صفحه 53 از 55 نخستنخست ... 343444546474849505152535455 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 544

موضوع: گواهينامه رانندگی

پیش فرض پاسخ : گواهينامه رانندگی

سلام

تجربه خودم در گرفتن گواهینامه رانندگی موتور+ماشین و کارت ایدی جداگانه بصورت همزمان با ویزای توریسیتی در شهر لس انحلس
    (گواهینامه هم ایدی کارت حساب میشه ولی من خواستم بصورت جداگانه هم داشته باشم)

من بدون داشتن وقت قبلی با همراه داشتن

1- پاسپورت
    2= فرم i94 که میتونین از این لینک دریافت کنین (برای عزیزانی که نمیدونن این فرم حاوی اطاعات ورود شما به مرز امریکاست)
    3- ترجمه و اصل گواهینامه
    4- دو تا مدرکی باید داشته باشین که نشون بده شما در این ادرسی که ذکر کردید سکونت دارید
    (میشه بانک استیتمنت،سند یا همون تایتل ماشین،اجاره خانه،و.. به عنوان مدرک معتبر تحویل داد)

برای شروع کار 9 صبح به شعبه dmv واقع در خیابان شرمن وی مراجعه کردم

صف مراجعه کنندگان به دو صورته،بدون وقت قبلی و با تعیین وقت قبلی هست
    بعد از کمی معطلی مدارک تحویل و مبلغ تقریبا 66 دلار برای هر2تا کارت پرداخت کردم
    یک فرم خیلی ساده هم هست که باید پرکنین

تست بینایی و عکس همونجا انجام میشه
    و بعد امتحان ایین نامه ماشین دادم
    برخلاف ایران اینجا ایین نامه ماشین و موتور کاملا باهم فرق داره و ایین نامه ماشین به رو میشه به زبون فارسی امتحان داد ولی موتور فقط به زبان های انگلیسی و اسپانیایی امکان پذیره
    امتحان ایین نامه ماشین به زبان فارسی خیلی سادهست کافیه فقط یکمی وقت بگذارین و با یه مطالعه سطحی میتونین نمره قبولی بگیرین
    بلافاصله بعد از قبولی امتحان هم برای امتحان شهر برای 10 روز بعدش وقت گرفتم
    ولی امتحان ایین نامه موتور خیلی سخت بود جوری که 2 بار رد شدم و بار سوم تونستم قبول بشم
    دلیلش هم این بود که اطلاعات کافی نداشتم به غیر از خوندن دفترچه انگلیسی با اون همه اصطلاحات جدید و سخت،کجارو باید مطالعه کرد
    برای امتحان ایین نامه موتور فقط کافیه این لینک و این یکی لینک دو سه بار مشاهده کنید و صدرصد در امتحان قبول خواهید شد (به همین راحتی)
    (کسی نبود به من بگه و من هرچی نمونه سوال از این ور اون ور میدیدم و میخوندم حتی یکیشم تو امتحان نمیومد)

تقریبا 10 روز بعد از امتحان ایین نامه برای امتحان شهر ماشین رفتم
    (تو این فاصله 10 روز که تا امتحان شهر مونده بود کارت ایدی کارت به ادرس منزل پست شد کل مراحل یکیه فقط ایدی کارت دیگه امتحان نداره)

کافیه یه نگاهی هم به این لینک بندازین قبل از امتحان چندتا سوال ازتون میکنن که خوبه یه اشنایی داشته باشین

خیلی به من میگفتن اگر بدونن دفعه اول هست که امتحان میدین حتما ردتتون میکنن ولی اینطوری نبود و بار اول بدون خطا قبول شدم
    مجدد برای 10 روز بعد از قبولی امتحان ایین نامه موتور هم وقت امتحان شهر موتور گرفتم که اونم دفعه اول بدون خطا قبول شدم

نکته:
    برای امتحان شهر حتما باید بیمه تون شمارو پوشش داده باشه
    این اطلاغات صرفا جهت راهنماییی بیشتر دوستانه و شرایط ذکر شده شامل ایالت و شهری که ذکر شده و راجب دیگر ایالت ها اطلاعی ندارم
    برای امتحان هم ماشین هم موتور میشه اجاره یا از کسی قرض کرد ولی بنده هردو رو خریده بودم

امیدوارم اطلاعات مفید واقع شده باشه

Junior Member

سلام دوستان گرامی
    کسی اطلاع داره بعد از قبولی در امتحان شهر و عدم ارسال گواهینامه از چه طریقی میشه پیگیری کرد؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

سلام،

کسی اطلاع داره دانشجو های ایرانی با ویزای F1 برای compliant drivers license واجد شرایط هستند یا نه؟ اگر اینطور باشه آیا این یعنی باید قبل از امتحان آیین نامه اول شرایط مهاجرتیمون تایید بشه (فرم آنلاین رو باید پر کنیم؟) یا اینکه می تونیم حضوری درخواست بدیم؟ من مریلند نصمیم دارم امتحان بدم.

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط omid355 نمایش پست ها
    سلام دوستان گرامی
    کسی اطلاع داره بعد از قبولی در امتحان شهر و عدم ارسال گواهینامه از چه طریقی میشه پیگیری کرد؟
    سلام.
    تو سایت دی ام وی ایالتتون اطلاعات تماسشونو پیدا کنید. من همونجا تونستم بهشون ایمیل بزنم یه بار سوال داشتم. اگر 20 روز بیشتر گذشته پیگیری کنید.

دقیقا درست می فرمایید. واسه ی هر شهر و ایالتی فرق می کنه. واسه ی نیویورک سیتی تا 90 روز هم طبیعی هستش (یعنی اگه بعد از 90 روز تحویل ندادند باید بهشون اطلاع بدید)
    نقل قول نوشته اصلی توسط rtrt نمایش پست ها
    سلام.
    تو سایت دی ام وی ایالتتون اطلاعات تماسشونو پیدا کنید. من همونجا تونستم بهشون ایمیل بزنم یه بار سوال داشتم. اگر 20 روز بیشتر گذشته پیگیری کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار کامپیوتر - آزاد شیراز

دوستان كسي تجربه ترجمه خلافي گواهينامه داره؟؟من بعد از ٤ ماه state farm ازم گواهيي مي خوات كه مشخص بشه من از روز اولكه گواهينانهگرفتم جريمهنشدم !!! حالا اين اسمش به فارسي چي مي شه چون ما خلافي پلاك خودرو داريم نه گواهينامه !!

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

دوستان کسی می دونه که ما توی ۶ ماه اولی که اینجا هستیم (ایالت مریلند) می تونیم با گواهینامه ایران (به همراه ترجمه حورد تایید خودشون) رانندگی کنیم؟ من می خوام هفته دیگه امتحان بدم و فقط می خوام چند ساعت در کنار یک نفر دیگه تمرین کنم. ولی راجع به اینکه بدون گواهینامه اینترنشنال می شه این کار رو کرد یا نه خیلی حرف های ضد و نقیض شنیدم. خودشون توی mva ‌هم اگه منظورم رو درست فهمیده باشند، گفتند می تونم از گواهینامه ایران استفاده کنم.

دوستِ عزیز،
    در ایران هم، خلافی خودرو و راننده داریم. وقتی راننده رو جریمه می کنند، بهش امتیاز منفی می دهند (تو ایران) و اگه به 30 امتیاز منفی برسه گواهینامه ظبط میشه. آمریکا هم مشابه هستش. هم ماشین و هم راننده رو جریمه می کنند. (مثلا اگه شما رو واسه پارک کردن جریمه کنند، فقط ماشین جریمه میشه، ولی اگه چراغ قرمز رد کنید هم ماشین و هم راننده جریمه میشه) واسه ی عدم خلافی گواهینامه باید به DMV ایالت مراجعه کنید. تو نیویورک، میشه آنلاین اون گزارش رو دریافت کرد.

تو ایران هم من تا جایی که یادم میاد، هم از پلیس+10 و هم از طریق پیامک و وبسایت پلیس راهور میشد سابقه ی راننده رو گرفت.

نقل قول نوشته اصلی توسط ardymary نمایش پست ها
    دوستان كسي تجربه ترجمه خلافي گواهينامه داره؟؟من بعد از ٤ ماه state farm ازم گواهيي مي خوات كه مشخص بشه من از روز اولكه گواهينانهگرفتم جريمهنشدم !!! حالا اين اسمش به فارسي چي مي شه چون ما خلافي پلاك خودرو داريم نه گواهينامه !!

نقل قول نوشته اصلی توسط ardymary نمایش پست ها
    سلام
    تو شهرگ آزمایش میدن. با مدارک کامل (گواهینامه+ پاسپورت+ کارت ملی) برین. همکف دفتر وزارت خارجه هست، میرید بهتون یه فرم میده تو همون شهرک آزمایش یه کم این اتاق اون اتاق میرید و سوابق گواهینامه تون رو درمیارن و لیست جریمه هایی که شده این رو درمیارن. نامه میزنن برای دفتر اصلی وزارت خارجه تو میدان امام خمینی، میرین اونجا، یه نامه میزنن به دفتر حافظ منافع ایران تو واشنگتن. بهتون شماره تلفن و شماره نامه رو میدن. وقتی وارد امریکا شدین بهشون زنگ میزنید و پیگیری میکنید. نامه انگلیسی تایید شده رو براتون پست میکنن. اگه خودتون امریکایین، اگه کسی تو ایران ازتون وکالت داره برای امور گواهینامه میتونه این مراحل رو به جا شما بره

Junior Member

سلام دوستان
    من هم دقیقا همین سوال دارم و اینکه بعد از تایید مدارک در سامانه تاک چکاری باید کرد. لطفا اگر کسی تجربه داره بگه چون من باید سوابق 6 سال بیشتر رانندگی خیلی سریع برای بیمه ماشین درست کنم.
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط hch1370 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بنده گواهینامه رو ایران ترجمه نکردم و قصد دارم همین جا ترجمه کنم، منتهی از اونجایی که چند تا مدرک رو باید بفرستم دفتر حافظ منافع در واشنگتن(بنده در کانادا زندگی می کنم)، قصد دارم گواهینامه رو هم با مدارک بفرستم واسه ترجمه. من امروز با این دفتر تماس گرفتم و بعد از ۵۵ دقیقه انتظار، نوبت من شد. متاسفانه اطلاعات اپراتور کافی نبود در این زمینه و واسه همین اینجا مطرح می کنم.
    اول اینکه من مدارک مربوط به گواهینامه رو در سامانه ی تاک آپلود کرده بودم(به همراه انتخاب گزینه ی "استعلام سوابق و تخلفات رانندگی"). الان تو سامانه وضعیتش "تایید پلیس راهور" هستش. الان بایستی دقیقاْ چیکار کنم؟ اگه گواهینامه رو همراه بقیه مدارک واسشون ارسال کنم، ترجمه گواهینامه رو به همراه ترجمه سوابق واسم پست می کنن؟
    و دوم اینکه(زیاد مربوط به این تاپیک نیست)، در فرم شماره ی ۶۰۰ دفتر حافظ منافع که مربوط به هزینه هاست، اسمی از گواهینامه نیست. کسی تجربه ای داره در این زمینه؟
    (این پست در تاپیک گواهینامه رانندگی در کانادا پرسیده شده، ولی چون بحث دفتر حافظ منافع بودش، گفتم شاید اینجا دوستان بهتر بدونن)
    ممنون از همگی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)