صفحه 13 از 286 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 2854

موضوع: پرسش های خاص در مورد ویزای توریستی (مواردی که تاپیک جداگانه ندارند)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای توریستی

با سلام و احترام،

دوست عزیز، من در ماه April از کنسولگری دوبی برای ویزای B1/B2 اقدام کردم، یک برگه شرکت در کنگره پزشکی و یک دعوت نامه از یکی از دوستان زمان تحصیل دانشگاه داشتم و مدارک شغلی و حساب بانکی و .... اما متاسفانه طبق عادت سنتی و بدون تجربه قبلی، زمان مورد تقاضا را زیاد درخواست کرده بودم تا شاید به مدت کوتاهی موافقت شود، که از ابتدا مامور ویزا گفت که چطور میتونی این مدت مرخصی بگیری ؟ پس وابستگی زیادی نداری، میخوای بری بمونی و ادامه تحصیل بدی و .... هیچ کدام از مدارک را ندید و ویزا رد شد.... مجددا چند روز پیش در دوبی مصاحبه داشتم ، اینبار برای ویزای B2 توریستی به مدت 3 هفته ، یک دعوت نامه رسمی از همان دوستم با این عنوان که ما engage هستیم و میخواهیم که بیشتر با هم و خانواده آشنا بشیم، در این چند ماه سفر هایی با هم داشتیم به چندین کشور دیگر و .... ویزای چند کشوراز جمله ترانزیت آلمان، مکزیک و.... ، عکس های مشترک، ترجمه شناسنامه فرزندم، مدارک کامل شغلی ، حساب بانکی، سند ملکی، همه همراهم بود ولی باز هم همون ابتدا پرسید خواستگاری کردید؟ چرا نه؟.. توضیح دادم که هنوز شناخت کامل نداریم و باید با شرایط زندگی هم آشنا بشیم و اینکه وضع کار و فرزندم رو باید مشخص کنم.... دوباره گفت که متاسفانه شما وابستگی ندارید و..... دیگه این بار بحث کردم که شما هیچ کدوم از مدارک منو ندیدید، استخدام رسمی، فرزندم.... چطور میگید که من وابستگی ندارم؟! جواب داد که : به هر حال شما میروید می مونید و بعد فرزندتون رو هم می برید... سربازی تان رو چه کار کردید؟!
    دوباره مرتب تایپ کرد و در آخر : به هر حال متاسفم...
    از نظر اینکه دیدار دوستم و آشنایی با خانواده و زندگی او برام اهمیت حیاتی داره،و فعلا به دلایلی نمی تونیم به صورت ویزای نامزدی اقدام کنیم، می تونم خواهش کنم منو راهنمایی کنید که:
    1- آیا درخواست مجدد مثلا در نوامبر از جایی دیگه مثل آنکارا یا تاجیکستان کار درستی است یا خیر؟ و اصولا کجا رو برای چنین case پیشنهاد می کنید؟
    2- آیا راهی به نظرتون میرسه که بتونه بهم در گرفتن ویزا کمک کنه؟
    سپاسگزارم

Junior Member mitch آواتار ها

دوستان، من دارم برای یکی از آشنایان فرم DS-160 پر می کنم برای دوبی
    باید B1 انتخاب بکنم یا B2؟
    فروم رو خوندم و چیزی دستگیرم نشد

* توریستی دارن میرن به عنوان بازدید کننده. (یه خانوم با دختر 12 ساله اش)

واسه من که هر دو B1 و B2 در یک سطر بود ، اما فقط یادآوریت کنم که واسه هر دوشون فرم باید پر کنی.

Junior Member mitch آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mrmozaffari نمایش پست ها
    واسه من که هر دو B1 و B2 در یک سطر بود ، اما فقط یادآوریت کنم که واسه هر دوشون فرم باید پر کنی.
    مرسی از پاسخ؛ من B1 رو انتخاب کردم .

سلام
    من یک دعوت نامه دارم از طرف دختر خالم که در این دعوت نامه تاریخ خورده... میخواستم بدونم آیا تاریخ دعوت نامه مهمه ؟؟ واینکه تا چه مدت بعد از این تاریخ میتونم درخواست ویزا بدم ؟ لطفا راهنمایی کنید...
    با تشکر...
    اسدی

Junior Member

سلام دوستان...من در ارتباط با هزینه ها یه سوالی داشتم..توی سایت نوشته باید 140 دلار هزینه واریز کنیم قبل مصاحبه ولی از طرفی گفته میشه هزینه sevisبرای ویزای توریستی لازم نیست. .. فرق این هزینه ها چیه؟ من برای پدر مادرم دارم اقدام میکنم و اونا 8 آذر وقت سفارت دارن...ضمنا پدر مادر من انگلیسیشون خیلی ضعیفه...به نظرتون میتونن از پس خودشون بر بیان...مرسی از همگی

Member
    رشته و دانشگاه
    ...

سلام دوستان،
    پدر و مادر من قرار است در بازه زمانی نوامبر تا مارچ (هر زمانی که وقت مصاحبه گیرشان بیاید) برای مصاحبه ویزای توریستی به دوبی، آنکارا یا دوشنبه (که آفیسر فارسی زبان دارند و مثل کابل ناامن نیستند) بروند. از آنجایی که مدت اقامت آنها پیش من بین سه تا شش ماه خواهد بود و احتمال داره که پدرم نتواند در مصاحبه همزمان با مادرم ویزا بگیرد، به نظرتان فرم DS160 را برای آنها برای ویزای هر دو نفر B1 یا یک نفر B1 و دیگری B2 پر کنم؟ شاید سوالم ابتدایی به نظر بیاد اما نتوانستم با خواندن مطالب سایت department of state جوابم را بگیرم!

ممنونم!
    لطفا لینک سوال خود در فروم را با پیغام خصوصی برایم فرستاده تا در فروم به ان پاسخ دهم. ضمنا من از کسی که متن مفیدی در فروم نوشته یا پست هایش به دیگران کمک میکند، با زدن "اضافه کردن به امتیاز کاربر" تشکر میکنم.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    chemical engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط she نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    پدر و مادر من قرار است در بازه زمانی نوامبر تا مارچ (هر زمانی که وقت مصاحبه گیرشان بیاید) برای مصاحبه ویزای توریستی به دوبی، آنکارا یا دوشنبه (که آفیسر فارسی زبان دارند و مثل کابل ناامن نیستند) بروند. از آنجایی که مدت اقامت آنها پیش من بین سه تا شش ماه خواهد بود و احتمال داره که پدرم نتواند در مصاحبه همزمان با مادرم ویزا بگیرد، به نظرتان فرم DS160 را برای آنها برای ویزای هر دو نفر B1 یا یک نفر B1 و دیگری B2 پر کنم؟ شاید سوالم ابتدایی به نظر بیاد اما نتوانستم با خواندن مطالب سایت department of state جوابم را بگیرم!
    ممنونم!
    اگه ماهيت سفر توريستي هست كه حتما هست .همون گزينه b1/b2(tourist/medical treatment) v رو انتخاب كنيد.هفته قبل كه براي خاله ام پر كردم .اين مدلي بود گزينه هاش .(8 ماه قبل براي مادرم فقط نوشته بود tourist) . ضمنا بنظرمن كه اصلا طول مدت اقامت رو اعلام نكنيد .چون هر دو با هم اپلاي كردن شما ‌بهتره كه intended lenght of stay رو 1 ماه بزنيد. اونها خودشون در بدو ورود 6 ماه ويزا ميدن.و ضمنا آنكارا بنظر من از همه جا به توريستي ها بهتر ويزا ميده.خاله من امروز مصاحبه داره حتما نتيجه اش رو مي نويسم. اگه صفحات قبلي رو بخوني مادرم هم چند ماه قبل از آنكارا راحت ويزا گرفت

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    chemical engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط hanieh123 نمایش پست ها
    سلام دوستان...من در ارتباط با هزینه ها یه سوالی داشتم..توی سایت نوشته باید 140 دلار هزینه واریز کنیم قبل مصاحبه ولی از طرفی گفته میشه هزینه sevisبرای ویزای توریستی لازم نیست. .. فرق این هزینه ها چیه؟ من برای پدر مادرم دارم اقدام میکنم و اونا 8 آذر وقت سفارت دارن...ضمنا پدر مادر من انگلیسیشون خیلی ضعیفه...به نظرتون میتونن از پس خودشون بر بیان...مرسی از همگی
    اين 140 دلار رو ربطي به sevis fee كه فقط مختص دانشجوها ست نداره . و همون جا قبل از مصاحبه بايد به بانك بپردازن. ضمنا اگه دبي يا آنكارا مصاحبه دارن كه آفيسر فارسي زبان هست و بانك هم نزديك سفارته و ضمنا مصاحبه سفارت امري بسيار روتين هست . مشكلي نخواهند داشت. در مورد آنكارا اگه راهنمايي بيشتر بخواين به من پ خ بزنيد.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    chemical engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط asadi2541 نمایش پست ها
    سلام
    من یک دعوت نامه دارم از طرف دختر خالم که در این دعوت نامه تاریخ خورده... میخواستم بدونم آیا تاریخ دعوت نامه مهمه ؟؟ واینکه تا چه مدت بعد از این تاریخ میتونم درخواست ویزا بدم ؟ لطفا راهنمایی کنید...
    با تشکر...
    اسدی
    براي ويزاي توريستي امريكا دعوتنامه مهم نيست .يعني الزامي وجود نداره.فقط در صورتي مهمه كه كسي بخواد هزينه هاي سفر شما رو پرداخت كنه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)