صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 28

موضوع: درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به آمریکا (فقط آمریکا)

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به آمریکا (فقط آمریکا)

شبیه تاپیک کانادا.

تصوراتی که درست از آب درآمد:

1. کار کردن با آمریکایی ها راحت تره و محیط کارشون سالم تره.
    2. زبان خود به خود تو محیط اصلا خوب نمیشه و باید عین ایران بشینی بخونی.
    3. بدون ماشین بیچاره ای. ماشین به نسبت کیفت از ایران ارزونتره. رانندگی بلدن.
    4. پول (بالفعل و بالقوه) حرف اول و آخر رو میزنه، و کسی به دین و نژاد و ... شما زیاد اهمیت نمی ده.
    5. اسم ایران رو که میشنون یه جوریشون میشه.
    6. آمریکایی ها زیاد سمت رشته های مهندسی نمیان.

...

تصوراتی که اشتباه از آب در اومد:
    1. تو آمریکا از شر قطع و وصلی حین مکالمه با موبایل راحت میشی!
    2. غذاهاشون شاید به خوبی ایران نباشه اما قابل قبوله.
    3. آمریکا بدو بدوه و همه استرس دارن. (در حالی که اینجا سرعت پیشرفت زندگی بالاست چون میشه برنامه ریزی کرد، نه اینکه وقتت تو صف شیر و ترافیک تلف شه و مجبور باشی بعدش بدوی تا برسی.)
    4. درصد رطوبت تابستونش غیر قابل باور بود برام.
    5. آمریکایی ها کشورهای خاور میانه رو تفکیک می کنن از هم و میشناسن.
    6. دولت آمریکا کاملا مستقل و برآمده از رای مردمه.
    7. جنس Made in US هنوز زیاده.
    8. هزینه های زندگی به نسبت درآمد بالاتره و استقلال مالی کمتره.
    9. ازدواج براشون مهم نیست.
    ....
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به آمریکا (فقط آمریکا)

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها

1. تو آمریکا از شر قطع و وصلی حین مکالمه با موبایل راحت میشی!
    ...
    ...
    ....
    الآن یعنی ما اینا رو نقیض کنیم، تا به واقعیتِ از دیدِ شما برسیم؛ یا اینکه اینها نقیض شده هست؟

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به آمریکا (فقط آمریکا)

.

تصوراتی که درست از آب درآمد:

....
    امریکا یک جای کوچیک یا یک تفکر ثابت نیست. درواقع هیچ جای دنیا این طور نیست.
    برای مثال وقتی شما به تهران میرید میگید: ایران شلوغ - دزدی در عین حال مردانگی - مردم ناراحت و بی حوصله - از عشق متنفر و ..... حالا فرضا میرید یه جای دیگه ایران مثال نمی زنم چون دوست ندارم کسی رو ناراحت نکنم.: ایران سبز اروم همش دارن خوش می گذره - همه فکر می کنن اخر دنیاست. حالا ایا واقعا ایران کدوم یک از این دو هست!!!!! میشه گفت هیچ کدوم.

به نظر من برای اینکه این تاپیک مفید تر باشه افراد باید بنویسن در کدوم استیت هستند و چه برخوردهایی با مردم بومی اون منطقه داشتند.

مثلا ما جنوب امریکا هستیم ایالت لوییزیانا: مردمانی به شدت مذهبی - خون گرم و با حوصله - از کمک کردن لذت می برند و دنبال خوش گذرونی هستند.
    پیش فرض ما از اینجا تقریبا همون شد که قبلا در ایران تحقیق کرده بودیم و خیلی غیر قابل پیش بینی نبود. یعنی در واقع به نظر من اینجا همه چیز اونقدر واقعی هست که نیازی نیست برای یک اتفاق غیر منتظره نگران بود. و این دقیقا نکته مقابل وضعیت در یاران هست و به نظر من این ایتم یکی از مهم ترین دلیل های ارامش مردم و خوب کار کردنشون هست.
    سیستم طوری رهبری می کنه که مردم یاد گرفتن کار کردن مساوی با داشتن همه چیز و به واقع کار می کنند. پول مفت به کسی داده نمیشه و حتی یک کارمند اضافی هم در سیستم دیده نمیشه. همه چیز با حداقل پرداخت و حداکثر سود انجام میشه و اصلا این طور نیست که هر کس بره سر کار خداخدا پول گیرش می اد. این صرفا به هنر شخص و کار بلدی اون مربوطه.
    این برداشت من از جایی بود که زندگی می کنم.
    زندگی خوب حق هر ایرانی است.

Junior Member

شبیه تاپیک کانادا.

6. دولت آمریکا کاملا مستقل و برآمده از رای مردمه.
    7. جنس Made in US هنوز زیاده.
    .
    ....
    ببخشید یعنی منظوراون اینه که؟؟؟؟
    "دولت آمریکا مستقل و برآمده از رای مردمه در صورتی که من تو ایران فکر می کردم برآمده از رای مردم نیس ، جنس آمریکای هنوز زیاده دز صورتی که من تو ایران فکر می کردم این جوری نیس"

Banned

پیمان جان ما اونجا Made in us زیا خریدیم ها .
    یه نکته دیگه این هست که واقعا Made in china اونجا با ایران خیلی فرق داره. مثلا یه مهمونی اومده بود میخواست هدیه بخره توی فروشگاه عروسکی رو دید گفت ....عه...... اینکه ایران هم ازش تا دلت بخواد هست جنسهای بنجل چینی. صاحب مغازه گفت اونو پاره کن این رو هم پاره کن ببین محتویاتشون چیه؟ اینو توی آب بنداز اون رو هم بعد از خشک کردن و خلاصه. دانه فلفل سیاه و خال مه رویان سیاه (: هر دو جانسوزند اما این کجا و آن کجا

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط RealDream نمایش پست ها
    الآن یعنی ما اینا رو نقیض کنیم، تا به واقعیتِ از دیدِ شما برسیم؛ یا اینکه اینها نقیض شده هست؟
    نقیض کنید غیر 4.
    نقل قول نوشته اصلی توسط sharifi_s نمایش پست ها
    امریکا یک جای کوچیک یا یک تفکر ثابت نیست. درواقع هیچ جای دنیا این طور نیست.
    برای مثال وقتی شما به تهران میرید میگید: ایران شلوغ - دزدی در عین حال مردانگی - مردم ناراحت و بی حوصله - از عشق متنفر و ..... حالا فرضا میرید یه جای دیگه ایران مثال نمی زنم چون دوست ندارم کسی رو ناراحت نکنم.: ایران سبز اروم همش دارن خوش می گذره - همه فکر می کنن اخر دنیاست. حالا ایا واقعا ایران کدوم یک از این دو هست!!!!! میشه گفت هیچ کدوم.

به نظر من برای اینکه این تاپیک مفید تر باشه افراد باید بنویسن در کدوم استیت هستند و چه برخوردهایی با مردم بومی اون منطقه داشتند.

مثلا ما جنوب امریکا هستیم ایالت لوییزیانا: مردمانی به شدت مذهبی - خون گرم و با حوصله - از کمک کردن لذت می برند و دنبال خوش گذرونی هستند.
    پیش فرض ما از اینجا تقریبا همون شد که قبلا در ایران تحقیق کرده بودیم و خیلی غیر قابل پیش بینی نبود. یعنی در واقع به نظر من اینجا همه چیز اونقدر واقعی هست که نیازی نیست برای یک اتفاق غیر منتظره نگران بود. و این دقیقا نکته مقابل وضعیت در یاران هست و به نظر من این ایتم یکی از مهم ترین دلیل های ارامش مردم و خوب کار کردنشون هست.
    سیستم طوری رهبری می کنه که مردم یاد گرفتن کار کردن مساوی با داشتن همه چیز و به واقع کار می کنند. پول مفت به کسی داده نمیشه و حتی یک کارمند اضافی هم در سیستم دیده نمیشه. همه چیز با حداقل پرداخت و حداکثر سود انجام میشه و اصلا این طور نیست که هر کس بره سر کار خداخدا پول گیرش می اد. این صرفا به هنر شخص و کار بلدی اون مربوطه.
    این برداشت من از جایی بود که زندگی می کنم.
    آره خوب. اینجا ایالت به ایالت خیلی فرق داره ولی خوب همه میشناسن ما کجایم و اون بغلم نوشته!

نقل قول نوشته اصلی توسط Aseman_Abi نمایش پست ها
    ببخشید یعنی منظوراون اینه که؟؟؟؟
    "دولت آمریکا مستقل و برآمده از رای مردمه در صورتی که من تو ایران فکر می کردم برآمده از رای مردم نیس ، جنس آمریکای هنوز زیاده دز صورتی که من تو ایران فکر می کردم این جوری نیس"
    نه برعکسش! خیلی بد نوشتم گویا. یعنی واقعا نیست و جنس آمریکایی هم زیاد نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    پیمان جان ما اونجا Made in us زیا خریدیم ها .
    یه نکته دیگه این هست که واقعا Made in china اونجا با ایران خیلی فرق داره. مثلا یه مهمونی اومده بود میخواست هدیه بخره توی فروشگاه عروسکی رو دید گفت ....عه...... اینکه ایران هم ازش تا دلت بخواد هست جنسهای بنجل چینی. صاحب مغازه گفت اونو پاره کن این رو هم پاره کن ببین محتویاتشون چیه؟ اینو توی آب بنداز اون رو هم بعد از خشک کردن و خلاصه. دانه فلفل سیاه و خال مه رویان سیاه (: هر دو جانسوزند اما این کجا و آن کجا
    ببین به هر حال یه سری چیزهای دیگه تو آمریکا تولید نمیشه و quality control تو چین و با کارگر چینی خیلی مشکله. نه اینکه جنس خوب نباشه، هست اما دیگه خیلی گرونه و با بودجه ی دانشجویی نمیشه سراغشون رفت. در حالی که دهه های 80 و 90 همون چیزهای معمولی که مردم می خردن هم با کیفیت بودن. (طبق گفته خودشون) فرق می کنه کار کارگری که ساعتی 8 تا میگیره با کسی که روزی با 8 دلار کار میکنه.

همین والمارت پر آت آشغال چینیه ارزونه. من چشمام گرد میشه میبینم ملت مواد غذایی هم از اونجا می گیرن! اصل و نسب نداره جنساش، خودم که ماههاست تحریمش کردم!
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Member Iverson آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Film Editing - Elmi Karbordi University

وقتی من یک کالایی را تو آمازون میبینم تخفیف خوبی خورده مثلا از 25 دلار شده 9 دلار...آیا در فروشگاه های شهر هم به همین قیمت فروخته میشه؟
    یا مثلا یک کتاب، فیلم، یک وسیله بازی در سایت اصلی قیمت مناسبی داره آیا با همین قیمت در خود شهر پیدا میشه یا باید اینترنتی سفارش داد؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Iverson نمایش پست ها
    وقتی من یک کالایی را تو آمازون میبینم تخفیف خوبی خورده مثلا از 25 دلار شده 9 دلار...آیا در فروشگاه های شهر هم به همین قیمت فروخته میشه؟
    یا مثلا یک کتاب، فیلم، یک وسیله بازی در سایت اصلی قیمت مناسبی داره آیا با همین قیمت در خود شهر پیدا میشه یا باید اینترنتی سفارش داد؟
    نه لزوما. قیمتهای اینترنتی در خیلی موارد پایین تره. آمازون شرکت مستقلی یه و قیمتهاش مال خودشه و به فروشگاههای شهر کاری نداره.

نقل قول نوشته اصلی توسط Iverson نمایش پست ها
    اینکه صرفا امازون سایت خیلی خوبی باشه نیست.
    هر شرکتی غالبا در یک سری جنس های خاص کیفیت و قیمت بهتری میده ولی نه لزوما در همه چیز.
    مثلا تصوری که دوستان برای من ساخته بودند این بود که کیفیت با قیمت رابطه مستقیم داره. اگر دیدی چیزی ارزان هست بدان که خیلی کیفیت بدی داره. در عمل برای من چیز دیگری ثابت شد. مثلا من در بدو ورود یک جفت کفش ریبوک خریدم که خداییش هم گران بود ولی 3 ماه بیشتر دوام نیاورد. الان یک جفت کفش بی مارک با قیمت یک سوم قبلی اون هم اینترنتی خریدم, خیلی بیشتر راضی هستم.
    تا جایی که من فهمیدم قیمت های اینترنتی از فروشگاه ارزان تر است و ضمنا بعضی سایت ها مثل همین امازون مالیات ندارند و در بیشتر اقلام برای free shipping هم هست.
    داخل پرانتز, فروشگاه های cams club هم اگر کارت عضوت را داشته باشید خیلی فروشگاه های خوبی هستند. غالبا درصد مالیات خیلی کمتر هست و اجناس روزمره را به صورت عمده و با قیمتی پایین تر از والمارت و ... می شود تهیه کرد. ضمنا کیفیت خیلی خوبی هم دارد و شیرینی های خوشمزه ای هم اونجا پیدا میشه.
    زندگی خوب حق هر ایرانی است.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

2. غذاهاشون شاید به خوبی ایران نباشه اما قابل قبوله.

....
    منظورت اینه که غذاهاشون بدتر از اون چیزیه که فکر میکردی یا بهتر؟
    در مورد ازدواج و مسائلی از این قبیل همیشه یه سؤال تو ذهنم بوده که فکر کنم اینجا واسه پرسیدن مناسب باشه. کلاً من فیلمای هالیوودی خیلی نگاه کردم و میکنم. اون تصوری که با دیدن این فیلما تو ذهن انسان (حداقل من) نسبت به فرهنگ آمریکاییها ایجاد میشه اینه که لااقل تو بعضی جنبه های فرهنگی ما خیلی از اونا جلوتریم، مثلاً:
    _تو اکثر فیلما والدین کاراکترها از هم جدا شدن یا به قول دیگه تو بچگی یکی از والدین اونا را ترک کرده و رفته. به طور کلی زن و شوهر خیلی راحت از زندگی باهم خسته میشن و طلاق میگیرن.
    _مسائل ج.ن.سی اگه نگیم مهمترین چیز اما یکی از مهمترین محورای زندگیشونه که خیلی چیزا حول اون میچرخه و هیچ قید و بندی هم در این زمینه ندارن که این چیزا تو فیلمای تینیجری نمود خیلی بیشتری داره.
    _رابطه والدین و فرزندان و احترام فرزندان به والدین خیلی کمتر از فرهنگ ماست.
    _تعهد و وفاداری در ازدواج راحت زیر پا گذاشته میشه.
    _کلا ازدواج کردن براشون مهم نیست.
    _اعتقاد به مذهب و حتی خدا کمه.

بازم میگم اینا فقط تصوراتیه که با دیدن فیلماشون تو ذهن من و خیلیای دیگه نقش میبنده و من بشخصه هیچ تجربه ای از آمریکا ندارم. حالا میخوام بدونم تا چه حد واقعیت هم همینطوره و اگه نیست پس چرا سعی دارن تو فیلماشون اینطور نشون بدن؟

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)