صفحه 54 از 55 نخستنخست ... 4444546474849505152535455 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 531 تا 540 , از مجموع 544

موضوع: گواهينامه رانندگی

Banned

پیش فرض پاسخ : گواهينامه رانندگی

قبل از مهاجرت تنها با پرداخت 50 هزار تومان گواهینامه رانندگی خود را بین المللی کنید و از دردسر رهایی یابید.

Junior Member

سلام، میشه بگین ازمون شهری رو کجا دادین؟ DMV شرمن اکس؟ ممنون میشم بگین.

نقل قول نوشته اصلی توسط shahram15013 نمایش پست ها
    سلام

تجربه خودم در گرفتن گواهینامه رانندگی موتور+ماشین و کارت ایدی جداگانه بصورت همزمان با ویزای توریسیتی در شهر لس انحلس
    (گواهینامه هم ایدی کارت حساب میشه ولی من خواستم بصورت جداگانه هم داشته باشم)

من بدون داشتن وقت قبلی با همراه داشتن

1- پاسپورت
    2= فرم i94 که میتونین از این لینک دریافت کنین (برای عزیزانی که نمیدونن این فرم حاوی اطاعات ورود شما به مرز امریکاست)
    3- ترجمه و اصل گواهینامه
    4- دو تا مدرکی باید داشته باشین که نشون بده شما در این ادرسی که ذکر کردید سکونت دارید
    (میشه بانک استیتمنت،سند یا همون تایتل ماشین،اجاره خانه،و.. به عنوان مدرک معتبر تحویل داد)

برای شروع کار 9 صبح به شعبه dmv واقع در خیابان شرمن وی مراجعه کردم

صف مراجعه کنندگان به دو صورته،بدون وقت قبلی و با تعیین وقت قبلی هست
    بعد از کمی معطلی مدارک تحویل و مبلغ تقریبا 66 دلار برای هر2تا کارت پرداخت کردم
    یک فرم خیلی ساده هم هست که باید پرکنین

تست بینایی و عکس همونجا انجام میشه
    و بعد امتحان ایین نامه ماشین دادم
    برخلاف ایران اینجا ایین نامه ماشین و موتور کاملا باهم فرق داره و ایین نامه ماشین به رو میشه به زبون فارسی امتحان داد ولی موتور فقط به زبان های انگلیسی و اسپانیایی امکان پذیره
    امتحان ایین نامه ماشین به زبان فارسی خیلی سادهست کافیه فقط یکمی وقت بگذارین و با یه مطالعه سطحی میتونین نمره قبولی بگیرین
    بلافاصله بعد از قبولی امتحان هم برای امتحان شهر برای 10 روز بعدش وقت گرفتم
    ولی امتحان ایین نامه موتور خیلی سخت بود جوری که 2 بار رد شدم و بار سوم تونستم قبول بشم
    دلیلش هم این بود که اطلاعات کافی نداشتم به غیر از خوندن دفترچه انگلیسی با اون همه اصطلاحات جدید و سخت،کجارو باید مطالعه کرد
    برای امتحان ایین نامه موتور فقط کافیه این لینک و این یکی لینک دو سه بار مشاهده کنید و صدرصد در امتحان قبول خواهید شد (به همین راحتی)
    (کسی نبود به من بگه و من هرچی نمونه سوال از این ور اون ور میدیدم و میخوندم حتی یکیشم تو امتحان نمیومد)

تقریبا 10 روز بعد از امتحان ایین نامه برای امتحان شهر ماشین رفتم
    (تو این فاصله 10 روز که تا امتحان شهر مونده بود کارت ایدی کارت به ادرس منزل پست شد کل مراحل یکیه فقط ایدی کارت دیگه امتحان نداره)

کافیه یه نگاهی هم به این لینک بندازین قبل از امتحان چندتا سوال ازتون میکنن که خوبه یه اشنایی داشته باشین

خیلی به من میگفتن اگر بدونن دفعه اول هست که امتحان میدین حتما ردتتون میکنن ولی اینطوری نبود و بار اول بدون خطا قبول شدم
    مجدد برای 10 روز بعد از قبولی امتحان ایین نامه موتور هم وقت امتحان شهر موتور گرفتم که اونم دفعه اول بدون خطا قبول شدم

نکته:
    برای امتحان شهر حتما باید بیمه تون شمارو پوشش داده باشه
    این اطلاغات صرفا جهت راهنماییی بیشتر دوستانه و شرایط ذکر شده شامل ایالت و شهری که ذکر شده و راجب دیگر ایالت ها اطلاعی ندارم
    برای امتحان هم ماشین هم موتور میشه اجاره یا از کسی قرض کرد ولی بنده هردو رو خریده بودم

امیدوارم اطلاعات مفید واقع شده باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط Elnaz_ta نمایش پست ها
    سلام، میشه بگین ازمون شهری رو کجا دادین؟ DMV شرمن اکس؟ ممنون میشم بگین.
    خیر
    شرمن وی
    [COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.870588)]20725 Sherman Way, Winnetka, CA 91306[/COLOR]

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kavehast96 نمایش پست ها
    قبل از مهاجرت تنها با پرداخت 50 هزار تومان گواهینامه رانندگی خود را بین المللی کنید و از دردسر رهایی یابید.

مطمین هستید که کواهینامه بین المللی ایران رو قبول میکنن ؟ من تگزاس زندگی میکنم ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Uni of Guilan

نقل قول نوشته اصلی توسط evanjones نمایش پست ها
    مطمین هستید که کواهینامه بین المللی ایران رو قبول میکنن ؟ من تگزاس زندگی میکنم ؟
    ایران دو نوع گواهینامه بین المللی صادر میکنه. یکی 100 هزار یکساله و دیگری 300 هزار تومن 3 ساله. خوشبختانه گواهینامه سه ساله بین المللی ایران رو 50 تا کشور قبول ندارن که یکیش آمریکاست. یکساله اش رو میتونین بگیرین به راحتی.

منبع:
    http://taci.ir/TacDetailsPage.asp?idn=7
    تعادل برای گوجه است، تو این مسیر باید فریک باشی!
    <دوستان دانشگاه گیلانی: اگر در روند پست مدارک از دانشگاه مشکل دارید بهم پیغام بدین
    >

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_ow نمایش پست ها
    ایران دو نوع گواهینامه بین المللی صادر میکنه. یکی 100 هزار یکساله و دیگری 300 هزار تومن 3 ساله. خوشبختانه گواهینامه سه ساله بین المللی ایران رو 50 تا کشور قبول ندارن که یکیش آمریکاست. یکساله اش رو میتونین بگیرین به راحتی.

منبع:
    http://taci.ir/TacDetailsPage.asp?idn=7

سلام
    یعنی با داشتن اون یک ساله به محض ورود میشه رانندگی کرد؟ یا بازم باید جایی رفت که تایید بشه؟

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط elham2010 نمایش پست ها
    سلام
    یعنی با داشتن اون یک ساله به محض ورود میشه رانندگی کرد؟ یا بازم باید جایی رفت که تایید بشه؟
    سلام
    دوست عزیز این مورد ایالت به ایالت فرق داره. از سایت دی ام وی هر ایالت می تونید ایمیل بزنید بپرسید.
    مثلا ایالتی که من هستم، می گه که اگر اصل گواهینامه ی کشورتون رو همراهتون داشته باشید + یک ترجمه ی معتبر یا گواهینامه بین المللی (که ارزش گواهینامه بین المللی براشون در حد ترجمه هست) اجازه ی رانندگی دارید. ولی خب اگر گواهینامه اینجا رو نداشته باشید، برای گرفتن بیمه و اینا به مشکل میخورید، یا بهتون نمی دن یا خیلی rate بالاتری می دن چون می فهمن که سابقه رانندگیتون توی امریکا کم بوده.

نقل قول نوشته اصلی توسط rtrt نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز این مورد ایالت به ایالت فرق داره. از سایت دی ام وی هر ایالت می تونید ایمیل بزنید بپرسید.
    مثلا ایالتی که من هستم، می گه که اگر اصل گواهینامه ی کشورتون رو همراهتون داشته باشید + یک ترجمه ی معتبر یا گواهینامه بین المللی (که ارزش گواهینامه بین المللی براشون در حد ترجمه هست) اجازه ی رانندگی دارید. ولی خب اگر گواهینامه اینجا رو نداشته باشید، برای گرفتن بیمه و اینا به مشکل میخورید، یا بهتون نمی دن یا خیلی rate بالاتری می دن چون می فهمن که سابقه رانندگیتون توی امریکا کم بوده.
    ممنون ار زاهنمایی تون من در مورد کالیفرنیا سوال می کنم. و می خواستم در مدتی که اونجا هستم ماشین احاره کنم ( ساکن آمریکا نیستم) در این مورد هم شامل نرخ های خیلی بالاتر میشم؟

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط elham2010 نمایش پست ها
    ممنون ار زاهنمایی تون من در مورد کالیفرنیا سوال می کنم. و می خواستم در مدتی که اونجا هستم ماشین احاره کنم ( ساکن آمریکا نیستم) در این مورد هم شامل نرخ های خیلی بالاتر میشم؟
    من اطلاعاتم برای کلیفرنیا نیست. باید از دی ام وی همون ایالت بپرسید. گواهینامه گرفتن اینجا سخت نیست، از ایران خیلی راحت تره، بهتره اینجا بگیرید. (حتی شاید ماشین نتونید رنت کنید با گواهینامه غیر امریکایی).

نقل قول نوشته اصلی توسط evanjones نمایش پست ها
    من از یکی از مدیران اموزشگاه پرسیدم گفتند که قبول میکنند حالا نمیدونم راست میگفت یا نه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)