صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 24

موضوع: همفکری برای بهتر کردن وجهه ایرانیان در دانشگاه ها

ApplyAbroad Senior Veteran
    ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

پیش فرض پاسخ : همفکری برای بهتر کردن وجهه ایرانیان در دانشگاه ها

درود

ضمن تشکر از دوست عزیز
    amin_ict_5 برای همفکریشون، تصمیم گرفتیم تاپیک بمونه، امیدوارم روزی برسه که نیاز به این تاپیک و این چنین تاپیکهایی نباشه کلن.....

شاد باشید و تندرست

(پیشنهادات برای نام تاپیک پذیرفته میشود)
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : مقررات جدید برای پذیرش و دادن ویزا برای دانشجوهای ایرانی 2013: بررسی ارائه را

نقل قول نوشته اصلی توسط ariaie نمایش پست ها
    درود

ممنونم که نظرتون رو ارایه دادید منتها چنتا نکته من باز میگم خوشحال میشم نظرتون رو بدونم :

1. در پروسه پذیرش افراد رو background check نمیکنند، در پروسه ویزا میکنن که اونم به دانشگاه ها مربوط نیست و مشخصا به سیاستهای خارجی کشور مد نظر برمیگرده و هر کشوری هم شرایط و سیاستهی خودش رو داره (برای مثال فرانسه ای که در ایران سفارت داره بسیار متفاوت هست از مثلا کانادایی که در ایران سفارت نداره و همچنین متفاوت هست با امریکای آش که ظاهرا در حال حاضر بسیار سردتر از کاسه های محترم داره عمل میکنه=> هر کشور باید جداگانه بررسی بشه ) => اساسا دادن یه نسخه کلی براش غیر ممکن هست.

2. درباره مقررات در خیلی جاها اساتید ایرانی وجود دارن که با ایرانی های دیگه ارتباط دارن بنده به شخصه یکی دو باری پیگیر این مسله شدم که آیا همچین چیزی اعلام شده که ایرانی نگیرید؟! جواب خیر بوده

3. هنوز برای من مشخص نیست که در این تاپیک به چه نتایجی میتونیم/میخایم برسیم؟!

در پرانتز عرض میکنم : من الان در یکی از بدترین شرایط زندگیم قرار دارم به دلیل مسایلی که به خاطر این مسخره بازیهایی که به بنده هیچ ربطی نداره برام در این پروسه پیش اومده..... ولی هروقت خودمو میزارم جای استادای اونور میبینم ما یه مردمی هستیم که عموما مشخصا علاقه زیادی به موندن در مملکت خودمون نداریم و در بسیاری موارد داریم از این پذیرشها به عنوان راه برای رفتن استفاده میکنیم ( توهین به نظر/ایده/رفتار کسی نباشه عرض کردم در مورد همه صادق نیست )، مردمی هستیم که در بینمون بسیاری پیدا میشن که با مقاله های خریداری شده پذیرش میگیرن، تعداد زیادی در رزومه هاشون و در مکاتباتشون درباره شرایط و تواناییهاشون دزوغ میگن و ..... درسته که به جرات میشه گفت خیلی از ایرانی هایی که اونجا میرن از بهترینهای دانشکدشون میشن منتها متاسفانه حرف من هم صادقه، گواهش هم پستهایی هست که من روزانه از طرف دوستانی که در برابر پول اسم افراد دیگر رو در مقاله هاشون مینویسن پاک میکنم ..... و رزومه هایی و سوالایی که در سراسر فروم پرسیده میشه...... ما یه مفدار زیادی از این کار رو خودمون با خودمون کردیم دوستان. درسته ما نمیتونیم بریم سر میز مذاکره بشینیم با آقایون سران فلان کشور و بهمان کشور ولی اگر حداقل اخلاق رو رعایت کنیم کمک بزرگی به خودمون کردیم

من یکی دو روزه که سرماخوردم و یکخورده اخلاقم تند شده
    اگر کلماتم پرخاشگرانه هست منو ببخشید

همچینین از روحیات خوبی که توی این فروم دیدم و از زحمتی که دوستان میکشند تشکر میکنم
    عبادت = حل کردن مشکلات خود و دیگران
    خداوند توفیقشان دهد

ما یه مردمی هستیم که عموما مشخصا علاقه زیادی به موندن در مملکت خودمون نداریم و در بسیاری موارد داریم از این پذیرشها به عنوان راه برای رفتن استفاده میکنیم
    < تصدیق >

مهمترین چیز برای زندگی کار هست داشتن شغل و منبع درآمد مناسب

متاسفانه خیلی از ایرانی ها دنبال خرج کردن هستند تا درآمد کسب کردن
    یاد گرفتیم مصرف کننده باشیم تا درآوردن
    خیلی از چینی ها را نگاه کنید برای کار میرن خارج از کشور نه برای ادامه تحصیل

خیال پردازی را کنار بزاریم بهترین محل برای زندگی هر جایی که شغل مناسب پیدا بشه برای همینه که بعضی ها تحمل میکنند میرن اسلویه زندگی میکنند فقط بخاطر اینکه اونجا براشون کار مناسب پیدا شده

مردمی هستیم که در بینمون بسیاری پیدا میشن که با مقاله های خریداری شده پذیرش میگیرن، تعداد زیادی در رزومه هاشون و در مکاتباتشون درباره شرایط و تواناییهاشون دزوغ میگن و .....
    ممانعت با این گروه افراد وضعیت را بدتر میکنه
    من مخالفت ایجاد محدودیت هستم حدس بزن چرا؟
    درسته که به جرات میشه گفت خیلی از ایرانی هایی که اونجا میرن از بهترینهای دانشکدشون میشن
    چون این گروه هم دوست دارند جز بهترین ها باشند چون عادت کردند از طریق تیزبازی خودشون را بالا بکشند
    بنابراین اگر نتونند و جلوی راهشون سد یا ممانعتی احساس کنند برای بالا کشیدن خودشون دیگران را به زیر میکشند
    که خیلی زیاد این دست افراد در مالزی دیدم

من روزانه از طرف دوستانی که در برابر پول اسم افراد دیگر رو در مقاله هاشون مینویسن پاک میکنم .....
    من توی فروم چینی دیدم که
    مسئله خرید و فروش مقاله و حتی مسئله نمره زبان و GRE را براش تاپیک باز کردند
    ( تا حالا شاهد این بودیم که چندین بار نمره GRE برگزار شده در کشور چین، برای همه افراد شرکت کننده باطل اعلام شده )
    برام خیلی جای سوال بود ازشون پرسیدم جواب دادند که
    چیزی که هست در جامعه واقعیت داره بزار باشه
    ما خواهان این هستیم که قشر سالم جامعه ما را از آسیب دیدن این افراد محفوظ بمانند
    ( مثل همون قضیه ممونه که توی خارج از کشور اگر خواستی با صدای بلند میخوای آهنگ گوش بدی یا برقصی یک محل های بخصوص هست که اینکارها را اونجا میتونی انجام بدید و حق نداری توی ماشین صدای آهنگ را زیاد کنی)

حالا این افراد میخوان خودشون از طریق های ناپلئونی بالا بکشند بزار بکشند ولی تا کجا میتونند خودشون را بالا بکشند بلاخره که یکجا که کم میارند
    یکی دیگه از جوابشون این بود ما خوشحال میشیم هر نوع قشر جامعه ما پیشرفت کند

ما یه مفدار زیادی از این کار رو خودمون با خودمون کردیم
    من طرفدار آزادی هستم
    و از همه اینها بالاتر ایجاد بستر مناسب که کسانی که احساس کسری چیز میکنند از طریق سالم و زحمت کشیدن براش به اون چیز برسند که این فروم هم در راستای همین هدف داره زحمت میکشه
    هدف بنده صرفاً یادگیری ایست؛ یادگیری علم، یادگیری اخلاق، ...
    هدف خودسازی ایست، نه خوشگذرانی

رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : مقررات جدید برای پذیرش و دادن ویزا برای دانشجوهای ایرانی 2013: بررسی ارائه را

نقل قول نوشته اصلی توسط ariaie نمایش پست ها
    درود

ممنونم که نظرتون رو ارایه دادید منتها چنتا نکته من باز میگم خوشحال میشم نظرتون رو بدونم :

1. در پروسه پذیرش افراد رو background check نمیکنند، در پروسه ویزا میکنن که اونم به دانشگاه ها مربوط نیست و مشخصا به سیاستهای خارجی کشور مد نظر برمیگرده و هر کشوری هم شرایط و سیاستهی خودش رو داره (برای مثال فرانسه ای که در ایران سفارت داره بسیار متفاوت هست از مثلا کانادایی که در ایران سفارت نداره و همچنین متفاوت هست با امریکای آش که ظاهرا در حال حاضر بسیار سردتر از کاسه های محترم داره عمل میکنه=> هر کشور باید جداگانه بررسی بشه ) => اساسا دادن یه نسخه کلی براش غیر ممکن هست.

2. درباره مقررات در خیلی جاها اساتید ایرانی وجود دارن که با ایرانی های دیگه ارتباط دارن بنده به شخصه یکی دو باری پیگیر این مسله شدم که آیا همچین چیزی اعلام شده که ایرانی نگیرید؟! جواب خیر بوده

3. هنوز برای من مشخص نیست که در این تاپیک به چه نتایجی میتونیم/میخایم برسیم؟!

در پرانتز عرض میکنم : من الان در یکی از بدترین شرایط زندگیم قرار دارم به دلیل مسایلی که به خاطر این مسخره بازیهایی که به بنده هیچ ربطی نداره برام در این پروسه پیش اومده..... ولی هروقت خودمو میزارم جای استادای اونور میبینم ما یه مردمی هستیم که عموما مشخصا علاقه زیادی به موندن در مملکت خودمون نداریم و در بسیاری موارد داریم از این پذیرشها به عنوان راه برای رفتن استفاده میکنیم ( توهین به نظر/ایده/رفتار کسی نباشه عرض کردم در مورد همه صادق نیست )، مردمی هستیم که در بینمون بسیاری پیدا میشن که با مقاله های خریداری شده پذیرش میگیرن، تعداد زیادی در رزومه هاشون و در مکاتباتشون درباره شرایط و تواناییهاشون دزوغ میگن و ..... درسته که به جرات میشه گفت خیلی از ایرانی هایی که اونجا میرن از بهترینهای دانشکدشون میشن منتها متاسفانه حرف من هم صادقه، گواهش هم پستهایی هست که من روزانه از طرف دوستانی که در برابر پول اسم افراد دیگر رو در مقاله هاشون مینویسن پاک میکنم ..... و رزومه هایی و سوالایی که در سراسر فروم پرسیده میشه...... ما یه مفدار زیادی از این کار رو خودمون با خودمون کردیم دوستان. درسته ما نمیتونیم بریم سر میز مذاکره بشینیم با آقایون سران فلان کشور و بهمان کشور ولی اگر حداقل اخلاق رو رعایت کنیم کمک بزرگی به خودمون کردیم

برگردیم سر بحث اصلی مون

این خصومت خارجی ها نسبت به ایران
    بیشتر حس هست تا یک قانون، البته شاید قانون هم باشه و ما ازش بی خبر باشیم
    نتایج اپلای امسال را که بررسی میکنم پذیرش گرفتن برای دانشجو های متوسط سخت شده
    خیلی از افراد با رزومه های خوب ریجکت شدند

بله یک شخصی با لیسانس معدل بالای 18 فارغ التحصیل از شریف یا مشابه و با یک نمره زبان و GRE خوب فکر نکنم برای گرفتن پذیرش مشکلی داشته باشه ولی بقیه افراد چی؟
    دانشگاه ها به معدل خیلی گیر میدند
    دانشگاه ها به نمره GRE خیلی گیر میدند که هر قسمت بالای 150 باشه

در مورد سفارت باید عرض کنم
    کارمند سفارت وفتی از شما مصاحبه میگیره در حقیقت داره یک تست روانشناسی از شما میگیره
    از شما چند سوال میپرسه که جواب اون سوال ها به شکل غیر مستقیم بدردش میخوره و یک معیار از شما تعیین میشه
    که مثلاً سوال دوم اگر به جواب شما نمره 6 از 10 داد مثلاً جواب هفتم هم باید جواب شما بالای 5 باشه

اگر کسی قبلاً یک بار تست روانشناسی را داده باشه قضیه را درک میکنه من چی میگم
    در آخر یک نمودار کشیده میشه که در این نمودار بالا و پایین زیاد داره
    و حدی را در محور عرض ها انتخاب میکنند که این خط باید چند درصد از کل نمودار شما را در بر داشته باشه
    همه اینها به شکل کامپیوتری انجام میشه و آفیسر فقط به هر سوال شما نمره میده
    این سیستم یا برنامه کامپیوتری هست که میگه به شما ویزا بدند یا نه
    این حد برای سفارتی نسبت به سفارت دیگه فرق داره اصل یک چیزه حد ها فرق داره
    این حد قبولی را برای ایرانی ها و چند تا کشور دیگه سخت کردند

برای درک بهتر قضیه برید یک تست روانشانسی بدید
    به یک دکتر مختصص اعصاب و روان بگید اختلال شخصیت و شیزی فرنی دارم و برای معافیت اعصاب و روان سربازی میخوام اقدام کنم و بگید براتون تست روانشناسی بنویسه
    روانشانس ازتون یک آزمون شخصیتی میگیره مثلاً صد تا سوال هستش چهار گزینه ای همه را باید بالاجبار پاسخ بدید
    جواب را که روانشاس میده ده برگه هستش اونها را مطالعه کنید

اکثر اساتید ایرانی شاغل در خارج از کشور تا جایی که از دستشون برمیاد تا میفهمند ایمیل زننده ایرانی هست بهش کمک اطلاعاتی خوبی میکنند
    ملاک دادن پذیرش و بورسیه سیاست داخلی هر دانشکده یا دانشگاه هست باید دید این افراد را چه کسانی تشکیل میدهند اگر کسانی باشد که نسبت به ایرانی ها حس خوبی نداشته باشند ...

Member
    رشته و دانشگاه
    Earthquake Engineering - Iran University of Science and Technology

این که عدم پاسخ گویی مناسب برای اساتید دانشگاههای خارجی یک حس است یا فانون کمی جای بحث دارد. امیدوارم دوستان بتوانند جنبه های دیگر آن را بحث کنند. من دو فرضیه در نظر می گیرم.
    فرض اول - فرض می کنیم که به اساتید دانشگاهها از طرف دولت یا هر جای دیگری نامه ای داده شده است که "در انتخاب دانشجوی ایرانی دقت کنید. چون پروسه کلیرنس آنها کمی با دقت انجام خواهد شد. " این نامه برای اساتید کاردرست و با تجربه مشکل زیادی ایجاد نمی کند ولی برای اساتید جوان می تواند مشکل آفرین باشد. در این میان اساتید ایرانی بیشتر می توانند زیر ذره بین قرار گیرند. وقتی که می بینم از 10 استاد ایرانی که به آنها ایمیل زدم هیچکدام جواب ندادند، این فرضیه قوت می گیرد. یعنی اینکه اساتید به نوعی می خواهند از دانشجویان ایرانی دور باشند مگر اینکه رزومه فوق العاده قوی باشد.

فرض دوم - هیچ گونه فشاری از جانب مقامات بر اساتید وارد نیست. و انها می توانند به راحتی هر کسی را که بخواهند بگیرند. موید این فرضیه اینست که استاد یکی از دانشگاههای آمریکا به استاد بنده در ایران ایمیل می زند و از او دانشجوی واجد شرایط می خواهد. استاد محترم هم من را معرفی میکند و من اپلای می کنم و پذیرش می گیرم . البته بدون فاند (true story)

من هردو شرایط را داشته ام. به نظر من فرض دوم صحیح تر است. زیرا اگر در کشوری مثل امریکا هم دانشگاه سیاسی اداره شود باید فاتحه ان را خواند. هرکس مسولیت خود را دارد. دانشگاه دانشجو می پذیرد و وزارت خارجه یا اجازه ورود می دهد یا خیر. باید قبول کنیم که رقابت بسیار بسیار زیاد است.

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

بعد از فرستادن رزومه به یه پروفسور کانادایی در کبک این جواب اومد:
    Where are you presently located?
    Carl Blais, ing., Ph.D.
    Professeur titulaire
    Directeur Programme 1er cycle
    Département de génie des Mines, de la Métallurgie et des Matériaux
    Faculté de Science et Génie
    Pavillon Adrien Pouliot
    Université Laval
    1065 de la médecine
    Local 1718-B
    Québec, QC
    G1V 0A6

Tel : 418-656-2049
    Fax : 418-656-5343

بعد از اینکه گفتم از ایران این جواب بلافاصله اومد:
    I'm sorry but as it is, you will not be able to obtain the necessary visas to come to Canada.

Good luck.

رشته و دانشگاه
    Computer Science

تا اونجایی که ما فهمیدم

Graduate Coordinator
    Program Director
    Graduate Adviser
    Graduate Committee

و در بعضی موارد
    Department head

(اگر ایرانی نباشند)

با ایرانی ها مشکل دارند
    (درحقیقت شخص تصمیم گیرنده در دپارتمان)

در دانشگاه هایی که سابقه حضور ایرانی زیاد به چشم میخورده این مسائل کمتره

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_ict_5 نمایش پست ها
    تا اونجایی که ما فهمیدم

Graduate Coordinator
    Program Director
    Graduate Adviser
    Graduate Committee

و در بعضی موارد
    Department head

(اگر ایرانی نباشند)

با ایرانی ها مشکل دارند
    (درحقیقت شخص تصمیم گیرنده در دپارتمان)

در دانشگاه هایی که سابقه حضور ایرانی زیاد به چشم میخورده این مسائل کمتره
    منظورتان از اینکه با ایرانی ها مشکل دارند چیه؟ رییس دانشکده که وسط 200 تا کشور جهان یک کشور را جدا نمیکند بگوید از این یکی دانشجو نگیرید!

ApplyAbroad Guru

درمورد دانشگاههای کانادا حداقل این را میدانم که مشکل عموما مربوط به وجهه یا دید منفی نسبت به ایرانیها نیست بلکه مشکلات ویزای تحصیلی کانادا در سال قبل که دوستان مستحضرند خیلی از استادها را از گرفتن دانشجوی ایرانی منصرف کرده است.یکی از دوستان خودم پارسال به یک پست داک و سه چهار دانشجوی مستر و دکترا از ایران پذیرش داد و وقتی نتوانستند در سپتامبر بیایند تمام پروژه هایش عقب مانده بود. میگفت دستم را داغ کرده ام که دیگر از ایران دانشجو نیاورم.

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    درمورد دانشگاههای کانادا حداقل این را میدانم که مشکل عموما مربوط به وجهه یا دید منفی نسبت به ایرانیها نیست بلکه مشکلات ویزای تحصیلی کانادا در سال قبل که دوستان مستحضرند خیلی از استادها را از گرفتن دانشجوی ایرانی منصرف کرده است.یکی از دوستان خودم پارسال به یک پست داک و سه چهار دانشجوی مستر و دکترا از ایران پذیرش داد و وقتی نتوانستند در سپتامبر بیایند تمام پروژه هایش عقب مانده بود. میگفت دستم را داغ کرده ام که دیگر از ایران دانشجو نیاورم.
    بسیار نکته خوبی اشاره شد. خب دلیل اینکه نتونستند سمپتامبر بیان چی بود؟مشکل ویزا یا اینکه مثلا بهترین دانشگاه های آمریکارو ترجیح دادن؟
    من فکر میکنم با توجه به عنوان جدید تاپیک که هدفش بهتر شدن وجهه ایرانی ها هست باید یه حقیقت رو قبل کنیم و اون اینه که اشکال از خودمون هم هست. بهترین ها رو میخوایم و در آن واحد ده تا کیس برای خودمون نگه میداریم و میخوایم به بهترینش برسیم. دوستانی که تجربشون بیشتر هست آیا دانشجوهای بقیه کشورها هم اینگارو میکنن؟یعنی اهم فی الاهم میکنن؟من شخصا این موضوع رو دیگه به مشکلات س ی ا س ی ربط نمیدم و میگم اینش تقصیر خود ایرانی هاست. آیا این موضوع راه حل داره؟یا ایرانی ها این رو حق خودشون میدونن که همه جا درخواست بدن و بعد برن بهترین؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط rezacomposite نمایش پست ها
    بسیار نکته خوبی اشاره شد. خب دلیل اینکه نتونستند سمپتامبر بیان چی بود؟مشکل ویزا یا اینکه مثلا بهترین دانشگاه های آمریکارو ترجیح دادن؟
    نه همه مشکل تاخیر صدور ویزا داشتند. همونطورکه شاید مطلع باشید پارسال سفارت کانادا صدور ویزای دانشجویی را بین چهار تا شش ماه و در مواردی بیشتر طول داد و در چندین مورد به متقاضی ویزا میداد ولی به همسرش نمیداد وخیلی مسائل دیگر که باعث شد عده زیادی از بچه ها به سپتامبر نرسند. من فکر میکنم در مورد امریکا هم شاید طول کشیدن کلیرنس بی تاثیر نبوده باشد.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)