صفحه 23 از 286 نخستنخست ... 13141516171819202122232425262728293031323373123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 2854

موضوع: پرسش های خاص در مورد ویزای توریستی (مواردی که تاپیک جداگانه ندارند)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای توریستی

دوستانی که ویزای B-1 یا B-2 اقدام کردید، لطفا تجربیات مصاحبه خدتون را برای دیگران بنویسید تا بقیه هم استفاده کنند...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سفر توریستی به آمریکا با دعوت‌نامه از اقوام

سلام چه مدارکی برای نوشتن دعوت نامه لازم هست ؟ لطفا کامل و با جزییات جواب بدین. مرسی‌

Junior Member

مدارک که لازمه واسه ویزای توریستی:
    فرم DS
    پاس پورت با اعتبار حداقل 6 ماه
    برای بعضی جاها شناسنامه و کارت ملی تون لازمه
    اشتغال به کارتون ( اگه از یه جای دولتی باشه بهتره اگه نه هم از شرکت خصوصی روی سربرگ)
    سند زمین اگه به نامتون هست ترجمه کنید
    پرینت حساب بانکی (اگه حساب ارزی دارید اون رو هم ببرید)
    کلن هرچیزی که نشون به شما به سرزمینتون وابسته هستید (خانواده، پولی، وابستگی اجتماعی) با خودتون ببرید

Junior Member

سلام
    من چند تا سوال داشتم .ممنون می شم اگر دوستان اطلاع دارن جواب بدن.
    - برای ویزای توریستی آیا لازم هست که بچه 4-5 ساله در مصاحبه شرکت کنه (در مورد ترکیه ، می دونم که والدین می تونن به جای بچه مصاحبه کنن) اما در مورد عشق آباد ، دستورالعملی ندیدم.
    - میزان موجودی حساب برای گواهی تمکن مالی باید حداقل چه میزان باشه.
    - آیا ترجمه مدارک تحصیلی ذکر شده در فرم ds-160 باید حتما باشه. من ترجمه مدارک رو دارم اما تاریخش مال 2005 هست و قدیمیه
    - ضمنا تاریخ مصاحبه ما 4 سپتامبر هست. خوشحال می شم اگر کسی همین تاریخ مصاحبه داره اطلاع بده.
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط barahmand نمایش پست ها
    سلام
    من چند تا سوال داشتم .ممنون می شم اگر دوستان اطلاع دارن جواب بدن.
    - برای ویزای توریستی آیا لازم هست که بچه 4-5 ساله در مصاحبه شرکت کنه (در مورد ترکیه ، می دونم که والدین می تونن به جای بچه مصاحبه کنن) اما در مورد عشق آباد ، دستورالعملی ندیدم.
    - میزان موجودی حساب برای گواهی تمکن مالی باید حداقل چه میزان باشه.
    - آیا ترجمه مدارک تحصیلی ذکر شده در فرم ds-160 باید حتما باشه. من ترجمه مدارک رو دارم اما تاریخش مال 2005 هست و قدیمیه
    - ضمنا تاریخ مصاحبه ما 4 سپتامبر هست. خوشحال می شم اگر کسی همین تاریخ مصاحبه داره اطلاع بده.
    ممنون
    سلام
    من جواب بعضی از سوالام رو که در نامه ای از سفارت پرسیده بودم گرفتم. می نویسمشون به امید اینکه مفید باشن.
    -در جواب سوال اول. بله کسانی که از عشق آباد وقت دارن باید بچه هاشون رو هم همراه ببرن و مثل سفارت آمریکا در آنکارا نیست.
    -در مورد موجودی حساب از چند نفر که به تازگی ویزا گرفتن پرسیدم و اونا گفتن که حدودا موجودی حسابشون 20.000.000 تومان بوده .بعضی هام می گن هرچه بیشتر بهتر.
    -ترجمه هام اگر قدیمی باشن هیچ موردی نداره ، به شرط اینکه اصلش تغییری نکرده باشه.

چنتا از دوستان هم تاریخ هم اطلاع دادن ، که امیدوارم بتونیم با هم همسفر بشیم.

Junior Member

دوستانی که در عشق آباد مصاحبه دارند آیا می‌دونن که اون روز اونجا مترجمِ فارسی زبان هست یا نه؟ شما میخواین فارسی مصاحبه کنین یا انگلیسی‌؟
    سوال دوم اینکه آیا میدونین که هنوز برای ۴ سپتامبر می‌شه وقت گرفت یا نه؟ یا اینکه رفت برای اکتبر؟ اگه می‌شه تا کی‌ فرصت هست که ایمیل بزنیم؟

Junior Member

سلام
    من برای ژانویه میخوام برم آمریکا و عموم اونجاست, خودم هم بلژیکم و باید از طریق سفارت آمریکا تو بلژیک اقدام کنم(ویزای دانشجویی دارم) کسی از دوستان میدونه مراحل کار به چه صورت هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyamour نمایش پست ها
    دوستانی که در عشق آباد مصاحبه دارند آیا می‌دونن که اون روز اونجا مترجمِ فارسی زبان هست یا نه؟ شما میخواین فارسی مصاحبه کنین یا انگلیسی‌؟
    سوال دوم اینکه آیا میدونین که هنوز برای ۴ سپتامبر می‌شه وقت گرفت یا نه؟ یا اینکه رفت برای اکتبر؟ اگه می‌شه تا کی‌ فرصت هست که ایمیل بزنیم؟
    سلام.سفارت در عشق آباد مترجم فارسی نداره و متقاضی هم مجاز به آوردن مترجم نیست. من شخصا انگلیسی مصاحبه می کنم ولی از بقیه خبر ندارم.
    در مورد سوال دوم هم باید به بخش کنسولی سفارت ایمیل بدین و سوال کنین. می گن 2 روزه جواب میدن اما به من 5 روزه جواب دادن. ولی یه عده درخواستشون رو 3 آگست فرستادن و سفارت در جوابشون گفته که وقت ندارند.

پیش فرض سوالات و جواب های متداول در مصاحبه. (فقط توریستی)

اکثر بخشهایی که تحت عنوان سوال و جواب هستند مربوط به دانشجویی می شن. لطفا اگر کسی در رابطه با سوالات رایج در مصاحبه "توریستی " اطلاعاتی داره اینجا به اشتراک بگذاره. ممنون

پیش فرض پاسخ : سوالات و جواب های متداول در مصاحبه. (فقط توریستی)

برای اقدام ، باید به سه نکته توجه داشت :
    1- به چه دلیل قصد مسافرت دارید.
    2- آیا توانایی پرداخت هزینه های سفر خود را دارید.
    3- دلیلی موجه برای بازگشت به کشورتان باید داشته باشید .

نکات اساسی که مصاحبه کننده ، به آن توجه می کند عبارتند از:
    1- صداقت شما در درجه اول
    2- رفتار ظاهری شما ( طرز برخورد ، دستپاچگی ، استرس ، تیک های عصبی )
    توجه*: نکته مهم این است که شما در همان 5 دقیقه اول ارزیابی می شوید و در همان زمان کوتاه با بیان دلیلتان و نوع عکس العملتان تصمیم مصاحبه گر را رقم می زنید در اصل باید بگویم که بیشتر از آنچه که طرف مقابل شما یک کارمند کنسولگری باشد یک روانشناس خبره است و داشتن آرامش نقش اساسی در گرفتن تصمیم او دارد ، در زمان انتظار برای مصاحبه مراقب صحبت ها و رفتار خود باشد زیرا توسط میکرفون ها و دوربین ها کاملا بررسی می شوید.
    ویرایش توسط september4th : August 17th, 2012 در ساعت 03:55 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)