صفحه 4 از 15 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 145

موضوع: همراه داشتن و انتقال دارو بین ایران و کانادا

ApplyAbroad Hero Pedarbozorg آواتار ها

پیش فرض پاسخ : وسایل مهم برای سفر و زندگی در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط pedramakaay نمایش پست ها
    دوستان سلام...

سوالی دارم در مورد داروهایی که میشه برد به کانادا.

من می خوام انواع و اقسام داروها رو با خودم بیارم...داروی های سرما خوردگی و آنتی بیوتیک ها و داروهای دل درد و از همه مهمتر داروهای حساسیت و آلرژی.

می خواستم بدونم قوانین در مورد داروها چیه؟ آیا آوردن دارو محدودیت ها و قوانین خاصی داره؟ آیا باید نسخه پزشک هم همراه ما باشد؟

ممنون از شما
    قانون یک چیزه، اجرای قانون یه چیز دیگه
    من شخصن وقتی وارد کانادا شدم یک داروخانه سیار بودم هیچکس نه چمدانهام را نگاه کرد و نه مشکلی پیش اومد.
    شاید قانون محدودیت بذاره ولی من بدون نسخه مقدار بسیـــــــــــــــار زیاد دارو آوردم. اعم از جامد و مایع و گاز!
    انواع قرص و شربت و ژل و باند و چسب و ........ داروهای خاص و غیر خاص ُ، نسخه ای و غیر نسخه ای. تعداد زیاااااااااااد

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Pedarbozorg نمایش پست ها
    قانون یک چیزه، اجرای قانون یه چیز دیگه
    من شخصن وقتی وارد کانادا شدم یک داروخانه سیار بودم هیچکس نه چمدانهام را نگاه کرد و نه مشکلی پیش اومد.
    شاید قانون محدودیت بذاره ولی من بدون نسخه مقدار بسیـــــــــــــــار زیاد دارو آوردم. اعم از جامد و مایع و گاز!
    انواع قرص و شربت و ژل و باند و چسب و ........ داروهای خاص و غیر خاص ُ، نسخه ای و غیر نسخه ای. تعداد زیاااااااااااد

ممنون از شما....حالا قانونی هست این کار یا نه؟ شما رو نگزید اما ممکنه یکی دیگه رو بگزه

بعد داروها توی جعبه بودن یا همین طوری ورقه ای بودن...مثلا قرص حساسیت آنتی هیستامین رو اگه یه بسته بخری (قوطی به ابعاد 5x5x4 سانتی متر) توش 10 تا ورق است که هر ورق هم 10 قرص که جمعا میشه 100 تا!!! اما این زیاده و جاگیر هم میشه...من می خوام نهایتا 3 ورق یعنی 30 تا بیارم...حتما باید توی اون قوطی و بسته باشه یا نه میشه همین طور ورقه ای آورد؟

بعضی ها میگن حتما توی جعبه باشه و آکبندهم باشه!! داستان چیه؟

در ضمن فکر کنم فقط استامینوفن کدئین مخدر دار است دیگه...درسته؟ دیگه چه داروهایی تابلو ممنوع هستند؟

ممنون

ممنون از شما....حالا قانونی هست این کار یا نه؟ شما رو نگزید اما ممکنه یکی دیگه رو بگزه

بعد داروها توی جعبه بودن یا همین طوری ورقه ای بودن...مثلا قرص حساسیت آنتی هیستامین رو اگه یه بسته بخری (قوطی به ابعاد 5x5x4 سانتی متر) توش 10 تا ورق است که هر ورق هم 10 قرص که جمعا میشه 100 تا!!! اما این زیاده و جاگیر هم میشه...من می خوام نهایتا 3 ورق یعنی 30 تا بیارم...حتما باید توی اون قوطی و بسته باشه یا نه میشه همین طور ورقه ای آورد؟

بعضی ها میگن حتما توی جعبه باشه و آکبندهم باشه!! داستان چیه؟

در ضمن فکر کنم فقط استامینوفن کدئین مخدر دار است دیگه...درسته؟ دیگه چه داروهایی تابلو ممنوع هستند؟

ممنون
    معلومه که قانونی نیست. دارو در حد عرف با نسخه قانونیه
    تمام داروهای کدئین دار مخدر هستند. لازم هم نیست داروهاتون آکبند باشه
    داروهایی هم که نسخه ای نیستند، مثل استامینوفن (ساده) و سرماخوردگی و... نسخه لازم ندارند
    من از یک دارو حدود 180 قرص آوردم.. اگر گیر می دادند چون مخدر نبود نهایتش توی فرودگاه ازم می گرفتند و از سطل آشغال سر در می آورد.
    با توجه به اینکه اینجا دارو به شدت گرونه، به نظرم داروهای لازمه را حتمن با خودتون بیارید.
    ولی در حد عرف

Senior Member

داروهایی هم که نسخه ای نیستند، مثل استامینوفن (ساده) و سرماخوردگی و... نسخه لازم ندارند
    من از یک دارو حدود 180 قرص آوردم.. اگر گیر می دادند چون مخدر نبود نهایتش توی فرودگاه ازم می گرفتند و از سطل آشغال سر در می آورد.
    با توجه به اینکه اینجا دارو به شدت گرونه، به نظرم داروهای لازمه را حتمن با خودتون بیارید.
    ولی در حد عرف
    خیلی ممنون از شما...

من یک نسخه هم جهت اطمینان خواهم گرفت.

پس میگید همین طوری ورقه ای بیارم دیگه....نیازی به جعبه نداره پس؟ آخه فقط در صورتی که 10 ورقه یعنی 100 تا بخری بهت جعبه رو می دهند و از طرفی هم بروشور دارو توی جعبه است و توضیحات رو هم روی جعبه می نویسند.

شما با جعبه بردید یا همین طور ورقه ورقه بردید؟ جعبه هم بخوای ببری کلی جا میگیره
    ویرایش توسط pedramakaay : March 22nd, 2013 در ساعت 12:29 PM

ولی در حد عرف
    کدئین رو با نسخه میشه آورد؟ برای من گرفتن نسخه کاری نداره.

نقل قول نوشته اصلی توسط nima2147 نمایش پست ها
    کدئین رو با نسخه میشه آورد؟ برای من گرفتن نسخه کاری نداره.
    گرفتن نسخه الان دیگه برای کسی هیچ کاری نداره
    بهتره کدئین با نسخه یا بی نسخه نیارید. دو سال پیش توی فرودگاه دبی یه عالمه ایرانی را به جرم قاچاق مواد مخدر گرفتند و زندانی کردند. بله درست حدس زدید داروی کدئین دار داشتند.
    وقتی برخورد اینقدر باهاش سنگینه. خب چه کاریه. بدون کدئین بیارید.

خیلی ممنون از شما...

من یک نسخه هم جهت اطمینان خواهم گرفت.

پس میگید همین طوری ورقه ای بیارم دیگه....نیازی به جعبه نداره پس؟ آخه فقط در صورتی که 10 ورقه یعنی 100 تا بخری بهت جعبه رو می دهند و از طرفی هم بروشور دارو توی جعبه است و توضیحات رو هم روی جعبه می نویسند.

شما با جعبه بردید یا همین طور ورقه ورقه بردید؟ جعبه هم بخوای ببری کلی جا میگیره
    من می گم فرقی نمی کنه. من هم با جعبه آوردم هم بدون جعبه.
    موضوع اینه که اگر با جعبه از حالت عرف خارج می شه و زیاد به نظر میاد می تونید ورقه ای توی چمدونهاتون پخش کنید. نه اینکه یه ورز بذارید لای کتاب. یک ورق دیگه بذارید توی قابلمه یه ورق هم لای لباسها بپیچونیدا. منظورم اینه که نصفشو بذارید توی این چمدون. نصفه دیگه اش توی اون یکی چمدون.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics (PhD) - Simon Fraser University

سلام
    فکر نمیکنم داروهای معمولی‌ با نسخه مشکلی‌ داشته باشه
    ولی‌ در حد معمول
    من خودم یکم سرماخوردگی‌ و آسپرین آوردم
    قرصهای سر درد و اینجور چیزا اینجا هم هست بدون نسخه هم می‌شه از فروشگاه خرید.
    ویرایش توسط M1KE : April 2nd, 2013 در ساعت 11:55 PM دلیل: برگردان از پینگیلیش

پیش فرض پاسخ : همراه داشتن و انتقال دارو بین ایران و کانادا

دوستان داروهای خواب مثل دیازپام و این خانواده هم ممنوع هستند؟

Member yasser آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Pediatrics, Tehran University of Medical Sceinces

پیش فرض پاسخ : همراه داشتن و انتقال دارو بین ایران و کانادا

ما مقدار بسیار بسیار زیادی دارو همراهمون بود که شامل زولپیدم که یک خواب آور هست هم میشد. حدود ۲۰ pen انسولین هم علنا تو کلدباکس دستمون بود. اصلا هم گیر ندادن بهمون. ولی خوب منطقا داروهای کدئین دار با خودمون نداشتیم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)