صفحه 222 از 268 نخستنخست ... 122172212213214215216217218219220221222223224225226227228229230231232 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,211 تا 2,220 , از مجموع 2675

موضوع: ویزای تحصیلی بلژیک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای تحصیلی بلژیک

سلام
    پذیرشتون از کدوم موسسه یا شهر هست؟ من فکر میکنم بتونید از دانشگاهای بزرگتر این نامه رو بگیرید. اگر شهرتونو بدونم شاید بتونم کمک کنم .
    نقل قول نوشته اصلی توسط moho_65 نمایش پست ها
    سلام

من از یک موسسه تحقیقاتی در بلژیک برای دکترا پذیرش گرفتم، اما مشکلی که وجود داره اینه که میگن موسسه ما شماره حسابی برای بلوکه کردن پول به دانشجویان نداره! آیا کسی تا به حال به چنین مشکلی برخورد کرده؟ راه حلی برای این موضوع سراغ دارید؟ من یه جا شنیدم که میشه پولو تو حساب یه دانشگاه دیگه هم بلوکه کرد و از اونا گواهی گرفت.
    ممنون

Junior Member

معمولا نه! متاسفانه تنها راه اینه که صبر کنید
    نقل قول نوشته اصلی توسط applyfromiran نمایش پست ها
    سلام دوستان. جواب ویزای من طولانی شده. اگر به اداره مهاجرت ایمیل بزنم فایده ای داره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mhg70 نمایش پست ها
    سلام
    پذیرشتون از کدوم موسسه یا شهر هست؟ من فکر میکنم بتونید از دانشگاهای بزرگتر این نامه رو بگیرید. اگر شهرتونو بدونم شاید بتونم کمک کنم .
    سلام
    من از موسسه تحقیقات کشاورزی ILVO پذیرش دارم. این موسسه توی گنته. ظاهرا روابط خوبی هم با دانشگاه گنت دارن و اصلا قراره که من بخشی از کارم رو توی دانشگاه گنت انجام بدم. اگر بتونید راهنماییم کنید ممنون میشم.

Junior Member

امیدوار بودم بگید لوون چون مطمئنم از اون طریق میشه انجام داد. دانشگاه لوون با بانک kbc این لینک رو داره و فکر میکنم دانشگاه گنت هم به این صورت باشه. پس شما اگر به اینترنشنال آفیس هرکدوم از این دانشگاها ایمیل بزنید بهتون یک شماره حساب میدن که احتمالا بانک KBC خواهد بود و احتمالا مبلغش 8160 یورو هست برای یک سال. شما از طریق صرافی یا طریق یک آشنا میتونید پولتونو بلوک کنید و دانشگاه به شما یک نامه ی آفیشیال میده که برای سفارت لازمه. اون حساب بانکی حساب دانشگاه هستش و به محض رسیدن پول دانشگاه میتونه نامه رو برای شما صادر کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط moho_65 نمایش پست ها
    سلام
    من از موسسه تحقیقات کشاورزی ILVO پذیرش دارم. این موسسه توی گنته. ظاهرا روابط خوبی هم با دانشگاه گنت دارن و اصلا قراره که من بخشی از کارم رو توی دانشگاه گنت انجام بدم. اگر بتونید راهنماییم کنید ممنون میشم.

Junior Member shima0810 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط applyfromiran نمایش پست ها
    سلام دوستان. جواب ویزای من طولانی شده. اگر به اداره مهاجرت ایمیل بزنم فایده ای داره؟
    میشه بپرسم چند وقته مدارک رو دادید؟ نسبت به تایمی که قراره بلژیک باشید هنوز وقت هست؟
    Nothing is IMPOSSIBLE, even the word itself says that I'M POSSIBLE

نقل قول نوشته اصلی توسط shima0810 نمایش پست ها
    میشه بپرسم چند وقته مدارک رو دادید؟ نسبت به تایمی که قراره بلژیک باشید هنوز وقت هست؟
    هفده اگوست مدارک دادم. طبق دعوتنامه باید یک اکتبر اونجا میبودم.

Junior Member

با سلام
    من از دانشگاه ku leuven برای دکترا full fund پذیرش دارم. و باید هرچه زودتر برای ویزا اقدام کنم.خود دانشگاه برای ویزا به من دو فایل PDF ایمیل کرد. یکیش exemption document به زبان هلندی است و یکی دیگه admission/scholarship letterکه به زبان انگلیسی توش گفته شده من دانشجوی این دانشگاهم و تا مدت دو سال هم ماهانه 2000 یورو می گیرم به همراه بیمه تکمیلی. دانشگاه به من گفت این دو فایل را برای سفارت فوروارد کرده و نیازی به hard copy شون ندارم.

توی سایت سفارت ولی این 3 گزینه هست که من نمی دونم دقیقن چین و چطور تهیشون کنم:
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------

3- اصل گواهی ثبت نام در موسسه آموزش عالی که تحت نظارت،تاييد و يا بورسيه کشور
    بلژيک باشد.

۴. مدارک مالی کافی به منظور اثبات تأمين هزينه های تحصيل و اقامت در بلژيک مدارک لازم می بايست به صورت ذيل تهيه شود:
    4-1 مدرکی که اثبات نمايد دانشجو بورسيه ايرانی و يا بلژيکی را دريافت نموده است و اين مبلغ مخارج تحصيل، اقامت موقت، هزينه های درمانی و يا بازگشت به وطن را پوشش ميدهد.

4-2 ضمانتنامه (فرم پيوست شماره ٣٢ )از طرف ضامن بلژيکی و يا ضامن خارجی
    در صورتی که ضامن ساکن بلژيک باشد، اين مدرک می بايست توسط شهرداری بلژيکی مربوطه تهيه و تاييد گردد. در صورتيکه ضامن ساکن خارج از بلژيک
    است، مدرک مذکور می بايست پس از اثبات تمکن مالی ضامن، توسط سفارت با کنسولگری بلژيک در آن کشور تاييد گردد. به لينک مدارک مربوط به ضامن مراجعه شود.

4-3- يک مبلغ مشخصی می بايست نزد بانک دانشگاه بلژيکی بلوکه شود.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------

منظور از اصل گواهی ثبت نام چیه؟ همون فایل PDF که دانشگاه فرستاده کافی نیست؟
    مدارک مالی برای من همون نامه دانشگاه که گفته ماهیانه حقوق میگیرم کافی نیست؟
    من ضمانتنامه نیاز دارم؟
    نیاز هست من که بورسیه هستم دانشگاه بلژيکی مبلغی بلوکه کند؟

خیلی ممنون میشم راهنمایی کنین

Junior Member

یک سوال دیگه، برای ویزای بلژیک باید مدارک مسکن یا خوابگاهی که اجاره کردیم و بلیط هواپیما هم همراهمون باشه؟
    توی وبسایت سفارت چیزی ننوشته بود ولی بعضی کشورها (مثل فرانسه ) نیاز دارن این دو تارو.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط Azin1395 نمایش پست ها
    با سلام
    من از دانشگاه ku leuven برای دکترا full fund پذیرش دارم. و باید هرچه زودتر برای ویزا اقدام کنم.خود دانشگاه برای ویزا به من دو فایل PDF ایمیل کرد. یکیش exemption document به زبان هلندی است و یکی دیگه admission/scholarship letterکه به زبان انگلیسی توش گفته شده من دانشجوی این دانشگاهم و تا مدت دو سال هم ماهانه 2000 یورو می گیرم به همراه بیمه تکمیلی. دانشگاه به من گفت این دو فایل را برای سفارت فوروارد کرده و نیازی به hard copy شون ندارم.

توی سایت سفارت ولی این 3 گزینه هست که من نمی دونم دقیقن چین و چطور تهیشون کنم:
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------

3- اصل گواهی ثبت نام در موسسه آموزش عالی که تحت نظارت،تاييد و يا بورسيه کشور
    بلژيک باشد.

۴. مدارک مالی کافی به منظور اثبات تأمين هزينه های تحصيل و اقامت در بلژيک مدارک لازم می بايست به صورت ذيل تهيه شود:
    4-1 مدرکی که اثبات نمايد دانشجو بورسيه ايرانی و يا بلژيکی را دريافت نموده است و اين مبلغ مخارج تحصيل، اقامت موقت، هزينه های درمانی و يا بازگشت به وطن را پوشش ميدهد.

4-2 ضمانتنامه (فرم پيوست شماره ٣٢ )از طرف ضامن بلژيکی و يا ضامن خارجی
    در صورتی که ضامن ساکن بلژيک باشد، اين مدرک می بايست توسط شهرداری بلژيکی مربوطه تهيه و تاييد گردد. در صورتيکه ضامن ساکن خارج از بلژيک
    است، مدرک مذکور می بايست پس از اثبات تمکن مالی ضامن، توسط سفارت با کنسولگری بلژيک در آن کشور تاييد گردد. به لينک مدارک مربوط به ضامن مراجعه شود.

4-3- يک مبلغ مشخصی می بايست نزد بانک دانشگاه بلژيکی بلوکه شود.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------

منظور از اصل گواهی ثبت نام چیه؟ همون فایل PDF که دانشگاه فرستاده کافی نیست؟
    مدارک مالی برای من همون نامه دانشگاه که گفته ماهیانه حقوق میگیرم کافی نیست؟
    من ضمانتنامه نیاز دارم؟
    نیاز هست من که بورسیه هستم دانشگاه بلژيکی مبلغی بلوکه کند؟

خیلی ممنون میشم راهنمایی کنین
    سلام دوست عزیز
    تبریک میگم بهتون. دانشگاه بسیار خوبیست.
    شما اون دوتا ایمیل رو پرینت بگیرید و به همراه سایر مدارک با خودتون ببرید، این دو نامه تاییدی بر پذیرش و فاند شماست.
    سعی صفحات قبل این فروم رو بخوانید اطلاعات مفید در مورد مدارک مورد نیاز، ترجمه ها، وقت گرفت از سفارت و... وجود داره که میتونه کمکتون کنه.
    موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط Azin1395 نمایش پست ها
    یک سوال دیگه، برای ویزای بلژیک باید مدارک مسکن یا خوابگاهی که اجاره کردیم و بلیط هواپیما هم همراهمون باشه؟
    توی وبسایت سفارت چیزی ننوشته بود ولی بعضی کشورها (مثل فرانسه ) نیاز دارن این دو تارو.
    شما بعد از اینکه مدارکتون رو به سفارت تحویل دادید، باهاتون تماس میگیرن یا بهتون ایمیلی ارسال میکنن مبنی بر اینکه با ویزای شما موافقت شده و اون موقع شما باید بلیط رو یا حضوری یا با ایمیل به سفارت تحویل بدید.
    تا جایی که بنده اطلاع دارم و تجربه شخصیم بوده برای جایی که در لون گرفتید نیاز نیست مدرکی ارائه کنید، ولی بهتره از الان به فکر جا برای اقامت کوتاه مدت 1،2 هفته ای باشید و زمانی که رسیدید تو اون فرصت میتونید برای بلند مدت مکان مناسب پیدا کنید. البته بنده اطلاعی از خوابگاه های دانشگاه لون ندارم، ولی شاید بتونین برای اون هم اقدام کنید.
    موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)