صفحه 268 از 286 نخستنخست ... 168218258259260261262263264265266267268269270271272273274275276277278 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,671 تا 2,680 , از مجموع 2854

موضوع: پرسش های خاص در مورد ویزای توریستی (مواردی که تاپیک جداگانه ندارند)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای توریستی

بعد از طریق آژانس اقدام کنیم بهتره یا خودمون؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Maryne نمایش پست ها
    سلام من و همسرم می خوایم برای یه سفر توریستی به آمریکا اقدام کنیم. هم خودمون تمکن مالی لازم رو داریم هم دایی همسرم که 40 ساله آمریکا هستن. چند تا سوال دارم:
    1. بهتره دعوت نامه از ایشون داشته باشیم یا خیر
    2. بهتره ایشون اسپانسر ما تو آمریکا باشن یا نه
    3. دعوت نامه فرمت خاصی داره و اینکه برا ما باید بفرستن یا سفارت؟
    4. کدوم سفارت الان برا توریستی بهتره
    5. ما هم چند تا سند داریم هم حساب بانکی خوب. هر دو شاغلیم. هر سال سفر داشتیم. هر کدوممون دو تا شنگن داشتیم که البته ازشون بیشتر از 5 سال میگذره و اینکه 3 ساله ازدواج کردیم. همسرم تک فرزنده و پدرش فوت کرده، می تونه از این موضوع برای وابستگیش به ایران استفاده کنه؟ و کلا به نظرتون شانسموم چقدره؟
    سلام.
    1-رزومتون خیلی خوبه به خصوص داشتن تمکن مالی و سند خانه و سفر های خارجی.
    2-اما برای سفارت خونه سفر های 5 سال اخیر خیلی مهم هست. اگر در 5 سال اخیر شینگن داشته باشید خیلی موثر هست. اگر نه اثر خیلی زیادی نمیکنه.
    3- دعوت نامه دایی همسرتون هم میتونه موثر باشه اما خیلی زیاد نه. (دعوت نامه خویشاوند درجه 1 یعنی پدر و مادر و خواهر و برادر و فرزند خیلی میتونه موثر باشه)
    4- سفارت خونه ها در سطح یکسانی هستن و هیچ کدوم بر دیگری برتری ندارن. اما بر اساس تجربه دوستان در این چند مدته انگار سفارت خونه قبرس از همه جا بهتره.
    5-شانس گرفتن ویزای توریستی آمریکا 50 50 هست.

بعد از طریق آژانس اقدام کنیم بهتره یا خودمون؟
    منظورتون از طریق آژانس چیه ؟ یعنی آژانس براتون وقت سفارت و رزور هتل بگیره ؟

Junior Member

ممنون از پاسختون، فقط دعوتنامه فرمت خاصی داره و باید پست شه برا ما حتما یا می تونه ایمیل شه.
    منظور از آژانس پروسه وقت گرفتن و پر کردن فرم و ایناست. البته ما محدودیت وقت نداریم ترجیحمون اینه که عید بربم فقط.

Junior Member

ممنون از پاسختون، فقط دعوتنامه فرمت خاصی داره و باید پست شه برا ما حتما یا می تونه ایمیل شه.
    منظور از آژانس پروسه وقت گرفتن و پر کردن فرم و ایناست. البته ما محدودیت وقت نداریم ترجیحمون اینه که عید بربم فقط.
    نقل قول نوشته اصلی توسط killer_boy نمایش پست ها
    سلام.
    1-رزومتون خیلی خوبه به خصوص داشتن تمکن مالی و سند خانه و سفر های خارجی.
    2-اما برای سفارت خونه سفر های 5 سال اخیر خیلی مهم هست. اگر در 5 سال اخیر شینگن داشته باشید خیلی موثر هست. اگر نه اثر خیلی زیادی نمیکنه.
    3- دعوت نامه دایی همسرتون هم میتونه موثر باشه اما خیلی زیاد نه. (دعوت نامه خویشاوند درجه 1 یعنی پدر و مادر و خواهر و برادر و فرزند خیلی میتونه موثر باشه)
    4- سفارت خونه ها در سطح یکسانی هستن و هیچ کدوم بر دیگری برتری ندارن. اما بر اساس تجربه دوستان در این چند مدته انگار سفارت خونه قبرس از همه جا بهتره.
    5-شانس گرفتن ویزای توریستی آمریکا 50 50 هست.

منظورتون از طریق آژانس چیه ؟ یعنی آژانس براتون وقت سفارت و رزور هتل بگیره ؟

فرمت دعوت نامه و ریزه کاریاش دیگه بر عهده شما نیست و شما خودتونو دیگه دیگیرش نکنید.
    دایی همسرتون که 40 ساله آمریکاست قطعا با نحوه فرستادن دعوت نامه آشناییت داره و مشکلی نیست. ایشون یک نامه دعوتی برای شما پست میکنه که اونو روز مصاحبه میتونید نشون آفیسر بدید. دایی همسرتون فرم های دعوت نامه رو هم در مراکز اسنادی مثل public notary با نشون دادن relationship و bank letter و .... پر میکنه که این پروسه دیگه ارتباطی به شما نداره و فقط یک نام invitation letter میاد دست شما.

Junior Member

سلام دوستان.
    کسی میدونه که ترجمه مدارک لازم برای ویزای توریستی با مهر وزارت خارجه کافیه یا حتما مهر دادگستری هم میخواد؟
    مهر دادگستری شده 60000 تومن برای هر مدرک ولی وزارت خارجه فقط 10000 تومنه که برای مثلا 10 مدرک تفاوت هطینه قابل توجه هست.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط d_akr نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    کسی میدونه که ترجمه مدارک لازم برای ویزای توریستی با مهر وزارت خارجه کافیه یا حتما مهر دادگستری هم میخواد؟
    مهر دادگستری شده 60000 تومن برای هر مدرک ولی وزارت خارجه فقط 10000 تومنه که برای مثلا 10 مدرک تفاوت هطینه قابل توجه هست.
    من خودم همه این مهرها را زدم ولی بعدا دیدم بچه ها میگن همون مهر داراترجمه کافیه و اینهمه پول نباید داد
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2318673
    امضا نامرئی

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط d_akr نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    اصلا سفارت ویزارت خارجه رو به رسمیت نمیشناسه. این مهرها همش چاپیدن ملت هست. تازه اگر هم مهری باشه دودگستری هست که رسمیت میبخشه به مدارک.
    روی سربرگ مترجم کافیست

Junior Member

با سلام،

من دو تا سوال دارم که جوابشون رو اینجا دقیق پیدا نکردم. اول اینکه من در ماه آینده به یک کشور اروپایی سفر می کنم و به راحتی می تونم وقت سفارت بگیرم آیا اینکه در یکی از سفارتهای ترکیه، دبی و ارمنستان اقدام نمی کنم تاثیری بر روند و رد/قبول درخواستم دارد؟ در ثانی دعوت نامه من (که البته رسمی نیست و فقط توسط یک آشنا نوشته شده است) برای من ایمیل شده آیا نیاز هست که حتماً اصلش را داشته باشم یا پرینت این نامه هم قابل قبول است.

نقل قول نوشته اصلی توسط efe12 نمایش پست ها
    با سلام،

من دو تا سوال دارم که جوابشون رو اینجا دقیق پیدا نکردم. اول اینکه من در ماه آینده به یک کشور اروپایی سفر می کنم و به راحتی می تونم وقت سفارت بگیرم آیا اینکه در یکی از سفارتهای ترکیه، دبی و ارمنستان اقدام نمی کنم تاثیری بر روند و رد/قبول درخواستم دارد؟ در ثانی دعوت نامه من (که البته رسمی نیست و فقط توسط یک آشنا نوشته شده است) برای من ایمیل شده آیا نیاز هست که حتماً اصلش را داشته باشم یا پرینت این نامه هم قابل قبول است.
    سلام.
    اصولا دیکه سفارت خونه های کشور های اروپایی درخواست ویزای ایرانی ها رو قبول نمی کنند.
    شما اگر مثلا بری سفارت خونه آمریکا در ایتالیا هر چقدر هم رزومت قوی باشه به احتمال زیاد ریجکت میشی. به این دلیل که اونا با پروسه دادن ویزا به ایرانی ها آشنایی ندارند. به همین دلیل آمریکا برای ایرانیان سه سفارت خونه دبی - ایروان - آنکارا رو به عنوان سفارت خونه های اصلی گذاشته تا ایرانی ها فقط از این 3 جا ویزا بگیرند.
    دعوتنامه آشناتون همین طوری روی یک برگه کاغد نوشته شده ؟ این جور دعوت نامه هیچ ارزشی ندارند. پرینتش هم قبول هست برای سفارت.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)