صفحه 260 از 268 نخستنخست ... 160210250251252253254255256257258259260261262263264265266267268 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,591 تا 2,600 , از مجموع 2675

موضوع: ویزای تحصیلی بلژیک

پیش فرض پاسخ : ویزای تحصیلی بلژیک

سلام دوستان. یکی از اقوام من فوق لیسانس مدیریت میخونه فرانسه. بورس نیست. باید حتما یک ترم تحصیلی رو خارج از فرانسه بگذرونه توی دانشگاههایی که با اون دانشگاه قرار دارن. یکی از دانشگاههای طرف قراردادشون توی بلژیکه. از اونجایی که هزینه تحصیل رو به خود دانشگاه فرانسه میدن، کسی میدونی برای اون یک ترم چقدر پول باید توی حسابش باشه که بتونه ویزا رو بگیره؟ و اینکه آیا دوباره باید پولی رو توی دانشگاه بلژیک بلوکه بکنه یا نه.
    میشه هر کس اطلاع داره، زودتر جواب بده. موقعیت اضطراریه. خیلی ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط سبز نمایش پست ها
    سلام دوستان. یکی از اقوام من فوق لیسانس مدیریت میخونه فرانسه. بورس نیست. باید حتما یک ترم تحصیلی رو خارج از فرانسه بگذرونه توی دانشگاههایی که با اون دانشگاه قرار دارن. یکی از دانشگاههای طرف قراردادشون توی بلژیکه. از اونجایی که هزینه تحصیل رو به خود دانشگاه فرانسه میدن، کسی میدونی برای اون یک ترم چقدر پول باید توی حسابش باشه که بتونه ویزا رو بگیره؟ و اینکه آیا دوباره باید پولی رو توی دانشگاه بلژیک بلوکه بکنه یا نه.
    میشه هر کس اطلاع داره، زودتر جواب بده. موقعیت اضطراریه. خیلی ممنون
    سلام. بستگی به دانشگاه داره ولی سفارت برای هر ماه حداقل ۶۴۰ یورو می‌خواد. ولی دانشگاه ممکنه مبلغی بیش از این بخواد. در مورد ضرورت بلوکه کردن این‌که قاعدتا باید بلوکه کنه ولی بهتره از خود سفارت یا کنسول بلژیک توی فرانسه بپرسه.

Junior Member

سلام دوستان
    کسی این اواخر برای ویزای بلژیک از طریق VFS اقدام کرده؟ یه چندتایی سوال دارم
    اینکه چطور میشه فهمید باید گواهی پزشکی بگیریم یا نه؟
    گواهی عدم سو پیشینه رو میشه مثلا یه هفته قبل اقدام گرفت تا کارای ترجمه رو انجام داد یا باید وایستم تا دعوت نامه بیاد و بعد اقدام کنم تا به روز باشه؟
    برای بلیط، باید رزرو کنم یا اصلا نیازی نیست قبل ویزا در مورد بلیط اقدام کنم؟
    حدودا چقدر طول میکشه پروسه؟
    دانشجویان با فاند از پرداخت Administrative fee معاف هستن دیگه، درسته؟
    ممنون میشم کمکم کنید

Junior Member

سلام دوستان

برای ویزای تحصیلی فرم آنلاین رو پر کردم و سابمیت کردم، بعد از سابمیت در وضعیت درخواست Submitted یاداشت شده و Application number دریافت نکردم. آیا این به دلیل انتقال درخواست ها به VFS هست و مشکلی برای ویزای من به وجود نمیاد یا اینکه باید از طریق سفارت پیگیری کنم؟
    برای VFS هم درخواست وقت ملاقات فرستادم که هنوز جوابی دریافت نکردم.
    ممنون میشم اگر دوستانی که انگیزش نامه برای سفارت ارائه دادن برای من ارسال کنن که با فرمت کلیش آشنا شم.

نقل قول نوشته اصلی توسط MasoudAr نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی این اواخر برای ویزای بلژیک از طریق VFS اقدام کرده؟ یه چندتایی سوال دارم
    اینکه چطور میشه فهمید باید گواهی پزشکی بگیریم یا نه؟
    گواهی عدم سو پیشینه رو میشه مثلا یه هفته قبل اقدام گرفت تا کارای ترجمه رو انجام داد یا باید وایستم تا دعوت نامه بیاد و بعد اقدام کنم تا به روز باشه؟
    برای بلیط، باید رزرو کنم یا اصلا نیازی نیست قبل ویزا در مورد بلیط اقدام کنم؟
    حدودا چقدر طول میکشه پروسه؟
    دانشجویان با فاند از پرداخت Administrative fee معاف هستن دیگه، درسته؟
    ممنون میشم کمکم کنید
    سلام،

مدارک مورد نیاز برای ویزای بلند مدت تحصیلی دز http://www.vfsglobal.com/belgium/ira...ay-new-doc.pdf ذکر شده. تا جایی مه من اطلاع دارم هم گواهی پزشکی لازم هست و باید برید پیش پزشک معتمد سفارت (دکتر نوشاد در تهران) و چندتا آزمایش بدید و ...
    واسه گواهی سوء پیشینه میتونید از الان هم اقدام کنید. با اینکه اعتبار خود گواهی 1 ماهه است ولی تا جایی که من میدونم سفارت ترجمه این گواهی رو تا بعد 6 ماه هم قبول میکنه (مطمئن نیستم البته) ولی واسه محکم کاری میتونید دیر تر گواهی رو بگیرید که جای نگرانی نباشه.
    قبل ویزا بلیط لازم نیست.
    اصلا معلوم نمیشه چه قدر پروسه طول بکشه شما از 2 هفته تا 4 ماه در نظر بگیرید.
    هر دانشجوی فاند دار از Administrative fee معاف نیست! باید نامه خاصی داشته باشید (علاوه بر نامه فاند) از دانشگاه که معافتون کنه (فاند های دولتی انگار معاف هستند). نمونه این نامه در لینک زیر هست (فایل های pdf و word):
    https://dofi.ibz.be/sites/dvzoe/EN/A...ive%20fee.aspx

موفق باشید.

Junior Member

دوستان
    انگیزش نامه و CV رو در مدارک مورد نیاز VFS ذکر نکردن، آیا ارائه ی آنها ضروری هست؟

سلام دوستان

من تازه امروز جواب پذیرش دکتری ام اومده. فاند داره (در واقع work permit صادر میشه). خواستم بدونم دوستانی که تازگی اقدام کردند برای ویزا، الان وقت هایی که میدن برای چند وقت دیگه است؟

به نظرتون اگر دانشگاه توی نامه اش خطاب به سفارت بنویسه که ما این نیرو رو سریعتر لازم داریم، تاثیری در روند صدور زودتر ویزا خواهد داشت؟

برای معافیت از اپلیکیشن فی دادن آیا دانشگاه خودش قید میکنه این موضوع رو در نامه؟

ویزای شما از زمان اقدام تا صدور چقدر زمان برد تا برسه دستتون؟

ببخشید سوالات زیاد شد

ممنون میشم راهنمایی کنید.
    ** Don't Surrender, because you can win...I did **

سلام
    من راهنمایی میخواستم
    اول اینکه چطور میشه برای تحصیل در بلژیک بورسیه گرفت ؟ ایا باید معدل مدرک تحصیلی خیلی بالا باشه ؟
    دوم من اینجا فوق لیسانس دانشگاه آزاد مدیریت IT دارم , آیا برای تحصیل برای فوق لیسانس اقدام کنم یا دکترا ؟ کدوم راحتتره و بعدش میتونم زود وارد بازار کار بشم ؟
    ممنون میشم کامل زاهنمایی کنید

Junior Member

سلام و عرض ادب خدمت دوستان
    آیا سفارت بلژیک، مدارک دانشگاهی ترجمه شده به انگلیسی رو هم تایید(legalize) میکنه؟
    ممنونم راهنمایی کنین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط razorelc نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت دوستان
    آیا سفارت بلژیک، مدارک دانشگاهی ترجمه شده به انگلیسی رو هم تایید(legalize) میکنه؟
    ممنونم راهنمایی کنین
    سلام بله تایید می کنن. (دو ماه پیش خودم انجام دادم. بعید می دونم تو این مدت قانون جدیدی در این خصوص اومده باشه.)
    البته باید به همراه مهر دادگستری و وزارت خارجه باشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)