صفحه 1 از 55 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 544

موضوع: گواهينامه رانندگی

sarafraz
    Guest

پیش فرض گواهينامه رانندگی

سلام بچه‌ها
    براي ترجمه گواهينامه به كجا بايد مراجعه كرد و چه مراحلي بايد طي بشه؟ كسي ميدونه؟

ممنون
    امين

پیام مدیریت: برای آشنایی با قوانین و شرایط مربوط به گواهینامه در ایالت مورد نظر خود، این‌ ارسال را مطالعه فرمایید.
    ویرایش توسط zebarjadi : April 4th, 2014 در ساعت 07:29 PM دلیل: اضافه کردن پیام مدیریتی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گواهينامه

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ---تا جایی که یادمه نزدیک سهروردی بود.

ApplyAbroad Champion

این نکته رو پرسیدید یاد یک مطلب مهم افتادم،‌ خواستم به شما هم بگم که در جریان باشید.
    برای گرفتن گواهینامه در آمریکا دو تا مرحله رو باید طی کنید. ۱. امتحان آیین‌نامه ۲. امتحان شهری. بین این دو تا مرحله تا ۳ ماه فاصله می‌تونه باشه. یعنی شما امتحان آیین‌نامه می‌دهید و اگر قبول شدید یک برگه بهتون می‌دهند که باهاش می‌تونید تا ۳ ماه رانندگی کنید. اگر قبلا گواهینامه هیچ کشور دیگه‌ای رو نداشته‌اید تو این ۳ ماه حتما باید یک نفر که گواهینامه آمریکایی داره موقع رانندگی همراه شما باشه ولی اگر قبلا گواهینامه کشور دیگه‌ای رو داشته‌اید این شرط برداشته می‌شه و می‌تونید تنهایی هم رانندگی کنید. حالا مساله این جاست که برای این که ثابت کنید گواهینامه کشور دیگه‌ای رو داشته‌اید باید اصل گواهینامه رو ارائه بدهید، نه ترجمه‌اش رو قبول می‌کنند و نه گواهینامه بین‌المللی رو. این یک مقدار تعجب‌آوره که مثلا از من اصل گواهینامه فارسی من رو خواست و گواهینامه بین‌المللی رو که انگلیسی هم بود قبول نکرد! ظاهرا اونا خودشون آدم‌هایی دارند که گواهینامه‌ها رو می‌شناسند و فارسی بودن گواهینامه مهم نیست.
    به همین خاطر حواس‌تون باشه که اصل گواهینامه‌اتون رو همراه خودتون بیارید.

این نکته رو هم بگم که من تجربه‌ام در مورد کالیفورنیاست، شاید ایالت‌های دیگه متفاوت باشند.

Junior Member

سلام
    كانون اتومبيلراني خيابان آپادانا نوبخته .
    بعضي از ايالت هاي آمريكا اصلا قبول ندارند اگر براي آمريكا مي خواين و آشنا داريد در اون ايالت اول بپرسيد بعد اقدام كنيد . مثلا ايالت ويسكانسين قبول نداره من هم بين المللي اوردم و هم اصلش رو ولي قبول نكردند.

براى گرفتن گواهينامه بين المللى بايد به خيابان سهروردي شمالي خيابان اپادانا(خرمشهر) برويد. 5 شنبه هم تا 11 باز است.
    اصل گواهي نامه و پاس و 2 عكس و 25 هزارتومن پول كه به صندوق اطاق مي ديد.
    1 ساعته تمام است. جاي با كلاسيه!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Texas A&M

در تگزاس معتبر نیست

Junior Member

پس تو تگزاس باید چی کار کرد؟

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidt
    براى گرفتن گواهينامه بين المللى بايد به خيابان سهروردي شمالي خيابان اپادانا(خرمشهر) برويد. 5 شنبه هم تا 11 باز است.
    سلام
    يعني گواهينامه رو ترجمه ميكنند يا يه گواهي نامه جديد بين المللي صادر ميشه؟من شنيده بودم گواهينامه هاي ايران چون بين‌المللي نيست جاي ديگه اعتبار نداره و بايد دوباره امتحان داد؟؟؟

Senior Member

يکي از دوستاي من که کانادا بود، ميگفت که اين گواهي که از اينجا ميبريم (بين الملليش) تا چند ماه اول اعتبار داره و بعدش فايده نداره. حالا سوال من اينه که واسه امريکا چطوره؟ آيا تا وارد ميشيم، بايد سريع واسه گواهي نامه اقدام کنيم که گواهي نامه ايران و قبول کنن؟ (حتي اگه نخوايم که ماشين بگيريم؟) يا ميشه بعد از يه مدت زماني دنبال اين کارا رفت؟

ApplyAbroad Champion

گواهی‌نامه‌ی بین‌المللی ترجمه‌ی گواهی‌نامه نیست و یک دفترچه‌ی کوچیکه که کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی صادر می‌کنه. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد لینک زیر رو ببینید:
    http://www2.taciran.org/3783/index.p...ition&UID=3781

اعتبار این گواهی‌نامه یک سال بیشتر نیست و بعد از یک سال با اون گواهی‌نامه نمی‌تونید رانندگی کنید و باید گواهی‌نامه‌ی کشور محل اقامت رو بگیرید. در مورد آمریکا هم اگر قصد رانندگی ندارید، لازم نیست که سریع برای گرفتن گواهی‌نامه اقدام کنید و می‌تونید بعدا این کار رو انجام بدهید و منقضی شدن گواهی‌نامه‌ی بین‌المللی تاثیر خاصی در گرفتن گواهی‌نامه در آمریکا نخواهد داشت.

صفحه 1 از 55 123456789101151 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)