صفحه 123 از 286 نخستنخست ... 2373113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133173223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,221 تا 1,230 , از مجموع 2854

موضوع: پرسش های خاص در مورد ویزای توریستی (مواردی که تاپیک جداگانه ندارند)

ApplyAbroad Superstar vahid_vp آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Hydrology

پیش فرض پاسخ : ویزای توریستی

نقل قول نوشته اصلی توسط esmaili نمایش پست ها
    سلام آقا وحید
    چند روزه یه پست گذاشتم اما کسی جواب نداد! گفتم مستقیماً از خودتون بپرسم.
    اگه خاطرتون باشه گفته بودم اقامت دانشجویی دارم تو آلمان و یه دو سه هفته ای برای توریستی یا دیدار بستگان می خوام اقدام کنم.
    چند تا سوال هم داشتم که لطف کردین و پاسخ دادین و الآن دیگه به این نتیجه رسیدم که استارت کار رو بزنم؛ اما روال رو نمی دونم.
    جسته و گریخته این ور و اون ور یه چیزهایی دیدم. اما خیلی از موارد برای کساییه که ایران هستن و باید برن کشورهای خاص برای سفارت و به کیس من نمی خوره
    لطف می کنین به صورت فشرده از ای تا زی قضیه رو بگین که چه مراحلی رو باید طی کنم؟ اولین قدم چیه دقیقا؟
    راستی نمی دونم که مهمه یا نه اما قصد دارم از برلین اقدام کنم.
    اولین قدم پر کردن و سابیت کردن فرم DS160 هست و بعد وقت گرفتن از سفارت مورد نظر که از وبسایتشون باید این کار رو انجام بدین

Junior Member ebijazab آواتار ها

سلام آقا وحید
    چند روزه یه پست گذاشتم اما کسی جواب نداد! گفتم مستقیماً از خودتون بپرسم.
    اگه خاطرتون باشه گفته بودم اقامت دانشجویی دارم تو آلمان و یه دو سه هفته ای برای توریستی یا دیدار بستگان می خوام اقدام کنم.
    چند تا سوال هم داشتم که لطف کردین و پاسخ دادین و الآن دیگه به این نتیجه رسیدم که استارت کار رو بزنم؛ اما روال رو نمی دونم.
    جسته و گریخته این ور و اون ور یه چیزهایی دیدم. اما خیلی از موارد برای کساییه که ایران هستن و باید برن کشورهای خاص برای سفارت و به کیس من نمی خوره
    لطف می کنین به صورت فشرده از ای تا زی قضیه رو بگین که چه مراحلی رو باید طی کنم؟ اولین قدم چیه دقیقا؟
    راستی نمی دونم که مهمه یا نه اما قصد دارم از برلین اقدام کنم.
    سلام دوست عزیز
    البته جسارت به وحید جان نباشه من یکم توضیح می دم
    اول وقت سفارت رو بگیرید ( با توجه به زمانی که مدارک حاضر میشه)
    دوم همزمان فرم Ds160 و برای ویزای نوع B2 توریستی
    سوم با توجه به شرایط ذکر شده و شماره حساب بانکی داده شده مبلغ مصاحبه رو واریز کنید
    چهارم با در دست داشتن مدارک از قبل حاضر شده به محل سفارت در ساعت و روز تعین شده مراجعه کنید.
    مدارک هم عکس ،پاسپورت ، کپی از ویزاهای قبلی و خود پاسپورت، پلن سفر( البته من در این مورد رزرو هتل هم به توصیه کسی بردم که فکر می کنم اشتباه بود و به کار نیومد) و مدارکی که ترجمه شده و تایید داره، پرینت حساب بانکی،

Junior Member

سلام دوستان
    من با پدر و مادرم می خواهیم برای امریکا اقدام کنیم،فرم ds160 برای هر کدام جدا پر کردم الان می تونم وقت رو با هم بگیرم؟چون برای ایجاد حساب نمیذاره نفر دوم را اضافه کنم

رشته و دانشگاه
    Hydrology

نقل قول نوشته اصلی توسط rang نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من با پدر و مادرم می خواهیم برای امریکا اقدام کنیم،فرم ds160 برای هر کدام جدا پر کردم الان می تونم وقت رو با هم بگیرم؟چون برای ایجاد حساب نمیذاره نفر دوم را اضافه کنم
    هر نفر یک فرم ۱۶۰ جداگانه و برای وقت هم باید پس از پرداخت وجه به قسمت فامیلی مراجعه کنید تا بشه افراد رو اضافه کرد

رشته و دانشگاه
    Hydrology

نقل قول نوشته اصلی توسط ebijazab نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    سوم با توجه به شرایط ذکر شده و شماره حساب بانکی داده شده مبلغ مصاحبه رو واریز کنید
    چهارم با در دست داشتن مدارک از قبل حاضر شده به محل سفارت در ساعت و روز تعین شده مراجعه کنید.
    مدارک هم عکس ،پاسپورت ، کپی از ویزاهای قبلی و خود پاسپورت، پلن سفر( البته من در این مورد رزرو هتل هم به توصیه کسی بردم که فکر می کنم اشتباه بود و به کار نیومد) و مدارکی که ترجمه شده و تایید داره، پرینت حساب بانکی،
    ممنون از جوابتون کامل بود ولی اول باید فرم ۱۶۰ پر بشه تا بر اساس تراول پلنی که دادید و کانفرم نامبری که دریافت می کنید بتونید هزینه رو پرداخت کنید و بعد بتونین وقت بگیرین

سلام دوست عزیز
    متشکر از راهنماییهاتون دوست عزیز
    فقط چند تا مساله برام ایجاد شد:
    1- تو مدارکی که تو پی دی اف سایت سفارت دیدم، فقط گذرنامه، تاییدیه زمان مصاحبه، فرم DS160 و عکس اومده. یعنی می خوام بگم اثری از حساب بانکی یا برنامه سفر نیست توش!!!!
    2- دعوت نامه یا گواهی تامین مالی از بستگان هم شنیدم بعضیا می برن. نه تو سفارت هست و نه تو لیست شما. لازمه؟
    3- برنامه سفر دیگه چیه؟ آخه من که هنوز نمی دونم کی بهم می دن که بر اون اساس برنامه ریزی کنم. باید تاییدیه ای بگیره آدم یا هماهنگی کنه یا ....؟
    4- مدارک ترجمه شده یعنی چی مثلاً؟

متشکر از وقتی که می ذارین.

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_vp نمایش پست ها
    اولین قدم پر کردن و سابیت کردن فرم DS160 هست و بعد وقت گرفتن از سفارت مورد نظر که از وبسایتشون باید این کار رو انجام بدین
    متشکر از جوابتون دوستان (

یه سوال :
    ظاهراً تو آلمان خود سفارت تو برلین و کنسولگری های فرانکفورت و مونیخ کار ویزای B رو انجام می دن.
    احیاناً شما یا دوستان دیگه چیزی شنیدین یا می دونین که بگین مثلاً به خاطر عاملی یا فیدبک هایی که گرفته باشین، یه کدوم رو ترجیح بدین ؟ (مخصوصا تو کیس من که به عنوان دانشجوی مقیم می خوام برم و نه مثل کسانی که می آن آلمان که از این جا اقدام کنن)
    نمی دونم، مثلا این که یکی خلوته یا شلوغ یا این که ایرانیها اون جا کمتر می رن یا بیشتر (که البته همه این ها می تونه منفی یا مثبت باشه) یا این که مثلاً سفارت بهتر از کنسولگری باشه یا بالعکس و .....

متشکر می شم راهنمایی کنین

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_vp نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون کامل بود ولی اول باید فرم ۱۶۰ پر بشه تا بر اساس تراول پلنی که دادید و کانفرم نامبری که دریافت می کنید بتونید هزینه رو پرداخت کنید و بعد بتونین وقت بگیرین
    درست گفتید وحید جان. من مورد اول با دوم رو جابجا گفتم. مرسی از تذکرت...

متشکر از راهنماییهاتون دوست عزیز
    فقط چند تا مساله برام ایجاد شد:
    1- تو مدارکی که تو پی دی اف سایت سفارت دیدم، فقط گذرنامه، تاییدیه زمان مصاحبه، فرم DS160 و عکس اومده. یعنی می خوام بگم اثری از حساب بانکی یا برنامه سفر نیست توش!!!!
    2- دعوت نامه یا گواهی تامین مالی از بستگان هم شنیدم بعضیا می برن. نه تو سفارت هست و نه تو لیست شما. لازمه؟
    3- برنامه سفر دیگه چیه؟ آخه من که هنوز نمی دونم کی بهم می دن که بر اون اساس برنامه ریزی کنم. باید تاییدیه ای بگیره آدم یا هماهنگی کنه یا ....؟
    4- مدارک ترجمه شده یعنی چی مثلاً؟

متشکر از وقتی که می ذارین.
    خواهش می کنم دوست عزیز
    در مورد سوال اول دلیل پرینت حساب بانکی نشون دادن توانایی هزینه کردن در مدت اقامت در امریکا است. یعنی از عهده خرج و مخارج بر می آیید. این آیتم برای تمامی کشورها تقریبا صادق هست.
    سوال دوم یک بار توی سایت بهش پاسخ داده شد که دعوتنامه مثل تیغ دو لبه است. من هم با این موضوع موافقم. شاید خیلی ها فکر کن برگ برنده است ولی اکثرا آفیسرهای سفارت آمریکا از این مورد تلقی دیگه ای می کنند و اون این هست که شما اگر بروید آمریکا احتمال برنگشتن خیلی بالا میره مگر اینکه دلیل قانع کننده ای برای برگشت داشته باشید.
    سوال سوم پاسخ ساده ای دارد. ببینید آفیسر از خود من سوال کرد قصد دیدن کجاها رو دارید. من هم گفتم مثلا اینقدر روز لاس وگاس و اینقدر روز لس آنجلس و در نهایت اینقدر روز نیویورک خواهم بود و بعد برمی گردم ایران. منظور از پلن سفر اینه نه اینکه با تاریخ دقیق بگید .بعد سوال کرد آیا با تور میرید آمریکا که منم گفتم نه قصد دارم از تورهای داخل ایالات متحده استفاده کنم. به همین سادگی
    در مورد سوال چهارم مدارک ترجمه شده شامل مدارک شغلی و کارت پایان خدمت و کلا مدارکی که فارسی هستن و. به عنوان مثال با توجه به شرایط من یکی از دلایل برگشتم به ایران رو من سن بالای پدر و مادرم عنوان کردم و طبیعتا برای درک موضوع شناسنامه پدر و مادرم رو ترجمه رسمی کردم و بردم.ببینید این مسایل تو هیچ جا نوشته نشده ولی من برای کامل کردن مدارکم با خودم داشتم.

بازم سوالی بود اگر کمکی از من بر بیاد در خدمتم
    موفق باشید

خواهش می کنم دوست عزیز
    در مورد سوال اول دلیل پرینت حساب بانکی نشون دادن توانایی هزینه کردن در مدت اقامت در امریکا است. یعنی از عهده خرج و مخارج بر می آیید. این آیتم برای تمامی کشورها تقریبا صادق هست.
    سوال دوم یک بار توی سایت بهش پاسخ داده شد که دعوتنامه مثل تیغ دو لبه است. من هم با این موضوع موافقم. شاید خیلی ها فکر کن برگ برنده است ولی اکثرا آفیسرهای سفارت آمریکا از این مورد تلقی دیگه ای می کنند و اون این هست که شما اگر بروید آمریکا احتمال برنگشتن خیلی بالا میره مگر اینکه دلیل قانع کننده ای برای برگشت داشته باشید.
    سوال سوم پاسخ ساده ای دارد. ببینید آفیسر از خود من سوال کرد قصد دیدن کجاها رو دارید. من هم گفتم مثلا اینقدر روز لاس وگاس و اینقدر روز لس آنجلس و در نهایت اینقدر روز نیویورک خواهم بود و بعد برمی گردم ایران. منظور از پلن سفر اینه نه اینکه با تاریخ دقیق بگید .بعد سوال کرد آیا با تور میرید آمریکا که منم گفتم نه قصد دارم از تورهای داخل ایالات متحده استفاده کنم. به همین سادگی
    در مورد سوال چهارم مدارک ترجمه شده شامل مدارک شغلی و کارت پایان خدمت و کلا مدارکی که فارسی هستن و. به عنوان مثال با توجه به شرایط من یکی از دلایل برگشتم به ایران رو من سن بالای پدر و مادرم عنوان کردم و طبیعتا برای درک موضوع شناسنامه پدر و مادرم رو ترجمه رسمی کردم و بردم.ببینید این مسایل تو هیچ جا نوشته نشده ولی من برای کامل کردن مدارکم با خودم داشتم.

بازم سوالی بود اگر کمکی از من بر بیاد در خدمتم
    موفق باشید
    متشکر از جواب کاملتون
    در مورد جواب اولتون، اگه پرینت نبرم و اگه خواست، بگم که جزو مدارک توی سایت نبود نمی دونستم نیاوردم، مشکلی پیش میآد؟ یا میگه بعدا بیار؟
    در مورد جواب دومتون هم برای من هم که وسط ارشد هستم و یه دو سه هفته ای وسط ترم سوم دارم می رم و باید برای ادامه درس های ترم و تز ارشد حتما برگردم، فکر می کنین خیلی قانع کننده نباشه که برمی گردم؟ تو این حالت اصلا دعوتنامه موضوعیتی داره؟ (چه مثبت چه منفی)
    در مورد جواب چهارم هم، برای کیس من مثلا گواهی تحصیلی یا ثبت نام این ترم یا پروپوزال تزم کمکی می کنه؟

خیلی متشکر از راهنمایی هاتون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)