صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 24 , از مجموع 24

موضوع: همفکری برای بهتر کردن وجهه ایرانیان در دانشگاه ها

ApplyAbroad Senior Veteran
    ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

پیش فرض پاسخ : همفکری برای بهتر کردن وجهه ایرانیان در دانشگاه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    نه همه مشکل تاخیر صدور ویزا داشتند. همونطورکه شاید مطلع باشید پارسال سفارت کانادا صدور ویزای دانشجویی را بین چهار تا شش ماه و در مواردی بیشتر طول داد و در چندین مورد به متقاضی ویزا میداد ولی به همسرش نمیداد وخیلی مسائل دیگر که باعث شد عده زیادی از بچه ها به سپتامبر نرسند. من فکر میکنم در مورد امریکا هم شاید طول کشیدن کلیرنس بی تاثیر نبوده باشد.
    در تایید صحبت دوست بزرگوارمون میتونید جدول نتایج ویزای کانادا رو از اینجا ببینید :
    https://docs.google.com/spreadsheet/...zVl9YY0E#gid=2
    دلیل نرسیدنها رفتارهای سفارت بوده برای بالای 90%، باز اگر پیگیر تاپیکها میبودید خیلیها سربازی رفتن حتی در پی این تاخیرها ... خیلی ها هم مثل بنده الان تقریبا 1 سال هست درگیر این پروسه هستن، خیلی ها هم خوش شانس تر بودن و کارشون اوکی شد رفتن ...

به قول برادر بزرگ ghlobe تازه امسال به بعد گل بودیم به سبزه هم آراسته شدیم، ایرانی هستی برو ویزا بت نمیدن هم شده داستان جدید!

در مورد سفارت باید عرض کنم
    کارمند سفارت وفتی از شما مصاحبه میگیره در حقیقت داره یک تست روانشناسی از شما میگیره
    از شما چند سوال میپرسه که جواب اون سوال ها به شکل غیر مستقیم بدردش میخوره و یک معیار از شما تعیین میشه
    که مثلاً سوال دوم اگر به جواب شما نمره 6 از 10 داد مثلاً جواب هفتم هم باید جواب شما بالای 5 باشه

اگر کسی قبلاً یک بار تست روانشناسی را داده باشه قضیه را درک میکنه من چی میگم
    در آخر یک نمودار کشیده میشه که در این نمودار بالا و پایین زیاد داره
    و حدی را در محور عرض ها انتخاب میکنند که این خط باید چند درصد از کل نمودار شما را در بر داشته باشه
    همه اینها به شکل کامپیوتری انجام میشه و آفیسر فقط به هر سوال شما نمره میده
    این سیستم یا برنامه کامپیوتری هست که میگه به شما ویزا بدند یا نه
    این حد برای سفارتی نسبت به سفارت دیگه فرق داره اصل یک چیزه حد ها فرق داره
    این حد قبولی را برای ایرانی ها و چند تا کشور دیگه سخت کردند
    بنده عرض کردم این تاپیک در انحمن پذیرش به ویزا ربط پیدا نکنه و شرایط کشورها متفاوت هست برای همین بود برادر من، اولا که همه کشورها مصاحبه ندارند. دوما حداقل برای کانادا که بنده در جریان هستم مستقیم آدمیزاد تصمیم نهایی رو میگیرد نه نرمافزار، سوما اطلاعاتی که از شما میخان درمورد کشورها متفاوت فرق داره باز مثلا برای کانادا اطلاعات، اطلاعات فردی هستش سوالی پرسیده نمیشه که ازش نمودار روانشناختی استخراج بشه
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

اما خیلی هنوز معتقد هستند که هیچ اتفاقی نیفتاده و خیلی ها دارن پذریش میگیرن. جالبه بدونید که دانشجویان دکترای شریف و تهران و ...برای پیدا کردن فرصت مطالعاتی دارن روی میارن به سمت کشورهای آمریکای لاتین مثل مکزیک و بزریل و ونزوئلا و آرژانتین و حتی مالزی و ترکیه. اگه من فکر میکنم توی این تاپیک باید بحث ریشه ای صورت بگیره. آیا ما میتونیم کاری کنیم که جدا از مسائل س ی ا س ی که بین دولت هامون هست بتونیم وجهه خودمون رو حفظ کنیم و بهتر کنیم؟برای این کار اتحاد نیاز هست. متاسفانه خیلی از ایرانی هایی که قبلا پذیرش گرفتن میرن اونجا و با عددسازی و کار دقیق انجام ندادن کمک کنن به این موضوع. من کسایی رو میشناسم که مثلا رفتن یه دانشگاه خوب تو استرالیا یا اروپا و بعد از اونجا بعد از یک سال درخواست دادن به آمریکا. و همچنین کسایی که بورس از یه جایی میگیرن و بعد ول میکنن میرن یه کشور بهتر. دوست من بورس سینگا رو در سنگاپور گرفت و بعد ول کرد رفت استرالیا و الان هم تو فکر آمریکا هست. و شنیده شده که اون استاد تو سینگا به یه دانشجوی دیگش که ایرانی بوده گفته من امکان نداره دیگه ایرانی بگیرم. این مسائل باید بحث بشه دوستان. قبلی ها دارن راه جدید ها رو خراب میکنن. لطفا نظر بدید.

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

-
    -

قضاوت پای خودتان

جواب ایمیل اول:

Hello! Your application has been processed. And we are very sorry to inform you that you DIDNOT get ADMISSION into ** dept **. All the best for your future.login to site ** with application id ** and password. Amin Please donot reply to this mail

پیگیری های بنده
    جواب ایمیل دوم:

Amin-
    There has been some mistake. We are still considering you for admission. We do not know what happened and who sent the previous e-mail. Please dis-regard the previous e-mail.

Our apologies...

به نظر شما چه کسی با من خصومت داره؟! به چه دلیل؟

-
    -

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

اگر بخوام مثلی زده باشم :

در یعضی از دانشگاه ها تقریباً مثل فرضاً بازی فوتبال میمونه که
    داور هم یار حریف مقابل هستش

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)