صفحه 3 از 16 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 157

موضوع: برگه عبور (وارد شدن به ایران بدون گذرنامه)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : برگه عبور (وارد شدن به ایران بدون گذرنامه)

سلام، شما حداقل به 2 روز كاري نياز داريد. اگر بتونيد صبح برسيد استانبول، اول بريد كنسولگري و پاسپورت رو بديد تا كپي بگيرن و فرمها رو پركنيد (4 قطعه عكس پاسپورتي هم ميخوان) . بعد بريد وردبريج (وقت وردبريج رو براي 3 به بعد بگيريد). بعد فردا صبح بريد كنسولگري، كپي رسيد تحويل مدارك رو به اونها بديد و برگه خروج رو بگيريد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط enanaeshtar نمایش پست ها
    پروسه امدن به ترکیه و برگشتنتون چند روز طول کشید؟؟ یعنی کلا چند روزه میشه امد و زود برگشت؟؟

سلام
    دوستان من صبح دوشنبه وقت سفارت دارم و از قرار معلوم باید سه شنبه برای گرفتن کارت به کنسولگری ایران بروم حالا اگه روز سه شنبه پاسپورتم را همراه نداشته باشم مشکلی برام پیش می آید چون دوشنبه پاسپورت را تحویل سفارت انگلیس باید بدهم
    ممنون هر همگی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : درخواست ويزاي UK از ترکیه

نقل قول نوشته اصلی توسط saeeddeeas نمایش پست ها
    به دوستانی که میخوان برگه تردد از ترکیه بگیرن چند نکته رو یاداوری میکنم :
    1) وقتی وارد فرودگاه امام شدید، طی چند مرحله از شما بازجویی میشه. خودتون رو نبازید.
    2)بعد از پر کردن برگه های بازجویی به شما یک رسیدی داده میشود که باید وقتی پاسپورتتون اومد با اون برگه به اداره گذرنامه برید و مهر ورود رو برای شما بزنن.
    3) نکته مهم : رو برگه تردد شما یک کدی میخورد که این کد به اداره گذرنامه نشان میدهد شما به چه دلیلی برگه تردد دریافت نموده اید. مواردی بوده که این کد به اشتباه خورده و بعضی ها بدجوری گرفتار شده اند. از کارمندان کنسولگری خواهش کنید در زدن کد دقت کنند.
    4)در بعضی موارد از طرف سفارت با شما تماس گرفته میشه که مدرکی رو کامل کنید.اگر میخواهید از ترکیه خارج شوید حتما کسی رو داشته باشد که در صورت نیاز مدارک مورد نیاز رو بدست سفارت برسوند.
    5)باید به کسی که میخواهد مدارک و پاسپورت شما رو از سفارت بگیرد طی یک نامه وکالت داده و اصل رسید سفارت را به او بدهید.
    سلام
    من هم 18 اگوست با برگه عبور وارد کشور شدم و اصلا هیچ بازجویی در کار نیست و پرسنل فرودگاه بسیار مودبانه برخورد کردند و پر کردن فرمها هم که دو تا فرم هم بیشتر نیست روال کار هر کشوری است. دوستان نگران نباشید هیچ خبری از بازجویی نیست. در خصوص گرفتن مدارک هم نیازی به وکالت نیست. در سفارت سه تا برگه بهتون میدن که باید امضا کنید و در بالای یکی از برگه ها که در سفارت می ماند اسم و شماره تلفن شخصی را که می خواهید مدارک شما را تحویل بگیرد را بنویسد و تحویل متصدی بدهید. موفق باشید.

می خواستم بدونم این برگه عبور شامل ویزای دانشجویی هم میشه؟یا به خاطر مصاحبه باید بمونی تا مصاحبه بشی و جوابت بیاد؟

Junior Member

برای ویزای دانشجویی هم می تونید برگه بگیرید و برگردید اما دوستان توصیه نمی کنن چرا که در صورتی که مصاحبه دوم یا ارائه مدارک بیشتر پیش بیاد راهی برای بازگشت به ترکیه نخواهید داشت. با ریسک خودتونه. من قصد دارم بمونم، ولی دختردایی من که به تازگی درخواست کرده، برگه گرفته و برگشته.

Junior Member

میشه لطف کنید شماره تلفن آژانسی که 50 دلار گرفت مدارکتون رو تحویل گرفت بگید یا واسم پیغام بزارید.

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط bahramab نمایش پست ها
    تجربه من در گرفتن برگه عبور
    1- روز اول از فرودگاه اتاتورک مستقيم رفتم کنسولگري ايران ، با مترو و تراموا سفارت در محله سلطان احمده همونجايي که مسجد اياصوفيه و.. هست
    2-گرفتن نويت از کنسولگري براي کپي برابر اصل کردن مدارک ...6 يورو بابتش به بانک روبروي بايد واريز کنيد بانک کمي شلوغه کنسولگري هم تا ساعت 11 وقت ميده يادتون باشه حتما کارت ملي و شناسنامه هم همراه پاسپورت همراهتون باشه
    3-رفتن به
    WorldBridge , و تحويل دادن مدارک بعد از ظهر همون روز وقت گرفتم چون کنسولگري خيلي معطل شدم فقط وقت کردم هتل رو CHECKIN کنم و سريع رفتم WorldBridge
    4-روز بعد دوباره به کنسولگري رفتم که هم کپي برابر اصل ها رو گرفتم هم درخواست برگه عبور دادم براي درخواست برگه عبور کپي فيش
    WorldBridge هم لازمه
    5-با يه آژانس صحيت کردم بابت فرستادن مدارک 50 دلار ازم گرفت وقتي از ايران مي ريد قبلش با آژانس هواپيماييتو ن صحبت کنيد که يکي رو اونجا معرفي کنه من خودم تو تهران از چندتا آژانس سراغ گرفتم تا يکشون گفت ما ادم مطمئن مي شناسيم چون بايد اسم طرف رو تو WorldBridge بگيد که وارد سيستم کنه چون خودتون معرفي ميکنيد نياز به وکالت نامه نيست
    5- روز سوم برگه عبور آماده بود و گرفتم همره با يه نامه محرمانه که بعدا فهميدم که داخلش همون برگه عبوره با يه کد محرمانه که مشخص ميکنه چرا پاسپورت نداريد اميدوارم بد شانسي نياريد کد رو اشتباه بزنند چون تو ايران دردسر ميشه
    6- تو فرودکاه اتاترک اول بايد بريد Passport police و يه کپي از برگه عبور رو اونجا امضا کنيد بعد کارت پرواز رو براتون مهر مي کنند که بتوانيد با برکه عبور از passport check رد بشيد به من گفتند بايد بري قسمت diplomatic که باعث شد تو صف چک کردن پاسپورت هم وا نياستم
    7- تو فرودگاه امام برخورد خوبي نداشتند تو سه تا پرسشنامه مربوط به اطلاعات و ... رو بايد پر کني حدود 2 ساعت معطل شدم بعد يه رسيد بهت ميدن که شماره پرونده برگه عبور روش خورده
    8- بايدبعد از رسيدن پاسپورت به دستتون به اداره گذرنامه تو شهر آرا مراجعه کنيد اول تشکيل پرونده ميدن و بعد ميگن يه هفته ديگه بياييد تا مهر ورود بخوريد و با توجه با اينکه تو برگه عبورتون مشخصه که براي چي پاسپورت نداشتيد بعد يه هفته يا اگه اصرار کنيد زودتر هم انجام ميدن کارتون انجام ميشه

اميدوارم تجربه من مفيد باشه

Junior Member

دوستان،
    من اول رفتم ورلد بریج در آنکارا و مراحل رو انجام دادم و رسید گرفتم. قبل از اینکه برم، چون بعضی بچه ها تو همین سایت گفته بودن ممکنه سفارت ایران اصل گذرنامه رو هم بخواد، زنگ زدم به کنسولگری ایران و گفتن نه لازم نیست ولی کپی رسیدی که سفارت بهتون می ده رو بیارید.
    پس روز اول رفتم ورلد بریج.
    فرداش صبح زود رفتم سفارت ایران. فقط هم تا 12 هستند. غیر از جمعه ها که بعد از ظهر هم هستند.
    من فقط کارت ملی داشتم باتوجه به اینکه نوشته بودن شناسنامه یا کارت ملی. اما اونجا یه جوری برخورد کردن که من یه کم استرس گرفتم!
    در نهایت مدارک لازم 3 قطعه عکس بود، مدرک شناسایی ایرانی (یعنی شناسنامه یا کارت ملی ولی پیشنهاد می کنم هر دو رو ببرید)، کپی رسیدی که سفارت بهتون داده، کپی پاسپورت، و فرم هایی که اونجا بهتون می دن که پر کنید.
    خدا رو شکر در نهایت کار انجام شد و صبح روز بعد برگه عبور گرفتم.

توی فرودگاه آنکارا من و خانواده م کمی نگران بودیم اما همه چی بدون هیچ مشکلی انجام شد.
    اما فرودگاه ایران که اومدیم، گفتن برگه عبوری ها برن یه جا بشینن تا صداشون کنیم.
    خلاصه یک سری سوال پرسیدن و یه برگه هایی رو امضا کردیم و اثر انگشت و اینها.
    و بعد هم اومدیم خونه!

Junior Member

دوستان من یک سوالی دارم.
    در حال حاضر با برگ عبور اومدم ایران و اسم شخصی که می خواد پاسپورت رو بگیره رو ، به درخواست خود ورلدبریج، براشون روی یک کاغذ نوشتم.
    اما قبل از اینکه برم با ایمیل ازشون سوال کرده بودم راجع به این مسئله، و گفته بودن که شخصی که میاد باید اینها رو داشته باشه:
    An authorization letter which is signed by the applicant
    The original submission receipt that shows your CSC tracking number.
    Photocopy of the applicant's photo ID
    Photo ID of the collecting person

این نامه ای که من باید بنویسم آیا باید فرمت خاصی داشته باشه؟ محتواش چی باید باشه جایی نمونه هست که ببینم و از روی اون بنویسم؟
    اعتبارش چطور تعیین می شه فقط با امضای من یا چیز دیگه ای هم لازمه؟
    و اینکه شاید عجیب باشه که می پرسم اما محض اطمینان : دو مورد آخر منظورشون کپی پاسپورته ، درسته؟
    ممنون.

Junior Member

من قراره اینجا برم پاسپورت پدر و مادرم رو تحویل بگیرم. فقط رسید رو دارم و پاسپورتم رو. یکی از فامیل هام هم که همین کار رو کرده دو هفته پیش همینارو فقط داشت. فکر نکنم چیز دیگه ای لازم باشه.
    دو مورد آخر پاسپورت شما رو کپی منظورشه ولی مدرک شناسایی خود طرف کپی نیست. با این حال من فکر کنم فقط مدرک شناسایی خودش و رسید رو لازم داره و بس. فکر کنم فردا پاسپورت پدر و مادرم حاضر شه، اگر گرفتم بهتون میگم چی شد.

Junior Member

خب من امروز پاسپورت پدر و مادرم روگرفتم. فقط پاسپورت خودم و رسید اپلیکیشنشونو دادم. چیز دیگه ای ازم نخواستن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)