صفحه 47 از 55 نخستنخست ... 37383940414243444546474849505152535455 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 461 تا 470 , از مجموع 544

موضوع: گواهينامه رانندگی

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : گواهينامه رانندگی

نقل قول نوشته اصلی توسط I20 نمایش پست ها
    اي بابا چه بد! نميدونستم! البته بازم بهتر از اينه كه نشناليتي را صريحا قيد كنه. حداقل به چشم يه خارجي بهت نگاه ميكنند كه بازم يه جورايي نيوتراله!
    آخه گواهینامه ت را یا مامور تی اس ای تو فرودگاه نیاز داره یا اون سکیورتی دم دره بار. که در هر دو حال, اصلا مهم نیس طرف به چه چشمی بهت نگاه میکنه که

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط javad1200 نمایش پست ها
    آخه گواهینامه ت را یا مامور تی اس ای تو فرودگاه نیاز داره یا اون سکیورتی دم دره بار. که در هر دو حال, اصلا مهم نیس طرف به چه چشمی بهت نگاه میکنه که
    نه داداش خیلی جاهای دیگه هست که گواهینامه ت را نگاه میکنند. تو فرودگاه هم مهمه چرا مهم نیست. البته برای من مهمه ممکنه برای خیلی ها مثل شما مهم نباشه اصلا.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط I20 نمایش پست ها
    نه داداش خیلی جاهای دیگه هست که گواهینامه ت را نگاه میکنند. تو فرودگاه هم مهمه چرا مهم نیست. البته برای من مهمه ممکنه برای خیلی ها مثل شما مهم نباشه اصلا.
    این مملکت که پر از خارجیه... همین که تو فرودگاه ملیت معلوم نباشه که آدم رو ببرن برای "بررسی رندوم"!! خوبه!

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    بالای گواهینامه Georgia هم مینویسه Limited Term...!
    گوشه پایین سمت چپ گواهینامه اهایو برای کسانی که سیتیزن یا PR (اقامت دائم) نیستن با رنگ قرمز می نویسه NON RENEWABLE AND NON TRANSFERABLE. من سه سال پیش که رفته بودم گواهینامه جدید بگیرم، کارمنده مثل اینکه کم تجربه بود. مافوقش اومد بهش گفت هر کسی دیدی گوشه گواهینامه اش اینو نوشته، حتما ازش I20 بخواه و با دقت چک کن.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط DrHoda نمایش پست ها
    بالای گواهینامه ی من هم نوشته که به عنوان مدرک شناسایی فدرال قابل قبول نیست. عمده ش اینه که یعنی باهاش نمیشه رای داد. این مدت فقط یه بار توی O'HARE وقتی گواهینامه م رو نشون دادم ازم پاسپورت هم خواست. شانس آوردم که همراهم بود! یکی از دوستام که شوهرش کاناداییه و گواهینامه ش مثل منه وقتی اینو براش گفتم تعجب کرده بود و میگفت شوهر منم گواهینامه ش همینطوریه و هیچ وقتم پاسپورتش همراهش نیست توی سفرها. البته شنیدم در کل O'HARE سختگیره.
    از من هم در دوران دانشجوییم توی هیچکدوم از سفرهای داخلیم پاسپورت نخواستن. البته من از دسامبر ۲۰۱۴ تا به حال سفر هوایی نداشتم. ولی به هر حال دوستانی که با ویزا در آمریکا هستن بهتره ریسک نکنن. طبق مقررات همیشه باید در سفرها پاسپورت و (برای دوستان دانشجو) I20 همراهتون باشه. اگه احیانا مشکوک بشن که خارجی هستید و فکر کنن ممکنه حضورتون در آمریکا قانونی نباشه، باید بتونید مدارک لازم ارائه کنید و اگه همراهتون نباشه دچار مشکل میشید. گواهینامه به تنهایی مدرک کافی برای اثبات حضور قانونی در آمریکا نیست.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    از من هم در دوران دانشجوییم توی هیچکدوم از سفرهای داخلیم پاسپورت نخواستن. البته من از دسامبر ۲۰۱۴ تا به حال سفر هوایی نداشتم. ولی به هر حال دوستانی که با ویزا در آمریکا هستن بهتره ریسک نکنن. طبق مقررات همیشه باید در سفرها پاسپورت و (برای دوستان دانشجو) I20 همراهتون باشه. اگه احیانا مشکوک بشن که خارجی هستید و فکر کنن ممکنه حضورتون در آمریکا قانونی نباشه، باید بتونید مدارک لازم ارائه کنید و اگه همراهتون نباشه دچار مشکل میشید. گواهینامه به تنهایی مدرک کافی برای اثبات حضور قانونی در آمریکا نیست.
    حرف شما صحیح و قانونی است ولی من این چند ماه سفر با هواپیما چه قبل از ماجراهای تلخ کالیفرنیا وچه بعدش رفتم فقط گواهینامه همراهم بود و جایی ازم پاسپورت نخواستند.
    آنکه دایم هوس سوختن ما می کرد کاش می آمد و از دور تماشا می کرد

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط amir77s نمایش پست ها
    حرف شما صحیح و قانونی است ولی من این چند ماه سفر با هواپیما چه قبل از ماجراهای تلخ کالیفرنیا وچه بعدش رفتم فقط گواهینامه همراهم بود و جایی ازم پاسپورت نخواستند.
    خود من هم گفتم که از من هم توی هیچ کدوم از سفرهای داخلیم پاسپورت نخواستن. ولی خوش شانسی من و شما و خیلی دیگه از دوستان به این معنی نیست که چنین اتفاقی هیچوقت نمی افته. و اگه این اتفاق بیفته و پاسپورت و I20 همراهتون نباشه، قضیه می تونه پیچیده بشه. فقط مسائل تروریسم نیست. بحث اقامت غیرقانونیه. توی برخی ایالتها (مثلا اریزونا) اصلا قانون وجود داره که نیروهای انتظامی اگه ببینن قیافه کسی به خارجی می خوره، می تونن ازش مدرک مطالبه کنن مبنی بر حضور قانونی در آمریکا. می دونم که الان سر این قوانین ایالتی بحث حقوقی هست و مخالفان این جور قوانین سعی می کنن که تحت عنوان حقوق مدنی این جور قوانین رو در دادگاهها به چالش بکشن. ولی به هر حال سری که درد نمی کنه دستمال نمی بندن. بهتره که پاسپورت و I20 رو همیشه موقع مسافرتها همراه داشته باشید. مواردش پیش اومده که گیر بدن. یک نمونه اش چند تا پست بالاتر تجربه دکتر هدی در فرودگاه O'Hare.
    ویرایش توسط Mehrad : January 19th, 2016 در ساعت 07:45 AM

من خواستم تجربه خودم را از گرفتن گواهینامه در کالیفرنیا بگم
    فاکتور اول در کایفرنیا به خصوص در مرکز لس آنجلس اینه که باید حتما وقت از قبل بگیرید ، البته یک عده دیدم یه از صبح میان در صف طولانی میایستند ولی کسی که اولین مراجعه به DMV دارد حتما باید وقت بگیرد که ممکن یکی دو ماه بعد بهتون وقت بدهد ، این جا امتحان به شکل فارسی هم میشه داد و یکسری نمونه سوال فارسی هم وجود دارد شاید همه سوالاش یکی نبود ولی با حدس و گمان میشه درست زد ولی در بار اول یه تعداد بیشتر نمیشه غلط زد پس بهتره یه نگاهی به کتابچه بیاندازید ، مثلا چیزی که من فکر کنم بلد نبودم اینکه مشروبات الکلی باید در داشبورد گذاشت یا صندوق عقب یا سن بچه ای که میشه تنها در ماشین بمونه چقدر است
    بعد از اون یه پرمیت به شما میدن و میگن برو وقت Behind the wheel بگیر فقط هم میتونی زمانی رانندگی کنی که یک نفر با گواهینامه کالیفرنیا کنار تو نشسته باشه
    مثل اینکه قبلا با ترجمه گواهینامه ایران ( متن قانون کالیفرنیا نوشته ما گواهینامه بین الملل قبول نداریم ) یه گواهینامه موقت میدادن برای سه ماه ولی الان نمیدن ، خود کارمنداشون هم درست نمیدونن قانون هر کی یه چیزی میگه ، یکی می گفت با اصل گواهسنامه ایران در حالی که شما دانشجو باشی میشه رانندگی بکنی چون رزیدنت نیستی و مادامی که اقامتت درست باش مشکلی نداری ولی ممکن افیسز که تو خیابان جلو شما رو بگیره این رو قبول نداشته باشه ولی نکته اصلی اینه که برای دادن امتحان رانندگی باید حتما همراه یک نفر که گواهینامه داره بیای DMV
    خلاصه بهتره زودتر یه وقت دیگه برای امتحان Behind the wheel بگیرید که اون هم ممکنه یکی دو ماه بعد باشه با توجه به وقت ازاد خودتون و کسی که قراره باهاش برید امتحان بدید ، این کار مشکلات زیادی داره اول داشتن ماشین، دوم بیمه و مشکل سوم کسی هست که گواهینامه کالیفرنیا داشته باشه و اخرین تمرین در محل امتحان
    اگر دانشجو یا فامیل میشناسید که الان هم ماشین داره و حاضر برای شما وقت یا مرام بگذارد یا حتی یه پولی بگیرد که باتون تمرین کنه و روز امتحان همراه شما بیاد شما خوش شانس هستید وگرنه باید این مشکلات خودتوت حل کنید
    یک راهش گرفت مربی یا به اصلاح اینها Coach بگیرید و با اون تمرین کنید و روز امتحان هم همراه شما بیاد ، در بیشتر موارد این افراد چون کارشون این هست با افراد DMV زد و بند دارن و شما لازم نیست یکی دو ماه در لیست انتظار بمانید ولی مشکل اصلی اینه که باید مبالغ زیادی با توجه به زمان تمرین به اینها پرداخت کنید و اگر قبول نشدید یک بار دیگر هزینه بدید ، کلا چیزی که در امریکا وجود داره خدمات نیروی انسانی بسیار گران هست مثلا اگر فقط امتحان میخواهید بدهید از شما 80 دلار میگیرند برای تمرین هم پول بیشتر
    یه راه حل دیگه رنت ماشین هست که با توجه به اینکه شما گواهینامه و بیمه نداری یکم سخته ، ولی راه حل دیگه گرفتن Zipcar هست برای Zipcar میتونید با همون شماره پرمیت اقدام کنید و با پرداخت یه هزینه سالانه کارت به تدرس شما پست میشه. با اپلیکیشن Zipcar هم می تونید ماشینی که نزدیک محل خونه شما هست رو برای چند ساعت رزرو کنید ، مزیت اینکا اینه که Zipcar ماشین هاش بیمه هست ، البته اگز شما تصادف بکنید باید متناسب با تصادف حداقل 1000 دلار بدید که اون رو هم اگر می خواهید ندید بهتون میگه سالی 100 دلار بدید تا بیمه کامل داشته باشد اگرم فقط برای امتحان میخ واهید که خیلی لازم نیست. هزینه بنزین هم با خود Zipcar هست و تقریبا با توجه به نواع ماشین و روز تعطیل یا غیر تعطیل بین 8-12 دلار ساعتی میتونید از ماشین استفاده کنید. برای محکم کاری باید یه فردی با گواهینامه کالیفرنیا کنار شما نشسته باشه ولی برای امتحان اصلی این کار اجباریه
    سعی کنید با مسیر امتحان و مواردی که امتحان داده میشه با ماشین تمرین داشته باشید ، در Youtube میشه موارد کلی رو دید حتی مسیر امتحان هم ممکنه باشه ولی اگر از کسی که امتحان داده بپرسید ممکنه ملموس تر باشه ، موقع امتحان شما به همراه فردی که گواهینامه داره در تاریخ و ساعتی که وقت گرفتید به DMV میرید، به جز برگه پرمیت خودتون و گواهینامه طرف همراه باید رجیستریشت ماشین و بیمه رو ببرید. برای Zip car در تاریخ و ساعت امتحان برای سه ساعت ماشین که براتون مناسب هست رو رزرو کنید بعد به اونها زنگ بزنید بگید که در این ساعت میخواید امتحان بدهد اونها یکی دو روز بعد براتون بیمه نامه و یک نامه خظاب به شما که قرار برید امتحان بدید میفرستند ، رجیستریشن ماشین هم در داشبورد ماشین هست
    اول امتحان یکسری سوالات کلی راجب شناخت و کار کردن راهنما ، چراغ جلو ، ترمز عقب ، علامت ها دست ، ترمز دستی ، فلاشر ، برف پاککن ، یخ زدا شیشه جلو و عقب میپرسه که تو Youtube میتونید راحت پیدا کنید
    نکته مهم در امتحان مهارت در رانندگی نیست ، فرد ممتحن یه کاغذ جلوشه که موارد امتحان روش نوشته مثات نحوه خارج شدن از پارک ، عبور از تقاطع ، گردش ها ، دنده عقب و..
    برای هر موردی هم چندین مورد خطا داره که اگر شما رعایت نکنید برای شما امتیاز منفی به حساب میاید ، در کل مثلا شما از 10 تقاطع عبور کردید و در تقاطع اول سرعت ایراد داشته در دوم راهتما نزدید در چهارم احتیاط نکردید ، در نهایت تمام این امتیاط منفی ها رو میشمرند که نباید بیشتر از 15 باشد ، اگرم خطای عمده داشته باشید که دیگه برتون میگردونه و در نهایت براتون میگه مشکل اصلی کجا بود و حتی مسیر میکشه و میگه برو یه وقت دیگه بگیر که یک ماه بعد و تمام مراحل از اول
    برای رانندگی بهتره چند تا فیل در Youtube ببینید ولی باز ممکنه همه موارد بیان نکنه با شما بهش دقت نکرده باشید چیزی که من بهش رسیدم این موارد زیره
    در حین رانندگی کلا باید سرتون بچخونید یعنی من دارم ترافیک را چک میکنم
    موقع گردش به راست باید قبل خط بایستید ، کمی به جلو و راست برید بعد بایستید و منتظر بشید هیچ ماشینی نمیاد بعد برگیدید سمت راست از صندلی عقب نگاه کنید بعد با سرعت رد بشید
    موقع تغییر لاین راست یا چپ حتما بعد از راهنما باید سر را به راست و چپ برگردانید و بعد تغییر لاین با سرت بدید اگر به سمت راست میخواهید بچرخید حتما باید سر را برگردانید تا به کنار خیابان میرسید مخصوصا اگر سمت راست لاین دوچرخه هست و قرار شما به راست برید باید حتما سر را برگردانید بعد وارد لاین دوچرخه بشید بعد پشت تقاطع بایستید بعد گردش کنید
    برای گردش به چپ باید وارد لاین گردش به چپ بشید ، توجه کنید که در امریکا لاین های مختلف فقط اجازه گردش خاص دارد و از قبل باید پیشبینی کنید و در لاین درست قرار بگبرید. برای گردش به چپ وقتی چراغ سبز شد باید اندکی وارد چهاره راه بشید ولی فرمان باید مستقیم باشد ، بعد اندکی صبر کنید تا تمامی ماشین روبرو تمام شود بعد با نگاه کردن به چپ و سپس راست به چپ بپیچید ، نکته اینه که در هر لحظه فقط یه ماشین باید وارد چهار راه بشه اگر شما ماشین دوم هستید باید صبر کنید ماشین اول رد بشه بعد شما اگز سبز بود برید در چهار راه اگر در این وسط چراغ زرد شد دیگه از رویرو ماشین میساد و شما رد میشید و ماشین پشتی بایدپشت خط منتظر باشه. در هنگام گردش باید خط زرد وسط خیابان نگاه کنید تا بعد عبور از چهار راه بدانید وارد کدام لاین میشوید
    در هنگام چراغ قرمز میشه به سمت راست پیچید مگر اینکه گفت باشه No turn on red ، در بیشتر این موارد چراغ سبز با پیکان مشخص میشه یعنی چراغ سبز با چراغ سبز پیکانی با هم فرق داره
    یه نکته دیگه گرداند سر در هنکام وارد شدن و عبور از تقاطع هست که بهش میگن ترافیک چک ، اگر انجام ندید امتیاز منفی داره ، اگز چراغ سبزه میخواید به راست بپبچید باید یر عت کم کنید و ترافیک چک کنید ولی توقف نکنید. مستقیم هم که مستقیم برید ولی باید در موقع عبور راست و چپ نگاه کنید موقع گردش چپ هم باید ببینید ماشین از روبرو نیاد بد بپبچید اگر اضافه سرعت کم کنید یا روی ترمز بزنید امتیاط منفی داره یا ممکن باعث رد شدن شما بشه
    موقع دنده عقب هم باید اطراف اول چک کنید ، چراغ بزنید به راست نگاه کنید و با فاصله مناسب پارک کنید ، سعی کنید روی خط راست عقب بیاید ، وقتی از پارک درمیاد به چپ نکاه کنید و راهنما بزنید و بعد وارد جاده بشید
    جاده هایی که چراغ راهنما نداره و استاپ ساین داره هر کی اول رسید و ایستاد حرکت بعدی رو انجام میده ، مهم نیست میخواید بپیچید یا مستقبم برید. همیشه باید ترافیک چک کنید
    بعضی خیابان ها دو خط زرد وسط خیابان هست که ماشین میتواند در انجا توقف کند. این موارد در خیابان های با عرض زیاد است و معمولا ماشین با سرعت بیشتر از انها رد میشوند پس اگر می خواهید گردش به چپ کنید اول می توانید در این لاین توقف کنید و یا اگر از فرعی وارد این خیابان میشوید میتوانید اول وارد این فضا شده و توقف کنید بعد که از پشت ماشین نیامد وارد لاین شوید
    سرعت در جاده که دو لاین برای شما و دو لاین برای روبرو با یک خط زرد هست 35 و اگر کلا یک لاین بدون خط زرد بود 25 نایل در ساعت هست. اگز وارد محل مدرسه میشوید 25 است اگر از خط عبور عابر پیاده رد میشوید و کسی در ان هست حتما باید بایستید تا او رد شودعابر پیاده در هنگام گردش به راست و چپ هم حق تقدم دارد اگر به طور کامل از خیابان رد نشده است شما حق حرکت ندارید

واقعیت اینه که این تجربیات من مجبور شدم حودم به شخصه بعد دو بار رد شدم بدست بیارم چون بار اول موقع گردش به راست به علت ترمز اضافه رد شدم باردوم موقع گردش به راست به لاین دوچرخه دقت نکردم و سرم را به عقب بر نگرداندم. البته ممکن شهر های دیگه یا مراکز دیگه یا فردی که امتحان میگیره متفاوت باشه ولی امیدورام دوستان از تجریه بنده و وقت و انرژی و هزینه کمتری در گرفتن گواهینامه بگذارند

ApplyAbroad Senior Veteran
    Apdentist آواتار ها

با ویزای تویستی (B) توی اوهایو نمیشه گواهینامه گرفت و اینو از DMV خود ایالت پرسیدم.
    کسی نمیدونه نزدیکه اوهایو کجا میشه با ویزای توریستی گواهینامه گرفت؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)