صفحه 229 از 268 نخستنخست ... 129179219220221222223224225226227228229230231232233234235236237238239 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,281 تا 2,290 , از مجموع 2675

موضوع: ویزای تحصیلی بلژیک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای تحصیلی بلژیک

با عرض سلام خدمت دوستان
    میخواستم ببینم کسی که برای فرصت مطالعاتی دوره دکتری از استادی تو بلژیک پذیرش گرفته حدودا چقدر برای ویزا گرفتن طول میکشه؟

من هم پوزیشن پست داک از بلژیک دارم. کسی تجربه مشابه داره؟ مدارک مورد نیاز برای سفارت همون مدارک مورد نیاز برای ادامه تحصیله؟ offer letter کافیه برای اثبات کفایت مالی؟ چه مدارکی رو باید به دانشگاه بگم برای من بفرسته؟ مدرک تحصیلی رو دانشگاه مقصد از من نمیخواد، آیا بازهم باید ببرم با خودم؟ دوستانی که اخیرا رفتن واسه مصاحبه سفارت تو این مورد حساسه؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط najafi66 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من برای پست داک از دانشگاه لوون پذیرش گرفتم. دوتا سوال داشتم. اول اینکه آیا کسی تجربه مشابه برای پذیرش پست داک از بلژیک داره. دوم اینکه من توی سایت سفارت هر چی میگردم ننوشته که ارائه دانش نامه تحصیلی برای صدور ویزا لازمه. تنها چیزی که توی سایت نوشته اینه:"در صورتيکه دانشجو مايل به ادامه تحصيل در يکی از مراکز اموزش عالی وابسته به جامعه فرانسوی بلژيک می باشد، بايد علاوه بر اين ها ، مدرکی دال بر ارائه ديپلم پايان تحصيلات متوسطه ايرانی ، قبل از 24 مرداد سال تحصیلی مورد نطر به کميسيون تصديق ، برای تعيين معادل ارائه نمايند."من برای تهیه دانشنامه دکتریم واقعا مشکل دارم ولی بقیه مقاطع رو میتونم تهیه کنم. کسی اطلاع داره که آیا بردن دانش نامه تحصیلی برای همه مقاطع قبلی (خصوصا برای پذیرش پست داک) واقعا لازمه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi1365723 نمایش پست ها
    من هم پوزیشن پست داک از بلژیک دارم. کسی تجربه مشابه داره؟ مدارک مورد نیاز برای سفارت همون مدارک مورد نیاز برای ادامه تحصیله؟ offer letter کافیه برای اثبات کفایت مالی؟ چه مدارکی رو باید به دانشگاه بگم برای من بفرسته؟ مدرک تحصیلی رو دانشگاه مقصد از من نمیخواد، آیا بازهم باید ببرم با خودم؟ دوستانی که اخیرا رفتن واسه مصاحبه سفارت تو این مورد حساسه؟
    سلام دوست عزیز
    من در مورد پست داک نمی دونم به چه صورت هست، اما معمولا دانشگاه مقصد از شما مدارکی رو میخواد هم برای ثبت نام هم شاید برای اطمینان از سطح علمی شما. در این موارد دانشگاه از شما میخواد که این مدارک رو به تایید سفارت برسونید چون دانشگاه از اعتبار مدارک اطلاعی نداره در حالی که سفارت با مراحل قانونی کار آشناست. بنابراین سفارت به خودی خود نیاز به مدارک گذشته شما نداره بلکه نامه پذیرش از دانشگاه مقصد ملاک بررسی پرونده شماست. حالا آگه دانشگاه مقصد نامه پذیرش مشروط بده (مثلا ارائه مدرک...) اینجاست که شما باید اون مدرک رو ارائه بدید.
    به نظر به دانشگاه ایمیل بزنید و لیست کلیه مدارک لازمه هم برای اخذ پذیرش هم ثبت نام رو بگیرید اگر جزو این مدارک دانشنامه دکتری نباشه و یا اگه نیاز به تایید سفارت نداشته باشه فکر نمی کنم مشکل خاصی پیش بیاد.
    موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط miladsaj نمایش پست ها
    درخواست ویزای من یک روزه اومد !!!!!!!!!!!!
    راجب مدارک مورد نیاز هم باید چیز خاصی نیست فقط باید از همه چی 3 نسخه تهیه کنید و هر سری از مدارک رو تو یه پوشه بذارید بجز شناسنامه و سو پیشینه. یعنی مجموعا 3 پوشه و یک پوشه هم خود سفارت میده واسه شناسنامه و سو پیشینه. فیش بانکی هم باید 3 نسخه گرفته شده باشه.
    مصاحبه اصلا نداشت و خیلی خوش برخورد بودن. مورد عجیب دیگه که از من 180 یورو هزینه سفارت هم نگرفتن ))))))))))))))
    راجب انگیزه نامه هم من بهش گفتم گفت هرچی داری بذار به نفع خودته منم سه نسخه گذاشتم.
    از تاریخ یک مارچ هم هزینه contribution fee بیشتر میشه باید تو سایت کرد دوستان حواسشون باشه حتما..
    سلام
    لطف میکنین SOP تون رو واسه من بفرستید. ممنونم. لطفا صندوق ورودی تان را خالی بفرمایید تا ادرس ایمیلم را بفرستم.

Junior Member

سلام دوستان

من برای گرفتن ویزا سوال دارم،ممنون میش کسی راهنماییم کنه. برای ضمانت مالی،اگه پول در حساب خودم باشه کافیه و یا حتما کسی باید ضامنم باشه؟ یا حتما باید پول را در حساب دانشگاه بلوکه کنم؟ ممنون میشم دوستان جواب بدن

Junior Member arash_eu آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    KU

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi1365723 نمایش پست ها
    میتونم بپرسم کدوم رشته و دانشکده تشریف میارید؟
    مدارک تحصیلی رو خود دانشگاه ازتون میخواد و باید پست کنید. سفارت از شما مجوز کاری که دانشگاه برایتان پست می کند و مدارک متداول برای صدور ویزای اقامت بلندمدت را می خواد. کفایت مالی برمبنای همان offer letter صورت می گیرد مگر که نامه قوی ای نباشد. دانشگاه لوون خودش شما رو کاملا راهنمایی و توجیه می کند. راحت ترین ویزا، همین ویزای کار است که سفارت بسیار خوب برخورد می کند.
    در هر مرحله ای نیاز به کمک داشتید پیام بدهید. من خودم مشابه شما پست داک دانشگاه لوون هستم. موفق باشید.

رشته و دانشگاه
    KU

نقل قول نوشته اصلی توسط fekriz نمایش پست ها
    سلام دوستان

من برای گرفتن ویزا سوال دارم،ممنون میش کسی راهنماییم کنه. برای ضمانت مالی،اگه پول در حساب خودم باشه کافیه و یا حتما کسی باید ضامنم باشه؟ یا حتما باید پول را در حساب دانشگاه بلوکه کنم؟ ممنون میشم دوستان جواب بدن
    سلام. بستگی دارد که شما در فرم ویزا چه منبع یا منابعی را برای تامین مالی تان ذکر کرده باشید. اگر خودتان هزینه های تحصیل را متقبل شده اید، پس قاعدتا باید حساب پر و پیمونی هم داشته باشید. معمولا خود دانشگاه در این موارد راهنمایی های کامل و جامعی ارایه می دهند و البته از خود سفارت هم می توانید با ایمیل یا تلفن درارتباط باشید.
    کمکی در هر زمینه برمیومد بگید. بنده خودم پست داک در دانشگاه لوون هستم و خوشحال میشم به دوستان هموطن کمکی کرده باشم.
    موفق باشید.

رشته و دانشگاه
    KU

نقل قول نوشته اصلی توسط h_nik نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان
    میخواستم ببینم کسی که برای فرصت مطالعاتی دوره دکتری از استادی تو بلژیک پذیرش گرفته حدودا چقدر برای ویزا گرفتن طول میکشه؟
    سلام . ویزای من برای دوره پست داک، 12 روزه صادر شد. مدت زمان صدور ویزا به فاکتورهای متعددی وابسته است و برای کیس های مختلف در دوره های زمانی متفاوت کاملا متغیر است؛ چیزی بین دو هفته تا سه ماه زمان درنظر بگیرید.
    اگر در این پروسه به کمکی نیاز داشتید اطلاع دهید.
    موفق باشید.

Junior Member

من برای مستر از دانشگاه لوون پذیرش دارم و فقط شهریه دانشگاه رو بهم تخفیف دادن،در admission letter نوشته که میتونی پول رو در دانشگاه بلوکه کنی که من ترجیحا نمیخوام از این استفاده کنم. حسابم پر باشه کافیه؟ یا حتما نیاز به ضامن هست برای سفارت(چون در سایت سفارت نوشته که اگر ضامن ایرانی دارین یک فرم به همراه فیش حقوقی ضامن داشته باشین)؟

رشته و دانشگاه
    KU

نقل قول نوشته اصلی توسط fekriz نمایش پست ها
    من برای مستر از دانشگاه لوون پذیرش دارم و فقط شهریه دانشگاه رو بهم تخفیف دادن،در admission letter نوشته که میتونی پول رو در دانشگاه بلوکه کنی که من ترجیحا نمیخوام از این استفاده کنم. حسابم پر باشه کافیه؟ یا حتما نیاز به ضامن هست برای سفارت(چون در سایت سفارت نوشته که اگر ضامن ایرانی دارین یک فرم به همراه فیش حقوقی ضامن داشته باشین)؟
    سلام
    به نظرم پول را بلوکه نکنید که پس گرفتنش دردسر بشه. با خود سفارت مشورت کنید و گزینه مناسب را برای تامین مالی در فرم ویزا انتخاب کنید. اگر خودتان خرج ها را تقبل کنید، قطعا باید اثبات کنید که منابعش را دارید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)