نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: اعلام دریافت یا نقص مدارک

پیش فرض اعلام دریافت یا نقص مدارک

من برای 4 تا دانشگاه مدارکم رو روز 30ژانویه به دستشون رسوندم اما هیچ خبری ازشون نیست.فقط مثلاً نمره تافلم توی سایتشون آپدیت شده... و قسمت ریز نمرات همین طور outstanding مونده...می خواستم بدونم آیا حتماً راجع به دریافت مدارک بهمون اطلاع می دن یا خودمون باید پیگیر شیم؟تا حالا که از طرف دانشگاه ها باهام هماهنگ کردن...همه جا اینطوریه؟
    Before the Dawn

پیش فرض پاسخ : اعلام دریافت یا نقص مدارک

دانشگاه ها چند دسته اند
    1- گروهی که آنلاین نشون میدن چیه چیزی رو دریافت کردند
    2-گروهی که دریافت مدارک و با email اطلاع میدن
    3-گروهی که صداشون در نمیاد و باید پیگیری کنی.

یه گروهی هم هستن احتمالاً که کلاً قاطین...مسئول admission میل می زنه می گه گرفتیم...بعد توی سایت آپدیت نشده...
    Before the Dawn

کسی میدونه اگه خودمون پیگیر بشیم و مدارک بعد از ددلاین تکمیل بشه (مثلا تافل با اینکه قبل از ددلاین رسیده باشه ولی منشی دپارتمان وقتی تلفنی پیگیر میشی تازه میره نمره رو پیدا میکنه و وضعیتتو آپدیت میکنه) چه تاثیری روی روند پذیرش داره؟

من چند تا دانشگاه رنک پایین فقط برای اطمینان اقدام کردم، با اینحال هیچ خبری ازشون نیست، میترسم این دیر تکمیل شدن مدارک مشکل ایجاد کرده باشه

كامل كردن نواقص پروندتون بعد از deadline مشكلي نداره. به شرطي كه پيگير شويد كه حقي ازتون به خاطر نرسيدن يا نقص يكي از فرمها ضايع نشه. البته معمولا اكثر دانشگاهها كمي كه از تب و تاب زمان deadline افتادند و مشغول بررسي پرونده ها از نقطه نظر كاستي ها و كمبودها شدند خودشون به شما ايميل ميزنند كه مثلا فلان مدركتون ناقصه . اما بهتر است است كه خودتون حتما پيگير باشيد.
    اشك سبز من و تو موج ها خواهد ساخت

مرسی از جوابتون

منظورتون از "مشکلی نداره" دقیقا چیه؟ احتمالا دانشگاهها بعد از ددلاین بررسی مدارک تکمیل شده رو برای تصمیم گیری رو شروع میکنند، در این صورت دیر تکمیل شدن مدارک ممکنه شانس آدمو برای در نظر گرفته شدن در دور اول تصمیم گیریها از بین ببره؟ (که این برای دانشگاههای تاپ تقریبا با ریجکت شدن معادله)

کلا کسی میدونه این دیر تر از ددلاین تکمیل کردن مدارک چقدر اتفاق معمولیه؟ کسی تجربه ریجکت شدن به خاطر این اتفاق رو داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط last1370
    مرسی از جوابتون

منظورتون از "مشکلی نداره" دقیقا چیه؟ احتمالا دانشگاهها بعد از ددلاین بررسی مدارک تکمیل شده رو برای تصمیم گیری رو شروع میکنند، در این صورت دیر تکمیل شدن مدارک ممکنه شانس آدمو برای در نظر گرفته شدن در دور اول تصمیم گیریها از بین ببره؟ (که این برای دانشگاههای تاپ تقریبا با ریجکت شدن معادله)

کلا کسی میدونه این دیر تر از ددلاین تکمیل کردن مدارک چقدر اتفاق معمولیه؟ کسی تجربه ریجکت شدن به خاطر این اتفاق رو داره؟
    معمولا كسي به خاطر نقص مداركش ريجكت نميشه. كساني رو كه ميبينيد خيلي زود نتايج پذيرششون مياد و ريجكت شده اند كساني هستند كه مداركشون نقصي نداشته اما مينيمم requirement هاي آن دانشگاه رو نداشته اند و بنابراين admission office حتي مدارك رو به دپارتمان هم نفرستاده و آنها را يك ضرب ريجكت كرده. در اكثر مواقع اگر كسي مداركش نقصي داشته باشه مثلا فرم X را فراموش كرده باشه بگذارد منشي آن گروه يا دانشگاه بهش ايميل ميزنه و خبر ميدهد كه فرم X را تا فلان موقع بفرستيد. خود من اين تجربه رو امسال براي 3و4 دانشگاه مختلف داشتم. شما براي محكم كاري حتما با دانشگاهتون در تماس باشيد حتي تماس تلفني . من به شخصه نشنيدم و نديدم كسي به خاطر نقص مداركش ريجكت بشه مگر اينكه دانشگاه به شما اطلاع بده كه فلان مدركتون ناقصه و ارسالش كنيد و شما اهميتي به اين موضوع ندهيد.
    اشك سبز من و تو موج ها خواهد ساخت

سلام...
    بر اساس تجربه خودم، خواستم یه پیشنهاد دوستانه به کسانی داشته باشم که در آینده قراره اپلای کنه، من با توجه به اینکه چند دانشگاه اپلای کردم و در همه موارد در مورد دریافت مدارک سوال کردم، با همه این وجود دانشگاهی بود که تا همین دیروز هیچ جوابی نداد و تازه بعد از این همه پرس وجو ، در دراز مدت، اخیرا در جواب ایمیل نوشته که نمره GRE به دست ما نرسیده و پرونده هنوز بررسی نشده است!!!! برای سهولت در کار پیشنهاد می کنم که دوستان همراه تمام مدارکشون کپی کارنامه GRE, Toefl را برای بررسی ارسال کنند تا در آینده از ETS ارسال بشه. تا تجربه تلخ من شامل حالشون نشه و بعد از کلی مکاتبه تازه باخبر بشن و دیگه معلوم نیست اصلا این پرونده الان اگر بررسی بشه چقدر شانس داره!!!! پذیرش؟! فاند!!!!!!
    Life salutes you when you make others happy

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)