نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: تاثیر ( + یا - ) صعود یکباره معدل در دو سال آخر تحصیل در پروسه پذیرش

ApplyAbroad Senior Veteran

Thumbs up تاثیر ( + یا - ) صعود یکباره معدل در دو سال آخر تحصیل در پروسه پذیرش

درود

دوستان یکی از همکلاسی های من یک سوالی پرسید که جالب بود گفتم با شما به شو بزارم ... از دیدگاه هاتون استفاده کنم

به نظر شما آیا تاثیر منفی داره که دانشجویی 3 4 ترم آخر یکباره معدلش رو جهش بده ؟ از این نظر که مثلا تو رنج 14 15 باشه یکباره از ترم 6 اینا به 18 برسونه که معدل دو سال آخرش هم تو این رنج میشه طبیعتا ...؟؟؟؟

این مورد برام جالب بود که خود من هم از سال سوم یک باره LifeStyle ام تغییر کرد و مسیر تحصیلی و آیندم مشخص شد . اکثر فعالیت های تحقیقاتی و معدل و زبان رو بصورت همزمان و موازی تو 1.5 سال آخر دانشگاه بردم جلو ... من تا قبل 1.5 سال آخر چون شاغل هم بودم عموما مدیریت هردو برام کمی سخت بود از این رو دروس زیادی حذف کردم بطوری که من ترم های 6 تابستان 7 8 »»» 70 واحد رو پاس کردم با معدل بالا حالا برای خود من هم سوال شد که آیا تاثیر منفی داره ؟؟ یا مشکلی نیست ؟

با سپاس فراوان

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تاثیر ( + یا - ) صعود یکباره معدل در دو سال آخر تحصیل در پروسه پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط FanTasTic نمایش پست ها
    درود

دوستان یکی از همکلاسی های من یک سوالی پرسید که جالب بود گفتم با شما به شو بزارم ... از دیدگاه هاتون استفاده کنم

به نظر شما آیا تاثیر منفی داره که دانشجویی 3 4 ترم آخر یکباره معدلش رو جهش بده ؟ از این نظر که مثلا تو رنج 14 15 باشه یکباره از ترم 6 اینا به 18 برسونه که معدل دو سال آخرش هم تو این رنج میشه طبیعتا ...؟؟؟؟

این مورد برام جالب بود که خود من هم از سال سوم یک باره LifeStyle ام تغییر کرد و مسیر تحصیلی و آیندم مشخص شد . اکثر فعالیت های تحقیقاتی و معدل و زبان رو بصورت همزمان و موازی تو 1.5 سال آخر دانشگاه بردم جلو ... من تا قبل 1.5 سال آخر چون شاغل هم بودم عموما مدیریت هردو برام کمی سخت بود از این رو دروس زیادی حذف کردم بطوری که من ترم های 6 تابستان 7 8 »»» 70 واحد رو پاس کردم با معدل بالا حالا برای خود من هم سوال شد که آیا تاثیر منفی داره ؟؟ یا مشکلی نیست ؟

با سپاس فراوان

محمدرضا
    سلام دوسته عزیز
    راستش شرایط منم مثل شماس ، البته من فقط سال آخر یعنی ترم 7 و 8 معدلم 19 شد ، در الی که معدل کلم چیزی حدود 14.5 هست ، راستش در مورد شرایطی که گفتید به نظر من بخصوص برای کانادا که معدل 2 سال آخر مهمه ،خیلی پوئن عالی به نظر می رسه و به هر حال برای جاهای دیگه یا کشور های دیگه به نظر من میشه با یه دلیل بهتر معدل پایین ترم های قبل رو توجیح کرد و در کل فکر نمی کنم مشکلی بوجود بیاره...

پیش فرض پاسخ : تاثیر ( + یا - ) صعود یکباره معدل در دو سال آخر تحصیل در پروسه پذیرش

درود

با سپاس فراوان

محمدرضا
    من نمی دونم رشته خودتون یا دوستتون چی هست. ولی من شرایطم دقیقا همینطور بود و از ترم ۴ حتی یکبار معدل زیر ۱۷ نداشتم و معدلم رو از ۱۳ به ۱۶ رسوندم.
    اصولا برای هرجایی درسهای پایه اهمیت داره و اینکه چقدر شما به مباحث پایه ای تسلط دارین. مثلا برای کامپیوتر یا برق، درک ریاضیات و گرفتن نمره خوب از این درسها مهم هست و شاید برای مکانیک فیزیک هم مهم باشه و .....
    ولی خیلی از این ها رو میشه جبران رد. مثلا با یه آزمون GRE ثابت کنین که تو علوم پایه هم موفق هستین ولی در کل یه عامل مثبت هست و تا حد امکان توی رزومه مثلا معدل ۲ سال آخر رو باید نوشت یا اینکه توی SOP بگین که با مسائل آکادمیک آشنا نبودین یا مشکلاتی داشتین و بعد از اون تونستین که به سرعت پیشرفت کنین و نشون بدین که توانایی شو دارین. نکته مثبتی هست ولی دروس پایه هم مهم هست. هر چند که هیچ کدوم از دانشگاهایی که من اپلای کردم و حتی رد شدم دلیلش رو این نگفته بودن و یه عامل مثبت براشون بود. مثلا کانادا یا هم معدل ۲ سال آخر براش مهم هست!
    نظر شما درباره این عکس چی هست؟؟
    -بسم الله ارحمن و ارحیم. سوال مشکل داره!!

درود

با سپاس فراوان

محمدرضا
    سلام دوست گرامی
    جهش مثبت معدل یک مزیت است!
    و شما می توانید در SOP بیان دارید به برخی مشکلات در ترم های اول نتوانستید درس بخوانید! اما الان ثابت می کنید که شما توانایی درس خواندن خوبی دارید.
    برای مثال من یک درس اصلی و مهم در دوره کارشناسی 10 شدم (در اصل 6 شدم اما استاد چون من را می شناخت 10 داد) این درس یکی از درس های پایه ای و اساسی رشته ماست. چون یه مشکل برام پیش آمد اصلا درس نخواندم! اما همین درس را در ارشد که به مراتب سخت تر است را 20 شدم! و در sop نوشتم که دلیل کم شدن این بوده!
    "To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all."Oscar Wilde
    "Be generous with your kindness"

Junior Member FDR آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

برای اروپا هم تاثیر داره این جهش؟ مثلا معدل کل باشه 15 معدل دو سال آخر 17 (خودم)
    شکست، نردبان پیروزی است.

نقل قول نوشته اصلی توسط FDR نمایش پست ها
    برای اروپا هم تاثیر داره این جهش؟ مثلا معدل کل باشه 15 معدل دو سال آخر 17 (خودم)
    تاثیر داره. ولی بیشتر مربوط به این میشه که چطور شما این رو بیان کنین. یه SOP خوب می تونه جوری اینو بیان کنه که تاثیرش زیاد باشه و بر عکس. ولی در کل برای هرجایی یه مزیت هست که شما توانایی هاتون رو نشون دادین و یه جورایی باید نشون بدین که با کسی که تمام سال یسری نمره معمولی گرفته و معدلش ۱۵ هست با شما که معدل رو مثلا از ۱۳ به ۱۵ رسوندین فرق داره!

Junior Member FDR آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali2011 نمایش پست ها
    تاثیر داره. ولی بیشتر مربوط به این میشه که چطور شما این رو بیان کنین. یه SOP خوب می تونه جوری اینو بیان کنه که تاثیرش زیاد باشه و بر عکس. ولی در کل برای هرجایی یه مزیت هست که شما توانایی هاتون رو نشون دادین و یه جورایی باید نشون بدین که با کسی که تمام سال یسری نمره معمولی گرفته و معدلش ۱۵ هست با شما که معدل رو مثلا از ۱۳ به ۱۵ رسوندین فرق داره!
    اووو وَ
    یعنی یک برگ انشا اینقدر براشون مهمه؟؟
    شکست، نردبان پیروزی است.

نقل قول نوشته اصلی توسط FDR نمایش پست ها
    اووو وَ
    یعنی یک برگ انشا اینقدر براشون مهمه؟؟
    هر چند که ممکنه از عنوان تاپیک دور بشیم ولی باید بهتون بگم اتفاقا همون برگ انشا نشون دهنده نگرش شما، نوع بیان، اهداف تون هست. به طور کلی استاد اگه بخواد درباره توانایی شما بفهمه به رزومه تون نگاه می کنه ولی اگر بخواد طرز فکر شما و اینکه چه چیزهایی براتون مهم هست و چه هدفی دارین اون برگ انشا رو می خونه و خیلی مهم هست. خیلی از اساتید کاملا به شیوه های مرسوم و کلیشه ای انشا نویسی آشنایی دارن و دو خط اول SOP رو که بخونن می فهمن و اگه جذاب نباشه ادامه نمی دن. و دقیقا SOP جایی هست که شما باید درباره این تغییر معدل صحبت کنین. یه جورایی توی SOP شما باید با استاد حرف بزنین و دلایلتون رو از زبون خودتون بگین....

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)