صفحه 22 از 25 نخستنخست ... 1213141516171819202122232425 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 245

موضوع: بررسی اعتبار دانشگاه های استرالیا بر مبنای رشته های تحصیلی

Member
    رشته و دانشگاه
    petroleum engineering- UNSW

پیش فرض پاسخ : بررسی اعتبار دانشگاه های استرالیا بر مبنای رشته های تحصیلی

دوستان براي رشته نفت كرتين رو پيشنهاد ميكنين يا UNSW?
    از دكمه امتياز استفاده كنيد

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    فقط به یک مورد در انتخاب دانشگاه توجه کنید. اون هم اینه که اگر بعدا می خواهید راحتتر کار پیدا کنید و استخدام بشید در دانشگاههای دیگه، اگر از g8 پذیرش دارید اول انها رو برید. کاری به پروژه و برش استاد و غیره نداشته باشبد. گرفتن شغل اگر از دانشگاه دیگری فارق التحصیل شده باشید در g8 تقریبا محاله چون باقی رو قبول ندارند غیر خودشون مگر اینکه رزومه فوق العاده ایی داشته باشید که 3 سال زمان کافی برای اینکار نیست حداقل در خیلی از رشته ها. باقی دانشگاهها هم معمولا به قول اینها NETWORKING یا WORD OF MOUTH یا به قول خود ما پارتی بازی نقش اول را در رسمی شدن داره، برای همین عملا پیدا کردن کار در دانشگاه را برای خودتون سخت می کنید.

دوستی که در مورد UTS پرسیدید، این دانشگاه خیلی بی کیفیت هست، چند تا کارشون رو داوری کردم، در مورد رشته شما نمی دونم اما واقعا کارهای به این ضعیفی ندیده بودم تا حالا که از بچه های این دانشگاه دیدم.

مورد دیگه اینکه اگر استادتون head of school است حتما برید اون دانشگاه چون head of school ها برای دانشجوهای خودشون معمولا کار پیدا می کنند و انها رو نگه می دارند اما باقی استادها قدرتی ندارند. 4 سال تمام این رو دیدم که چطوری دانشجوهای داقون و ضعیف چون استادشون head of school بود راحت استخدام شدند و باقی بچه ها حتی با مقلات A* و A بیکار مانده اند و یا کار غیر رسمی دارند. این حرف را دو تا استادی که در زمان تحصیل سوپروایزم بودند دو هفته پیش بهم گفتند. یعنی خودشون هم می دونند.
    یک مورد دیگه که ممکنه خیلی به نظرتون مسخره بیاد و باور نکنید و فکر کنید مهم نیست اینکه اگر استادهایی که پیدا کردید head of school نستند، حتما برید پروفایل head of school رو ببینید که اهل کدوم کشور هست چینی ها و بنگلادشی ها فقط و فقط هموطنهای خودشون رو استحدام می کنند. می گم مسخره هست اما واقعا جدی می گم به هیچ وجه در دپارتمانی که ریسش اهل این دو کشور هست درس نخونید چون کار رسمی پیدا نخواهید کرد. استرالیایی ها و اروپایی ها open-minded هستند و کاری به ملیت در استخدام ندارند اما این دو تا کشور اول ملیت براشون مهمه. برای یک دانشگاهی اپلای کرده بودم ماه پیش برای کار، یک پروفسور استرالیایی برداشت دوستانه بهم گفت اگر اسم فامیلت " چینگ" بود استخدام می شدی! به همین واضحی. head of school چینی تشریف داشتند.
    به نظرم دوست عزیز شما یکم بی انصافی کردین در مورد قضاوت دانشگاهها. باهاتون موافق هستم که دانشگاههای g8 دانشگاههای برتری هستن ولی به عنوان کسی که در ۳ تا از دانشگاههای سیدنی (هم g8 هم غیر) کار کردم به نظرم اصلا سخت نیست از دانشگاه غیر g8 وارد این دانشگاهها شدن. شما اگه استاد و پروژه خوبی داشته بشین و بتونین track record خوبی داشته بشین تقریبا هر دانشگاهی میتونین برین. مخصوصا اگه بتونین فلوشیپ بگیرین.
    مثلا همین دانشگاه UTS که شما میفرمایید در رنکینگ QS نگاه کنید دانشگاه نهم استرالیا یعنی درست بعد از g8 قرار داره و دانشگاه اول استرالیا (۱۴ دنیا) در رنکینگ top 50 under 50 همون QS قرار داره و اینکه از نظر شما کاری که داوری کردین ضعیف بوده دلیلی بر بی کیفیتی دانشگاه نداره.

Member
    رشته و دانشگاه
    Engineering

در تایید فرمایش این دوستمون باید این رو اضافه که کنم که، یکی از دوستان بنده که همین یک هفته پیش از دانشگاه ویکتوریا (از دانشگاههای رنکینگ پایین در استرالیا) فارغ التحصیل شده موفق شد یک فرصت پست داک یکساله از دانشگاه top 20 دنیا در آمریکا بگیره و الان داره تشریف میبره اونجا. البته ایشون بسیار زحمت کشید در دوره دکتری و مقاله های زیادی هم داشت.

نقل قول نوشته اصلی توسط mojt نمایش پست ها
    به نظرم دوست عزیز شما یکم بی انصافی کردین در مورد قضاوت دانشگاهها. باهاتون موافق هستم که دانشگاههای g8 دانشگاههای برتری هستن ولی به عنوان کسی که در ۳ تا از دانشگاههای سیدنی (هم g8 هم غیر) کار کردم به نظرم اصلا سخت نیست از دانشگاه غیر g8 وارد این دانشگاهها شدن. شما اگه استاد و پروژه خوبی داشته بشین و بتونین track record خوبی داشته بشین تقریبا هر دانشگاهی میتونین برین. مخصوصا اگه بتونین فلوشیپ بگیرین.
    مثلا همین دانشگاه UTS که شما میفرمایید در رنکینگ QS نگاه کنید دانشگاه نهم استرالیا یعنی درست بعد از g8 قرار داره و دانشگاه اول استرالیا (۱۴ دنیا) در رنکینگ top 50 under 50 همون QS قرار داره و اینکه از نظر شما کاری که داوری کردین ضعیف بوده دلیلی بر بی کیفیتی دانشگاه نداره.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

حرف شما درم ورد برخی از رشته ها کاملا درست هست
    معمولا در رشته های مهندسی امکان اینکه شما بتونید در طول 3 سال رزومه خوبی بدست بیارید زیاد هست . من هم به این نکته که اگر رزومه فوق العاده ایی داشته باشید شانس دارید اشاره کردم. اما در برخی رشته ها چاپ یک مقاله A در حدود 2-3 سال طول می کشه و بهترین دانشجویان در طول 3-4 سال می توانند حداکثر دو عدد مقاله A داشته باشند که این اصلا رزومه فوق العاده ایی به حساب نمی اید با توجه به اینکه برای یک شغل رقابت زیادی وجود دارد و همه داوطلبان اون شغل فارق التحصیلهای جوان نیستند. فلوشیپ هم شغل رسمی نیست و یک قرار داد مدت دار هست که بین 1 تا 3 سال معمولا هست و در برخی از رشته ها ( اکثر آنها) تعدادش بسیار محدود هست. حداقل درمورد BUSINESS SCHOOL ها مطمئن هستم که شانس کار پیدا کردن برای فارق التحصیلهای غیرG8 در گروهG8 بسیار بسیار ناچیز هست. اصلا غیر خودشون رو قبول هم ندارند چه برسه درخواستهای کار را جدی بگیرند. حرف شخص من هم نیست، خیلی از استادهای کهنه کار استرالیایی هم در حرفهاشون این مورد را بیان می کنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    حرف شما درم ورد برخی از رشته ها کاملا درست هست
    معمولا در رشته های مهندسی امکان اینکه شما بتونید در طول 3 سال رزومه خوبی بدست بیارید زیاد هست . من هم به این نکته که اگر رزومه فوق العاده ایی داشته باشید شانس دارید اشاره کردم. اما در برخی رشته ها چاپ یک مقاله A در حدود 2-3 سال طول می کشه و بهترین دانشجویان در طول 3-4 سال می توانند حداکثر دو عدد مقاله A داشته باشند که این اصلا رزومه فوق العاده ایی به حساب نمی اید با توجه به اینکه برای یک شغل رقابت زیادی وجود دارد و همه داوطلبان اون شغل فارق التحصیلهای جوان نیستند. فلوشیپ هم شغل رسمی نیست و یک قرار داد مدت دار هست که بین 1 تا 3 سال معمولا هست و در برخی از رشته ها ( اکثر آنها) تعدادش بسیار محدود هست. حداقل درمورد BUSINESS SCHOOL ها مطمئن هستم که شانس کار پیدا کردن برای فارق التحصیلهای غیرG8 در گروهG8 بسیار بسیار ناچیز هست. اصلا غیر خودشون رو قبول هم ندارند چه برسه درخواستهای کار را جدی بگیرند. حرف شخص من هم نیست، خیلی از استادهای کهنه کار استرالیایی هم در حرفهاشون این مورد را بیان می کنند.
    راستش من تخصصم business نیست ولی دوستی دارم که در این زمینه کار میکنه به من گفتن که در رشته business یکی از معتبرترین رنکینگ ها Financial Times Ranking هست که با مراجعه به وبسایتش متوجه شدم که دانشگاه مکواری (غیر g8) بالاترین رنک (۵۶ دنیا) در استرالیا در رشته MBA داره.
    البته من قصد اینو ندارم که بگم شما اشتباه میگین یا هر چی ولی واقعیت اینه که تا زمانی که استاد / پروژه و دانشجوی خوب باشه -در هر دانشگاهی (در استرالیا منظورم) باشین میتوانین موفق باشین و پوزیشن خوب چه در صنعت و چه آکادمیک گیر بیارین. ضمن اینکه در استرالیا عوامل دیگری مانند زبان و سابقه کار لوکال خیلی بیشتر در پوزیشن گرفتن تاثیر میزارن در مقایسه با اینکه صرف کدوم دانشگاه فارغ تحصیل شده باشین.
    موفق باشین

برای رشته حسابداری کدوم دانشگاه ها خوبه؟

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhossei نمایش پست ها
    برای رشته حسابداری کدوم دانشگاه ها خوبه؟
    چه مقطعی؟
    اصولا شما از سمت غرب که آمریکا شمالی باشه هرچی به سمت شرق نزدیک شی تو رشته های مالی، اقتصادی و حسابداری کیفیت آموزش میاد پایین.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

سلام
    ممنون که جواب دادی
    کارشناسی ارشد/دکترا
    سوالم درباره دانشگاه های استرالیا است

ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسي شيمي-پزشكي دانشگاه شريف

راستش من تخصصم business نیست ولی دوستی دارم که در این زمینه کار میکنه به من گفتن که در رشته business یکی از معتبرترین رنکینگ ها Financial Times Ranking هست که با مراجعه به وبسایتش متوجه شدم که دانشگاه مکواری (غیر g8) بالاترین رنک (۵۶ دنیا) در استرالیا در رشته MBA داره.
    البته من قصد اینو ندارم که بگم شما اشتباه میگین یا هر چی ولی واقعیت اینه که تا زمانی که استاد / پروژه و دانشجوی خوب باشه -در هر دانشگاهی (در استرالیا منظورم) باشین میتوانین موفق باشین و پوزیشن خوب چه در صنعت و چه آکادمیک گیر بیارین. ضمن اینکه در استرالیا عوامل دیگری مانند زبان و سابقه کار لوکال خیلی بیشتر در پوزیشن گرفتن تاثیر میزارن در مقایسه با اینکه صرف کدوم دانشگاه فارغ تحصیل شده باشین.
    موفق باشین
    در تكميل حرف ايشون بگم كه ايراني ها تو مككواري شناخته شدن و صاحب احترامن... در ضمن اين دانشگاه واقعا شيكه و اكثر دانشكده هاش نو و بروزه

سلام و درود
    برای دکتری مدیریت دانشگاه های Victoria و Bond چطورند؟
    سپاس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)