نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: فرق بین business administration و managment science

Junior Member

پیش فرض فرق بین business administration و managment science

سلام به دوستان گروه
    بعضی از دانشگاه ها در مورد phd نوشتن که phd in business administration و بعضی هاشون هم phd in management science
    البته هر کدوم گرایش های یکسانی رو دارند مثلا توی هر دوتاشون marketing یا mis یا finance دارند.
    می خواستم بدونم که فرق این دو نوع phd چیه ؟
    ممنون می شم.

پیش فرض پاسخ : فرق بین business administration و managment science

من تمام دانشگاه های آمریکا رو که phd ارائه می دن رو دیدم.این دو تقریباً تفاوتی ندارن.اما به یه نکته دقت کنین.توی بعضی از دانشکده هایی که business administration داره،به جای phd، مدرک DBA ارائه می شه که یعنی دکترای مدیرت اجرایی.تفاوتش هم اینه که این مدرک اجراییه و برای پژوهش و تدریس و استاد شدن چندان مناسب نیست.
    Before the Dawn

Senior Member

اگه گرایشهای یکسان دارند، یعنی فرقی ندارند.
    اما بعضی دانشگاها ممکنه گرایشهای کمی تر (مثل مالی یا عملیات) رو زیر مجموعه management science بذارن و بقیه رو در مجموعه هایی با اسم دیگه ... (مثلا UTD اینجوریه)

ApplyAbroad Veteran

بله! همانطور که advisor گفت Business Administration بیشتر با نام Doctor Of B. A. همراه و قالباً جنبه عملی داره، مثلاً برای کسی که داخل یک چارت سازمانی قرار داره، این مدرک به ارتقاء جایگاه سازمانیش خیلی میتونه کمک کنه، DBA از لحاظ آکادمیک بسیار ساده تره، حتی در بسیاری از موارد با داشتن BSc قابل apply کردن هستش ( من خودم با مدرک مهندسی برق از یکی دانشگاه های خوب فرانسه پذیرش DBA داشتم ) اما خوب به همین نسبت بعد در سیستم آکادمیک برخورد گرمی با دارندگان این مدرک نمیشه و نمیتوانند برای faculty position های خوبی اقدام کنند. ( لااقل ایران را که در این مورد مطمئن هستم!)

اما از دیدگاه دیگه، content این دو موضوع هم نمیتونه کاملاً یکسان باشه. Management Science دیدگاه علمی بیشتری نسبت به Business Administration داره که خودش بیشتر دید عملی داره.

پس اگر در یک سازمان مشغول به کار هستید که حتی خود سازمان شهریه تحصیلتون را پرداخت میکنه، برای DBA اقدام کنید ( چون حتی شهریه DBA از PhD Of Management Sci. بیشتره ) ولی اگه شخصاً به اهدافی همچون آینده شغلی آکادمیک فکر میکنید برای Management Science اقدام کنید.

موفق باشید.
    .Great works are performed, not by strength, but by perseverance

Junior Member

من خودم دارم MBA می خونم و این تفاوت ها رو تا حدودی می دونم
    من می خوام فرق phd of business administration-marketing و phd-management sicence-marketing رو بدونم ؟ چون خودم دارم marketing می خونم و دیدم دانشگاه ها توی رشته ها شون این دو تا رو جدا آوردن.
    اونی که دوستان اشاره کردن به عنوان DBA، یک مدرک اجراییه و اصلا reserach انجام نمی دهند ولی PhD in business administration با DBA کلا فرق داره (اینو می دونستم)
    من می خواستم بدونم دقیقا فرق این دو تا چیه(PHD business administrtion و PHD management science)
    ممنون.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط sirnimaa
    من خودم دارم MBA می خونم و این تفاوت ها رو تا حدودی می دونم
    من می خوام فرق phd of business administration-marketing و phd-management sicence-marketing رو بدونم ؟ چون خودم دارم marketing می خونم و دیدم دانشگاه ها توی رشته ها شون این دو تا رو جدا آوردن.
    اونی که دوستان اشاره کردن به عنوان DBA، یک مدرک اجراییه و اصلا reserach انجام نمی دهند ولی PhD in business administration با DBA کلا فرق داره (اینو می دونستم)
    من می خواستم بدونم دقیقا فرق این دو تا چیه(PHD business administrtion و PHD management science)
    ممنون.
    خب شما که می دونین فرقشون رو ...
    اما اگه دقیقه دقیق بخواین بدونین باید بگم که DBA رو به کسایی می دن که حداقل چند سالی یه سابقه مدیریتی درست و حسابی داشته باشند ... بیشتر همونطور که خودتون گفتید توی بازار کارهای اجرایی به دردشون بخوره ... من کسی رو ندیدم که DBA گرفته باشه ! ... یعنی اصلآ بی معنی ه کسی به سن و سال ما DBA بگیره ...

اون چیزی که همه به عنوان دکتری خوندن و استاد دانشگاه شدن و اینا می شناسن phd management sc. هست ... که احتیاج به سابقه تحقیق داره و نه به سابقه کاری مدیریتی ! ...
    توی جلسه ای هم که بچه های شریف (پارسال پذیرش گرفته بودند!) گذاشته بودند هم در مورد DBA خیلی سریع یه توضیح مختصر دادند و رد شدن !

اگه دقیق تر می خواین باید یا سوالتون رو طور دیگه ای بپرسید یا اینکه ایمیل بزنین به خود دانشگاه و از اونا بپرسید ..

من فکر می کنم این دوست عزیز سوالشون را خیلی واضح پرسیده اند:

تفاوت بین PHD in Business Administraion و PHD in management science چیه؟ (در هر رو قید کرده اند که PhD)

من حدس می زنم که BA بیشتر با جنبه های کاربری مرتبط باشه یا بهتر بگم کاربرد مارکتیگ در بیزینس. ولی در MS روی "علم" مدیریت در حوزه مارکتینگ تاکید بشه، مثلا شما ممکنه در MS در مورد تاریخچه بوجود آمدن مارکتینگ یا توسعه های اون هم کار کنید.

اگر هر دو برای یک دانشگاه هستند از خودشون دقیقا تفاوت را بپرسید. اگر در دانشگاه های مختلف هستند، ممکنه چندان هم تفاوتی باهم نداشته باشند و Wording مختلف باشه.

ApplyAbroad Veteran

parnian80 جان خوب اینها را که من و سایر دوستان هم که اشاره کرده بودند!
    شما با فکر جدیدی که کردید، چه مطلبی اضافه کردید !؟
    .Great works are performed, not by strength, but by perseverance

نقل قول نوشته اصلی توسط mAhdi
    parnian80 جان خوب اینها را که من و سایر دوستان هم که اشاره کرده بودند!
    شما با فکر جدیدی که کردید، چه مطلبی اضافه کردید !؟
    من مستقیم رفتم سر اصل مطلب. اگر کمی دقت کنید متوجه می شید که دوستی که این سوال را پرسیده اند، درست زیر جواب شما، مجددا سوال خود را دقیق تر و با تاکید بر Phd پرسیده اند. این نشون می ده که پاسخ خود را در نوشته شما پیدا نکرده اند!
    ضمنا اتفاقی که در نوشته های قبلی افتاده بود قاطی کردن DBA با این موضوع بود که باعث انحراف موضوع و در نتیجه سردرگمی خوانندگان می شه. شما در ذهن خود می دونید که چی می خواید بگید، ولی شخصی که این را میخونه، فقط نوشته شما را می بینه.
    در بدبینانه ترین حالت، من جمع مطالب مرتبط را گفته و پاسخی را دادم که "دقیقا" در جواب سوال این دوست بود!

Junior Member

فقط می خواستم یک توضیح در مورد تفاوت PhD و DBA بدم و اون هم این که حقیقتا با هم دیگه تفاوتی ندارند. برخلاف تصور عمومی که یکی را reseach محور می دونه و دیگری رو اجرایی، این مساله صادق نیست. تفاوت بیشتر روی Scope هست تا روی research orientation. به دوستان حتما توصیه می کنم که به وبسایت HBS برای اطلاع دقیقتر مراجعه کنند. قبلا خیلی از Business School ها دوره دکتراشون رو DBA نامیده بودند که به تدریج و در راستای هماهنگ شدن بیشتر عنوان دوره هاشون رو به PhD تغییر دادند. در ضمن Management و Business هم در آمریکای شمالی مترادف هستند. برای مثال بعضی از دانشکده ها به خودشون می گن Management School و بعضی ها Business School.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)