صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 45

موضوع: کلیه مباحث مربوط به گرفتن اقامت در سنگاپور - اقامت دائم - اقامت کاری و ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کلیه مباحث مربوط به گرفتن اقامت در سنگاپور - اقامت دائم - اقامت کاری و ...

نیما جان یک سوال دیگر این است, اجازه کار تنها برای کار در همان شرکت صادر می شود که پیشنهاد کار داده است و یا نه بطور کلی مثلا کارتی برای یک سال با عنوان اجازه کار صادر می شود, اگر مثلا خواستیم می توانیم جای دیگری کار کنیم.

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کلیه مباحث مربوط به گرفتن اقامت در سنگاپور - اقامت دائم - اقامت کاری و ...

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeedm6 نمایش پست ها
    نیما جان یک سوال دیگر این است, اجازه کار تنها برای کار در همان شرکت صادر می شود که پیشنهاد کار داده است و یا نه بطور کلی مثلا کارتی برای یک سال با عنوان اجازه کار صادر می شود, اگر مثلا خواستیم می توانیم جای دیگری کار کنیم.
    این کارت اجازه کار نیست، ویزای کار است و وقتی که از آن شرکت بیرون بیایید یا اخراج شوید آن شرکت می تواند به اداره مهاجرت اطلاع دهد تا ویزای شما باطل شود ضمنا نوع ویزای کار نیز دارای سطوح مختلفی است و برای آن نوع کار خاص و آن سطح صادر می شود.مثلا ویزای کارگری و بعضی مشاغل مهندسی با حقوق پایین شامل S-pass می شود که چون از مشاغل پایین محسوب می شود و از این نوع نیروی کار در محدوده کشورهای اطراف سنگاپور به وفور یافت می شود آنها یک ایرانی را نمی گیرند. معمولا در خواست کارهای برای ایرانییان چند بار ریجکت می شود و در صورت پافشاری موسسه یا شرکت شما و پس از آنکه احراز شود کس دیگری از جمله چشم بادامی ها یا هندی ها این شغل را نمی تواند پر کند به شما ویزا می دهند البته مواردی بوده که با اولین تقاضا موافقت شده ولی معمولا چند بار appeal کردن یک چیز عادی است.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Junior Member

نیما جان یک وکیلی را پیدا کرده ام که ادعا می کند در ازای مبلغی می تواند برای من ویزای کار بگیرد. آیا این امکان وجود دارد که او مبلغی به شرکتی بدهد تا ویزای کار برای من صادر کند؟ بعد اصلا امکان این وجود دارد تا با آن ویزا در شرکت دیگری کار کنم یا تنها این ویزا برای کار آن شرکت صادر شده است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeedm6 نمایش پست ها
    نیما جان یک وکیلی را پیدا کرده ام که ادعا می کند در ازای مبلغی می تواند برای من ویزای کار بگیرد. آیا این امکان وجود دارد که او مبلغی به شرکتی بدهد تا ویزای کار برای من صادر کند؟ بعد اصلا امکان این وجود دارد تا با آن ویزا در شرکت دیگری کار کنم یا تنها این ویزا برای کار آن شرکت صادر شده است؟
    من از جزییات مسائل ویزای کار خبر ندارم ولی بطور کلی به این وکلا هم اعتماد ندارم. تا آنجا که می دانم سیستم مالی و اداری سنگاپور جز سالمترین کشورها در دنیاست لذا باید قوانین لازم جهت سوء استفاده افراد را داشته باشدچون اگر چنین بود این آسیا جنوب شرقی ها مثل مور ملخ می ریختند آنجا و آنها این روشها را بهتر از ما بلد هستند.برای تغییر محل کار بدون نیاز به کسب اجازه کار جدید شما باید شرایط خاصی داشته باشید که حداقل شامل حال شما نمی شود.شما باید برای PEP اقدام کنید که در ذیل شرایط آن را آورده ام و برای اطلاع بیشتر به سایت زیر مراجعه کنید.
    http://www.mom.gov.sg/foreign-manpow...efault.aspx#fp

For professionals

Employment Pass

The Employment Pass allows foreign professionals to work in Singapore. It applies to foreigners who earn a fixed monthly salary of at least $3,000, and have acceptable qualifications. Employers must make applications for Employment Passes on behalf of a job candidate. Any change of employer will require a new application. read more

Personalised Employment Pass (PEP)

The Personalised Employment Pass (PEP) is for certain group of existing Employment Pass holders and overseas foreign professionals. Unlike an Employment Pass, which must be cancelled when the pass holder leaves the employer, the PEP is not tied to the employer and is granted on the strength of the applicant’s merit. A PEP holder can remain in Singapore for up to six months between jobs to evaluate new employment opportunities. read more
    Personalised Employment Pass - Before you apply

Eligibility

Foreigners who wish to work in Singapore may be eligible for the Personalised Employment Pass if they are:

• Overseas foreign professional whose last drawn fixed monthly salary overseas was at least $8,000
      The last drawn fixed monthly salary overseas should be no more than six months from the time of the application.
    • Former P1 Pass holders who are residing overseas
      Former P1 Pass holders should not be unemployed for longer than a continuous period of six months at the point of application.
    • P1 Pass holders
    • P2 Pass holders
      P2 Pass holders that have worked on a P2 pass in Singapore for at least two years. They should have earned a fixed salary of at least $34,000 in the preceding year.
    • Q1 Pass holders
      Q1 Pass holders that have worked on a Q1 pass in Singapore for at least five years. They should have earned a fixed salary of at least $34,000 in the preceding year.
    • Foreign graduates from institutions of higher learning in Singapore
      Foreign graduates from institutions of higher learning in Singapore with at least two years' working experience on a P or Q1 Pass. They should earn a fixed salary of at least $34,000 in the preceding year.

روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Junior Member

یا سلام.
    ما چند سالی است که با یک شرکت سنگاپوری کار میکنیم. حالا به همسرم پیشنهاد کار با حقوق 4000 دلار در ماه دادند. ما یک پسر دوساله داریم. اگه امکان داره مارا راهنمایی کنید که برای اقامت در سنگاپور باید چه کارهایی انجام بدیم؟
    ممنون از راهنماییتون

Junior Member

آقای نیما شما موفق به گرفتن ویزای کار شدید؟
    ممکنه منو راهنمایی کنید؟

این مشکل از انجاست که شما یک پست یکسان را در چند جا می گذارید و سپس نمی توانید آن را پیدا کنید یک بار دیگه تکرار می کنم.
    4000 دلار یک مقداری لب مرز است واحتمال رد ویزای کار وجود دارد. بستگی زیادی به رزومه،تخصص ،شرکتی که برای ویزا اقدام کرده و تعداد پرسنل خارجی آن ، اعتبار شرکت و سن همسر شما دارد. اگر اطلاع بیشتری بگذارید بهتر می شود نظر داد.
    اگر می خواهید یک آپارتمان اجاره کنید چیزی حدود 2000 تا2400 باید بپردازید. برای جایی که قابل سکونت باشد. 200 تا 250 پول اب و برق، گاز و اینترنت میشه. هزینه خوراک و پوشاک و حمل ونقل عمومی 1000 تا1800 بستگی به نوع زندگی. اگر شرکت بیمه درمانی خوبی بدهد که هیچ والا هزینه یک پزشک عمومی با دارو از 50 به بالا است. اگر فرزندتان را در لول 1 مهد کودک دولتی با روزی 4 ساعت بگزارید ماهی 100 تا 200 دلار. اگر تمام وقت بگزارید 800 دلار.

Junior Member

واقعا ممنونم از راهنماییتون. همسرم 32 ساله و فوق لیسانس شیمی هستن.یک شرکت تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی درخواست کار دادن. با توجه به سابقه زندگی در سنگاپور، شما کلا سنگاپور را برای زندگی توصیه میکنید یا نه؟

من هم فوق لیسانس شیمی هستم و سابقه کار در داروسازی دارم. آیا میتونم در داروسازی های سنگاپور کار پیدا کنم؟
    ویرایش توسط alireza2475 : June 24th, 2014 در ساعت 03:00 PM دلیل: ترکیب

سنگاپور کشور بسیار امنی است ضمنا تمیز است. اگر بتوانید در امد بالا داشته باشید خوب است. اگر در ایران خانه ماشین و حقوق و در امد خوبی دارید وقتی به اینجا بیایید سطح زندگی شما دچار یک افت محسوس می شود چون اجاره خانه گران و فکر ماشین را هم باید از سرتان بیرون کنید. جای خوبی برای مجردهاست چون بایک اتاق مشکل مسکنشان حل می شود. اگر 2 نفر کار کنید خوب است هرچند برای طولانی مدت فایده ندارد چون امکان گرفتن اقامت و به خصوص شهروندی بسیار کم و مشکل است.
    ویرایش توسط nima56 : June 25th, 2014 در ساعت 06:37 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط molseghi نمایش پست ها
    واقعا ممنونم از راهنماییتون. همسرم 32 ساله و فوق لیسانس شیمی هستن.یک شرکت تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی درخواست کار دادن. با توجه به سابقه زندگی در سنگاپور، شما کلا سنگاپور را برای زندگی توصیه میکنید یا نه؟

من هم فوق لیسانس شیمی هستم و سابقه کار در داروسازی دارم. آیا میتونم در داروسازی های سنگاپور کار پیدا کنم؟
    رزومه همسر شما خیلی کلی است آیا ایشان تخصصی دارند که یافتن فردی با شرایط ایشان از بین سنگاپوریها ،چینیها ، اروپاییها یا هندی ها دشوار باشد مثلا سابقه کار در یک شرکت معتبر ، یا رزومه قوی یا مدرک تحصیلی از یک دانشگاه معتبر ؟

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)