صفحه 126 از 286 نخستنخست ... 2676116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136176226 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,251 تا 1,260 , از مجموع 2854

موضوع: پرسش های خاص در مورد ویزای توریستی (مواردی که تاپیک جداگانه ندارند)

ApplyAbroad Superstar vahid_vp آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Hydrology

پیش فرض پاسخ : ویزای توریستی

نقل قول نوشته اصلی توسط as_vender نمایش پست ها
    من می دانم این حرفی که می زنم احتمالا به مزاق خیلی از شماها خوش نمی آید ولی می گویم.

من تا حالا سه بار از دوبی ویزای برای شرکت در کنفرانس و ارایه مقاله گرفتم و هر سه بار هم زیر یک ماه کلیر شدم که آخرین آن سال قبل اکتبر بود. نکته این است که اغلب افراد کار زیاد خاصی در آمریکا ندارند و فقط خوششان می آید یک سفری آمریکا بروند و تازه بعد ان تازه سر حال می آیند که بازهم بروند. مثلا خاله ایشان در آمریکاست و مریض هم هستند و سرما خوردگی جزیی دارند و به همین خاطر نمی توانند بیایند ایران! و کل فامیل مجبور هستند! برای احوال پرسی بروند خانه خاله جان. حالا کاش یک بار بروند. هر سال یک دفعه می روند که مطمین شوند حالشان خوب است . یا طرف یک نمایشگاه دست دهم محلات در مورد سنگ های قیمتی در لاس وگاس یاز شده است با هزار دلیل و مدرک می خواهد ثابت کند که برای شغل ایشان رفتن یه این نمایشگاه مطلقا ضروری است توقع دارند که دو روزه کلیر شود تا این نمایشگاه مهم از دست نرود. به نظر من کار افیسرهای سفارت درست است و تشخیص می دهند که چه کسی واقعا برای کار و یا دیدار واقعی می روند و چه کسی نه و طبق آن ویزاها را کلیر می کنند در واقع اگر کار کسی واقعا جدی باشد مگر در شرایط خاص بعید است که کلیر زیاد طول بکشد حالا هر کنسولگری و یا سفارتی که باشد.
    عزیز دل برادر اگه این بار واسه ویزا بری مطمن باش که کلیر بالای ۸ ماه داری . منم ۳ بار ویزا گرفتم با کلیر متوسط ۲ ماه ولی الان ۱۰ ماه هست منتظرم . قبلا خیلی چیزها تو پروسه کلیرنس مهم نبود مثلا سربازی س ، ولی این روزها این قضیه باعث رفیوز خیلی ها شد و دلیل طولانی شدن کلیرنس من هم همینه این یک مثال بود که متوجه بشین خاله خانم و نمایشگاه سنگ بی تاثیر عزیزم

رشته و دانشگاه
    Hydrology

نقل قول نوشته اصلی توسط memol66 نمایش پست ها
    من پدر مادرم تقریبا یک سال و یک ماه پیش رفتن واسه مصاحبه دبی و هنوز هر دوشون تو کلیرنس موندن سال پیش عید می خواستن بیان اما عید امسالم گذشت! به نظرتون چه کار باید بکنن؟ برن دوباره سفارت یا منتظر وایسن؟ یا مثلا ایندفعه فقط مادرم تنها برن؟
    ضمنا یک بارم وضعیت هر دو اپدیت شده تو سایت واشنگتن در دو زمان متفاوت مثلا این یکیشه:
    Case Creation Date: 24-Feb-2013
    Status Updated Date: 20-Mar-2014

اما بازم adminstrative processing مونده، خوب وضعیت ما چیه الان؟(((((

الان حدودا یک ما از آخرین آپدیت هر دو می گذره و هیچ اتفاقی نیفتاده!!! نه ساین واشنگتن تغییر کرده نه دوبی!!!

من چند روز پیش به دبی ایمل زدم و امروز بهم جواب دادن که ویزای پدرتون آمادس اما مادرتون کیسش هنوز در حال مطالعه است! (بر عکس کاراشون!) واسه همین پدرتون هم باید منتظر باشن وقتی مال مادرتون آماده شد با هم بفرستن هر دو رو! (من دو تا کیس نامبر پشت سر هم داشتن مادر پدرم)

الان یعنی چی این؟ باید چه کار کنم؟!
    این جزو نوادر هست که کلیر مادرتون هنوز مونده ، یک ریسک اینه که پاسها رو بفرستین سفارت

نقل قول نوشته اصلی توسط as_vender نمایش پست ها
    من می دانم این حرفی که می زنم احتمالا به مزاق خیلی از شماها خوش نمی آید ولی می گویم.

من تا حالا سه بار از دوبی ویزای برای شرکت در کنفرانس و ارایه مقاله گرفتم و هر سه بار هم زیر یک ماه کلیر شدم که آخرین آن سال قبل اکتبر بود. نکته این است که اغلب افراد کار زیاد خاصی در آمریکا ندارند و فقط خوششان می آید یک سفری آمریکا بروند و تازه بعد ان تازه سر حال می آیند که بازهم بروند. مثلا خاله ایشان در آمریکاست و مریض هم هستند و سرما خوردگی جزیی دارند و به همین خاطر نمی توانند بیایند ایران! و کل فامیل مجبور هستند! برای احوال پرسی بروند خانه خاله جان. حالا کاش یک بار بروند. هر سال یک دفعه می روند که مطمین شوند حالشان خوب است . یا طرف یک نمایشگاه دست دهم محلات در مورد سنگ های قیمتی در لاس وگاس یاز شده است با هزار دلیل و مدرک می خواهد ثابت کند که برای شغل ایشان رفتن یه این نمایشگاه مطلقا ضروری است توقع دارند که دو روزه کلیر شود تا این نمایشگاه مهم از دست نرود. به نظر من کار افیسرهای سفارت درست است و تشخیص می دهند که چه کسی واقعا برای کار و یا دیدار واقعی می روند و چه کسی نه و طبق آن ویزاها را کلیر می کنند در واقع اگر کار کسی واقعا جدی باشد مگر در شرایط خاص بعید است که کلیر زیاد طول بکشد حالا هر کنسولگری و یا سفارتی که باشد.
    دوست عزیز با احترام باید بگم که فرمایش شما کاملا شخصی است و هیچ ربطی به پروسه کلیرنس نداره. من اینجا کم سر می زنم ولی از ۵ سال پیش که خودم با ویزای توریستی به آمریکا سفر کردم و برگشتم و بعد ازدواج و مراحل اداره مهاجرت و غیره و غیره زیر و بم این پروسه ها رو خوندم و تا اونجایی که تونستم به خیلی ها در جاهای مختلف کمک کردم. خانواده من پارسال برای شرکت در مراسم ازدواج من مصاحبه شدند و کارت عروسی همراه با دعوتنامه و مدارک مالی و .... همراه داشتند و با توجه به پرونده شخص خود من که از طریق ازدواج آمدم و مسلما همه چی برای اونها قابل دسترسی است، دلیل موجهی برای سفر خانواده من بود ولی متاسفانه یا خوشبختانه فقط خواهرم تونست در مراسم من شرکت کنه و الآن از روز اقدامشون حدود ۱۱ ماه می گذره. مطمئننا دوستان بزرگوار و با تجربه ای اینجا هستند و نیازی به تفسیر من نیست ولی با توجه به تجربه این چند سالی که داشتنم می تونم با اطمینان بگم که حدود یکسال و نیم هست که پروسه کلیرنس طولانی شده و ربطی به هدف متقاضی نداره چون همونطور که می دونیم آفیسرها با ما تعارف ندارند و اگه هدفمون قانع کننده نباشه یعنی ریجکت نه کلیرنس طولانی!
    خاله و شوهر خاله من بعد از ده ها بار سفر توریستی به آمریکا با داشتن کارت اقامت کانادا از سفارت آمریکا در کانادا (جون ۲۰۱۳) اقدام کردند و ۱۰ روز پیش کلیر شدند.

حرف آخر: امیدوارم که همه منتظرین به زودی از این انتظار سنگین بیرون بیایم!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_vp نمایش پست ها
    این جزو نوادر هست که کلیر مادرتون هنوز مونده ، یک ریسک اینه که پاسها رو بفرستین سفارت
    اره!!! جالب تر اینجاست که به مادرم گفتن موقع مصاحبه که اگه می خواین تنها برین همین الان می تونیم بهتون ویزا بدیم اما اگه با شوهرتون می خواین برین باید برین واسه کلیرنس و بهشون دو تا شماره پشت سر هم دادن! من موندم که اگه مامانم ویزاش به بابام منوط بوده الان چرا بر عکس شده!!! و چرا اگه دو تا شماره دادن حداقل وضعیت پدرم رو اپدیت نمی کنن تو سایت؟

من واقعا نمی فهمم چیه جریان یکی کمک کنه که چه کار می شه کرد؟ الان حدود 1 سال و دو ماه میگذره از مصاحبه. می خواستن دوباره برن سفارت مامان بابام! الان به نظرتون اگه مامانم تنها بره چی؟

رشته و دانشگاه
    Hydrology

اره!!! جالب تر اینجاست که به مادرم گفتن موقع مصاحبه که اگه می خواین تنها برین همین الان می تونیم بهتون ویزا بدیم اما اگه با شوهرتون می خواین برین باید برین واسه کلیرنس و بهشون دو تا شماره پشت سر هم دادن! من موندم که اگه مامانم ویزاش به بابام منوط بوده الان چرا بر عکس شده!!! و چرا اگه دو تا شماره دادن حداقل وضعیت پدرم رو اپدیت نمی کنن تو سایت؟

من واقعا نمی فهمم چیه جریان یکی کمک کنه که چه کار می شه کرد؟ الان حدود 1 سال و دو ماه میگذره از مصاحبه. می خواستن دوباره برن سفارت مامان بابام! الان به نظرتون اگه مامانم تنها بره چی؟
    پاسپورت ها رو بفرستین سفارت فکر می کنم جواب میده

دوستان
    شناسنامه من به علت افتادن در آب بعضی از نوشته هاش پخش شده. البته میشه خوند ولی یه جورایی بعضی از قسمت هاش حالت بدی پیدا کرده. امکان داره شک آفیسر فراهم بشه که شناسنامه چرا این شکلی شده. نگرانی من بیخوده عایا؟

رشته و دانشگاه
    Hydrology

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedgoogle نمایش پست ها
    دوستان
    شناسنامه من به علت افتادن در آب بعضی از نوشته هاش پخش شده. البته میشه خوند ولی یه جورایی بعضی از قسمت هاش حالت بدی پیدا کرده. امکان داره شک آفیسر فراهم بشه که شناسنامه چرا این شکلی شده. نگرانی من بیخوده عایا؟
    شناسنامه واسه چی؟
    فقط پاسپورت کافیه و اگه بناست ازدواج رو نشون بدین ترجمه سند ازدواج

خداوند به كارمندان سفارت دبي شفاي عاجل عنايت كنه به نظر من مادر شما اصلا كليرنس نخورده و دليل اينكه هنوز adprocessing نشون ميده اينه كه ويزا هنوز صادر نشده ، طبق تجربه شخصي ما ، همين جمله اي كه به مادر شما كفتن روز مصاحبه به من هم كفتن و زماني كه بعد از ٦ ماه جواب كليرنس همسرم اومد ايشون در سايت واشنكتن update شد و شماره آش رو سايت سفارت قبرس اومد اما كيس نامبر من روي همون روز مصاحبه موند اما وقتي ايميل زديم سفارت جواب دادن كه هر ٢ passport رو بي اريد و من تا زمان صدور ويزا روي در حال بررسي مونده بودم. من فكر ميكنم مادر شما هم اصلا واسه كليرنس نرفته كه حالا بخواد جوابش بياد و كليرنس همسرم يعني هر ٢ ويزا اماده هست.
    از زندگی اموختم: هرانچه که رها کردم بسویم شتافت و هرانچه که بسویش شتافتم از من گریخت.

Junior Member

سلام دوستان
    ویزای توریستی برای پدر (که مشکل زبان انگلیسی هم نداره) به نظرتون کدوم سفارت بهتر (و سریعتر) هست؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_vp نمایش پست ها
    هر نفر یک فرم ۱۶۰ جداگانه و برای وقت هم باید پس از پرداخت وجه به قسمت فامیلی مراجعه کنید تا بشه افراد رو اضافه کرد
    سلام،
    من برای مادرم در سایت usvisa حساب باز کردم تا وقت بگیرم و یک هزینه MRV هم پرداخت کردم، ظاهرا میشه که قبل گرفتن وقت ، پدرم رو هم اضافه کنم و یک ds160 جدا هم برای پدر پر کردم. اما سایت اجازه نمیده که فامیل پدرم رو متفاوت با فامیل مادرم وارد کنم. یعنی در قسمت افزودن خانواده همه اطلاعات رو وارد می کنم اما خطا میگیره و خودش فامیل رو تغییر میده به فامیل مادرم. من گزینه ای هم نمی بینم واسه پرداخت هزینه دوباره برای پدرم یا گرفتن شماره رسید. شما می تونین منو راهنمایی کنین؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)