صفحه 50 از 55 نخستنخست ... 40414243444546474849505152535455 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 491 تا 500 , از مجموع 544

موضوع: گواهينامه رانندگی

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

پیش فرض پاسخ : گواهينامه رانندگی

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdizad88 نمایش پست ها
    به نظر میاد همه جای کالیفرنیا این طوری نیست، من دوستم توی loma linda با گواهینامه بین المللی ماشین رنت کرد. نمی دونم این موضوع برای ماشین خود آدم هم صدق می کنه یا نه...
    صد در صد ، این شرکت ها با گواهینامه بین المللی رنت می دهند هدف این شرکت ها پول است

خودم هم موارد متعددی دیدم که ایرانی ها این کار را کردند. اما از نظر پلیس قانونی نیست.

اما اگر پلیس نگهدارد (احتمال کم) بسیار برایش بد خواهد شد

همچنین موارد متعددی از ایرانی ها دیدم که بدون بیمه ماشین می رانند. این هم غیر قانونی است. اگر پلیس نگهدارد ...

بی قانونی های یک عده ایرانی را را مبنی قرار ندهید.
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Horde نمایش پست ها
    کتاب امتحان تئوری اسمش چیست و اسم test center ها در کالیفورنیا
    California Driver Handbook

http://www.dmv.ca.gov/portal/dmv/dmv/dl/driverhandbooks

حتی ترجمه به زبان فارسی هم وجود دارد و قابل دانلود است. امتحان را هم می توانید هم به فارسی و هم به انگلیسی بدهید
    فقط یادتان باشد که سوالات فارسی کاغذی است و ممکن است آن روزی که بروید تمام کرده باشند و مجبور شوید صبر کنید تا از مرکز دفترچه سوالات فارسی بیاورند
    امتحان زبان انگلیسی و اسپانیولی به صورت کامپیوتری است و نگرانی بابت تمام شدن دفترچه معنی ندارد
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

Junior Member

اینجا یک مقدار sample از این امتحان پیدا کردم برای دوستان میگذارم
    https://www.dmv.ca.gov/portal/dmv/de...ve/tdrive/exam
    http://driving-tests.org/california/...practice-test/

من به طور 100% نمی تونم بگم که قانون چیه ولی به شخصه با گواهی نامه ی بین المللی ایران در کالیفرنیا : ماشین رنت کردم و ماشین خریدم . یک بار هم Pull over شدم ولی پلیس گیر نداد گفت برو گواهینامه ی اینجا رو بگیر .من چند ماهی با اون گواهی نامه رانندگی کردم ولی بهترین کار به نظر من اینه که گواهینامه ی بین المللی رو بگیرید ولی در اوّلین فرصت گواهینامه ایالتی که توش زندگی می کنید رو هم بگیرید.

قضیه ی بیمه بسیار جدی است بدون بیمه بهیچ عنوان رانندگی نکنید نه تنها ممکنه + 1000$ براتون آب بخوره (و مشکلات قانونی دیگر) اگر تصادف کنید هم از نظر قانونی و هم مالی بیجارگی داره . به شخصه توصیه می کنم ماهی 10-20 دلار بیشتر بدید و coverage خوب هم داشته باشید. به نظر من میارزه

دوستان، من الان رو OPT هستم.گواهینامه رانندگیم دازه تا 3 ماه دیگه منقضی میشه. چه جوری باید تمدیدش کنم در حالی که دیگه I-20 منقضی شده؟

Member mrtt66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Florida state university

سلام دوستان عزیز
    من خیلی از پست های این بخشو خوندم اما نتونستم جواب سوالمو بگیرم لطف میکنید راهنمایی کنید بیشتر دوستان اینجا رانندگی کردن و گواهینامه دارن و بعد از رفتن به اونجا تنها با یه آزمون و تست شهر گواهینامه ایالت مورد نظر رو میگیرن اما برای کسی که اصلا تا حالا پشت فرمون ننشسته و میخواد اونجا گواهینامه بگیره چطوریه ایا مثل ایران آموزش رانندگی وجود داره. من خودم( اقا) گواهینامه دارم و اونجا فکر نکنم مشکلی پیش بیاد و سریع بگیرم اما خانمم تا حالا نشسته و حتما نیاز به تمرین داره. نظرتون چیه به نظرتون اینجا بره کلاس رانندگی یا بیاد امریکا و آیا اونجا کلاس اموزش رانندگی به معنای اون چیزی که توی ایران هستش وجود داره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mrtt66 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    من خیلی از پست های این بخشو خوندم اما نتونستم جواب سوالمو بگیرم لطف میکنید راهنمایی کنید بیشتر دوستان اینجا رانندگی کردن و گواهینامه دارن و بعد از رفتن به اونجا تنها با یه آزمون و تست شهر گواهینامه ایالت مورد نظر رو میگیرن اما برای کسی که اصلا تا حالا پشت فرمون ننشسته و میخواد اونجا گواهینامه بگیره چطوریه ایا مثل ایران آموزش رانندگی وجود داره. من خودم( اقا) گواهینامه دارم و اونجا فکر نکنم مشکلی پیش بیاد و سریع بگیرم اما خانمم تا حالا نشسته و حتما نیاز به تمرین داره. نظرتون چیه به نظرتون اینجا بره کلاس رانندگی یا بیاد امریکا و آیا اونجا کلاس اموزش رانندگی به معنای اون چیزی که توی ایران هستش وجود داره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
    بله وجود داره، البته کلاس های رانندگی اینجا، آخرین باری که چک کردم جلسه ای (45 دقیقه) بین 40 تا 60 دلار بود (در شهر ما)... بنظرم میتونند ایران، آموزش رانندگی رو برند و اینجا امتحان بدن

http://www.carsdirect.com/car-safety...riving-lessons
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

نقل قول نوشته اصلی توسط darkthrone1986 نمایش پست ها
    دوستان، من الان رو OPT هستم.گواهینامه رانندگیم دازه تا 3 ماه دیگه منقضی میشه. چه جوری باید تمدیدش کنم در حالی که دیگه I-20 منقضی شده؟
    شما میتونید گواهینامه تون رو تمدید کنید(البته به فرض این که شرط زیر برقرار باشه!):
    تا زمانی که روی OPT هستید چه دوازده ماه اولیه و چه OPT Extension به شرط داشتن کار باید هر 3 تا 6 ماه اطلاعات خودتون(اطلاعات کاری و آدرس) رو در International Office که اصطلاحا بعد از فارغ التحصیلی بهش میگن DSO آپدیت کنید و اونا برای شما I20 رو آپدیت میکنند در نتیجه I20 شما باطل نخواهد شد و هر زمان که اراده کنید(!) میتونید برید و از International Office یک I20 با تاریخ جدید بگیرید(تا زمانی که کار قانونی داشته باشید و اطلاعات خودتون رو آپدیت نگه دارین برای I20 تون مشکلی بوجود نمیاد).

تجربه شخصی:
    من نمیدونم شما کدوم ایالت هستید ولی اینجا که من هستم (Illinois) برای گواهینامه (و سایر کارها) من و بقیه دوستانم فقط با State ID کارمون راه افتاده و ازمون I20 نخواستن...
    " پر بکش سوی دل روشنی ها که شاید از پس تیرگی ، آفتابی در آید "
    "Your pain never goes away, You cannot get over it, You just learn how to deal with it"

یک نکته در مورد Rent و بیمه ماشین اضافه کنم به صحبت دوستان - اگر Credit Card دارید و دنبال Rent ماشین هستید قبلش مزایای Credit Card خودتون رو چک بکنید - خیلی از Credit Card ها بیمه تصادف رو cover میکنند اگر کل هزینه Rent رو با اون Credit Card که همچین ویژه گی داره پرداخت بکنید میتونید بیمه ای که توسط شرکت Rent دهنده ارائه میشه رو Waive کنید. یعنی وقتی مطمئن شدید که Credit Card تون (در صورت بروز تصادف) هزینه بیمه رو پرداخت میکنه میتونید بیمه خود اون شرکت رو نگیرین یا به اصلاح Waive کنید.
    برای این کار باید به چند تا نکته توجه کنید!
    اول چک کنید ببینید Credit Card تون که با اون هزینه رو پرداخت میکنید چه نوع بیمه ای رو Cover میکنه چون وقتی که برگه Rent رو بهتون میدن تا امضا کنید چندین نوع بیمه هست که فقط خودتون(با توجه به cover ای که دارین و توسط Credit Card تون ارائه میشه) میتونید گزینه ها رو انتخاب و هزینه های اضافه رو Waive کنید.
    " پر بکش سوی دل روشنی ها که شاید از پس تیرگی ، آفتابی در آید "
    "Your pain never goes away, You cannot get over it, You just learn how to deal with it"

نقل قول نوشته اصلی توسط hell_s_angel نمایش پست ها
    شما میتونید گواهینامه تون رو تمدید کنید(البته به فرض این که شرط زیر برقرار باشه!):
    تا زمانی که روی OPT هستید چه دوازده ماه اولیه و چه OPT Extension به شرط داشتن کار باید هر 3 تا 6 ماه اطلاعات خودتون(اطلاعات کاری و آدرس) رو در International Office که اصطلاحا بعد از فارغ التحصیلی بهش میگن DSO آپدیت کنید و اونا برای شما I20 رو آپدیت میکنند در نتیجه I20 شما باطل نخواهد شد و هر زمان که اراده کنید(!) میتونید برید و از International Office یک I20 با تاریخ جدید بگیرید(تا زمانی که کار قانونی داشته باشید و اطلاعات خودتون رو آپدیت نگه دارین برای I20 تون مشکلی بوجود نمیاد).

تجربه شخصی:
    من نمیدونم شما کدوم ایالت هستید ولی اینجا که من هستم (Illinois) برای گواهینامه (و سایر کارها) من و بقیه دوستانم فقط با State ID کارمون راه افتاده و ازمون I20 نخواستن...
    سلام. من سال دوم OPT هستش. من کالیفرنیام. می خواستم بدونم با کارت EAD که دانشگاه موقعی که OPT رو شروع کردیم برامون گرفت, میشه یا باید دوباره I-20 هم ببریم؟ شما خودتون رو OPT هستید؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)