صفحه 2 از 55 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 544

موضوع: گواهينامه رانندگی

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

پیش فرض پاسخ : گواهينامه

نقل قول نوشته اصلی توسط niva
    (حتي اگه نخوايم که ماشين بگيريم؟)
    مگه شرط اصلي دريافت گواهينامه اونور دارا بودن ماشين ( با شناسنامه مشخص) نيست؟ اگه بدون ماشين هم بشه گواهينامه تهيه كرد كه خوبه 8) دوستاني كه تجربه دارن ميشه راهنمايي كنن لطفا

ApplyAbroad Champion

شما روزی که برای امتحان رانندگی شهری می‌روید باید با ماشین برید و اون‌ها به شما ماشین نخواهند داد، ولی این به این معنی نیست که ماشین باید به اسم شما باشه. می‌تونید ماشین رو اجاره کرده باشید. مشکلی از این جهت وجود نداره.

Junior Member

در مورد گواهینامه چی؟ با گواهینامه ایرانی یا بین المللی میشه تو آمریکا رانندگی کرد؟ گرفتن گواهینامه آمریکا چطور؟ گرفتنش دردسر داره؟

این سوال من هم هست. گواهینامه رو اگه اینجا بین المللی کنیم جواب میده؟
    همه چیز به دست خداست و تو دست خدایی...<br />http://sites.google.com/site/saeedmirshekari/home

Junior Member

با گواهينامه بين المللي مي شه رانندگي كرد ولي ظاهرا تا ٦ ماه اعتبار داره.گرفتن گواهينامه هم در اينجا كار خيلي سختي نيست.فقط معمولا بايد اول state ID داشته باشيد و بعد امتحان بديد.گرفتن ID هم مدارك خاصي مي خواد كه ثابت كنه شما رزيدنت اون ايالت هستيد مثلا فيش برق و يا تلفن ثابت و اجاره نامه به نام خودتون كه شايد جور كردن اين ها در بعضي شرايط چند ماه طول بكشه .پس بهتره كه گواهينامه بين المللي رو براي چند ماه اول داشته باشيد كه هيچ ضرري هم نداره.

ApplyAbroad Champion

من بدون State ID و به طور مستقیم گواهینامه گرفتم و بلافاصله بعد از رسیدن‌تون هم می‌تونید این کار رو بکنید (تجربه‌ی من در مورد کالیفورنیاست). فقط به کمی زمان احتیاج دارید تا قوانین راهنمایی و رانندگی رو مطالعه کنید. به طور کلی گرفتن گواهینامه ساده است و دردسر زیادی نداره.
    با همه‌ی این‌ها، آوردن گواهینامه‌ی بین‌المللی خوبه، چون احتمالا بعد از رسیدن اون قدر کارهای خرده ریز دارید که فرصت گرفتن گواهینامه رو تا چند هفته‌ای نخواهید داشت.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ohio, USA

سلام

من الان امریکا هستم و پاسپورتم ایران نیست. میشه با کپی پاسپورت گواهینامه ی بین المللی گرفت؟
    کسی تجربه ای داره؟
    در مورد learning permit
    کسی اطلاعاتی داره؟ برای گرفتن لرنینگ پرمیت باید امتحان بدم؟
    مرسی
    میثم

ApplyAbroad Champion

برای من هم یکی از بستگانم وقتی که آمریکا بودم گواهی‌نامه‌ی بین‌المللی گرفت و اون موقع کپی پاسپورت رو قبول کردند. اما به نظر من شما احتیاجی به گواهینامه‌ی بین‌المللی نداری. برای من که بی‌فایده بود. شما کافیه بری امتحان آیین‌نامه بدی، بعد learning permit می‌گیری. اگر اصل گواهی‌نامه‌ی ایران رو هم داشته باشی، temporary permit می‌گیری که بدون حضور یک راننده‌ی دیگه می‌تونی تا سه ماه باهاش رانندگی کنی و در این مدت بری امتحان رانندگی رو هم بدی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ohio, USA

سلام
    از راهنمایی تون ممنون.
    یعنی گواهی نامه ی فارسی رو قبول می کنن و دیگه لازم نیست امتحان آیین نامه بدم؟! اگه بین المللی باشه می شه تا یک سال با اون و بدون امتحان رانندگی کرد؟
    شما کدوم ایالت هستین؟
    مرسی
    میثم

ApplyAbroad Champion

اگر پاسخ من در ابتدای همین موضوع رو بخونید جواب اغلب سوالات‌تون رو می‌گیرید. تاکید می‌کنم که شما به هر حال باید امتحان آیین نامه بدهید.

در مورد رانندگی با گواهی‌نامه‌ی بین‌المللی دوستان من تجربیات زیاد جالبی نداشته‌اند. اکثر جاها، از جمله پلیس و موسسات اجاره‌ی اتومبیل، تا به حال چیزی مثل گواهینامه‌ی بین‌المللی ما رو ندیده‌اند و باورشون نمی‌شه که گواهینامه به صورت دفترچه باشه! به همین خاطر اگر پلیس متوقف‌تون بکنه یا موردی پیش بیاد که نیاز به نشون دادن گواهینامه داشته باشید، احتمالاً براتون دردسرساز می‌شه. اینه که به نظر من بهتره از اول برید امتحان بدهید و گواهینامه بگیرید. به خصوص این که گواهینامه در آمریکا ID اصلی محسوب می‌شه و با داشتنش شما احتیاج به همراه داشتن پاسپورت یا هیچ مدرک دیگه‌ای ندارید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)