صفحه 18 از 286 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272868118 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 2854

موضوع: پرسش های خاص در مورد ویزای توریستی (مواردی که تاپیک جداگانه ندارند)

پیش فرض پاسخ : ویزای توریستی

نقل قول نوشته اصلی توسط jalayer نمایش پست ها
    سلام . میخواستم بدونم سفارت عشق آباد مترجم فارسی زبان داره یا باید به انگلیسی مصاحبه کرد؟
    بله مترجم فارسی زبان دارن
    Power Start

Junior Member

ببخشید یعنی من هر زمان برم مترجم هست یا باید وقت قبلی بگیرم. سوال دوم با اینکه سایت سفارت دبی و آنکارا برای مصاحبه فارسی پیشنهاد کرده اشکالی پیش نمیاد ؟

ببخشید یعنی من هر زمان برم مترجم هست یا باید وقت قبلی بگیرم. سوال دوم با اینکه سایت سفارت دبی و آنکارا برای مصاحبه فارسی پیشنهاد کرده اشکالی پیش نمیاد ؟
    معمولاً هر روز مترجم هستش ولی قبلش
    email بزنيد از سفارت بپرسيد که مطمئن بشيد مثلاً سفارت امريکا تو فرانکفورت فقط سه شنبه و چهار شنبه افيسر فارسی زبان داره . در مورد سؤال دومتون فقط يه پيشنهاده و الان فرانکفورت و عشق آباد خيلی بهتر از انکارا و دبی ويزا ميدن

Power Start

Junior Member

و به عنوان سوال آخر اینکه من اگر دانشجو باشم و مرخصی گرفته باشم بهتره یا اینکه گواهی اشتغال ببرم . جهت اینکه نشون بدم قصد برگشت دارم ؟

Junior Member

سلام دوستان. ممنون میشم اگه یکی بتونه من رو در این مورد راهنمایی کنه :
    من برای یک مصاحبه تحصیلی به آمریکا دعوت شدم. این مصاحبه مربوط به دوره ای میشه که به مدت 2 سال در چند کشور برگزار میشه و فول فاند شیخ محمد یا همون شیخ دوبی هستش. من از بین 100 نفر به مرحله مصاحبه رسیدم و 12 نفر در نهایت از بین 35 نفری که به مصاحبه رسیدن انتخاب میشن. در طول دوره من حقوق دریافت می کنم و بخشی از هزینه های سفر من به آمریکا هم (حدود 2000) دلار توسط شرکتی که من رو دعوت کرده برای مصاحبه پرداخت میشه. تمامی موارد فوق در دعوتنامه من هم ذکر شده. همچنین در دعوتنامه نوشته شده که من به عنوان اولین نفر از ایران طی 10 سالی که از شروع این برنامه آموزشی میگذره پذیرفته شدم.

سوالات و ابهاماتی که من الان دارم اینها هستن:
    1. آیا چون این بورسیه و دعتنامه متعلق به شرکت شیخ دوبی هستش بهترین جا برای مصاحبه من هم دوبی هستش یا باید جایی برم که به صورت نرمال بهتر ویزا میدن؟ اگه اینطوره شما کجا رو برای چنین ویزایی پیشنهاد میکنید؟
    2. به نظر خودم برای باید برای ویزای B1 یا همون بیزنس ویزا اقدام کنم. درسته؟
    3. متاهل نیستم و فقط اینجا یک دانگ از یک منزل به اسمم هست. حساب بانکی هم حداکثر میتونم با موجودی 20 میلیون این حدودا ارائه بدم. کارم هم جوری هستش که بیمه رد نمیشه و فقط میتونم گواهی ساده اشتغال به کار در زمینه مرتبط با رشته ای که قرار هست برای مصاحبش برم ارائه کنم. چی کار کنم که ثابت کنم حتما بر می گردم؟! ای کاش می شد یه سند گرو بگیرن که مطمئن باشن !!!
    4. نکته آخر و سیاه ترین نقطه در پرونده من اینه که پدر و مادر و خواهر من گرین کارت آمریکا دارن ولی در آمریکا زندگی نمی کنند و فقط رفت و آمد میکنن. تا چه حد باید از این مساله بترسم؟

ممنون از اینکه خیلی زود جوابم رو میدید چون خیلی عجله دارم.
    ویرایش توسط navidnovin : March 17th, 2012 در ساعت 01:21 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط navidnovin نمایش پست ها
    سلام دوستان. ممنون میشم اگه یکی بتونه من رو در این مورد راهنمایی کنه :
    من برای یک مصاحبه تحصیلی به آمریکا دعوت شدم. این مصاحبه مربوط به دوره ای میشه که به مدت 2 سال در چند کشور برگزار میشه و فول فاند شیخ محمد یا همون شیخ دوبی هستش. من از بین 100 نفر به مرحله مصاحبه رسیدم و 12 نفر در نهایت از بین 35 نفری که به مصاحبه رسیدن انتخاب میشن. در طول دوره من حقوق دریافت می کنم و بخشی از هزینه های سفر من به آمریکا هم (حدود 2000) دلار توسط شرکتی که من رو دعوت کرده برای مصاحبه پرداخت میشه. تمامی موارد فوق در دعوتنامه من هم ذکر شده. همچنین در دعوتنامه نوشته شده که من به عنوان اولین نفر از ایران طی 10 سالی که از شروع این برنامه آموزشی میگذره پذیرفته شدم.

سوالات و ابهاماتی که من الان دارم اینها هستن:
    1. آیا چون این بورسیه و دعتنامه متعلق به شرکت شیخ دوبی هستش بهترین جا برای مصاحبه من هم دوبی هستش یا باید جایی برم که به صورت نرمال بهتر ویزا میدن؟ اگه اینطوره شما کجا رو برای چنین ویزایی پیشنهاد میکنید؟
    2. به نظر خودم برای باید برای ویزای B1 یا همون بیزنس ویزا اقدام کنم. درسته؟
    3. متاهل نیستم و فقط اینجا یک دانگ از یک منزل به اسمم هست. حساب بانکی هم حداکثر میتونم با موجودی 20 میلیون این حدودا ارائه بدم. کارم هم جوری هستش که بیمه رد نمیشه و فقط میتونم گواهی ساده اشتغال به کار در زمینه مرتبط با رشته ای که قرار هست برای مصاحبش برم ارائه کنم. چی کار کنم که ثابت کنم حتما بر می گردم؟! ای کاش می شد یه سند گرو بگیرن که مطمئن باشن !!!
    4. نکته آخر و سیاه ترین نقطه در پرونده من اینه که پدر و مادر و خواهر من گرین کارت آمریکا دارن ولی در آمریکا زندگی نمی کنند و فقط رفت و آمد میکنن. تا چه حد باید از این مساله بترسم؟

ممنون از اینکه خیلی زود جوابم رو میدید چون خیلی عجله دارم.
    1. بله شما از دوبی اقدام کنيد بهتر هست
    2. بله درسته
    3.شما همين مدارکی که داريد ببريد ، بنظر من دعوت نامه خوبی داريد و خيلی مهمه
    4.در اين مورد نظر من اين هست که اين وضع خيلی احتمال رجکت شدن رو بالا ميبره و خيلی برای افيسر مهم هستش،

در کل همه چی به شانس ربط داره و ايشالا ويزاتون رو بگيريد
    Power Start

و به عنوان سوال آخر اینکه من اگر دانشجو باشم و مرخصی گرفته باشم بهتره یا اینکه گواهی اشتغال ببرم . جهت اینکه نشون بدم قصد برگشت دارم ؟
    دوست عزیز به نظر من گواهی کاری ببری بهتره چون آفسیر متوجه میشه که شما در ایران کار داری + یه منبع درآمد ولی دانشگاه که مثلمه هرکسی آرزوی دانشگاههای us رو داره و اینکه دانشجو درآمد نداره و به اندازه کار نمیتونه آفیسر رو متقاعد کنه که بر می گردید .
    Ma patrie est dans le coeur de ceux que j'aime
    وطن من در قلب کسانيست که دوستشان ميدارم
    Marguerite Bickel

Junior Member

آقا شاهین ممنون از پاسخ سریعتون. من دو تا سوال دیگه هم برام پیش اومده:

1. الان دقیقا یک ما به تاریخ مصاحبه من در آمریکا مونده آیا اصلا امکانش هست که حتی در صورت موافقت افسر برای ویزا , پروسه کلیر شدن من کمتر از 2 هفته طول بکشه. یعنی اصلا امکان داره به دلیل کمبود وقت برای کیس من درخواست کلیرنس فوری بشه ؟ چون اگه اینطور نباشه که اصلا به درد من نمیخوره. در ضمن آیا ممکنه این کوتاه بودن زمان برای کلیرنس دلیلی برای رد شدن ویزا باشه؟

2. با توجه به شرایطی که توضیح داده بودم خانوادم برای من هم اقدام کردن تا گرین کارت بگیرم که این پروسه 4 سال دیگه به نتیجه میرسه تقریبا. حالا امروز یکی به من می گفت که چون اسمت در پرونده مهاجرت از طریق خانواده هست افسر ازت می پرسه که آیا می خوای الان بهت ویزا بدم و پرونده مهاجرتت رو لغو کنیم یا می خوای الان رجکت بشی و پروندت در جریان بمونه؟! یعنی یه جورایی این مساله حسن محسوب بشه از این نظر که با خودشون بگن این که در نهایت میاد آمریکا پس بزار با این پیشنهاد پرونده گرین کارتشو لغو کنیم. البته این مساله برای خودم اصلا قابل هضم نیست که توی مصاحبه سفارت طرف چنین چیزی بپرسه ولی خوب گفتم بپزسم شاید شما بهتر بدونید.

نقل قول نوشته اصلی توسط SHAHIN_TTFU نمایش پست ها
    1. بله شما از دوبی اقدام کنيد بهتر هست
    2. بله درسته
    3.شما همين مدارکی که داريد ببريد ، بنظر من دعوت نامه خوبی داريد و خيلی مهمه
    4.در اين مورد نظر من اين هست که اين وضع خيلی احتمال رجکت شدن رو بالا ميبره و خيلی برای افيسر مهم هستش،

در کل همه چی به شانس ربط داره و ايشالا ويزاتون رو بگيريد

نقل قول نوشته اصلی توسط navidnovin نمایش پست ها
    آقا شاهین ممنون از پاسخ سریعتون. من دو تا سوال دیگه هم برام پیش اومده:

1. الان دقیقا یک ما به تاریخ مصاحبه من در آمریکا مونده آیا اصلا امکانش هست که حتی در صورت موافقت افسر برای ویزا , پروسه کلیر شدن من کمتر از 2 هفته طول بکشه. یعنی اصلا امکان داره به دلیل کمبود وقت برای کیس من درخواست کلیرنس فوری بشه ؟ چون اگه اینطور نباشه که اصلا به درد من نمیخوره. در ضمن آیا ممکنه این کوتاه بودن زمان برای کلیرنس دلیلی برای رد شدن ویزا باشه؟

2. با توجه به شرایطی که توضیح داده بودم خانوادم برای من هم اقدام کردن تا گرین کارت بگیرم که این پروسه 4 سال دیگه به نتیجه میرسه تقریبا. حالا امروز یکی به من می گفت که چون اسمت در پرونده مهاجرت از طریق خانواده هست افسر ازت می پرسه که آیا می خوای الان بهت ویزا بدم و پرونده مهاجرتت رو لغو کنیم یا می خوای الان رجکت بشی و پروندت در جریان بمونه؟! یعنی یه جورایی این مساله حسن محسوب بشه از این نظر که با خودشون بگن این که در نهایت میاد آمریکا پس بزار با این پیشنهاد پرونده گرین کارتشو لغو کنیم. البته این مساله برای خودم اصلا قابل هضم نیست که توی مصاحبه سفارت طرف چنین چیزی بپرسه ولی خوب گفتم بپزسم شاید شما بهتر بدونید.
    1.من فکر نميکنم افسر بتونه برای شما در مورد زودتر صادر شدن ويزا کاری انجام بده . نخير زمان دليلی برای رد شدن ويزا نميشه .
    2.نخير اين مسئله اصلاً ربط نداره به گرين کارت ولی ممکن هست دليلی برای رجکت کردن شما باشه
    در کل ايشالا دست پر برگرديد از سفارت
    Power Start

Junior Member

سلام
    من یک سوال داشتم که نمیدونم می‌تونم اینجا مطرح کنم یا خیر، من در حال حاضر دانشجوی فرانسه هستم و مدت حدود ۸ ماه که اینجا هستم، حالا برای ویسی‌ توریستی آمریکا می‌خوام اقدام کنم برای یک هفته، ممکن راهنماییم کنید که می‌تونم از پاریس اقدام کنم و اینکه از کجا می‌تونم یک سری اطلاعات درمورد مدارک و شرایط ویزا بدست بیارم

ممنونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)