودن هنوز...
    ادلاید هم بعضی رشته هاش خوب هست نه همشون...
    مثلا RMIT کامپیوترش فکر میکنم از همه بهتر باشه
    UNSW کلا مهندسیش قوی هست و من این را توصیه میکنم...
    برای انتخاب دانشگاه به نظر من الویت را بده به قوی بودن گروه و بعدش به رنک دانشگاه و شهر...
    در مورد تناقض ها بعضی دانشگاه های متوسط استرالیا هم گروه بندی 5 را بهشون نسبت دادن و جای سوال هست... ولی از نظر رنک سایت QS از همه معتبر تر هست و اکثر دانشگاه های جهان در صفحه اول خودشون به همین سایت استناد میکنند برای رنکینگ و گروه...
    متشکر
    آره سایت QS رو وقتی دیدم متوجه شدم با اون سایتی که استرالیایی هست تناقض داره. راستی اگه خواستی یک سری به سایت زیر بزن. اصولاً آمریکایی ها همیشه اعتبار رده بندیشون بیشتره ! اما تا حالا US News فقط دانشگاههای آمریکا رو بررسی میکرد. و از سال 2015 رده بندی تمام دانشگاههای جهان رو اعلام میکنه که دانشگاه ملبورن تو رو در سطح Texas و Ohio State و British Columbia، به عنوان بهترین دانشگاه استرالیا در نظر میگیره. البته به صورت کلی رده بندی کرده و مهندسی یا سایر علوم رو تفکیک نکرده.
    http://www.usnews.com/education/best...ities/rankings

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

بله... اما معتبر ترین رنک که در بیشتر سایت ها بهش استناد میکنند و همه دانشگاه هارو رنک بندی کرده همین QS هست... US News مشخص هست سلیقه ای هست.. خیلی دانشگاه هارو اصلا رنک نداده.... و این که گروه گروه بودن خیلی مهم هست... بعضی دانشگاه ها روی یک زمینه خاص کار میکنند و باید مشخص باشه کدوم دانشگاه توی چه زمینه قوی هست و اینکه در مجموع رنکش چنده...
    این نوع رنک بندی تایید میشه... دقیق هست توی هر رشته در انگلستان : http://www.thecompleteuniversityguid...ables/rankings
    متشکر
    آره سایت QS رو وقتی دیدم متوجه شدم با اون سایتی که استرالیایی هست تناقض داره. راستی اگه خواستی یک سری به سایت زیر بزن. اصولاً آمریکایی ها همیشه اعتبار رده بندیشون بیشتره ! اما تا حالا US News فقط دانشگاههای آمریکا رو بررسی میکرد. و از سال 2015 رده بندی تمام دانشگاههای جهان رو اعلام میکنه که دانشگاه ملبورن تو رو در سطح Texas و Ohio State و British Columbia، به عنوان بهترین دانشگاه استرالیا در نظر میگیره. البته به صورت کلی رده بندی کرده و مهندسی یا سایر علوم رو تفکیک نکرده.
    http://www.usnews.com/education/best...ities/rankings

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

دانشگاه ملبورن کلا سرشناس تر هست، مدرکش بیشتر برای کارهای دانشگاهی در سطح بین المللی اعتبار داره و شهر ملبورن هم ارزونتر از سیدنی هست.

Junior Member

سلام. خیلی ممنون بابت این تاپیک عالی.
    من لیسانس زیست شناسی دارم و میخوام برای فوق برم به استرالیا.
    میخوام بدونم اگه دانشگاه با رنکینگ پایین تر رو انتخاب کنم (مثل لاتروب) ایا امکان اینکه بهم بورس بدن بیشتر میشه یا نه؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط gn_asemoon نمایش پست ها
    سلام. خیلی ممنون بابت این تاپیک عالی.
    من لیسانس زیست شناسی دارم و میخوام برای فوق برم به استرالیا.
    میخوام بدونم اگه دانشگاه با رنکینگ پایین تر رو انتخاب کنم (مثل لاتروب) ایا امکان اینکه بهم بورس بدن بیشتر میشه یا نه؟
    Firstly, there are few available scholarships for master.
    to response to your second question I should say that low rank universities has much lower scholarships compared to high rank universities
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

Junior Member

این موضوع باعث میشه من راحت تر اسکالرشیپ بگیرم(حتی اگر کم باشه) ؟ چون کافیه اگه تا حدودی هزینه هام تامین بشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)