صفحه 6 از 311 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 3103

موضوع: گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای ویزای توریستی (برای والدین دانشجویان و غیره)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    بازرگانی - آلتو فنلاند

پیش فرض پاسخ : گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای ویزای توریستی (برای والدین دانشجویان و غیره)

نقل قول نوشته اصلی توسط yahamidi نمایش پست ها
    باسلام
    اونایی که همینجوری میاند صف وایمیستند، دعوتنامه شون قبلا از ایتالیا برای سفارت فکس یا ایمیل شده؟ یا دستشون میبرند؟
    در سایت سفارت و همین طور در بخش مدارک مورد نیاز ذکر شده که دعوت نامه به شماره سفارت فکس و یا ارسال رسمی بشه. اگر شما دعوت نامه رسمی رو دارید که مهر و امضا و بسته بندی شده هستش می تونید با خودتون ببرید اما من تجربه ای در این زمینه ندارم. بهتر اینه که از دوستان دیگه هم بپرسید.

Member
    رشته و دانشگاه
    electronic engineering

پیش فرض پاسخ : گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای ویزای توریستی (برای والدین دانشجویان و غیره)

من نمیدونم چجوری باید وقت بگیرم. کسی هست راهنماییم کنه.من برای توریستی دارم اقدام میکنم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    بازرگانی - آلتو فنلاند

نقل قول نوشته اصلی توسط aida3241 نمایش پست ها
    من نمیدونم چجوری باید وقت بگیرم. کسی هست راهنماییم کنه.من برای توریستی دارم اقدام میکنم.
    صبح ساعت 7 برید جلوی سفارت، نیاز به وقت گرفتن نیست موقتا !

Junior Member

سلام
    من به سفارت میل زدم بهم یه شماره تماس دادند که زنگ بزنم وقت بگیرم ولی 3 روزه هر چی می گیرم اشغال هستش!! یعنی تنها راهش اینه که با مدارکم برم جلوی سفارت؟ دفه اول که می رم همه مدارک همرام باشه؟

سلام دوستان برای محکم کاری از خدمتتون میپرسم، آیا محدودیت زمانی برای درخواست ویزا وجود داره؟ مثلا فرقی میکنه که 4 ماه قبل از موعد سفر(کنفرانس) اقدام کنیم یا 2 ماه یا 6 ماه؟ سوال بعدی اینکه برای یه کنفرانس سه روزه از چند روز قبل تا چند روز بعدش راحت با ویزا موافقت میکنند؟ مثلا از 4 روز قبل تا 3 روز بعد رو راحت ویزا میدند؟ تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط hesam_267 نمایش پست ها
    سلام
    وفتی شما مدارکی رو به جایی رسمی ارائه می کنید دور از ادب خواهد بود که مدارکی غیر رسمی رو ارائه بدید. بنابراین رسمی بودن رزرو مهم هستش. اما اینکه آیا باید حتما وچر باشه یا پرداخت شده کامل نباشه به شما بستگی داره. من رزروی که ارائه دادم رسمی بود اما داخلش ذکر شده بود که مبلغ مورد نظر هتل رو به صورت نقدی پرداخت خواهم کرد.
    به نظر من مهمترین نکته رسمی بودنشه.
    اما به قول یکی از دوستان تا جایی که امکان داره مدارکتون رو قوی ارائه بدید.

شما این رزرو رو چطوری تهیه کردید؟

انتهاي مدارك مورد نياز براي ويزاي توريستي كه عكسش رو دوستان كذاشتند، نوشته شده كه ترجمه مدارك نياز نيست. بالاخره بايد براي ويزاي توريستي مدركي رو ترجمه كرد يا نه؟ ممنون

Junior Member mehran12000 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مکانیک جامدات

نیازی به ترجمه نیست.
    آنچه به نگارش در می آید نشانگر شخصیت ماست.

Junior Member

انتهاي مدارك مورد نياز براي ويزاي توريستي كه عكسش رو دوستان كذاشتند، نوشته شده كه ترجمه مدارك نياز نيست. بالاخره بايد براي ويزاي توريستي مدركي رو ترجمه كرد يا نه؟ ممنون
    سلام
    من این مطلب (عکس مربوط به مدارک مورد نیاز برای شرکت در کنفرانس) رو برای قبل از جلسه مصاحبه سفارتم (حدود 1 ماه پیش) دیده بودم منتها مدارکم رو از قبل ترجمه کرده بودم به جز مدرک اشتغال به کارم. وقتی برای جلسه مصاحبه رفتم سفارت، دیدم که فردی که مدارک رو چک می کنه به مدارک فاقد ترجمه رسمی ایراد می گرفت و به انگلیسی به متقاضیان ویزا می گفت که برن مدارکشون رو ترجمه کنن و یک روز دیگه (بدون نیاز به گرفتن وقت) بیان. به مدارک من که رسید، یه آقای دیگه که فارسی صحبت میکرد و قبل از اون آقا مدارک رو مرتب میکرد و بهش میداد، گفت که چرا این گواهی اشتغال به کارتو ترجمه نکردی. من هم بهش گفتم که خود شما جلوی درب کنسولگری زدید که ترجمه مدارک (برای ویزای شرکت در کنفرانس) نیاری نیست (منظورم به مطالب مربوط به اون عکس هستش). طرف هم گفت که اون برگه ها قدیمی هستش و "تمامی" مدارک باید ترجمه داشه باشه!!! اما خدا رو شکر برای من به خیر گذشت و به اون مدرکم که ترجمه ای ازش نداشتم (به خاطر نوشته های موجود در عکس فکر میردم که نیازی به ترجمه نیست) ایرادی نگرفتن و خدا رو شکر ویزا رو بهم دادن.
    توصیه اکید من اینه که از تمامی مدارک درخواستی نظیر گواهی های اشتعال به کار و تحصیل، مدارک فارغ التحصیلی، سند ملکی و ... حتما ترجمه رسمی داشته باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    بازرگانی - آلتو فنلاند

با سلام
    منظور از ترجمه این است که شما به زبان رسمی آن کشور یعنی ایتالیا ترجمه کنید اگرنه به زبان رسمی بین المللی باید باشد که آن هم انگلیسی است!
    نمیدونم متوجه منظور من شدید یا خیر اما اینطور بگمم راحت تر هستش:
    یا باید به ایتالیایی ترجمه کنید یا اینکه همون مدرک انگلیسی رو بدید بهشون!
    این جمله هم یعنی نیازی به ترجمه به ایتالیایی نیست و انگلیسی بودن کافیه !

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)