صفحه 42 از 55 نخستنخست ... 323334353637383940414243444546474849505152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 544

موضوع: گواهينامه رانندگی

پیش فرض پاسخ : گواهينامه رانندگی

نقل قول نوشته اصلی توسط s.m.h.sh نمایش پست ها
    توی پاسپورت؟، منظورتون توی ویزاست؟
    ببینید بعضی دانشجوها با یه ویزای سینگل یه زمانی وارد شدن و ازون موقع چند تا دانشگاه و شهر عوض کردن ؛ منظورتون اینه که این افراد، حتی با ارایه proof of residency نمیتونن گواهینامه بگیرن چون محل اقامتشون با ویزا مچ نیست!؟!!?
    ويزا كه جدا از پاسپورت نيست وقتي گفتم پاسپورت قاعدتا ويزا هم داخلش داره! و وقتي هم داريم درباره گواهينامه امريكايي صحبت ميكنيم يعني شخص قانونا تو امريكا حضور داره و طبيعتا ويزا تو پاسپورتش داره!

در مورد سوال دوم اطلاعي ندارم. هر ايالتي dmv داره بايد از همون اطلاع كسب كرد. بله محل رزيدنتي بايد با گواهينامه يكي باشه( من خودم ميزوري بودم الان تنسي هستم و بايد گواهيناممو عوض كنم در غير اينصورت جريمه خواهم شد)

Member
    رشته و دانشگاه
    Pure Mathematics

خانم سارا: سوال دوم من در واقع مثال نقضی برای ادعای شما بود چون خیلی ها الان دارن جایی زندگی میکنن که توی "ویزاشون" قید نشده. این جمله ی شما: "
    تو پاسپورتتون ايالت رزيدنتي قيد شده و ابدا نميتونين از ايالت ديگه ايي بغير از پاسپورتتون بگيرين" بهتره رفرنس قانونیش مشخص بشه. تا جایی که من میدونم رزیدنسی با مواردی مثل قرارداد اجاره و bill ها و قرارداد کار و ... ثابت میشه نه ویزا.
    در ضمن ویزا میتونه جدا از پاسپورتتون باشه اگه مثل من پاسپورتتونو در امریکا تمدید کرده باشید.
    سوال اولیه هم درباره ی یه قانون کلی بود و طبعا جوابش free از status اقامت فرد در آمریکاست؛ چه بسا فرد اصلا سیتیزن باشه.
    ویرایش توسط s.m.h.sh : October 25th, 2014 در ساعت 10:16 AM
    Quaecumque Vera

نقل قول نوشته اصلی توسط s.m.h.sh نمایش پست ها
    خانم سارا: سوال دوم من در واقع مثال نقضی برای ادعای شما بود چون خیلی ها الان دارن جایی زندگی میکنن که توی "ویزاشون" قید نشده. این جمله ی شما: "
    تو پاسپورتتون ايالت رزيدنتي قيد شده و ابدا نميتونين از ايالت ديگه ايي بغير از پاسپورتتون بگيرين" بهتره رفرنس قانونیش مشخص بشه. تا جایی که من میدونم رزیدنسی با مواردی مثل قرارداد اجاره و bill ها و قرارداد کار و ... ثابت میشه نه ویزا.
    در ضمن ویزا میتونه جدا از پاسپورتتون باشه اگه مثل من پاسپورتتونو در امریکا تمدید کرده باشید.
    سوال اولیه هم درباره ی یه قانون کلی بود و طبعا جوابش free از status اقامت فرد در آمریکاست؛ چه بسا فرد اصلا سیتیزن باشه.
    -اينجا ما در مورد زندگي صحبت نكرديم و در مورد گواهينامه بود.
    -رفرنس قانونيش تو dmv هر ايالتي يه سرچ كنيد مشخصه. من برادرم تنسي بود اول كه اومدم امريكا يك ماه پيشش بودم از اينجا نتونستم لايسنس بگيرم به همون علت مذكور.
    -قرارداد اجاره و كار و .. يه مدرك شناسايي ميخاد يا نه؟ وقتي لايسنس نباشه ميشه پاسپورت
    -اينجا قسمت هدفش راهنمايي كساني هستن كه تازه ميخان لايسنس بگيرن كه تو امريكا اهميتش بر همه واضح هست، نه كساني مثل شما كه يكبارم تمديد كرديد و طبيعتا قديمي هستيد.

Junior Member

خب دقیقا مساله اینه که dmv ایالت کالیفرنیا بر خلاف خیلی از ایالت های دیگه جزو مدارکش proof of address به قول خودشون یا رزیدنتی به قول شما احتیاج نداره. و من برای تعطیلات دارم میرم اونجا و امکان امتحان دادن برام هست چون فامیل نزدیک دارم و میتونم با ماشین اونها امتحان بدم. ولی توی نورث کارولینا که خودم زندگی می کنم فعلا ماشین ندارم و طبق قانون اینجا با ماشین کس دیگه ای هم نمیشه امتحان داد. من صرفا هدفم داشتن یه گواهینامه هست که هر از گاهی برای اجاره ماشین و ... به کار میاد

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdio نمایش پست ها
    خب دقیقا مساله اینه که dmv ایالت کالیفرنیا بر خلاف خیلی از ایالت های دیگه جزو مدارکش proof of address به قول خودشون یا رزیدنتی به قول شما احتیاج نداره. و من برای تعطیلات دارم میرم اونجا و امکان امتحان دادن برام هست چون فامیل نزدیک دارم و میتونم با ماشین اونها امتحان بدم. ولی توی نورث کارولینا که خودم زندگی می کنم فعلا ماشین ندارم و طبق قانون اینجا با ماشین کس دیگه ای هم نمیشه امتحان داد. من صرفا هدفم داشتن یه گواهینامه هست که هر از گاهی برای اجاره ماشین و ... به کار میاد
    فقط یک چیزی رو قبلش چک کنید و اینکه اگر اصطلاحا resident ایالت NC باشید، آیا میتونید با گواهینامه ایالت دیگه رانندگی کنید یا خیر؟ چون مثلا تا جایی که برای GA رو خبر دارم اینجوریه که شما اگر یکی از شرایط ساکن یا همون resident اون ایالت بودن رو داشته باشید، برای رانندگی باید گواهینامه GA رو داشته باشید.
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

سلام میخواستم بدونم با گواهینامه بین المللی ایران میشه تو آمریکا رانندگی کرد و zipcar گرفت؟ من ۱ ساله آمریکا هستم و میخوام دوباره گواهینامه بین المللیم رو درخواست بدم.
    you are what you want

Member
    رشته و دانشگاه
    Pure Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط dorsapearl نمایش پست ها
    سلام میخواستم بدونم با گواهینامه بین المللی ایران میشه تو آمریکا رانندگی کرد و zipcar گرفت؟ من ۱ ساله آمریکا هستم و میخوام دوباره گواهینامه بین المللیم رو درخواست بدم.
    برای zipcar اول لازمه اکانت باز کنید که واسه ی اون لازمه شماره ی گواهینامه رو برای sign up کردن وارد کنید. ولی بعضی car rental ها که حضوری ماشین کرایه میکنید بین المللی رو قبول میکنن.
    Quaecumque Vera

Member ghorob آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Iowa_Mechanical Engineering

آقا سلام
    من راستشو بخواهید اصلا رانندگیم خوب نیست. گواهینامه هم ندارم. آیا میتونم تو آمریکا برم کلاس رانندگی و امتحان بدم گواهی نامه بگیرم؟
    هزینه دوره آموزش چقدره؟
    دوره آموزش چه مدت طول میکشه؟
    خیلی سخته؟ خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید.

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghorob نمایش پست ها
    آقا سلام
    من راستشو بخواهید اصلا رانندگیم خوب نیست. گواهینامه هم ندارم. آیا میتونم تو آمریکا برم کلاس رانندگی و امتحان بدم گواهی نامه بگیرم؟
    هزینه دوره آموزش چقدره؟
    شما میتونی در امریکا هم کلاس رانندگی بری ولی تا جایی که من شنیدم، هزینه 45 دقیقه کلاس چیزی حدود 50 تا 65 دلار هست!
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط ghorob نمایش پست ها
    آقا سلام
    هزینه دوره آموزش چقدره؟
    دوره آمورشی ۶ ساعت است که می شود ۳ جلسه ۲ ساعته
    اگر یاد نگرفتی دو باره ۶ ساعت دیگر می گیری

قیمت خیلی به زیپ کد بستگی دارد یعنی حتی توی یک شهر توی یک محله با قیمت های متفاوتی مواجه می شوید

مثلا قیمت یک جایی که یادم است به صورت زیر است
    برای سن ۱۶ تا ۱۸ سال ، ۶ ساعت ۲۰۰ دلار
    برای سن بالای ۱۸ سال ، ۶ ساعت ۲۴۰ دلار

یادم می آید که یک جای دیگر ۶ ساعت را برای بالای ۱۸ سال ۳۰۰ دلار حساب می کرد

این ۶ ساعت مربوط به کالیفرنیا است. هر ایالت قانون خود را دارد
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)