صفحه 2 از 25 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 245

موضوع: بررسی اعتبار دانشگاه های استرالیا بر مبنای رشته های تحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی اعتبار دانشگاههای استرالیا بر مبنای رشته های مختلف تحصیلی

با سلام به دوستان
    من میخوام برای کنترل دکترا اقدام کنم ولی اطلاعاتم در مورد دانشگاههای استرالیا کمه. کسی میتونه کمکی کنه؟
    ممنون میشم

سلام به همگی
    می خواستم رتبه بندی دانشگاههای استرالیا در رشته عمران را قرار دهید
    با تشکر

سلام دوستان
    مي شه رتبه بندي در مورد دكترا در رشته حسابداري رو هم مطرح كنيد؟
    ممنون

Junior Member gourouhban آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civl

سلام به همگی
    می خواستم رتبه بندی دانشگاههای استرالیا در رشته عمران را قرار دهید
    ++++++++++++++++++++++
    دوستان چرا جواب نمیدید خوب این سؤال،سؤال منم هست...بعد میگن چرا میری تاپیک می زنی!!!
    دوستان گرامی که در استرالیا مستر عمران میخونین لطفا با نگاهی بی طرفانه در مورد کیفیت دانشگاه های استرالیا(در رشته عمران) در مقایسه با اروپا و امریکای شمالی نظر بدین. یه نکته دیگم اینه که ما در خوب بودن و معتبر بودن دانشگاه های گروه 8 شکی نداریم،سؤال اینه که در بین این 8 دانشگاه کدامها سرآمدند یا مثلا دپارتمان عمران دانشگاه سیدنی در مقایسه با دپارتمان قوی عمران دانشگاه دلف و... در چه سطحی قرار داره؟
    با تشکر.

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

دوستان عزیز کسی راجع به اعتبار دانشگاه UTS مطلبی میدونه؟
    برای برآوردن میزان هوشمندی یک حاکم، نخستین روش این است که ببینید چه افرادی را به دور خود گرد آورده است.

- جان ماکسول

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

سلام دوستان

کسی از وضعیت اعتبار مهندسی شیمی بین دانشگاهای مطرح استرالیا و در مقایسه با هم خبر داره؟

لطفا کسایی که واقعا و دقیقا اطلاع دارند فقط نظر بده

ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا

درود به دوستان

یه سوال دارم ولی نمیدونم کجا باید مطرح کنم. شرمنده اگه اینجا جاش نیست.
    حدود 3 ماه پیش ما ویزای اقامت دایم استرالیا رو گرفتیم ( ویزای 175). همسر من قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا بای ریسرچ رو داره. لیسانس آبیاری و فوق تاسیسات آبی هست. علاقمند به ادامه تحصیل در شاخه هیدرولوژی یا منابع آب ( water resources) دوستانی که تجربه ای در این زمینه دارند ممنون میشم راهنمایی بفرمائید. کدوم شهر و کدوم دانشگاه در این زمینه بهتر هستن؟ در مورد نحوه گرفتن پذیرش بای ریسرچ در مقطع دکترا هم اگه ممکنه راهنمایی بفرمائید.
    سپاسگزارم

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط gourouhban نمایش پست ها
    ++++++++++++++++++++++
    دوستان چرا جواب نمیدید خوب این سؤال،سؤال منم هست...بعد میگن چرا میری تاپیک می زنی!!!
    دوستان گرامی که در استرالیا مستر عمران میخونین لطفا با نگاهی بی طرفانه در مورد کیفیت دانشگاه های استرالیا(در رشته عمران) در مقایسه با اروپا و امریکای شمالی نظر بدین. یه نکته دیگم اینه که ما در خوب بودن و معتبر بودن دانشگاه های گروه 8 شکی نداریم،سؤال اینه که در بین این 8 دانشگاه کدامها سرآمدند یا مثلا دپارتمان عمران دانشگاه سیدنی در مقایسه با دپارتمان قوی عمران دانشگاه دلف و... در چه سطحی قرار داره؟
    با تشکر.
    سلام دوست عزیز.
    شما اگر خاطرتان باشد، بنده این سوال شما را در انجمن عمران، معماری و شهرسازی در این تاپیک و پست به صورت نسبتاً مبسوط پاسخ دادم، اما گویا پاسخ بنده خیلی به کار شما نیامده است، به هرحال من هم مشتاقم نظر دیگر دوستان را بدانم، قطعاً آنها بهتر از من پاسخ می دهند.
    اما به نظر بنده اگر ملاکهای جهانی مقایسه (مثل رنکینگ ها) را در نظر نگیریم، اینگونه مقایسه ها را افرادی می توانند به صورت کامل انجام دهند که در هر دو دانشگاه بوده باشند و بخشی از دوران تحصیلشان را در آنجا گذرانده باشند که مستحضرید تعداد اینگونه افراد ممکن است بسیار اندک باشد.
    من پیشنهادی برای همه دوستانی که علاقمند به اینگونه مباحث هستند دارم و آن این است که شما اول ببینید می توانید از این دانشگاهها پذیرش بگیرید یا نه. مثلاً اول برای دانشگاه KTH سوئد، UTM مالزی، UNSW استرالیا، TU Delft هلند، Tampere فنلاند و... اقدام برای پذیرش بکنید (در مورد هزینه هم که فقط خرج ارسال مدارک مطرح است) بعد ببینید که اصلاً این دانشگاهها جواب ایمیل شما را می دهند یا نه؟ به شما پذیرش می دهند یا نه؟ آن وقت تمام گزینه هایی که به شما جواب دادند را بگذارید روی میز و حالا شروع کنید به مقایسه کردن گزینه ها. البته این که دانشجویی در مورد کیفیت دانشگاه آینده اش دغدغه باشد قابل تقدیر است اما بایستی ببیند اصلاً شانسی برای وی مطرح است یا نه؟
    در غیر این صورت حکایت همان بنده خدایی تکرار خواهد شد که او را به روستایی راه نمی دادند اما از روستائیان سراغ خانه کدخدا را می گرفت. (امیدوارم از این شوخی کوچک نرنجید.)
    موفق باشید.
    پی نوشت:
    به عنوان یک پیشنهاد دوستانه، می خواهم یک نکته را برای شما و دیگر دوستان فعال در فروم یادآوری کنم و آن این است که دوستان خواهشاً از به کار بردن لحن طلبکارانه در پست هایشان بپرهیزند، چون همان طور که روشن است اینجا کسی تعهد و وظیفه ای در مورد پاسخگویی به سوالات، جستجو و دسته بندی کردن مطالب از اینترنت و... ندارد. آن افرادی هم که پاسخ می دهند (بنده را از این جمع قلم بگیرید) با نیت خیر و هدف انتشار علم و به اشتراک گذاشتن تجارب این کار را می کنند و به کار بردن الفاظی همچون "چرا هیشکی جواب نمیده؟" ، "پس جواب من چی شد؟" و... باعث سرخوردگی و انزوای همان قشر اندک پاسخگو می شود. متاسفانه ما عادت کرده ایم اگر کسی کاری را به صورت داوطلبانه و خیرخواهانه انجام داد، آن را تبدیل به یک وظیفه برای او بکنیم و اگر احیاناً یک بار آن لطف را در حق ما نکرد، از او طلبکار می شویم. به دلیل عدم ارتباط این بحث با موضوع تاپیک دیگر بیش از این وارد این بحث نمی شوم، چون فکر می کنم مدیریت محترم خودشان اقدامات لازم و مقتضی را در این مورد انجام خواهند داد.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

نقل قول نوشته اصلی توسط qwerty123456 نمایش پست ها
    دوستان عزیز کسی راجع به اعتبار دانشگاه UTS مطلبی میدونه؟
    سلام.
    دانشگاه صنعتی سیدنی (UTS) نسبت به دو همشهری سرشناس تر خود یعنی دانشگاه سیدنی و دانشگاه نیوساوث ویلز (UNSW) سابقه و شهرت کمتری دارد، منتهی در سالهای اخیر پیشرفت علمی قابل توجهی داشته است.
    رتبه این دانشگاه در زیرگروه فنی و مهندسی در رنکینگ سال 2010 موسسه QS رتبه 175 است که با فاصله کمی بالاتر از دانشگاه تهران (با رتبه 178 ) و دانشگاه صنعتی شریف (با رتبه 183) قرار دارد.
    این دانشگاه جزو گروه G8 نیست، منتهی به همراه دانشگاههای Curtin، RMIT، South Australia و دانشگاه صنعتی کوئینزلند (QUT) عضو گروه شبکه صنعتی دانشگاههای استرالیا (ATN) می باشد. دانشگاههای عضو این گروه یکی از اصلی ترین مجریان پروژه های بخش فنی و مهندسی (به خصوص زیرشاخه های مربوط به IT، Communication و...) در استرالیا می باشند. (برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه این لینک را ببینید.)
    این دانشگاه علاوه بر رشته های فنی و مهندسی، رشته های حقوق، تجارت، پرستاری، علوم آموزشی، مطالعات بین الملل، معماری و... را نیز عرضه می کند.
    این دانشگاه دارای دو شعبه اصلی در شهر سیدنی است که شعبه مرکزی آن، City campus یا همان برج معروف UTS در منطقه Broadway شهر سیدنی قرار دارد.
    برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت این دانشگاه و این لینک مراجعه کنید.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

پیش فرض پاسخ : نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein74 نمایش پست ها
    درود به دوستان

یه سوال دارم ولی نمیدونم کجا باید مطرح کنم. شرمنده اگه اینجا جاش نیست.
    حدود 3 ماه پیش ما ویزای اقامت دایم استرالیا رو گرفتیم ( ویزای 175). همسر من قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا بای ریسرچ رو داره. لیسانس آبیاری و فوق تاسیسات آبی هست. علاقمند به ادامه تحصیل در شاخه هیدرولوژی یا منابع آب ( water resources) دوستانی که تجربه ای در این زمینه دارند ممنون میشم راهنمایی بفرمائید. کدوم شهر و کدوم دانشگاه در این زمینه بهتر هستن؟ در مورد نحوه گرفتن پذیرش بای ریسرچ در مقطع دکترا هم اگه ممکنه راهنمایی بفرمائید.
    سپاسگزارم
    سلام دوست عزیز.
    من پیشنهاد می کنم با توجه به این که تعداد قابل توجهی از دانشگاههای استرالیا، دپارتمان مهندسی عمران و گروه مهندسی آب دارند و دوره دکترا نیز عرضه می کنند، همسر شما اول برای همه گزینه های ممکن اقدام کنند، بعد از اخذ پذیرش، در مورد این که کدامیک را انتخاب کنند تصمیم بگیرند. بهتر بودن شهر یا دانشگاه یک امر نسبی است که به عوامل زیادی بستگی دارد و ممکن است برای مثال بهترین گزینه برای بنده، بدترین گزینه برای شما باشد و بالعکس. در مورد سوال دومتان هم به موضوع تاپیک مرتبط نیست، منتهی اگر در همین انجمن بگردید می توانید اطلاعات خوبی پیدا کنید.
    موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)