صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 45

موضوع: کلیه مباحث مربوط به گرفتن اقامت در سنگاپور - اقامت دائم - اقامت کاری و ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کلیه مباحث مربوط به گرفتن اقامت در سنگاپور - اقامت دائم - اقامت کاری و ...

بله خوشبختانه همسرم رزومه خوبی در زمینه شیمی دارن. ده سال در این رشته کار کردن. بیشتر در ضمینه کارهای تحقیقاتی فعالیت دارن. الان در پژوهشگاه رویان مشغول به کار هستن. تعداد زیادی مقاله، طرح و پروژه تحقیقاتی دارند. شرکت سنگاپوری هم گفتن مدارکمون را بفرستیم واسشون تا کارهای ویزای ما را انجام بدهند.با عرض پوزش چند تا سوال داشتم ازتون:
    1-متوسط حقوق کارمندان در سنگاپور چه میزان است؟
    2-شما از کار یابی در داروسازی های سنگاپور اطلاعی دارین که منو راهنمایی کنید؟
    3-ما به خاطر هزینه های بالا خیلی دو دل هستیم .
    با توجه به سابقه زندگی در سنگاپور، شما کلا سنگاپور را برای زندگی توصیه میکنید یا نه؟
    4- برای گرفتن ویزای کار مدرک زبان احتیاج است؟
    ممنون از وقتی که میذارید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کلیه مباحث مربوط به گرفتن اقامت در سنگاپور - اقامت دائم - اقامت کاری و ...

با سلام
    من به کمک دوستانی که در سنگاپور زندگی میکنند نیاز دارم. همسر من برای پست دکترا قراره بیاند سنگاپور چند سوال دارم:
    آیا دانشگاه(NTU) به ما خوابگاه متاهلی میدهد؟ و اجاره ماهیانه چند است؟
    آیا ما میتوانیم از مالزی ماشین بخریم ولی سنگاپور استفاده کنیم ؟
    وقتی همسرم برای ویزا اقدام میکنند در همان زمان برای ما هم میتونند اقدام کنند؟ یا باید چند ماه صبر کنیم؟
    با توجه به اینکه بچه های من ابتدایی هستند کسانی که بچه دارند مشکل مدرسه را چطوری حل میکنند؟
    هزینه زندگی برای یه خانواده 4 نفری ماهیانه چقدر است؟ آیا امکان خرید هفتگی از جوهور هست ؟
    و اینکه برای ویزا کار با توجه به اینکه مدرک دکترت به زبان انگلیسی بوده و دو سال سابقه کار به زبان انگلیسی داریم آیا باز هم نیاز به ارائه مدرک زبان (آیلتس) هست؟

از کمک شما خیلی ممنونم

سلام دوستان؛
    من نمیدونم چرا درباره زندگی در سنگاپور و اشتغال در سنگاپور تاپیکی نیست.
    من میخوام بدونم که بعد از تحصیلات معمولا فارغ التحصیلان دکتری چیکار میکنن؟ آخه یکی دو نفری که میشناسم فک کنم قصدشون اینه که برگردن دانشگاه ارشدشون توی ایران و بشن هیئت علمی...
    آخه من قصد اصلیم از اپلای واسه دکتری به خارج از کشور، زندگی کردن توی یه کشور دیگست(کار و حقوق و بحث لایو بودن شهر و ...).
    تا به اینجا همه میدونیم که NUT,NUS دانشگاههای خیلی خوبی اند حداقل از لحاظ رنکینگ و سرشناسی.
    اگه یکم به این بحث بپردازید عالی میشه. آخه بنده خدایی(دانشجوهای استاد قبلیم که برگشته بود واسه استراحت) که اونجا درس میخونه بهم میگفت که خیلی خرجها بالاست و کار گیر آوردن واسه یه خارجی خیلی سخته و تازه آخرش ارزششو نداره و اینا...
    دانشجوها میرن واسه پست داک جاهای دگ راحت؟ یا واسه کار اپلای میکنن راحت یا به سختی کشورهای دگ؟یا اینکه میمونن همونجا؟ یا برمیگردن ایران؟
    خیلی ممنون میشم اگه یکم توضیح بدید .
    با تشکر

Junior Member

Smile پاسخ : کلیه مباحث مربوط به گرفتن اقامت در سنگاپور - اقامت دائم - اقامت کاری و ...

نقل قول نوشته اصلی توسط EyeOpening نمایش پست ها
    سلام دوستان؛
    من نمیدونم چرا درباره زندگی در سنگاپور و اشتغال در سنگاپور تاپیکی نیست.
    من میخوام بدونم که بعد از تحصیلات معمولا فارغ التحصیلان دکتری چیکار میکنن؟ آخه یکی دو نفری که میشناسم فک کنم قصدشون اینه که برگردن دانشگاه ارشدشون توی ایران و بشن هیئت علمی...
    آخه من قصد اصلیم از اپلای واسه دکتری به خارج از کشور، زندگی کردن توی یه کشور دیگست(کار و حقوق و بحث لایو بودن شهر و ...).
    تا به اینجا همه میدونیم که NUT,NUS دانشگاههای خیلی خوبی اند حداقل از لحاظ رنکینگ و سرشناسی.
    اگه یکم به این بحث بپردازید عالی میشه. آخه بنده خدایی(دانشجوهای استاد قبلیم که برگشته بود واسه استراحت) که اونجا درس میخونه بهم میگفت که خیلی خرجها بالاست و کار گیر آوردن واسه یه خارجی خیلی سخته و تازه آخرش ارزششو نداره و اینا...
    دانشجوها میرن واسه پست داک جاهای دگ راحت؟ یا واسه کار اپلای میکنن راحت یا به سختی کشورهای دگ؟یا اینکه میمونن همونجا؟ یا برمیگردن ایران؟
    خیلی ممنون میشم اگه یکم توضیح بدید .
    با تشکر
    سلام دوستان. ممنون بابت بحثی که در اینجا راه انداختین. من برای دوره پست داک به همراه همسرم قصد داریم به دانشگاه NTU بیاییم. هنوز منتظر نامه پذیرش هستیم. میزان مبلغی که برای این موقعیت شغلی پیشنهاد دادن 5000 دلار می باشد. بنظرتون کافی هستش؟ ما خیلی در اینترنت گشتیم کرایه خونه ها واقعا اینفدر بالا هستش؟ ممنون میشم راهنمایی کنید چطوری میتونیم یک آپارتمان یک اتاقه اجاره کنیم. مرسی

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

To sahba_823
    برای یک زوج این مبلغ کافی است و شما می توانید براحتی پس انداز هم بکنید. اجاره خانه هم در حدود 2000 تا 2400 دلار در HDBها و در آپارتمان خصوصی از 2600-2700 به بالاست. راه دیگر هم اجاره یک اتاق است که برای ما ایرانیها معمولا دشوار است با این شرایط کنار بیاییم.آپارتمان یکخوابه خیلی کم پیدا می شود باید در کاندوها دنبال آن بگردید و و اجاره آن فرق زیادی با یک خانه 2 یا 3 خوابه در HDB ندارد. البته امکانی مثل استخر و جیم دارد که HDB ها ندارند.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Junior Member

خیلی ممنون آقا نیما بابت اطلاعاتی که در اختیار ما گذاشتین. دوره قراردادی که با دانشگاه صحبت شده 2 ساله می باشد و امیداوریم دوستان و خانواده های ایرانی زیادی را در سنگاپور ملاقات کنیم. آیا اجاره خانه ها پول پیش میگیرند؟ بله اجاره یک اتاق برای ما دشوار است و بیشتر مناسب دانشجوها می باشد. ممنون بابت کمکتون.

To sahba_823

اگر قرداد یک ساله ببندید معادل یک اجاره پول پیش می گیرند. یک پول پیش هم معمولا برای هزینه یوتیلیتی باید بپردازید که 200 دلار است.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Junior Member

دوستان عزیز بابت راهنماییهاتون ممنون. همسر من به تازگی پیشنهاد اپلی کردن واسه دکتری از یه استاد ntu و رءیس دپارتمای a,star به طور مشترک دریافت کرده و شدیدا اصرار دارن که برای آگوست 2016 برای singa اپلی کنیم. رزومه علمی همسرم خیلی خوبه خودم هم همینطور ولی چون هنوز مدرک آیلتس رو نگرفتم فعلا واسه خودم مکاتبه نکردم. حقیقتش هم اینه که هدف ما از رفتن و ادامه تحصیل اینه که بعدش بتونیم کار خوبی گیر بیاریم و بمونیم... ولی هیچ اطلاعاتی ازینکه برای کسی که مدرک phd گرفته از اونجا اصلا امکان کار و اقامت هست یا نه نداریم و حالا نمیدونم واقعا اپلی کنیم یا خیر... دوستانی که اونجا هستن اگر بتونن راهنمایی های بیشتری کنن ممنون میشم

To fsoltani

اکثر کسانی که مدرک دکترا از سنگاپور گرفتند و می خواستند در سنگاپور کار کنند موفق شدند که کار پیدا کنند چون بودجه تحقیقاتی بالاست و شرکتهای بین المللی زیادی در سنگاپور فعالیت دارند و R&D خود در آسیا را به سنگاپور منتقل کرده اند. البته بیشتر این کارهایی که ایرانیها توانستند پیدا کنند در دانشگاه بود و یافتن کار در شرکتها دشوارتر است و بستگی زیادی به رزومه و رشته تخصصی دارد.
    مشکل در بعضی موارد گرفتن ویزای کار است که اگرحقوق بالا و سابقه کار خوب و مرتبط داشته باشید معمولا امکان گرفتن ویزا هم وجود دارد. البته در مقاطعی سخت گیریها در صدور ویزای کار زیاد می شه و یا حساسیت روی ایرانیها و گاهی کلا روی خارجیها بخصوص نزدیک انتخابات سنگاپور.
    در مدتی که من سنگاپور بوده ام از میان ایرانیهای درس خوانده در سنگاپور کسی را ندیده ام که توانسته باشد اقامت دایم بگیرد.
    فعلا شما اقدام کنید پس از گرفتن بورس در مورد قبول آفر تصمیم بگیرید.
    ضمنا برای سینگا داشتن آیلتس الزامی نیست.
    ویرایش توسط nima56 : August 16th, 2015 در ساعت 06:30 AM

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    To fsoltani

اکثر کسانی که مدرک دکترا از سنگاپور گرفتند و می خواستند در سنگاپور کار کنند موفق شدند که کار پیدا کنند چون بودجه تحقیقاتی بالاست و شرکتهای بین المللی زیادی در سنگاپور فعالیت دارند و R&D خود در آسیا را به سنگاپور منتقل کرده اند. البته بیشتر این کارهایی که ایرانیها توانستند پیدا کنند در دانشگاه بود و یافتن کار در شرکتها دشوارتر است و بستگی زیادی به رزومه و رشته تخصصی دارد.
    مشکل در بعضی موارد گرفتن ویزای کار است که اگرحقوق بالا و سابقه کار خوب و مرتبط داشته باشید معمولا امکان گرفتن ویزا هم وجود دارد. البته در مقاطعی سخت گیریها در صدور ویزای کار زیاد می شه و یا حساسیت روی ایرانیها و گاهی کلا روی خارجیها بخصوص نزدیک
    در مدتی که من سنگاپور بوده ام از میان ایرانیهای درس خوانده در سنگاپور کسی را ندیده ام که توانسته باشد اقامت دایم بگیرد.
    فعلا شما اقدام کنید پس از گرفتن بورس در مورد قبول آفر تصمیم بگیرید.
    ضمنا برای سینگا داشتن آیلتس الزامی نیست.
    سلام آقا نيماي عزيز
    اينطور كه شما ميفرماييد كه "در مدتی که من سنگاپور بوده ام از میان ایرانیهای درس خوانده در سنگاپور کسی را ندیده ام که توانسته باشد اقامت دایم بگیرد"
    پس بعد از گرفتن phd اگر كاري با حقوق بالا پيدا نشه عملا بايد برگرديم كه واقعا سخته چون حداقل شما به مدت ٤ سال به محيط يك كشور پيشرفته عادت كردي وارد مباحث آكادميك در سطح بالا شدي و حالا بعد گذشت ٤ سال جدا سخته ( همين جاست كه فرق بين آمريكا، كانادا با بقيه كشورها مشخص ميشه

راجع به نمره زبان مطمئن هستيد؟! چون من دقيقا يادمه يك ايميل به طور مشخص از كوردينتورر ( فكر كنم مسول سينگا بود) كه آزم خواست نمره آيلتس بفرستم.

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)