صفحه 258 از 268 نخستنخست ... 158208248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,571 تا 2,580 , از مجموع 2675

موضوع: ویزای تحصیلی بلژیک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای تحصیلی بلژیک

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_rasht نمایش پست ها
    سلامو خسته نباشید اگه امکانش هست پاسخ بده یکی
    بنده می خوام برای پذیرش دانشگاه بلژیک اقدام کنم از طریق یه موسسه در ایران
    هزینه ای که می خوان ازم بابت ثبت نام دانشگاه وقت سفارت و غیره دریافت کنن چیزی حول هوش 2200 یورو هست
    آیا این هزینه معقوله یا که خیر بهم یه موسسه خوب معرفی کنید چون تا هفتهدیگه وقت ملاقات برای قرار داد گذاشتم خیلی ممنون میشم سریع پاسخ بدید
    آقا بیا خود من با ۲۲۰ یورو برات پذیرش می‌گیرم، البته ارشد!
    از شوخی گذشته، این موسسات کار خاصی برای شما نمی‌کنن. کارها در حدیه که خود شمایی که داری برای تحصیل در خارج از ایران اقدام می‌کنید قاعدتا باید از پسش بربیاید و اگر برنمیاید یعنی باید تجدید نظری در تصمیم‌تون بکنید. اگه برای ارشد می‌خواید اقدام کنید که دیگه واقعا کاری نداره. پذیرش دکترا معمولا نیاز به پروپوزال داره که اونم خودتون باید بنویسید، این موسسه نهایتا براتون ترجمه‌ش می‌کنه که خیلی سایتا در داخل هستن که با کیفیت خوب می‌تونن براتون این کارو بکنن. پول‌تون رو حروم نکنید.

Junior Member

سلام دوستان

الان که سیستم تغییر کرده کسی میدونه روند ویزای دانشجویی به چه صورت شده؟
    اول باید مدارکمون رو کامل کنیم بعد از VFS درخواست وقت ملاقات کنیم یا اینکه مدارکمون رو میتونیم همه روزه بهشون تحویل بدیم و انگشت نگاری کنیم بعد برای مصاحبه وقت سفارت برامون میگیرن؟
    ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط sens نمایش پست ها
    اگه می خواین برای ویزای تحصیلی اقدام کنین نیازی به رزرو بلیط و هتل و بیمه مسافرتی ندارین. حداقل قبل از اینکه نتیجه ویزاتون بیاد.

به جز مواردی که خودتون اشاره کردین باید این مدارک رو هم ارائه بدین:
    1 - نامه تمکن مالی که بابد در قالب فرم ضمانت، بلاک کردن پول در حساب دانشگاه و یا بورسیه تحصیلی باشه.
    2 - ارائه مدارک تحصیلی
    3 - نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر
    4 - 180 یورو هزینه ی اپلیکیشن فی به صورت نقد
    5 - واریز کانتریبوشن فی به حساب اداره مهاجرت بلژیک (شماره حساب تو سایت سفارت موجوده) و مبلغ هم با توجه به دانشگاه تون متفاوته. رسید واریز رو باید همراه خودتون داشته باشین.
    6 - و اینکه ترجمه شناسنامه و عدم سو پیشینه تون حتما باید تو خود سفارت تائید بشن. (هزینه هر کدوم شون 20 یورو میشه)
    7 - بعضی از دانشگاه ها ازتون می خوان مدارک تحصیلی تون رو هم به تائید سفارت برسونین که در اینصورت باید مدارک رو هم برای تائیدیه بفرستین. و هزینه ش رو هم در نظر بگیرین.
    پ.ن: البته الان که VFS به پرونده ها رسیدگی می کنه نمی دونم بازم لازم مدارک تو سفارت تائید بشن یا نه. بهتر ازشون بپرسین.
    پ.ن2: چهار قطعه عکس پاسپورتی و دو سری کپی از تمامی مدارک هم همراتون باشه.
    سلام!
    در تکمیل صحبت‌های کاربر sens فقط این مورد رو اضافه کنم که کانتریبیشون فی ممکنه بر اساس فاندی که به شما میدن براتون waive بشه. اینو چون باید واریز کنید و غیر قابل برگشت هست از قبل ببینید شامل‌تون میشه یا نه. هزینه‌ی ویزا رو هم حتی ممکنه بر پایه‌ی نامه‌ی فاند شما ازتون نگیرن ولی خب اون نقده و اگر اضافه باشه همونجا بهتون برمی‌گردونند و مساله‌ای نیست.

اگر هم قصد دارید که کپی پاسپورت قبلی‌تون رو هم بدید، ازش ۳ نسخه کپی داشته باشید. من ۲ نسخه همراهم بود و گفتن چون ۳ سری فایل می‌سازن، باید سه تا کپی باشه که همونجا یک نسخه اضافه کپی گرفتم.

موید باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin1110 نمایش پست ها
    من فقط نظر خودم رو میگم، تصمیم گیری با شماست.
    دوست عزیز 2200 یورو حدودا 26 میلیون میشه که مبلغ کمی نیست. ثبت نام دانشگاه و دریافت ویزا کار سختی نیست و خودتون میتونید انجام بدید و نیاز به این هزینه ها نیست. دوستان بسیار خوبی توی این سایت هستند که واقعا لطف میکنند و به بقیه کمک می کنند. شما هر مرحله سوالی داشتید راهنمایتون میکنن.
    مساله ی دیگه ای که هست شما مشخص نکردین واسه چه مقطعی و با چه شرایطی می خواین اقدام کنید.

سلام خیلی ممنون دوست عزیز از راهنماییتون
    بنده برای کارشناسی می خوام اقدام کنم. رشته ای هم میخوام بخونم که در واقع انگلیسی باشه بعدشم اینکه راحت بشه باهاش کار پیدا کرد.اگه خودتون کار ویزا رو انجام دادید یا دوستی رو میشناسید که از ابتدا منو راهنمایی کنه خیلی ممنون میشم ازتون.

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام فکر میکنم حتی موسساتی که در اروپا خدمات مشابه انجام میدهند (یا حداقل ادعا میکنند که در اروپا هستند در حالیکه شاید واقعا در هند و پاکستان باشند) بیشتر از این چارج نکنند. بنابراین این مبلغ حد بالای ممکن برای این دست خدمات است.

اگر برای دکتری اقدام میکنید تهیه نامه ها و انجام مکاتبات - پروپوزال اگر لازم باشد که طبیعتا فقط کار خود شماست - و انجام کارهای پذیرش و بعد ویزا با فرض هزینه های ماههای اخیر ایران هم کار سنگینی نیست که چنین مبلغی را بطلبد.

فارغ از اینکه بخواهید با این موسسه یا موسسه دیگری کار کنید پیشنهاد میکنم تمام اینکارها را خودتان به عهده بگیرید و انجام بدهید. به تجربه میگویم دلسوز تر و با دقت از خود شما کسی نیست علاوه بر اینکه در حین انجام کارهای پدیرش و ویزا و غیره کلی مطالب و موضوعات جدید هم یاد میگیرید که همیشه به کار تان می اید.

موفق باشید

خیلی ممنون عزیز از اینکه دلسوزانه منو راهنمایی کردید.
    درواقع می خوام برای کارشناسی اقدام کنم ورشته ای که بازار کار خوبی داشته باشه.
    از اون جایی که تا به حال تجربه ای نداشتم نیازمندبه یه عزیزی هستم که بهم لطف کنه بگه از کجا شروع کنم . اگه میتونید این لطف رو در قبالم انجام بدید که ممنون میشم

نقل قول نوشته اصلی توسط Yadolahi نمایش پست ها
    آقا بیا خود من با ۲۲۰ یورو برات پذیرش می‌گیرم، البته ارشد!
    از شوخی گذشته، این موسسات کار خاصی برای شما نمی‌کنن. کارها در حدیه که خود شمایی که داری برای تحصیل در خارج از ایران اقدام می‌کنید قاعدتا باید از پسش بربیاید و اگر برنمیاید یعنی باید تجدید نظری در تصمیم‌تون بکنید. اگه برای ارشد می‌خواید اقدام کنید که دیگه واقعا کاری نداره. پذیرش دکترا معمولا نیاز به پروپوزال داره که اونم خودتون باید بنویسید، این موسسه نهایتا براتون ترجمه‌ش می‌کنه که خیلی سایتا در داخل هستن که با کیفیت خوب می‌تونن براتون این کارو بکنن. پول‌تون رو حروم نکنید.
    باعرض سلام خدمت شما دوست عزیز
    خیلی ممنون بابت پاسخ صمیمانتون
    خیر بنده برای کارشناسی می خوام اقدام کنم برای دوماه اینده هم انشاالله مدرک آیلتس خودم رو هم میگیرم اینکا هم کارشناسی دارم میخونم ودر واقع نمی خوام ادامه بدم و وارد رشته ی دیگه ای بشم که بازار کار خوبی داشته باشه در اون کشور . اگه دوست عزیزی رو میشناسید که بتونه به من کمک کنه و یا اینکه خودتون بهم کمک کنید خیلی ممنون میشم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sens نمایش پست ها
    پ.ن2: چهار قطعه عکس پاسپورتی و دو سری کپی از تمامی مدارک هم همراتون باشه.
    متشکرم. دوستان این دو سری کپی از تمامی مدارک یعنی چی؟ یعنی مثلا باید دو نسخه ترجمه‌ی شناسنامه ارایه بدم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pitcle نمایش پست ها
    متشکرم. دوستان این دو سری کپی از تمامی مدارک یعنی چی؟ یعنی مثلا باید دو نسخه ترجمه‌ی شناسنامه ارایه بدم؟
    سلام!

خیر، یک سری اصل ترجمه به همراه دو سری کپی از ترجمه. اون دو سری کپی هم معمولیه. یعنی نیازی نیست کپی برابر اصل و این جور کارها رو انجام بدین.

موید باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط redbird نمایش پست ها
    سلام!

خیر، یک سری اصل ترجمه به همراه دو سری کپی از ترجمه. اون دو سری کپی هم معمولیه. یعنی نیازی نیست کپی برابر اصل و این جور کارها رو انجام بدین.

موید باشید.
    من بگم که خود من دو نسخه از همه‌ی مدارک، چه اصل و چه ترجمه کپی بردم و هیچ کدوم هم اضافه نیومد. البته اگه کپی کم و کسر باشه می‌تونید همون جا کپی کنید ولی بهتره از قبل داشته باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Yadolahi نمایش پست ها
    من بگم که خود من دو نسخه از همه‌ی مدارک، چه اصل و چه ترجمه کپی بردم و هیچ کدوم هم اضافه نیومد. البته اگه کپی کم و کسر باشه می‌تونید همون جا کپی کنید ولی بهتره از قبل داشته باشید.
    سلام!

برای چه مدرکی از شما کپی از اصل رو خواستن؟ چون سر هیچ مدرکی از من کپی از اصل رو نگرفتن. فقط سر مواردی مثل تایید شناسنامه یا مدرک تحصیلی، گفتن اصل رو بهشون بدم که نگاه کنند و بعدش هم بهم برگردوندن. صرفاً از روی کنجکاوی پرسیدم چون مثلا جایی نگفته دو سری کپی از اصل شناسنامه داشته باشید و برای من سوال بود که به چه علت کپی‌های اصل شناسنامه رو به عنوان مثال از شما گرفتن. یعنی با این حساب مثلاً سر بعضی از مدارک از شما ترجمه به همراه چهار سری کپی (۲ سری کپی از ترجمه + ۲ سری کپی از اصل مدرک) گرفته شده؟! چون گفتید هیچ کدوم اضافه نیومده.

موید باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)