صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 32

موضوع: ویزای الحاق به همسر برای بلژیک

پیش فرض ویزای الحاق به همسر برای بلژیک

از دوستانی که متاهل هستند و سال گذشته و یا امسال برای تحصیل به بلژیک رفتن و برای ویزای همسرشون هم اقدام کردن خواهش می کنم اگر تجربیاتی هست، منتقل کنن...
    تنها لینکی که من توی سایت سفارت بلژیک دیدم این بود: http://www.diplomatie.be/tehran/defa...5&id=31&mnu=31
    که توش فقط نوشته پنج شنبه ها بیاید و مدارکتون رو بیارید...
    حالا این مدارک اصلا چی هست؟
    چند وقت بعد از ورود به بلژیک می شه برای ویزای همسر اقدام کرد؟
    اصلا چه جوری باید اقدام کرد؟
    و سوالات دیگه...
    ممنون می شم اگر تجربیاتتون رو بگید...

پیش فرض پاسخ : ویزای الحاق به همسر برای بلژیک

پیداش کردم مدارک موردنیاز اینجاست: (ویزای نوع D)
    ولی هنوز روند کار رو نمی دونم چیه؟
    از قرار معلوم یه سه چهار ماهی طول می کشه تا شرایط برای ویزای همسر مهیا بشه!!!
    لیست مدارک رو اینجوری گفتن:
    فرد متقاضی ويزای مذکور بايد درخواست خود را شخصا ارائه نمايد.
    در هنگام ارائه درخواست ویزا ، زوجین باید حداقل بیست و یک سال داشته باشند ، مگر اینکه ازدواج قبل از حضور زوج مقیم در بلژيک ، صورت کرفته باشد.

برای پذيرش، پرونده بايد شامل مدارک زير باشد :
    1- دو عدد فرم درخواست ويزا که طبق راهنمائی های سفارت و با حروف بزرگ پر شده باشند ، دارای تاريخ و امضا.
    2 - چهار قطعه عکس شناسايی جديد در ابعاد 45 در 35 میلی متر.
    3- هزينه پرونده که به هیچ وجه قابل استرداد نمی باشد و مبلغ آن 2592000 ریال است .
    4- گذرنامه معتبر (چه ایرانی چه غیر ایرانی)، حداقل برای مدت یک سال ( دو کپی از صفحه مشخصات و کپی از تمامی صفحات استفاده شده و ویزاهای احتمالی).

اصل و دو عدد فتوکپی از مدارک زير :
    5 – سند (قباله)ازدواج صادر شده توسط دفتر ثبت و احوال ، همراه با ترجمه به فرانسه، هلندی و یا آلمانی، تائید شده توسط دادگستری و وزارت امور خارجه.
    6- کپی از کلیه صفحات شناسنامه ، همراه با ترجمه به فرانسه، هلندی و یا آلمانی، تائید شده توسط دادگستری و وزارت امور خارجه .
    7 – در صورتیکه هر یک از زوجین قبلا ازدواج کرده باشند باید، اگر طلاق در ایران صورت گرفته باشد، حکم دادگاه وسند طلاق، همراه با ترجمه به فرانسه، هلندی و یا آلمانی ، تائید شده توسط دادگستری و وزارت امور خارجه. لازم به ذکر است که طلاق های خلع صورت گرفته در ایران ،چه توسط اتباع بلژيکی که تابعیت ایرانی را نیز دارا می باشند و چه ایرانی هایی که مقیم بلژيک می باشند، بر اساس مفاد 57 و 25 قانون حقوق بین الملل خصوصی بلژيک، مورد قبول نمی باشند. به همین دلیل به این دسته از افراد توصیه میگردد تا اقدام به طلاق نزد محاکم بلژيکی نمایند.
    8- در صورتیکه همسر قبلی فوت نموده ، گواهی فوت ،همراه با ترجمه به فرانسه، هلندی و یا آلمانی، تائید شده توسط دادگستری و وزارت امور خارجه .
    9- گواهی عدم سؤپیشینه ، همراه با ترجمه فرانسه، هلندی و یا آلمانی،تائید شده توسط دادگستری و وزارت امور خارجه.
    10- گواهی پزشکی صادره از سوی پزشک معتمد سفارت ، دکتر هوشنگ نوشاد ، خیابان توحید، پلاک 6 ، ساختمان پزشکان توحید، تلفن: 66929520
    11- کپی پشت و رو از کارت شناسائی یا اجازه اقامت/سکونت موقت همسر ساکن در بلژيک
    12- مدرکی بیانگر آنکه فرد مقیم در بلژيک دارای پوشش بیمه در بلژيک ، هم برای خود و هم برای همسری که به وی ملحق میشود ، میباشد.
    13- مدرکی دال بر اینکه فرد مقیم در بلژيک دارای مسکن کافی میباشد : یا ارائه کپی سند محضری ملک یا کپی سند اجاره

- مدارک مندرج در ردیف های 5-6-7-8-9-10-11 و 12 نباید بیشتر از 6 ماه از اعتبار آن ها سپری شده باشد.
    - مدارک مذکور توسط سفارت بلژيک تائيد خواهند شد . هزینه تائید هر یک از مدارک 216000 ریال می باشد.
    - نام و نام خانوادگی بايد در کليه اسناد و مدارک به صورت يکسان درج گرديده باشند، خصوصا در ترجمه ها.
    - در کلیه موارد، مدارک قید شده در بالا باید ارائه شوند. در صورت نیاز ، سفارت میتواند مدارک دیگری را نیز خواستار شود.
    از هر فرد متقاضی الحاق به خانواده ، مصاحبه خواهد شد. تمامی درخواست ها بايد توسط اداره اتباع خارجی وزارت کشور تائيد گردند . فرد متقاضی توسط سفارت از تصميم اتخاذ شده در خصوص تقاضا ويزای خود مطلع خواهد شد. تا هنگاميکه فرايند مذکور در جريان می باشد ، سفارت از دادن اطلاعات در خصوص روند پيشرفت پرونده معذور است .

Junior Member

سلام دوستان
    من یه سوالی که برام پیش ا.مده اینه که
    وضعیت ویزای همسر چه جوریه
    اگر فرض بگیریم که یکی از زوجین بتونه پدیرش با فاند یا بدون قاند-مستر -بگیره و بعد با ویرای الحاق به همسر، همسرش بیاد آیا همسرش می تونه کار کنه بهش اجازه کار میدن یا اینکه نه -با فرض این که کار هم بتونه پیدا کنه
    ممنون

روند گرفتن ویزای الحاق به همسر در مجموع چقدر طول می کشه؟
    سفارت بعد از ارایه مدارک مورد نیاز توسط متقاضی این ویزا، چند روز بعد ویزا رو می ده؟
    تهیه مدارک لازم در بلژیک برای ارسال به ایران و درخواست ویزای الحاق به همسر چقدر طول می کشه؟
    خوشحال می شم اگر شما هم تجربیات خودتون رو برای دیگران به اشتراک بذارید، بله با شمام دوست عزیز!
    طبق قوانین انجمن، برای تشکر از ارسال یک پست، کافیه بهش امتیاز مثبت بدید پایین هر پست سمت راست، دکمه ی امتیاز، اونجاست...!

Junior Member

سلام به دوستان
    این مسئله ویزای همسر شدیدا دغدغه منم هست. با سفارت تماس گرفتم گفتن اول خودتون می رید بعد برای ویزای همسرتون اقدام می کنید که اونم درست شدنش بستگی داره! حالا این که بستگی به چی داره رو خدا می دونه.
    کسی از دوستان هست که در این مورد تجربه داشته باشه؟
    ممنونمی شم اگه راهنماییم کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط Akhgar نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    این مسئله ویزای همسر شدیدا دغدغه منم هست. با سفارت تماس گرفتم گفتن اول خودتون می رید بعد برای ویزای همسرتون اقدام می کنید که اونم درست شدنش بستگی داره! حالا این که بستگی به چی داره رو خدا می دونه.
    کسی از دوستان هست که در این مورد تجربه داشته باشه؟
    ممنونمی شم اگه راهنماییم کنید
    از فرار معلوم باید روی 4 تا 6 ماه حساب کنید...
    من خودم کلا بیخیال این دیوونه خوونه شدم اما شواهد این رو می گه...
    خوشحال می شم اگر شما هم تجربیات خودتون رو برای دیگران به اشتراک بذارید، بله با شمام دوست عزیز!
    طبق قوانین انجمن، برای تشکر از ارسال یک پست، کافیه بهش امتیاز مثبت بدید پایین هر پست سمت راست، دکمه ی امتیاز، اونجاست...!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق-قدرت، واحد علوم و تحقیقات دانشگاه ازاد

سلام
    دوستان من ساله اول دکترا هستم با فاند
    می‌خواستم بدونم می‌تونم برای پدر و مادرم دعوت نامه بفرستن که تورسیتی بیان بلژیک
    از شهرداری که پرسیدم گفتن می‌شه
    می‌خوام بدونم کسی‌ اینکارو کرده تا حالا
    سفارت چه جور رفتار می‌کنه؟

دوستان یعنی راهی نداره ویزای همسر رو قبل از رفتن به بلژیک گرفت؟ یعنی چی "باید اول خودت بری؟"؟؟ کلا این اروپا انگاری هیچ کشوری درش نیست که یه چیزش نلنگه!

نقل قول نوشته اصلی توسط cyrus2535 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من ساله اول دکترا هستم با فاند
    می‌خواستم بدونم می‌تونم برای پدر و مادرم دعوت نامه بفرستن که تورسیتی بیان بلژیک
    از شهرداری که پرسیدم گفتن می‌شه
    می‌خوام بدونم کسی‌ اینکارو کرده تا حالا
    سفارت چه جور رفتار می‌کنه؟
    شما اگه دانشجو هستید دعوتنامه از سمت دانشگاه هم میتونه کفایت کنه و الزاما به دعوتنامه شهرداری نیازی نیست!
    من خودم پارسال پدر و مادرم رو با دعتنامه دانشگاه دعوت کردم.

نقل قول نوشته اصلی توسط pinkishmilad نمایش پست ها
    دوستان یعنی راهی نداره ویزای همسر رو قبل از رفتن به بلژیک گرفت؟ یعنی چی "باید اول خودت بری؟"؟؟ کلا این اروپا انگاری هیچ کشوری درش نیست که یه چیزش نلنگه!
    ظاهرا راه دیگه ای وجود نداره!

فقط برای دوستانی که میخوان برای همسرشون اقدام کنن یه نکته خیلی ظریف هست که میتونه یکی دو ماه کار رو تسریع کنه که اغلب هیچ کس بهش اشاره ای نمیکنه و بعد برای همسرتون مشکل ایجاد میتونه بکنه و پروسه رو طولانی تر!
    اونم اینکه که تو برگه ی ساپورت مالی که برای خودتون دارید ارائه میدید برای ویزای خودتون، اگه قصد دارید همسرتون رو بیارید پیش خودتون در آینده حتما اسم ایشون رو هم تو قسمت Spouse ذکر کنید که در واقع این ساپورت برای کیس ایشون هم به درد بخوره و این کار رو خیلی تسریع میکنه. چون اگه زمانی که همسرتون برای ویزای خودش داره اقدام میکنه ازش ساپورت مالی بخوان در حالی که شما اونجا دانشجو هستید و کاری ندارید، پیدا کردن یه ساپورتر دیگه کار حضرت فیله. ولی در این صورت همسرتون میتونه برگه ساپورت مالی شما رو نشون بده و خلاص!

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)