صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24

موضوع: همفکری برای بهتر کردن وجهه ایرانیان در دانشگاه ها

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

پیش فرض همفکری برای بهتر کردن وجهه ایرانیان در دانشگاه ها

دوستان حقیقت این هست که گرفتن پذیرش در همه مقاطع از لیسانس تا فوق دکترا و حتی فرصت مطالعاتی مخصوصا در کشورهای سطح بالا سخت شده. یه جورایی به نظر میرسه که نوعی تحریم صورت گرفته و من با اکثر بچه ها در کانادا و استرالیا مخصوصا صحبت میکنم بحث روی اینه که دانشجوی ایرانی رو ترجیحا بر ندارن. این اتفاق به حدی محسوس هست که تقریبا اکثر اونهایی که در مقاطع بالا برای گرفتن پوزیشن به اساتید اون ور ایمیل میزنن متوجهش شدن. به نظرم بد نیست تاپیکی ایجاد بشه که توی اون صرفا کسایی که با ترفندها آشنا هستند و تجربیاتی دارن که بتونه کمک کنه تا بچه ها این مسائل رو برطرف کنن و راهکاری پیدا کنند. لطفا برای اینکه تاپیک توسط مدیریت محترم قفل نشه از هرگونه بحث غیر مربوط و احیانا س ی ا س ی خودداری کنید. فقط به بیان تجربیاتی بپردازید که کسایی تونستند استفاده کنند و بحث عدم استفاده از دانشجوهای ایرانی رو برطرف کنند. شخصا امروز یه ایمیلی رو از یکی از پروفسورهای آلمانی براتون میذارم که نشون میده رد شدن دوستان ایرانی به دلایل عجیبی رخ میده.
    Dear Reza

It is not clear to me how you will support yourself during your stay. You could use our equipment in the lab for free but Germany is expensive in terms of accomodation and food. Do you have a grant from Iran? Or do you expect me to pay you?

Have you looked into the visa issue? I understand it has become more difficult for people from Iran to obtain a visa for Germany.

I am anxious to learn what the novel method is that you employ to overcome poor distribution of particles.

Best regards, R. Singer
    چند روز بعد:
    Dear Reza

I have discussed your request with my group leaders. I am sorry to say that at the moment we don't have an opening. There is simply not enough space in the offices and the labs.

Best regards, R. Singer
    این مدل ایمیل ها شاید خیلی برای بچه های ایرانی اتفاق بیفته. تناقض عجیب در ایمیل ها.
    به نظرم بد نیست که کلا در مورد تحریم های اخیر دانشجوهای ایرانی بحث بشه و راهکار ارائه بشه و حتی کمپ*ین تشکیل بشه.
    درود
    ویرایش توسط ariaie : April 15th, 2013 در ساعت 01:53 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    امیر کبیر

پیش فرض پاسخ : مقررات جدید برای پذیرش و دادن ویزا برای دانشجوهای ایرانی 2013: بررسی ارائه را

اساسا من یه نظریه دارم که میگم : نوبت ما که میشه دیر میشه زنجیر میشه لحظه.

Member vahidM آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing-Freie Universität Berlin

پیش فرض پاسخ : مقررات جدید برای پذیرش و دادن ویزا برای دانشجوهای ایرانی 2013: بررسی ارائه را

سلام آقا رضا،
    این بحث که در تمام دنیا یک اجماعی صورت گرفته که دانشجوی ایرانی بر ندارن فکر نمی کنم خیلی واقعیت داشته باشه. لااقل در مورد خود بنده که اینطور نبوده. بنده دیروز یه مصاحبه با نروژ داشتم و طی چند هفته اخیر چند ایمیل از دانشگاه ها و استادای انگلیس داشتم و دو تا از استادای استرالیا هم بهم اوکی دادن تا حالا. البته رشته من مدیریت هست و از رشته های حساس و نزدیک به موضوعات نظامی و هسته ای نیست. ولی باز هم فکر نمی کنم مقرراتی وضع شده باشه برای اینکه ترجیحا دانشجوی ایرانی نگیرن تمام کشورهای قوی دنیا!
    از این دو ایمیل استاد شما هم بنده اینطور برداشت می کنم که استاده اول یه نظر شخصی داده بوده و بعد رفته با مدیر گروه و اینا صحبت کرده و دیده گروهشون پر هست و ظرفیت خالی (یا شاید بورس) ندارن و همین رو هم اومده گفته. شما از کجای این ایمیل ها برداشت تحریم کردین؟

البته در اینکه در بعضی کشورها تحریم هایی برای ایرانی ها وضع شده شکی نیست. نمونه اش هم استرالیا هست که بچه ها تجربیاتشون رو در این زمینه در این تاپیک گفتن. و حتی این پتیشن رو هم درست کردن. اما در اون موارد هم هر جا بحث تحریم ایرانی ها بوده خودشون صراحتاً اینو گفتن و تعارف ندارن که مثلاً دانشجوی ایرانی رو پشت پرده تحریم کنن و ردش کنن و بیان بهش یه دلیل دیگه برای رد شدن بگن.
    موفق باشید
    ..We shall meet in the place where there is no darkness

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidM نمایش پست ها
    سلام آقا رضا،
    این بحث که در تمام دنیا یک اجماعی صورت گرفته که دانشجوی ایرانی بر ندارن فکر نمی کنم خیلی واقعیت داشته باشه. لااقل در مورد خود بنده که اینطور نبوده. بنده دیروز یه مصاحبه با نروژ داشتم و طی چند هفته اخیر چند ایمیل از دانشگاه ها و استادای انگلیس داشتم و دو تا از استادای استرالیا هم بهم اوکی دادن تا حالا. البته رشته من مدیریت هست و از رشته های حساس و نزدیک به موضوعات نظامی و هسته ای نیست. ولی باز هم فکر نمی کنم مقرراتی وضع شده باشه برای اینکه ترجیحا دانشجوی ایرانی نگیرن تمام کشورهای قوی دنیا!
    از این دو ایمیل استاد شما هم بنده اینطور برداشت می کنم که استاده اول یه نظر شخصی داده بوده و بعد رفته با مدیر گروه و اینا صحبت کرده و دیده گروهشون پر هست و ظرفیت خالی (یا شاید بورس) ندارن و همین رو هم اومده گفته. شما از کجای این ایمیل ها برداشت تحریم کردین؟

البته در اینکه در بعضی کشورها تحریم هایی برای ایرانی ها وضع شده شکی نیست. نمونه اش هم استرالیا هست که بچه ها تجربیاتشون رو در این زمینه در این تاپیک گفتن. و حتی این پتیشن رو هم درست کردن. اما در اون موارد هم هر جا بحث تحریم ایرانی ها بوده خودشون صراحتاً اینو گفتن و تعارف ندارن که مثلاً دانشجوی ایرانی رو پشت پرده تحریم کنن و ردش کنن و بیان بهش یه دلیل دیگه برای رد شدن بگن.
    موفق باشید
    دوست عزیز اون استاد رئیس گروه بوده و خوب میدونسته که جای خالی هست یا نه. اما من با این موضوع کاری ندارم. قطعا رشته مدیریت فرق داره با رشته هایی مثل فیزیک، مکانیک، شیمی، برق و مواد و امثال اونها. الان هم اونها بی تعارف میان میگن شما رزومت خوب هست اما ما نمیتونیم شما رو برداریم.......تنها نکته مهمی که اشاره کردی این بود که من باید در عنوان تاپیک بحث رشته های حساس رو می آوردم. چون اخه بعضی از رشته ها واقعا حساس نیستند.
    بد نیست به این لینک نگاه کنی دوست عزیز.
    http://www.dfat.gov.au/un/unsc_sanct...sanctions.html

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

ایران
    عراق
    سودان
    طالبان
    کنگو
    لیبی
    سوریه
    کره شمالی
    تروریستها

این اسما اونایی هستند که تحریم اند. برای رشته های حساس.

Member vahidM آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing-Freie Universität Berlin

نقل قول نوشته اصلی توسط rezacomposite نمایش پست ها
    دوست عزیز اون استاد رئیس گروه بوده و خوب میدونسته که جای خالی هست یا نه. اما من با این موضوع کاری ندارم. قطعا رشته مدیریت فرق داره با رشته هایی مثل فیزیک، مکانیک، شیمی، برق و مواد و امثال اونها. الان هم اونها بی تعارف میان میگن شما رزومت خوب هست اما ما نمیتونیم شما رو برداریم.......تنها نکته مهمی که اشاره کردی این بود که من باید در عنوان تاپیک بحث رشته های حساس رو می آوردم. چون اخه بعضی از رشته ها واقعا حساس نیستند.
    بد نیست به این لینک نگاه کنی دوست عزیز.
    http://www.dfat.gov.au/un/unsc_sanct...sanctions.html
    بله درسته، این لینک رو دیدم. همونطور که عرض کردم در بعضی کشورها مثل استرالیا متأسفانه این مسأله وجود داره و جالب هم اینجاس که در خود آمریکا که مهد تحریم هاست هیچ همچین خبرایی برای دانشجوهای ایرانی نیست و استرالیا این وسط شده کاسه داغ تر از آش!
    ..We shall meet in the place where there is no darkness

ApplyAbroad Senior Veteran
    ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

درود
    1. دوست عزیز عنوان تاپیک خوب انتخاب نشده، همچین مقرراتی وجود خارجی نداره که به ایرانی ها پذیرش داده نشه یا ویزا داده نشه گواهش هم تمام افرادی هستن که روزانه اعلام میکنن پذیرشهاشون رو توی همین سایت. درسته که کشورها در صدور ویزا برای ایرانی ها دارن خیلی ضعیف عمل میکنن(بنده به شخصه 1 ساله بدون هیچ دلیل منطقی درگیر پروسه ویزای کانادا هستم و در صورتی که تا 20 روز دیگه ویزامو نگیرم دو سال از عمرم پر!میرم سر خونه اول=> به خوبی شخصا درک میکنم فشار این مطلب رو ) منتها همچین قانونی وجود نداره، صرفا background checkها روال ناعادلانه ای رو پیش گرقته.
    2. این تاپیک در انجمن گرقتن پذیرش ایجاد شده که همونطور که میدونید روال پذیرش با روال ویزا متفاوت هستش و این تاپیک به این انجمن مربوط نیست.
    3. روال عملکرد سفارت هر کشوری با کشور دیگر متفاوت هست => در صورتی نیاز به بررسی این مورد باید برای هر کشور به صورت جداگانه بررسی بشه که قطعا باید در انجمن کشورها به صورت جداگانه بیاد و بررسی کلیت این موضوع نتیجه خاصی نخواهد داشت.

من تاپیک رو باز میزارم تا اگر دلیلی دوستان در نظر دارن که موارد بالا رو رد میکنه تاپیک به روال خودش ادامه بده، در غیر اینصورت که بسته و حذف بشه

برای همگان آرزوی موفقیت در این روند دارم
    شاد باشید
    مدیریت تالار
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

کلی گشتم تا تونستم دوباره این تاپیک را پیدا کنم
    مدیرت محترم لطفاً عنوان تاپیک به عنوان مناسبتر تغییر دهید
    مثلاً
    خصومت با ایرانیها در دادن پذیرش و ویزا

دوستان حقیقت این هست که گرفتن پذیرش در همه مقاطع از لیسانس تا فوق دکترا و حتی فرصت مطالعاتی مخصوصا در کشورهای سطح بالا سخت شده. یه جورایی به نظر میرسه که نوعی تحریم صورت گرفته و من با اکثر بچه ها در کانادا و استرالیا مخصوصا صحبت میکنم بحث روی اینه که دانشجوی ایرانی رو ترجیحا بر ندارن.
    اصطلاح فوتبالیش
    داور هم یار حریف مقابل شده
    یه همچین چیزی

یک نمونه تجربه بنده

Dear Amin,

I have done some research. Based on your GPA in Iran, I am not inclined to recommend that we do the ECE evaluation. Your GPA on the US scale is likely to be around 2.0, which is not suitable for admission to our program. As a result, I am also likely to decline admission.

If you wish to have ECE do the evaluation at your own expense, we will consider your application further, but I don't recommend this unless you want to make your own determination.

I've recently had to evaluate other similar cases from Iran and nearby, and the evaluation results have not been favorable. We absolutely require a 2.8 (but prefer higher) for admission to our program.

Thank you for your patience.

خداییش من معدلم بالای 3.3 هستش
    around 2.0
    خیلی زور داره
    هدف بنده صرفاً یادگیری ایست؛ یادگیری علم، یادگیری اخلاق، ...
    هدف خودسازی ایست، نه خوشگذرانی

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط ariaie نمایش پست ها
    درود
    1. دوست عزیز عنوان تاپیک خوب انتخاب نشده، همچین مقرراتی وجود خارجی نداره که به ایرانی ها پذیرش داده نشه یا ویزا داده نشه گواهش هم تمام افرادی هستن که روزانه اعلام میکنن پذیرشهاشون رو توی همین سایت. درسته که کشورها در صدور ویزا برای ایرانی ها دارن خیلی ضعیف عمل میکنن(بنده به شخصه 1 ساله بدون هیچ دلیل منطقی درگیر پروسه ویزای کانادا هستم و در صورتی که تا 20 روز دیگه ویزامو نگیرم دو سال از عمرم پر!میرم سر خونه اول=> به خوبی شخصا درک میکنم فشار این مطلب رو ) منتها همچین قانونی وجود نداره، صرفا background checkها روال ناعادلانه ای رو پیش گرقته.
    2. این تاپیک در انجمن گرقتن پذیرش ایجاد شده که همونطور که میدونید روال پذیرش با روال ویزا متفاوت هستش و این تاپیک به این انجمن مربوط نیست.
    3. روال عملکرد سفارت هر کشوری با کشور دیگر متفاوت هست => در صورتی نیاز به بررسی این مورد باید برای هر کشور به صورت جداگانه بررسی بشه که قطعا باید در انجمن کشورها به صورت جداگانه بیاد و بررسی کلیت این موضوع نتیجه خاصی نخواهد داشت.

من تاپیک رو باز میزارم تا اگر دلیلی دوستان در نظر دارن که موارد بالا رو رد میکنه تاپیک به روال خودش ادامه بده، در غیر اینصورت که بسته و حذف بشه

برای همگان آرزوی موفقیت در این روند دارم
    شاد باشید
    مدیریت تالار

من مخالف بسته شدن تاپیک هستم
    دلایل خودم را اینجا ذکر میکنم

اول باید بگم که
    متاسفانه این موضوع واقعیت داره
    در برخی از دانشگاه با ایرانی ها خصومت دارند ولی جامعیت ندارد یعنی اینطور نیست که همه دانشگاه ها با ایرانی ها خصومت داشته باشند
    این شامل کشور خاص نمیشه که بشه طبقه بندی اش کرد به عنوان مثال این تجربه پاسخی که در بالا ذکر کردم مال یکی از دانشگاه های امریکا بودش

و امسال هم شدت پیدا کرده دلیلشم افزایش آمار ریجکت هاست

عنوان تاپیک خوب انتخاب نشده
    بله عنوان تاپیک باید عوض بشه و گیرا تر انتخاب بشه
    تا یک شخص با خوندن عنوان تاپیک بفهمه قراره در مورد چی توی این تاپیک صحبت و همفکری بشه

همچین مقرراتی وجود خارجی نداره که به ایرانی ها پذیرش داده نشه
    شاید وجود داشته باشه منو و شما بی خبریم
    یک نوع تعصب پشت پرده وجود داره که با ایرانی ها بد برخورد میکنند

منتها همچین قانونی وجود نداره، صرفا background checkها روال ناعادلانه ای رو پیش گرفته باشند.
    دقیقاً خودت اشاره کردید
    در بعضی جاها تا اینکه میفهمند ایرانی هستیم ...
    بزار راحت بگم من امسال چند جا اپلای کردم دردسر های اپلای کلی وقت منو گرفت در بعضی جاها منشی ها خیلی کودن هستند
    به نظر مقصر خود ما ایرانی ها هستیم چون توی مکاتبه و نامه نگاری مون برای بررسی و رفع دردسرهای اپلای تا اونجایی که من دیدم همیشه لفظ خواهش میکنم این کارو انجام بدید، قدردانی میکنم این کارو انجام بدید (بیشتر لفظ تشکر و التماس به کار میبریم) البته خوبه آدم مودب باشه ولی نه اینقدر

تا اونچایی که من متوجه شدم تا اینکه میفهمند ایرانی هستیم نبست به ایرانی ها حس خوبی ندارند قانونی وجود نداره
    حالا حساب کنید یک استادی میخواد یک ایرانی را برداره وقتی نسبت به ایرانی ها حس خوبی نداره چطور راضی میشه یک دانشجوی ایرانی برداره
    البته این شامل همه نمیشه

و شانسی که آوردیم اینکه خیلی از اساتید آمریکایی نیستند و از قشر مهاجرند و یک زمانی خودشون مثل ما توی پروسه اپلای بودند

و از همه مهتر graduate coordinator و graduate committee با ایرانی ها بدند یا بهتر بگم نسبت به ایرانی ها حس خوبی ندارند چه برسه به منشی هاشون این مسئله باید فکری براش بشه

میتونید مسائل مربوط به ویزا را از این تاپیک حذف کنید
    ولی به نظر من اگر هر دو مسئله پذیرش و ویزا در این case باهم بررسی بشند بهتره

این تاپیک باید دقیقاً توی انجمن گرفتن پذیرش قرار داشته باشه
    و بیشتر هم باید مشکل پذیرش گرفتن و چاره جویی برای حل این مشکل بپردازه
    ویرایش توسط amin_ict_5 : April 12th, 2013 در ساعت 03:43 PM
    هدف بنده صرفاً یادگیری ایست؛ یادگیری علم، یادگیری اخلاق، ...
    هدف خودسازی ایست، نه خوشگذرانی

ApplyAbroad Senior Veteran
    ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

درود

ممنونم که نظرتون رو ارایه دادید منتها چنتا نکته من باز میگم خوشحال میشم نظرتون رو بدونم :

1. در پروسه پذیرش افراد رو background check نمیکنند، در پروسه ویزا میکنن که اونم به دانشگاه ها مربوط نیست و مشخصا به سیاستهای خارجی کشور مد نظر برمیگرده و هر کشوری هم شرایط و سیاستهی خودش رو داره (برای مثال فرانسه ای که در ایران سفارت داره بسیار متفاوت هست از مثلا کانادایی که در ایران سفارت نداره و همچنین متفاوت هست با امریکای آش که ظاهرا در حال حاضر بسیار سردتر از کاسه های محترم داره عمل میکنه=> هر کشور باید جداگانه بررسی بشه ) => اساسا دادن یه نسخه کلی براش غیر ممکن هست.

2. درباره مقررات در خیلی جاها اساتید ایرانی وجود دارن که با ایرانی های دیگه ارتباط دارن بنده به شخصه یکی دو باری پیگیر این مسله شدم که آیا همچین چیزی اعلام شده که ایرانی نگیرید؟! جواب خیر بوده

3. هنوز برای من مشخص نیست که در این تاپیک به چه نتایجی میتونیم/میخایم برسیم؟!

در پرانتز عرض میکنم : من الان در یکی از بدترین شرایط زندگیم قرار دارم به دلیل مسایلی که به خاطر این مسخره بازیهایی که به بنده هیچ ربطی نداره برام در این پروسه پیش اومده..... ولی هروقت خودمو میزارم جای استادای اونور میبینم ما یه مردمی هستیم که عموما مشخصا علاقه زیادی به موندن در مملکت خودمون نداریم و در بسیاری موارد داریم از این پذیرشها به عنوان راه برای رفتن استفاده میکنیم ( توهین به نظر/ایده/رفتار کسی نباشه عرض کردم در مورد همه صادق نیست )، مردمی هستیم که در بینمون بسیاری پیدا میشن که با مقاله های خریداری شده پذیرش میگیرن، تعداد زیادی در رزومه هاشون و در مکاتباتشون درباره شرایط و تواناییهاشون دزوغ میگن و ..... درسته که به جرات میشه گفت خیلی از ایرانی هایی که اونجا میرن از بهترینهای دانشکدشون میشن منتها متاسفانه حرف من هم صادقه، گواهش هم پستهایی هست که من روزانه از طرف دوستانی که در برابر پول اسم افراد دیگر رو در مقاله هاشون مینویسن پاک میکنم ..... و رزومه هایی و سوالایی که در سراسر فروم پرسیده میشه...... ما یه مفدار زیادی از این کار رو خودمون با خودمون کردیم دوستان. درسته ما نمیتونیم بریم سر میز مذاکره بشینیم با آقایون سران فلان کشور و بهمان کشور ولی اگر حداقل اخلاق رو رعایت کنیم کمک بزرگی به خودمون کردیم
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)