صفحه 2 از 16 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 157

موضوع: برگه عبور (وارد شدن به ایران بدون گذرنامه)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : درخواست ويزاي UK از ترکیه

سلام. من تازه عضو سایت شدم. تا حالا از مطالب این فروم برای گرفتن اطلاعات زیاد استفاده کردم و حالا گفتم من هم تجربۀ خودم رو از گرفتن ویزای دیدن اقوام بگم شاید به کار بقیه هم بیاد. منمیخواستم همراه با پدر و مادرم برای گرفتن ویزای visit شش ماهه اقدام کنم. یکی از همین موسسات به پدرم ترکیه رو توصیه کرده بودن و گفته بودن اخیرا زودتر نتیجه رو اعلام میکنن. از اونجایی که در صورت طولانی شدن زمان اعلام نتیجه موندن تو امارات سخت بود تصمیم گرفتیم بریم ترکیه. ما قبلا یه بار دو سال پیش که هنوز سفارت تو ایران بود ویزای شش ماهه گرفته بودیم. ما دوشنبه 21 ژانویه از WorldBridge تو استانبول تو خیابون ششهانه وقت گرفته بودیم. زود هم وقت دادن. یعنی ما سه چهار روز قبلش وقت درخواست وقت کردیم و دوشنبه رو وقت داد. یه روز قبلش یعنی یکشنبه صبح رفتیم استانبول. همون روز استانبول کارت خریدیم برای استفاده از اتوبوس و مترو و سیمکارت ترک گرفتیم و هر دو رو شارژ کردیم. دوشنبه با اینکه ساعت 1 وقت داشتیم سه ساعت زودتر راه افتادیم تا خیابون رو بشناسیم و گم نکنیم که زودتر هم رسیدیم و بعد از یه استراحت رفتیم تو. رفتار بعضی ترک ها تو دفتر اونجا با ایرانی ها زیاد خوب نبود. بعضی هاشون هم کارشون زیاد بلد نبودن و مثلا مدارک ارجینال من رو با کپی اشتباه گرفته بود که من چند بار تذکر دادم و بدرفتاری کرد اما آخرسر پذیرفت. اونجاپرسیدن چه کسی برای گرفتن مدارک میاد و ما گفتیم از بین خودمون پدرم میاد میگیره. چون ما میخواستیم زودتر برگه عبور بگیریم و برگردیم ایران. بعد رسید دادن و ما هم افتادیم تو همین فرآیند دنبال کردن درخواست. شماره موبایل هم گرفتن که با اینکه ما سیمکارت ترکیه ای داشتیم برامون هیچ پیامی نیومد و فقط با اینترنت در جریان قرار میگرفتیم. هفت و نیم لیر هم برای انگشت نگاری گرفتن. راستی ما دوشنبه وقت گرفته بودیم چون فکر میکردیم اولین روز کاریشونه و شاید فرآیند جلو بیوفته. فردای اون روز دیدیم رفتهpost hub و پس فرداش تو visa station بود. من و مادرم سه شنبه یعنی همون فردای وقت سفارت رفتیم کنسولگری ایران تو گلهانه خیابون آنکارا. چون شنیده بودیم دو روز طول میکشه تا برگ عبور صادر بشه و ما میخواستیم جمعه برگردیم و بلیط هم گرفته بودیم. اونجا یه فرمه که در دونسخه باید پر بشه و علت درخواست برگه عبور رو میخوان و مشخصات که ما هم عین واقعیت رو گفتیم. یعنی اینکه برای دیدن برادرم در انگلیس میخواستیم ویزا بگیریم و سفارت انگلیس گذرنامه هامون رو نگه داشته و گفتن ممکنه تا سه هفته طول بکشه و ما هم کلاس داریم و باید برگردیم ایران. از همه ی صفحات شناسنامه و کارت ملی پشت و رو برگه رسید سفارت انگلیس و بلیط اومدن به ترکیه هم کپی میخواستن و چهارتا عکس. اصل شناسنامه و کارت ملی هم باید باشه تا با کپی اش تطبیق بدن. بنابراین هر کی برگه عبور میخواد شناسنامه و کارت ملی اش رو ببره. برای ویزای انگلیس هم که اصل اینها رو نمیخواد. قبل از دادن گذرنامه با سفارت انگلیس هم از هر صفحه اش دو سری کپی بگیرید. ما کپی برابر اصل نکرده بودیم و چیزی هم در این مورد بهمون نگفتن.به ما گفتن پنج شنبه بیایم و برگه عبور رو بگیریم. پنج شنبه هم ما رفتیم و برگه عبور یا lesse passé رو دادن که عکسمون رو روش بود به همراه یه پاکت در بسته که تو فرودگاه باید به مامورهای نیروی انتظامی فرودگاه میدادیم. ما جمعه اومدیم ایران. تو فرودگاه استانبول ترک ها یه کم بازی دراوردن سر برگه ی عبور. انگار تا حالا تو عمرشون ندیده باشن در حالی که یه روند روتینه و عجیبه که مامورهای فرودگاه ندونن اون هم با این همه ایرانی که مجبورن این کار رو بکنن. رفتارشون هم بد بود و با اینکه ما چند بار توضیح دادیم یکی دو بار با تندی پرسیدن پاسپورتتون کجاست! حالا ما میخواستیم وارد ایران بشیم و خود ایران اجازه داده بود ما نمیدونیم مشکل ترک ها چی بود. مثل اینکه نمیدونستن روال چیه و این ندونستن عصبانی شون میکرد به حدی که مادر 55 ساله ی من رو نیم ساعت رو پا نگه داشته بودن و حتی نگفتن بشینه. آخر سر مهر زدن و بعد از نیم ساعت معطلی رو برگه عبور و بلیط رو مهر زدن و رفتیم. وقتی رسیدیم تهران با اینکه معطلی زیاد داشت اما برخورد مامورهای گذرنامه تو ایران خوب بود. ما رو نشوندن و بعد از 5 دقیقه صدامون کردن. معطلی زیاد داشت و باید چند تا فرم رو پر میکردیم و انگشت میزدیم و امضا میکردیم. یه ساعت و نیمی طول کشید. اولش هم ازمون پرسیدن برای چی رفتیم ترکیه و گذرمون چی شده و برادرم چی میخونه و خودمون چه کار ایم و ... . بعد به هر کدوم یه رسید دادن که به منزله ی گذرنامه میمونه و قرار شد بعد از اینکه گذرمون اومد ببریم اداره گذرنامه تا مهر رو بزنن رو گذرنامه. پدرم که مونده بود اونجا دقیقا دیروز دوشنبه 28 ام یعنی یه هفته بعد از درخواست رفت مدارک رو گرفت. نزدیک ظهر سایت رو چک کردیم و دیدیم زده مدارک آماده است. پدرم رفت و گذرنامه ها رو گرفت. به هر سه تامون هم ویزای شش ماهه داده بودن. امیدوارم همه ی دوستانی که منتظر هستند هر چه زودتر جواب بگیرن اون هم از نوع مثبت. مخصوصا دانشجوهای این فروم. چند تا چیز دیگه. از همه ی مدارک خودتون کپی بگیرید. عکس هم به تعداد داشته باشید هر چند از ما فقط یه عکس خواستن. برای برگه ی عبور فکر کنم باید 4 تا رو بدین. دقت کنید تو WorldBridge از تون کپی ها رو هم بگیرن و دقت کنید که اصل مدارکم رو بزارن تو پاکت پلاستیکی و کپی ها رو سوراخ کنن. اگر دیدید اشتباه کردن و کپی رو با ارجینال اشتباه گرفتن نترسید و بهشون یادآوری کنید که کدوم کپیه و کدوم اصلیه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : برگه عبور (وارد شدن به ایران بدون گذرنامه)

تجربه من در گرفتن برگه عبور
    1- روز اول از فرودگاه اتاتورک مستقيم رفتم کنسولگري ايران ، با مترو و تراموا سفارت در محله سلطان احمده همونجايي که مسجد اياصوفيه و.. هست
    2-گرفتن نويت از کنسولگري براي کپي برابر اصل کردن مدارک ...6 يورو بابتش به بانک روبروي بايد واريز کنيد بانک کمي شلوغه کنسولگري هم تا ساعت 11 وقت ميده يادتون باشه حتما کارت ملي و شناسنامه هم همراه پاسپورت همراهتون باشه
    3-رفتن به
    WorldBridge , و تحويل دادن مدارک بعد از ظهر همون روز وقت گرفتم چون کنسولگري خيلي معطل شدم فقط وقت کردم هتل رو CHECKIN کنم و سريع رفتم WorldBridge
    4-روز بعد دوباره به کنسولگري رفتم که هم کپي برابر اصل ها رو گرفتم هم درخواست برگه عبور دادم براي درخواست برگه عبور کپي فيش
    WorldBridge هم لازمه
    5-با يه آژانس صحيت کردم بابت فرستادن مدارک 50 دلار ازم گرفت وقتي از ايران مي ريد قبلش با آژانس هواپيماييتو ن صحبت کنيد که يکي رو اونجا معرفي کنه من خودم تو تهران از چندتا آژانس سراغ گرفتم تا يکشون گفت ما ادم مطمئن مي شناسيم چون بايد اسم طرف رو تو WorldBridge بگيد که وارد سيستم کنه چون خودتون معرفي ميکنيد نياز به وکالت نامه نيست
    5- روز سوم برگه عبور آماده بود و گرفتم همره با يه نامه محرمانه که بعدا فهميدم که داخلش همون برگه عبوره با يه کد محرمانه که مشخص ميکنه چرا پاسپورت نداريد اميدوارم بد شانسي نياريد کد رو اشتباه بزنند چون تو ايران دردسر ميشه
    6- تو فرودکاه اتاترک اول بايد بريد Passport police و يه کپي از برگه عبور رو اونجا امضا کنيد بعد کارت پرواز رو براتون مهر مي کنند که بتوانيد با برکه عبور از passport check رد بشيد به من گفتند بايد بري قسمت diplomatic که باعث شد تو صف چک کردن پاسپورت هم وا نياستم
    7- تو فرودگاه امام برخورد خوبي نداشتند تو سه تا پرسشنامه مربوط به اطلاعات و ... رو بايد پر کني حدود 2 ساعت معطل شدم بعد يه رسيد بهت ميدن که شماره پرونده برگه عبور روش خورده
    8- بايدبعد از رسيدن پاسپورت به دستتون به اداره گذرنامه تو شهر آرا مراجعه کنيد اول تشکيل پرونده ميدن و بعد ميگن يه هفته ديگه بياييد تا مهر ورود بخوريد و با توجه با اينکه تو برگه عبورتون مشخصه که براي چي پاسپورت نداشتيد بعد يه هفته يا اگه اصرار کنيد زودتر هم انجام ميدن کارتون انجام ميشه

اميدوارم تجربه من مفيد باشه

Junior Member

اگه ترکیه آشنا داشته باشیم میتونیم برگردیم ایران و اون مدارکو واسمون از سفارت تحویل بگیره و پست کنه ایران؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Systems Engineering - City university London

نقل قول نوشته اصلی توسط bahramab نمایش پست ها
    1- روز اول از فرودگاه اتاتورک مستقيم رفتم کنسولگري ايران ، با مترو و تراموا سفارت در محله سلطان احمده همونجايي که مسجد اياصوفيه و.. هست
    2-گرفتن نويت از کنسولگري براي کپي برابر اصل کردن مدارک ...6 يورو بابتش به بانک روبروي بايد واريز کنيد بانک کمي شلوغه کنسولگري هم تا ساعت 11 وقت ميده يادتون باشه حتما کارت ملي و شناسنامه هم همراه پاسپورت همراهتون باشه
    3-رفتن به
    WorldBridge , و تحويل دادن مدارک بعد از ظهر همون روز وقت گرفتم چون کنسولگري خيلي معطل شدم فقط وقت کردم هتل رو CHECKIN کنم و سريع رفتم WorldBridge
    4-روز بعد دوباره به کنسولگري رفتم که هم کپي برابر اصل ها رو گرفتم هم درخواست برگه عبور دادم براي درخواست برگه عبور کپي فيش
    WorldBridge هم لازمه
    5-با يه آژانس صحيت کردم بابت فرستادن مدارک 50 دلار ازم گرفت وقتي از ايران مي ريد قبلش با آژانس هواپيماييتو ن صحبت کنيد که يکي رو اونجا معرفي کنه من خودم تو تهران از چندتا آژانس سراغ گرفتم تا يکشون گفت ما ادم مطمئن مي شناسيم چون بايد اسم طرف رو تو WorldBridge بگيد که وارد سيستم کنه چون خودتون معرفي ميکنيد نياز به وکالت نامه نيست
    5- روز سوم برگه عبور آماده بود و گرفتم همره با يه نامه محرمانه که بعدا فهميدم که داخلش همون برگه عبوره با يه کد محرمانه که مشخص ميکنه چرا پاسپورت نداريد اميدوارم بد شانسي نياريد کد رو اشتباه بزنند چون تو ايران دردسر ميشه
    6- تو فرودکاه اتاترک اول بايد بريد Passport police و يه کپي از برگه عبور رو اونجا امضا کنيد بعد کارت پرواز رو براتون مهر مي کنند که بتوانيد با برکه عبور از passport check رد بشيد به من گفتند بايد بري قسمت diplomatic که باعث شد تو صف چک کردن پاسپورت هم وا نياستم
    7- تو فرودگاه امام برخورد خوبي نداشتند تو سه تا پرسشنامه مربوط به اطلاعات و ... رو بايد پر کني حدود 2 ساعت معطل شدم بعد يه رسيد بهت ميدن که شماره پرونده برگه عبور روش خورده
    8- بايدبعد از رسيدن پاسپورت به دستتون به اداره گذرنامه تو شهر آرا مراجعه کنيد اول تشکيل پرونده ميدن و بعد ميگن يه هفته ديگه بياييد تا مهر ورود بخوريد و با توجه با اينکه تو برگه عبورتون مشخصه که براي چي پاسپورت نداشتيد بعد يه هفته يا اگه اصرار کنيد زودتر هم انجام ميدن کارتون انجام ميشه

و اگر بعد از برگشتن درخواست مصاحبه بکنند چی؟

Member vahid.abroad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology and Bioinformatics, Edinburgh University

با سلام
    آیا می شود برگه عبور را از آنکارا نیز گرفت یا تنها در استانبول مقدور است؟

Junior Member

با سلام
    دوستان، قسمتي كه در فرودگاه آتاتورك استانبول برگه خروج رو چك ميكنه و كارت پرواز رو مهر ميزنه، visa violation office، نام داره . ضمناً بايد بعد از دريافت كارت پرواز بريد اونجا و يك كپي از برگه خروج رو هم به اونها بديد. همين كه بگيد براي گرفتن ويزا اصل پاسپورت رو به وردبريج داديد، متوجه ميشن و فقط تاريخ ورود شما رو به تركيه ميپرسن. موفق باشيد.

Junior Member

با سلام
    دوستان فرمهايي كه در سايت سفارت ايران در آنكارا وجود داره، قديمي شده و در كنسولگري فرم جديد رو در اختيار شما مي گذارند. ضمناً حتماً قبل از سفارت به كنسولگري بريد و پاسپورت رو به اونها بديد. براي من خودشون كپي گرفتن و پولي هم نگرفتند. موضوع برابر با اصل هم مطرح نشد. پيشنهاد ميدم وقت وردبريج رو براي بعد از ظهر بگيريد و صبح ابتدا به كنسولگري بريد. فرداش با رسيد ورد بريج به كنسولگري بريد و همين كه رسيد رو بديد، اونها برگه خروج آماده رو به شما ميدن. كنسولگري شلوغه و از ساعت 8 تا 11 وقت ميدن.
    در مورد ورد بريج، معمولاً چند نفري بيرون در منتظر هستند و مامور درب، درست سر زمان به شما اجازه ورود ميده. ابتدا لوازم الكترونيكي مثل دوربين يا موبايل رو ميگيرن و به شما شماره ميدن. كلاً رفتار كارمندهاي ورد بريج و بخصوص كارمندي كه مدارك رو ميگرفت خيلي خوب بود. حتي چند تا كپي براي ما گرفت و هيچ پولي نخواست. براي گرفتن مدارك هم نياري به وكالت نامه نيست. همين كه اسم فردي كه مدارك رو تحويل خواهد گرفت ميگيد و يه كپي از پاسپورتش ميديد، كفايت ميكنه. البته بايد اون فرد رسيد شما رو هم موقع دريافت مدارك با خودش ببره.
    اگر سوالي داشتيد خوشحال ميشم پاسخ بدم.
    موفق باشد.

Junior Member

سلام. من ایشالا ساعت 8 و نیم می رسم استانبول. ساعت 2 و ربع وقت دارم. می خواستم از فرودگاه برم هتل ( تو سیسیلی) و از اونجا برم ورد بریج . فرداش برم سفارت. این طوری مشکلی پیش می یاد ؟ یا این که فاصله ی بین وردبریج و سفارت اونقد هست که بشه اول رفت سفارت بعد ورد بریج؟ اگه می شه مسیرش چیه؟ ممنونم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehran025 نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان فرمهايي كه در سايت سفارت ايران در آنكارا وجود داره، قديمي شده و در كنسولگري فرم جديد رو در اختيار شما مي گذارند. ضمناً حتماً قبل از سفارت به كنسولگري بريد و پاسپورت رو به اونها بديد. براي من خودشون كپي گرفتن و پولي هم نگرفتند. موضوع برابر با اصل هم مطرح نشد. پيشنهاد ميدم وقت وردبريج رو براي بعد از ظهر بگيريد و صبح ابتدا به كنسولگري بريد. فرداش با رسيد ورد بريج به كنسولگري بريد و همين كه رسيد رو بديد، اونها برگه خروج آماده رو به شما ميدن. كنسولگري شلوغه و از ساعت 8 تا 11 وقت ميدن.
    در مورد ورد بريج، معمولاً چند نفري بيرون در منتظر هستند و مامور درب، درست سر زمان به شما اجازه ورود ميده. ابتدا لوازم الكترونيكي مثل دوربين يا موبايل رو ميگيرن و به شما شماره ميدن. كلاً رفتار كارمندهاي ورد بريج و بخصوص كارمندي كه مدارك رو ميگرفت خيلي خوب بود. حتي چند تا كپي براي ما گرفت و هيچ پولي نخواست. براي گرفتن مدارك هم نياري به وكالت نامه نيست. همين كه اسم فردي كه مدارك رو تحويل خواهد گرفت ميگيد و يه كپي از پاسپورتش ميديد، كفايت ميكنه. البته بايد اون فرد رسيد شما رو هم موقع دريافت مدارك با خودش ببره.
    اگر سوالي داشتيد خوشحال ميشم پاسخ بدم.
    موفق باشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط bahramab نمایش پست ها
    3-رفتن به
    WorldBridge هم لازمه

پروسه امدن به ترکیه و برگشتنتون چند روز طول کشید؟؟ یعنی کلا چند روزه میشه امد و زود برگشت؟؟

Junior Member

سلام، چون ظاهراً تا ساعت 11 صبح كنسولگري وقت ميده فكر كنم بهتره اول بري كنسولگري بعد بري هتل و بعد وردبريج. اگر چمدون بزرگ همراهت نيست، ميتوني با مترو تا ايستگاه آكساري بري و بعد با تراموا تا ايستگاه سلطان احمد. از اونجا پياده تا كنسولگري حدوداً 10 دقيقه هست. نقشه استانبول رو ببيني، خيلي كمكه. فاصله كنسولگري تا وردبريج خيلي نيست. ولي بايد سه بار وسيله عوض كنيد. يعني اول با تراموا بريد شمال پل، بعد با ترامواي زيرزميني (فقط يك ايستگاه هست كه پياده هم بريد حداكثر 7 يا 8 دقيقه هست) بريد ايستگاه متروي شيشانه كه از اونجا ميتونيد بريد شيشلي. دقت كنيد كه متروي شيشانه به ميدان تقسيم يك متروي رفت و برگشته. يعني تا رسيديد به تقسيم بايد پياده بشيد و داخل خود ايستگاه ترن رو عوض كنيد و بريد تا شيشلي . از اونجا هم تا وردبريج حدوداً 10 دقيقه پياده روي هست.
    موفق باشيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط nimayi نمایش پست ها
    سلام. من ایشالا ساعت 8 و نیم می رسم استانبول. ساعت 2 و ربع وقت دارم. می خواستم از فرودگاه برم هتل ( تو سیسیلی) و از اونجا برم ورد بریج . فرداش برم سفارت. این طوری مشکلی پیش می یاد ؟ یا این که فاصله ی بین وردبریج و سفارت اونقد هست که بشه اول رفت سفارت بعد ورد بریج؟ اگه می شه مسیرش چیه؟ ممنونم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)