صفحه 1 از 25 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 245

موضوع: بررسی اعتبار دانشگاه های استرالیا بر مبنای رشته های تحصیلی

پیش فرض بررسی اعتبار دانشگاه های استرالیا بر مبنای رشته های تحصیلی

سلام

با توجه به اینکه Ranking هایی که برای دانشگاههای استرالیا ارائه شده، بر اساس یک سری آیتم های کلان نگر بوده و (برخلاف Ranking های موجود برای دانشگاههای آمریکا) تفکیک خاصی برای اعتبار سنجی این دانشگاهها بر مبنای رشته های تحصیلی گوناگون صورت نگرفته، به نظر میرسه بهتر باشه خود دوستان فعال در انجمن "تحصیل در استرالیا" در این forum ، به کمک همدیگه و بر اساس اطلاعات موجود (و حد الامکان مستند) برتری هایی رو که از دانشگاههای مختلف در زمینه های تحصیلی مختلف (رشته های گوناگون مهندسی، پزشکی، علوم اجتماعی، هنر، حقوق، ...) سراغ دارند، در این تاپیک در اختیار همدیگه قرار بدند. همچنین ارائه Ranking های دسته بندی شده (در صورت وجود) هم خیلی میتونه در این خصوص گره گشا باشه. بطور حتم، اطلاعاتی که در این مورد جمع آوری میشه، میتونه برای همه ما - بویژه متقاضیان تحصیل در دوره دکترا - مفید باشه.

به عنوان مثال: من از یکی از دوستان همین forum یاد گرفتم که دانشگاه Curtin در حوزه Computer Vision گروههای تحقیقاتی خوب و فعالی داره.

فروتن باش... پیش از آنکه به دنیا بیایی، کارهای بسیاری انجام شده بود. (J. Brown)

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بررسی اعتبار دانشگاههای استرالیا بر مبنای رشته های مختلف تحصیلی

در زمینه computer vision اکثر گروه ۸ بعلاوه دانشگاههایی مثل Curtin و QUT دارن بشدت کار میکنن.

در زمینه سیستمهای UAV (Unmanned Air Vehicles) هم سه تا دانشگاه خیلی قوی کار میکنن و ساپورترهای بسیار قوی دارن.

این دانشگاهها عبارتند از :

Monash University : http://www.ctie.monash.edu.au/hargrave/aerobotics.html
    متاسفانه فعالیت موناش از سال ۲۰۰۷ با ترک چند تا از استادای کلیدی این گروه و رفتن اونا به دانشگاههای دیگه و نیز کشور آمریکا متوقف شد...

Queensland University of Technology : http://www.bee.qut.edu.au/research/projects/quav

University of Sydney : http://www.aeromech.usyd.edu.au/wwwdocs/uav.html

تحقیقات رو این زمینه از مهندسی مکانیک گرفته تا سیستمهای کنترل و بینایی و هوش تا درایوهای الکتریکی رو در بر میگیره (مثل همه شاخه های دیگه روبوتیک) کسانی که به این زمینه علاقه دارن باید بدونن که فاندهای خیلی خوبی هم داره چون معمولا اسپانسراشون جاهای بزرگی هستند ولی اکثرا واسه دکتراست
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

Member domesday آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial design

خیلی خیلی تاپیک توپیه!!

در مورد طراحی صنعتی (تا اونجایی که من فهمیدم) کلآ برای مقطع فوق لیسانس اکثرآ به جز گرایش طراحی محصول،اینتراکشن دیزاین و مدیریت دیزاین هم دارند
    اما باید توجه کرد که کلآ در زمینه دیزاین خیلی دانشگاه های تاپی نداره
    /uts/monash/RMIT
    Queensland
    چند تا دانشگاهی هستند که دیزاین رو میشه یه کم جدی تر از جاهای توش پیدا کرد
    این نکته رو هم بگم که استرالیا هم مثه انگلیس یه سری گرایش های بامزه داره برای معماری داره
    نکته دیگه اینکه موناش و uts در طراحی محصول کمی بهتر هستند.
    __________________________________________________ ___
    بچه ها توی رشته مدیریت تکنولوژی هم اگه یه کم اطلاعات دارید بزارید ممنون ;D

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidR
    در زمینه computer vision اکثر گروه ۸ بعلاوه دانشگاههایی مثل Curtin و QUT دارن بشدت کار میکنن.

در زمینه سیستمهای UAV (Unmanned Air Vehicles) هم سه تا دانشگاه خیلی قوی کار میکنن و ساپورترهای بسیار قوی دارن.

این دانشگاهها عبارتند از :

Monash University : http://www.ctie.monash.edu.au/hargrave/aerobotics.html
    متاسفانه فعالیت موناش از سال ۲۰۰۷ با ترک چند تا از استادای کلیدی این گروه و رفتن اونا به دانشگاههای دیگه و نیز کشور آمریکا متوقف شد...

Queensland University of Technology : http://www.bee.qut.edu.au/research/projects/quav

University of Sydney : http://www.aeromech.usyd.edu.au/wwwdocs/uav.html

تحقیقات رو این زمینه از مهندسی مکانیک گرفته تا سیستمهای کنترل و بینایی و هوش تا درایوهای الکتریکی رو در بر میگیره (مثل همه شاخه های دیگه روبوتیک) کسانی که به این زمینه علاقه دارن باید بدونن که فاندهای خیلی خوبی هم داره چون معمولا اسپانسراشون جاهای بزرگی هستند ولی اکثرا واسه دکتراست
    RMIT و UTS هم اضافه کنید در رشته های Computer

دوستان برای فوق رشته عمران گرایش سازه یا زلزله کدوم دانشگاه گروه 8 رو پیشنهاد میکنن؟ممنون
    هوای خونه برگشته/تموم جاده بارونه/یه حسی تو دلم میگه/تو نزدیکی به این خونه

دانشگاه ملبورن در زمینه ی کامپیوتر(CS,IT,IS,...)کلا استادای خیلی خوبی داره صمن اینکه اعتبارشم خیلی خوبه. حالا بقیه دانشگا هها رو نمی دونم.
    ولی به نظر من اینجا رشته به رشته نیست (وکلا جاهای دیگه)، مثلا 2 نفر با شرایط یکسان از موناش و ملبورن مطمئن باشید که ملبورنیه سره... بهر حال همه جای دنیا عقلشون به چششونه.
    مثل اینکه تو ایران می گی شریفم همه فکر می کنن از مریخ آمدی، اینجام وقتی میگی ملبورنم همون حالتو داره...
    فکر میکنم UOS هم همینطور باشه.
    الته من دانشگاهای ویکتوریا رو می دونم.
    بهر حال پا نشید به خاطر اعتلای علم! برید RMIT اگه از MELBOURNE UNI می تونید ادمیژن بگیرید.
    ;D
    (یه وقت به بچه هایی که تو دانشگاهای بالا گفتم بر نخوره، ما چاکر همشونم هستیم. مثال زدم همینجوری)
    گر بزرگی به کام شیر در است    شو خطر کن ز کام شیر بجوی

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

سلام
    البته من موضوع تحقیقات را بالاتر از سطح دانشگاه ها می دونم شاید شما روی یک موضوع کار کنید که بعد از فارغ التحصیلی برای شما Position بیشتری باشه تا با یک موضوع که همه بروی آن کار کردن و زیادهم نوین نیست ودر عین حال از یک دانشگاه تاپ آمدید. این نظرات من است من تاحالا اونجا نبودم شاید بعد از رفتن به اطلاعات بیشتری برسم.
    من خودم با توجه به موضوعات تحقیق مخصوصا تو رشته مهندسی معدن تو بعضی از زمینه ها استرالیا را خیلی بالاتر از ایالات متحده می بینم بطور کلی 4تا دانشگاه تاپ در استرالیا و دنیا در مهندسی معدن هستند. که دانشگاهای Queensland و Adelaideو curtin و UNSW که همگی آنها جز یک گروه هستند که میتوانند از آزمایشگاهها و همکاری هم استفاده کنند البته همه آنها کاملا مجهز هستند و بطور مثال آزمایشگاههای V.R هر کدام بطور مجزا برای خودشان دارند (بجز کرتین)که شما در آمریکا در دانشگاهی مثل برکلی می تونید پیدا کنید.(البته برکلی در حال حاضر رشته مهندسی معدن ندارد).
    در مجموع با توجه به پتانسیل بالای مهندسی معدن در استرالیا و در آمد بالای مهندسان این رشته ،من استرالیا توصیه می کنم دلیل اصلیشم این است که یکی از ارکان اقتصاد استرالیا تولید مواد معدنی در این کشور است.
    دانشگاه کویینز لند بنظر من بهترین مدرسه معدنی استرالیا و دنیا است و شاید یه سروگردن هم از بهترین مدرسه معدنی آمریکا که Virginia Tech است بالاتر باشد.
    باز برای من هرکدام از این کشورها که ویزا را صادر کند می تونه بیشتر مورد توجه قرار بگیره .متاسفانه
    What Goes Around...Comes Around

Junior Member

سلام دوستان،

بسیار موضوع جالبی درست کردین. من در مورد داشگاه ملبورن چیزهایی می دونم. دانشگاه ملبورن رو کلا می شه به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی خوب در نظر گرفت. تعداد مقاله که چاپ می شه و پروژه های تحقیقاتی که در این دانشگاه انجام می شه در سال خیلی زیاد هست. برای همین بستر تحقیقاتی بسیار عالی برای دانشجویان فراهم کرده.

در زمینه رشته ی خودم هم باید بگم که در خصوص Grid/Cloud Computing یکی از دانشگاه های پیشرو در جهان هست. با اینکه خیلی ها فکر می کنند که دانشگاه های استرالیا دور افتاده هستند، ولی باید بگم که پروژه های مشترک زیادی بین دانشگاه ملبورن و دانشگاه های آمریکایی و اروپایی انجام می شه. این نشون دهنده اینه که این دانشگاه در زمینه فعالیت های تحقیقاتی بسیار قوی عمل کرده.

موفق باشین.

Junior Member

سلام دوستان
    يه مساله براي من پيش اومده شايد يه مقدار بحث رو جزيي كنه؟ اما واقعا به كمك شما نياز دارم.
    من ارشد مهندسي IT خوندم از دانشگاه اميركبير. من در حال حاضر از 2 جا offer دارم. يكي از سيدني استراليا و يكي از ايندهون هلند. موندم كدومشو پيگيري كنم؟ ميدونم سطح دانشگاه سيدني بالاتره اما استادي كه تو دانشگاه ايندهون پيدا كردم سطحش خيلي بالاست. قدمتش گروهشون هم توي حوزه كاري من خيلي بيشتره.
    خلاصه يه عده ميگن استاد از همه چيز مهمتره و ... برو هلند.
    يه عده هم ميگن استراليا و سيدني يه چيز ديگه است (از لحاظ زبان و سطح زندگي و موقعيت شغلي ...)...
    راستش من از ايران بورس دارم. متاهل هستم و خانومم هم مي خواد اونجا درس بخونه.
    شما بودين چي كار مي كردين؟

دانشگاه های خوب برای رشته حقوق (ارشد) کدوما هستن؟ میتونید کمک کنید؟

صفحه 1 از 25 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)