صفحه 46 از 55 نخستنخست ... 3637383940414243444546474849505152535455 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 544

موضوع: گواهينامه رانندگی

پیش فرض پاسخ : گواهينامه رانندگی

نقل قول نوشته اصلی توسط mosi-comp نمایش پست ها
    سلام من الان قانون رانندگی ایالت ایلینوی رو چک کردم:

You may drive in Illinois without a valid Illinois driver’s license under the following circumstances:
    If you are an out-of-state student attending an Illinois college/university, you, your spouse and children may drive with a valid license from your home state or country.

یعنی الان فقط گواهینامه ایرانم رو ترجمه کنم ببرم کافیه؟ یا گواهینامه بین المللی هم بگیرم؟ اونجا لازم نیست اصلاً برم دنبال گواهینامه؟
    گواهینامه اینترنشنال در ایلینوی برای مدت محدودی معتبره ولی توصیه میشه(بخاطر هزار و یک دلیل !) حتما اینجا امتحان بدید و گواهینامه خودشون رو بگیرید(حالا چه سخت چه آسون). برای خودتون هم خوبه وقتی در حال رانندگی هستید سردرگم نمیشید. :-)
    " پر بکش سوی دل روشنی ها که شاید از پس تیرگی ، آفتابی در آید "
    "Your pain never goes away, You cannot get over it, You just learn how to deal with it"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط hell_s_angel نمایش پست ها
    گواهینامه اینترنشنال در ایلینوی برای مدت محدودی معتبره ولی توصیه میشه(بخاطر هزار و یک دلیل !) حتما اینجا امتحان بدید و گواهینامه خودشون رو بگیرید(حالا چه سخت چه آسون). برای خودتون هم خوبه وقتی در حال رانندگی هستید سردرگم نمیشید. :-)
    در راستای اون هزار و یک دلیل!، گواهینامه ID معتبر محسوب می‌شه. توی فرودگاه، بانک، مطب دکتر، پست آفیس و هزارجای دیگه باید ID نشون داد. حتا خیلی جاها بخواین برین خونه کرایه کنین برای بازدید اولیه یه IDمعتبر رو باید نشون داد و اونها موقتن نگهش میدارن.
    یه برگه‌ی مقوایی که عکستون روش چسبیده و قطعن کارمند خسته و بی حوصله‌ی پست آفیس نمی‌دونه چیه، هیچ ارزشی به عنوان ID نداره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط DrHoda نمایش پست ها
    در راستای اون هزار و یک دلیل!، گواهینامه ID معتبر محسوب می‌شه. توی فرودگاه، بانک، مطب دکتر، پست آفیس و هزارجای دیگه باید ID نشون داد. حتا خیلی جاها بخواین برین خونه کرایه کنین برای بازدید اولیه یه IDمعتبر رو باید نشون داد و اونها موقتن نگهش میدارن.
    یه برگه‌ی مقوایی که عکستون روش چسبیده و قطعن کارمند خسته و بی حوصله‌ی پست آفیس نمی‌دونه چیه، هیچ ارزشی به عنوان ID نداره.
    یه حسن دیگه ش هم اینه که ملیت کسی مشخص نیست و دیدگاه فردی را نیوترال میکنه.
    موفق باشید

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط I20 نمایش پست ها
    موفق باشید
    البته بعضی ایالتها مثل آلاباما اون بالا گواهینامه ت مینویسه "خارجی" ! FN

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط javad1200 نمایش پست ها
    نیویورک هم میزنه temp visitor!!!

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

موفق باشید
    بالای گواهینامه Georgia هم مینویسه Limited Term...!
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی شهید بهشتی

موفق باشید
    بالای گواهینامه ی من هم نوشته که به عنوان مدرک شناسایی فدرال قابل قبول نیست. عمده ش اینه که یعنی باهاش نمیشه رای داد. این مدت فقط یه بار توی O'HARE وقتی گواهینامه م رو نشون دادم ازم پاسپورت هم خواست. شانس آوردم که همراهم بود! یکی از دوستام که شوهرش کاناداییه و گواهینامه ش مثل منه وقتی اینو براش گفتم تعجب کرده بود و میگفت شوهر منم گواهینامه ش همینطوریه و هیچ وقتم پاسپورتش همراهش نیست توی سفرها. البته شنیدم در کل O'HARE سختگیره.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط DrHoda نمایش پست ها
    بالای گواهینامه ی من هم نوشته که به عنوان مدرک شناسایی فدرال قابل قبول نیست. عمده ش اینه که یعنی باهاش نمیشه رای داد. این مدت فقط یه بار توی O'HARE وقتی گواهینامه م رو نشون دادم ازم پاسپورت هم خواست. شانس آوردم که همراهم بود! یکی از دوستام که شوهرش کاناداییه و گواهینامه ش مثل منه وقتی اینو براش گفتم تعجب کرده بود و میگفت شوهر منم گواهینامه ش همینطوریه و هیچ وقتم پاسپورتش همراهش نیست توی سفرها. البته شنیدم در کل O'HARE سختگیره.
    واسه سیتیزن ها ؟ ظاهرا جدیدا اینجور شه. مثلا مینه سوتا که هستم, میدونم که یه چیزی دارن به اسم EDL یعنی Enhanced Driver License که ظاهرا با اون میشه سفر رفت و یه لول بالاتر از گواهینامه رانندگی معمولیه. احتمالا هر ایالتی یه همچین چیزایی باید داشته باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی شهید بهشتی

واسه سیتیزن ها ؟ ظاهرا جدیدا اینجور شه. مثلا مینه سوتا که هستم, میدونم که یه چیزی دارن به اسم EDL یعنی Enhanced Driver License که ظاهرا با اون میشه سفر رفت و یه لول بالاتر از گواهینامه رانندگی معمولیه. احتمالا هر ایالتی یه همچین چیزایی باید داشته باشه.
    نه من که سیتیزن نیستم. همسر اون دوستم هم هنوز کار گرین کارتش درست نشده و با ویزای کار اینجاست. این نوع گواهینامه رو به غیر سیتیزن‌ها میدن که نتونن باهاش رای بدن.
    البته بچه‌های قدیمی‌تر هم می‌گفتن این مدل گواهینامه با نوار مشکی بالاش رو تازگی‌ها (یکی دو سال اخیر) باب کردن و قبلن گواهینامه‌های همه یه جور بوده.
    من این مدت چند بار سفر هوایی داشتم و فقط و فقط توی شیکاگو موقع security check ازم پاسپورت هم خواست و ویزا رو چک کرد.

Junior Member

اي بابا چه بد! نميدونستم! البته بازم بهتر از اينه كه نشناليتي را صريحا قيد كنه. حداقل به چشم يه خارجي بهت نگاه ميكنند كه بازم يه جورايي نيوتراله!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)