صفحه 3 از 55 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 544

موضوع: گواهينامه رانندگی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گواهينامه

آیا تو آمریکا هم برای صادر شدن گواهی نامه، مانند ایران آزمون چشم پزشکی از راننده گرفته می شه؟

Junior Member

بله و در عرض ٣ ثانيه در همون جايي كه امتحان آيين نامه مي ديد.

Junior Member

توی گواهینامه ی بین المللی لیست کشورهایی که قبولش دارن رو نوشته. آمریکا هم جزوشه.
    با اینکه پستهای بچه هایی که گفتن تو آمریکا مفت نمی ارزه رو خوندم، ولی هنوز شک دارم که واقعا
    توی هیچ ایالتی و تحت هیچ شرایطی نشه ازش استفاده کرد. چون این گواهینامه بر اساس یه معاهده
    بین المللی صادر می شه.
    به هر حال، من دارم توی اینترنت Search می کنم که ببینم ایالتی هست که قبولش داشته باشه یا نه.
    اگه به نتیجه ای رسیدم بقیه رو هم خبر می کنم.
    دوستان دیگه هم که توی آمریکا هستن از Police Station (کلانتری محل!) بپرسن.
    Education's purpose is to replace empty minds with open ones

Junior Member

I had the international permit and never used it.

In Georgia you can first go to a driving office and get a state ID which is very useful to have.

Then you need to get your driving permit (which allows you to drive if you have someone over 21 sitting next to you) they usually give you an appointment for a month later for the driving test but if you give them your Iranian driver's license, you can take the test on the same day

my suggestion is to take the very easy computer based test ASAP and then wait a month and buy your car meanwhile...

سلام به همه دوستان

یکی از دوستان نوشته بود که گواهینامه در ایالت کالیفرنیا قابل قبول است ولی طبق یک پیغام دیگر ایالت تگزاس قبول ندارد. آیا این موضوع صحت دارد. در اینصورت برای تگزاس گرفتن گواهینامه در اینجا هیچ فایده ای ندارد.

راستی هنوز مطمئن نیستم داشتن گواهینامه در شهر آستین به درد می خورد یا نه. نمیدونم استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به صرف است یا هزینه نگهداری یک خودرو. نمیدونم از این دید که رانندگی ار یاد میگید در اینجا که احتمالا ارزانتر است به صرف باشد
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

نقل قول نوشته اصلی توسط Partopala
    سلام به همه دوستان

یکی از دوستان نوشته بود که گواهینامه در ایالت کالیفرنیا قابل قبول است ولی طبق یک پیغام دیگر ایالت تگزاس قبول ندارد. آیا این موضوع صحت دارد. در اینصورت برای تگزاس گرفتن گواهینامه در اینجا هیچ فایده ای ندارد.

راستی هنوز مطمئن نیستم داشتن گواهینامه در شهر آستین به درد می خورد یا نه. نمیدونم استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به صرف است یا هزینه نگهداری یک خودرو. نمیدونم از این دید که رانندگی ار یاد میگید در اینجا که احتمالا ارزانتر است به صرف باشد

دوره تعلیم رو در ایران ببینید. برخی ایالات گواهی نامه بین المللی ایران را قبول ندارند و شما باید امتحان بدید.
    معمولا" در شهر های کوچک سیستم حمل و نقل عمومی چندان خوب نیست.
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

Member djmamal آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    INRS-McGill

http://www2.taciran.org/3783/index.p...ition&UID=3781

این لینک اصلی هستش
    Don't wait for the perfect moments. Catch the moments and make them perfect

Junior Member

من امروز گواهينامه بين المللي گرفتم، فقط يادتون باشه اگه عکس گواهينامه شما با عينک هست (رانندگي با عينک) براي گواهينامه بين‌المللي هم عکستون بايد با عينک باشه،
    عکس من با عينک نبود و نهايتاً با توصيه يکي از کارمندهاي کانون رفتم به يه عکاسي تو ميدان نيلوفر و عکس رو اسکن کرد و عينک گذاشت و 4000 تومن هم گرفت.
    ضمناً اصل گواهينامه، پاسپورت، دو قطعه عکس و 25000 تومن بايد با خودتون ببريد، کپي مدارک هم ديگه لازم نيست چون خودشون مدارک اسکن مي‌کنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamgoli
    مگه شرط اصلي دريافت گواهينامه اونور دارا بودن ماشين ( با شناسنامه مشخص) نيست؟ اگه بدون ماشين هم بشه گواهينامه تهيه كرد كه خوبه 8) دوستاني كه تجربه دارن ميشه راهنمايي كنن لطفا
    با سلام
    نکته ای در مورد رانندگی خدمت دوستان عرض کنم. تعداد زیادی از تازه واردین به کانادا اولین شبی که ماشین اجاره کرده یا خریده اند جریمه می شوند. چون مثلا آن را در مقابل منزلشان در کوچه یا خیابان پارک می کنند و آنجا هم تابلوی پارک ممنوع ندارد. ولی بعضی ساعات هست که پارک کردن اتومبیل در همه کوچه ها و خیابانها ممنوع است و ساعات اجرای این قانون در هر شهر متفاوت است. من مقاله ای در این باره در نشریه فارسی سلام تورنتو با عنوان " پرداخت جريمه هاي مربوط به پاركينگ " نوشتم که آن را در این وب سایت هم می توانید نگاه کنید:
    http://www.buy4tenant.com/fa/index.p...d=59&Itemid=79
    از دوستی شنیدم که بعضی شهرهای آمریکا هم این قانون نانوشته را دارند. اگر قصد اجاره کردن یا خرید اتومبیل دارید یادتان به این نکته باشد که از شهرداری یا دوستان و آشنایان سوال فرمائید.
    موفق باشید

ApplyAbroad Champion

در آمریکا هر جایی که چنین قانونی اجرا می‌شه در خیابون تابلو وجود داره که توضیح می‌ده چه روزهایی و چه ساعاتی نباید پارک کرد و از مردم انتظار ندارند که علم غیب داشته باشند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)