صفحه 14 از 16 نخستنخست ... 45678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 157

موضوع: برگه عبور (وارد شدن به ایران بدون گذرنامه)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : برگه عبور (وارد شدن به ایران بدون گذرنامه)

روز اول که میرسی برو هتل بگیر و پاسپورت رو بده به رسپشن، من همون اولش به تورلیدر گفتم بهش بگه من پاسپورتم رو فردا صبح لازم دارم و دیگه دستم نخواهد بود. اونم به ترکی بهش گفت اونم اوکی داد. فرداشم پاسم رو ازش گرفتم و دیگه بهش ندادم. تا روز آخرم که می خواستم برم با رسپشن حرف نزدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط farshadjs نمایش پست ها
    دوستان یه سوال ما پاسپورتمون رو میدیم به سفارت انگلیس اون دو روز باید چجوری بریم هتل که هیچ مدرکی نداریم!! اتاق میدن بهمون؟ کسی در این مورد تجربه ای داره؟

Junior Member

پروفیلو یک شاپینگ سنتر هست که در طبقه دومش (یا چهارم از درب اتوکار) تله پرفورمنس یا همون پلیس+10 سفارت انگلیس در اونجا قرارداره.
    نقل قول نوشته اصلی توسط saman_sh60 نمایش پست ها
    مجتمع پروفیلو یعنی چی؟سفارت انگلیس رو میگی؟یک سوال دیگه هم دارم سفارت انگلیس و کنسولگری کدوم منطقه هست؟هتل تو تکسیم بگیرم بهتره؟

سلام دوستان عزیز.من 14 جولای وقت سفارت داشتم.در مورد سفرم می خواستم توضیح بدم که سوالات برخی از دوستان حل بشه.
    حتما یک روز قبل و یک روز بعدش باید برین کنسولگری ایران
    روز اول سعی کنین ساعت 8 جلوی کنسولگری ایران باشید.ساعت 8.30 کنسولگری باز می شه.بعد از ورود سمت چپ از دستگاه نوبت گیر , شماره میگیرید .منتظر می مونید تا شمارتون رو صدا کنند.یک نگهبا داره اونجا .یک فرم ازش میگیرید و پرش میکنید.فرم جدید هست و فرم قبلی رو که داخل این سایت هست پر نکید.من پر کرده بودم نگهبانه گفت این نیست.(من وقت نکردم فرم رو اسکن کنم.ولی ازش عکس گرفتم .حتما اینجا آپلود میکنم براتون.پشت و رو هست ).باید از دوباره پر کنی.منم پر کردم و شماره منو صدا کرد.پاسپورت و فتوکپی پاسپورت و فرم رو از شما میگیره بهتون میگه 2 روز دیگه بیاین برگه عبورت حاضره.یادتون باشه ساعت 3 بعد از ظهر برگه عبور میدن.من فرداییش ساعت 9 صبح وقت صفارت انگلیس داشتم.یک ماله بزرگ هست .اسمش پروفیلو هست.به تاکسی بگین پروفیلو شما رو میبره.در قسمت ورودی یک گیت هست که از شما مدارک اپلیکیشین رو میخواد و نامه وقت سفارت که براتون میل شده.میبینه مدارک رو .بعد جلوی اسمه شما که تو لیست خودش هست تیک میزنه.و میرید وارد آسانسور میشید و طبقه چهارم.اونجا هم یک مامور هست مدارک رو میبینه و میگه برین تو.قسمت چپ یک باجه هست که تمامی وسایل الکترونیکی از جمله موبایل و تبلت و کامپیوتر رو تحویل می گیره و بهتون یک کارت میده.بعد وارد میشید.یک سری صندلی هست.میشینین رو صندلی .اسمتون رو صدا میکنه.یک سری باجه هست که یک مامور نشسته و مدارک رو ازتون میگیره.حتما یادتون باشه از پاسپورتتون چندتا فتو داشته باشید.بهتره اسکن رنگی بگیرید یک زمانی لازم شد بتونین کپی کنین.بعد از اینکه کل مدارک رو اصل و ترجمش رو گرفت و اصل ها رو داخل یک پاکت سفید کرد(هیچ کدوم از اصل ها رو نمیده بهتون)(شناسنامه ایران هم اصلا لازم نیست) و بعدش یک فرم میده بهتون که باید امضا کنین.بعد میرید سمت راسته سالن.اونجا هم یک سری صندلی هست.منتظر میمونید تا اسمتون رو صدا کنن.بعد میرید داخل و اثر انگشت میگیرن ازتون.عکس هم میگیرن ازتون و تمام.
    فرداییش ساعت 3 رفتم کنسولگری ایران ساعت 3 بعد از ظهر.شماره میگیرید بعد میرید اونجا و برگه عبورتون رو میگیرید.حتما چک کنید مشخصاتتون درست باشهو مهر برجسته داشته باشه.
    تو ایران فرودگاه یکی از مامورا قسمت چک گذرنامه میاد برگه های عبور رو میگیره و بعد یکی یکی صدا میکنه و شما رو میفرسته داخله یک اتاق .اونجا یک فرم پر میکنید و یک ماموری که لباس شخصی هست از شما سوال جواب می پرسه.یک جور بازجویی.ولی خیلی با ادب و احترام.علت سفر و کی دارین اونجا و چه کاره هست و چند ساله اونجاست و چجوری رفته اونجا.از این سوالا.بعد که اون فرم رو امضا کرد میرید پشت باجه.اونجا ماموره بهتون یک رسید میده و میگه پاسپورتتون اومد برید گمرک شهرتون و رسید رو بدید تا مهره ورود بزنن.تماممم.
    اگه سوالی داشتین بپرسین.موفق باشید

سلام دوستان
    من 6 جولای وقت داشتم صیح ساعت یازده رفتم کنسول ایران ساعت 3 بعد از ظهر TP و روز بعد 3.5 بعد از ظهر هم برگه عبور را گرفتم و با قطار برگشتم ایران.

Member moshirfar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Former Early Stage Researcher in Paleoclimate

نقل قول نوشته اصلی توسط farshadjs نمایش پست ها
    دوستان یه سوال ما پاسپورتمون رو میدیم به سفارت انگلیس اون دو روز باید چجوری بریم هتل که هیچ مدرکی نداریم!! اتاق میدن بهمون؟ کسی در این مورد تجربه ای داره؟
    بله. بدون پاسپورت میتونید برید هتل. از پاسپورتتون و از بخشی که توی ترکیه Giriş خورده حتما کپی بگیرید. چون هتل ها باید آمار روزانه شون رو به اداره ژاندامری و پلیس ترکیه گزارش کنند. بدون داشتن مهر ورود به ترکیه، کپی پاسپورتتون به درد نمیخوره.

در ضمن اگه آنکارا بودید، دو تا گزینه دارید:

1. پانسیون : در پانسیون بحث گزارش به پلیس منتفیه، ولی مشکل «امنیت» پانسیونه. چون هر کسی میتونه بره و بیاد ممکنه وسایلتون گم بشه و کسی هم پاسخگو نباشه.

2. درآنکارا باید سوار مترو بشید و ایستگاه ULUS پیاده بشید. بعدش برید Denizciler Caddesi (دور و بر بیمارستان ابن سینای آنکارا و حاجت تپه است، دانشکده های پزشکی شون هم اونجاست) توی این خیابان چند تا هتل دو و سه ستاره هست که بدون داشتن پاسپورت بهتون اتاق می دن. مثلا Sera otel که شبی 90 لیره و خدماتشم خوبه. دسترسی اش به مترو هم نزدیکه. چند قدم هم به سمت جنوب برید «Gencler Parki» (پارک جوانان) رو میبینید. (البته تا حدودی پایین شهر حساب میشه) ولی برای دو سه شب اقامت جای خوبیه.
    به دلیل آنچه که آن را که به تشخیص و مدل ذهنی من «برخورد سلیقه ای مدیران با قانون فروم» میدانم، از تاریخ 7 دی ماه 1395، مطابق با 27 دسامبر 2016 هیچ گونه فعالیتی در اپلای آبرود نخواهم داشت.

سلام به همه

دوستان من متاسفانه وقتی میخوام برم کنسولگری شناسنامه همراهم نیست یعنی اصلا دسترسی به شناسنامه و کارت ملی ندارم فقط پاسوپرتم همراهم هست. به نظر شما سفارت ایراد میگیره؟ چون الان شرایطش رو توی وب سایت سفارت خوندم و این مدارک رو درخواست کرده از متقاضی برگه ی عبور.

* کپی شون رو دارم.

ممنون میشم از پاسختون
    ** Don't Surrender, because you can win...I did **

Junior Member

سلام سوال من هم شبیه سوال بالایی هست: من کارت ملی ندارم. به نظرتون برگ عبور رو می دن بدون کارت ملی؟ بقیه مدارک رو دارم.

Member moshirfar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Former Early Stage Researcher in Paleoclimate

نقل قول نوشته اصلی توسط aimcatcher نمایش پست ها
    سلام به همه

دوستان من متاسفانه وقتی میخوام برم کنسولگری شناسنامه همراهم نیست یعنی اصلا دسترسی به شناسنامه و کارت ملی ندارم فقط پاسوپرتم همراهم هست. به نظر شما سفارت ایراد میگیره؟ چون الان شرایطش رو توی وب سایت سفارت خوندم و این مدارک رو درخواست کرده از متقاضی برگه ی عبور.

* کپی شون رو دارم.

ممنون میشم از پاسختون
    یک اصل مهم را باید بدانید.

کنسولگری و سفارت هر کشوری، سوای امورات دیپلماتیک و کنسولی، وظیفه حمایت از اتباع کشور متبوع در خاک کشور بیگانه را دارند. وجود شناسنامه یا کارت ملی، برای کنترل سوابق و بررسی صحت نوشته های شما در فرم درخواست برگ عبور لازم است.
    در صورتی که هیچ کدام از این مدارک را ندارید، کپی پاسپورت را ارائه کنید.
    کنسولگری در هر صورت، موظف به حمایت از شما و ارائه خدمات به اتباع ایرانی حاضر در ترکیه است. سفارت ایران در ترکیه در واقع از نظر عرف دیپلماتیک، خاک کشور ایران محسوب شده و شما همه حقوق شهروندی ایرانی را در آن دارید. فقط باید با ارائه مدرک شناسایی صحت ادعای خود را ثابت کنید.

با کارمند کنسولگری صحبت کنید و به وی بگویید که دسترسی به هیچ مدرکی غیر از پاسپورت ندارید و در ضمن ترک کشور ترکیه در اسرع وقت، برای تان ضروری است.
    به دلیل آنچه که آن را که به تشخیص و مدل ذهنی من «برخورد سلیقه ای مدیران با قانون فروم» میدانم، از تاریخ 7 دی ماه 1395، مطابق با 27 دسامبر 2016 هیچ گونه فعالیتی در اپلای آبرود نخواهم داشت.

Junior Member

سلام. من چند ماه پیش که ویزای انگلیسم رو از استانبول گرفتم با برگ خروج از ترکیه خارج شدم. یعنی مهر خروج توی پاسپورتم نخورده. الان از انگلیس می خوام برم ترکیه، به نظرتون برای ورود دچار مشکل می شم؟ یا خودشون تو سیستم آمار همه چیز رو دارن؟

ببنید من از فرودگاه شیراز وارد شدم و اونجا هیچ چیزی به من ندادن، مثل کاغذ یا کد و توصیه به اینکه برم اداره مهاجرت مهر بزنم. من این وسط یه بار هم رفتم ایران، یعنی یه مهر خروج و ورود این وسط تو پاسپورتم دارم. نمی دونم گیج شدم و می ترسم تو آتاترک اذیت شم.
    اگر راهنمایی کنید متشکر می شم.
    ویرایش توسط saminrb : March 6th, 2016 در ساعت 01:46 AM

If you have the from immigration office in your passport there would be no problem. Why do you worry that much? it is a usual procedure!

نقل قول نوشته اصلی توسط saminrb نمایش پست ها
    سلام. من چند ماه پیش که ویزای انگلیسم رو از استانبول گرفتم با برگ خروج از ترکیه خارج شدم. یعنی مهر خروج توی پاسپورتم نخورده. الان از انگلیس می خوام برم ترکیه، به نظرتون برای ورود دچار مشکل می شم؟ یا خودشون تو سیستم آمار همه چیز رو دارن؟

ببنید من از فرودگاه شیراز وارد شدم و اونجا هیچ چیزی به من ندادن، مثل کاغذ یا کد و توصیه به اینکه برم اداره مهاجرت مهر بزنم. من این وسط یه بار هم رفتم ایران، یعنی یه مهر خروج و ورود این وسط تو پاسپورتم دارم. نمی دونم گیج شدم و می ترسم تو آتاترک اذیت شم.
    اگر راهنمایی کنید متشکر می شم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)