صفحه 288 از 294 نخستنخست ... 188238278279280281282283284285286287288289290291292293294 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,871 تا 2,880 , از مجموع 2932

موضوع: پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن پذیرش از دانشگاههای اتریش (آرشیو شده تا 2015)

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    mining engineering LEOBEN

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن پذیرش از دانشگاههای اتریش (پست اول را بخوانید)

نقل قول نوشته اصلی توسط rasooli_z نمایش پست ها
    سلام
    من یه کم گیج شدم! من کارشناسیم تموم شده و مدرک لیسانسم دارم،
    دوباره برای لیسانس می تونم اقدام کنم؟با توجه به قضیه اشغال به تحصیل؟
    شما با داشتن لیسانس درخواست فوق میدید و با معادل سازی واحد ها به فرض مثال ۲ترم پیش نیاز میخورید و بعد از پاس کردن اون درسها میرید و میشینید سر کلاس مستر.

Banned

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن پذیرش از دانشگاههای اتریش (پست اول را بخوانید)

نقل قول نوشته اصلی توسط rasooli_z نمایش پست ها
    سلام
    من یه کم گیج شدم! من کارشناسیم تموم شده و مدرک لیسانسم دارم،
    دوباره برای لیسانس می تونم اقدام کنم؟با توجه به قضیه اشغال به تحصیل؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط behnamakbari نمایش پست ها
    شما با داشتن لیسانس درخواست فوق میدید و با معادل سازی واحد ها به فرض مثال ۲ترم پیش نیاز میخورید و بعد از پاس کردن اون درسها میرید و میشینید سر کلاس مستر.
    البته که این شیوه خیلی اگر و اما داره و همیشه جواب نمیده و بستگی به دانشگاه داره و اینکه چقدر واحد ها رو تطبیق بزنند
    بهتره اطلاعاتتون رو تکمیل تر کنید بعد اقدام کنید چون بحث معادل سازی واحد ها در بسیاری از دانشگاه ها سخت از اون چیزیه که فکر میکنید.
    ولی برای لیسانس مجدد مشکلی پیش روتون نیست احتمال خیلی زیاد.

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Saba110 نمایش پست ها
    حرف شما کاملا در رابطه با رشته هایی که هم فیلد نیستند درسته و دقیقا کامل توضیح دادید ولی ایشون رشته هاشون هم فیلده و می خوان بجای رادیولوژی بیولوژی بخونند و فکر می کنم این تقریبا عملی باشه درسته ؟
    آخه مساله اینجاست که آیا واقعن رادیولوژی و بیولوژی هم فیلد هستند؟ صرف اینکه هر دو از کنکور تجربی دانشجو میگیرن فکر نمیکنم شباهتی ایجاد کنه. همونجور که گفتن
    چند واحد معدود از مباجث پایه در بیولوژی رو در رشته ی خودشون خوندن، اما واقعن شباهتی نداره. مثه اینکه یک نفر مهندسی برق خونده باشه و بخواد در مهندسی صنایع ادامه
    بده، هر دو از کنکور ریاضی دانشجو میگیرن، یک سری واحدهای اولیه هم ممکنه در ترمهای اول مشترک باشه، بعد کلن داستان عوض میشه. من فکر میکنم این دوتا رشته ای که ایشون
    میگن ارتباط زیادی بهم نداشته باشن.

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamakbari نمایش پست ها
    ایشون با داشتن لیسانس نمیتونن درخواست فوق بدن، باید اول درخواست لیسانس بدن. پذیرش بگیرن، برن ببینن چه واحدههای تطبیق میخوره، پس از گرفتن لیسانس اتریشی می تونن برای مستر ثبت نام کنن.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    آخه مساله اینجاست که آیا واقعن رادیولوژی و بیولوژی هم فیلد هستند؟ صرف اینکه هر دو از کنکور تجربی دانشجو میگیرن فکر نمیکنم شباهتی ایجاد کنه. همونجور که گفتن
    چند واحد معدود از مباجث پایه در بیولوژی رو در رشته ی خودشون خوندن، اما واقعن شباهتی نداره. مثه اینکه یک نفر مهندسی برق خونده باشه و بخواد در مهندسی صنایع ادامه
    بده، هر دو از کنکور ریاضی دانشجو میگیرن، یک سری واحدهای اولیه هم ممکنه در ترمهای اول مشترک باشه، بعد کلن داستان عوض میشه. من فکر میکنم این دوتا رشته ای که ایشون
    میگن ارتباط زیادی بهم نداشته باشن.
    بله حق با شماست و رشته ی رادیولوژی مربوط به فیزیک پزشکی میشه و رشته ی بیولوژی مربوط به شاخه ای دیگه میشه. ممنون از راهنماییتون.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان من میخوام برای پذیرش اقدام کنم اول اینکه تکنیک خ.ب جواب میده یا گراتس؟ و دوم اینکه من فوق دیپلم کامپیوتر هستم از ازاد وامسال هم پیام نور کارشناسی قبول شدم
    به نظر نامه ممانعت از تحصیل هم احتیاج؟ یا اینکه مدارک فوق دیپلمم رو هم ترجمه کنم وارسال کنم؟ممنون میشم جواب بدین؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    mining engineering LEOBEN

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    ایشون با داشتن لیسانس نمیتونن درخواست فوق بدن، باید اول درخواست لیسانس بدن. پذیرش بگیرن، برن ببینن چه واحدههای تطبیق میخوره، پس از گرفتن لیسانس اتریشی می تونن برای مستر ثبت نام کنن.
    بله کاملا درست حرف شما. فقط یه چیزی که خیلی از بچه ها ازش بی اطلاع هستن اینکه لیسانس ما ECTS بیشتری میشه در معادل سازی اتریش. پس هرچه قدر هم پیشناز بزنن از لیسانس دوباره خوندن بهتره. اما حرف شما کاملا درست که اول باید یه پذیرش لیسانس بگیره و بعد بره اونجا و این مراحل رو انجام بده‌.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط a_ali نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان من میخوام برای پذیرش اقدام کنم اول اینکه تکنیک خ.ب جواب میده یا گراتس؟ و دوم اینکه من فوق دیپلم کامپیوتر هستم از ازاد وامسال هم پیام نور کارشناسی قبول شدم
    به نظر نامه ممانعت از تحصیل هم احتیاج؟ یا اینکه مدارک فوق دیپلمم رو هم ترجمه کنم وارسال کنم؟ممنون میشم جواب بدین؟
    شما باید نامه اشتغال به تحصیل بگیرید ، نامه عدم ممانعت از تحصیل دیگه کاربرد نداره و مورد قبول نیست در 99% موارد.
    فوق دیپلمتون هم از دید اتریش جز مدارک نیست چون چنین مدرکی رو ندارند ولی می تونین برای تطبیق واحد و یا نشون دادن اینکه دوره ای در دانشگاه گذروندین ازش استفاده کنید
    بنظر من گراتز آسون تر از تکنیک وین جواب میده.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    رادیولوژی علوم پزشکی شهرکرد

یه سوال
    اگه ایران کارشناسی خونده باشم و بخوام پذیرش بگیرم دوباره برای لیسانس همون رشته آیا تطبیق واحد میشه انجام دارد ؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط abjam نمایش پست ها
    یه سوال
    اگه ایران کارشناسی خونده باشم و بخوام پذیرش بگیرم دوباره برای لیسانس همون رشته آیا تطبیق واحد میشه انجام دارد ؟
    بله و البته بحث تطبیق واحد دانشگاه با دانشگاه متفاوته و پیچیدگی خودش رو داره که بعد از ثبت نام نهایی و حضوری می تونید برای این قضیه اقدام کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)