صفحه 4 از 17 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 164

موضوع: تحصیل برای افراد دارای گرین کارت در امریکا

پیش فرض پاسخ : تحصیل برای افراد دارای گرین کارت در امریکا

یه سوال اگه یکی از زوجین دانشجوی دکترا در us باشه ودیگری فقط همراه . بعد دکترا کار پیدا کنه که بتونه گرین رو بگیره .همسرش هم می تونه اونحا بمونه بمونه دیگه ها ؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن admision از آمریکا با گرین کارت

با سلام به همه
    من گرین کارت دارم ولی هنوز دانشگاهی رو انتخاب نکردم. دنبال دریافت دانشنامه و ترجمه و ... هستم. سوال من اینه، کشورهایی که تو ایران سفارت دارند بعد از ترجمه مدارک به سفارت مراجعه می کنیم و مدارک رو تایید می کنیم. آمریکا که سفارتی در کار نیست به چه صورت میشه؟؟ فقط ترجمه مدارک رو با خودم ببرم کافیه ؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mgsliferoad نمایش پست ها
    یه سوال اگه یکی از زوجین دانشجوی دکترا در us باشه ودیگری فقط همراه . بعد دکترا کار پیدا کنه که بتونه گرین رو بگیره .همسرش هم می تونه اونحا بمونه بمونه دیگه ها ؟
    بله یکی از دوستان دقیقا به همین شکل برای همسرش هم گرین کارت گرفت.یعنی شوهر با گرفتن کار بعد دکترا گرین کارت گرفت و همسرش از طریق اون گرفت.

Junior Member

دوستان من 2 تا سوال دارم هر چی گشتم جوابی پیدا نکردم اگر کسی می دونه راهنمایی کنه

من مدرک لیسانس رشته علوم آزمایشگاهی رو دارم ( یعنی کارشناس آزمایشگاه تشخیص طبی) و بعد از دریافت گرین کارت چه طور می تونم این اجازه رو داشته باشم که تو ایالت کالیفرنیا بتونم کار کنم. منظورم اینه چه امتحانی رو باید بدم و چه کار باید بکنم. معادل رشته ام فکر کنم بهش CLS یا clinical lab science می گن

2) اگر بخواهم تو رشته های پزشکی مثل حالا دندون و یا دارو ادامه تحصیل بدم با توجه به اینکه رشته من علوم پایه هم حساب می شه چه کار باید بکنم؟ (با داشتن گرین کارت)

Senior Member soniasa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software engineering - Iran University of Science and Technology

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل در آمریکا برای دارنده گرین کارت

من رفتم و ریز نمراتم رو از دانشگاه گرفتم. حالا وقتی رفتم آمریکا ترجمه رسمی این ریز نمرات + ترجمه رسمی مدرک تحصیلی ام برای ادامه تحصیل و گرفتن پذیرش (منهای بحث فاند و کمک هزینه ) کفایت می کنه؟

Junior Member mitra63 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    زیست شناسی جانوری. فردوسی مشهد

نقل قول نوشته اصلی توسط TLOTD نمایش پست ها
    دوستان من 2 تا سوال دارم هر چی گشتم جوابی پیدا نکردم اگر کسی می دونه راهنمایی کنه

من مدرک لیسانس رشته علوم آزمایشگاهی رو دارم ( یعنی کارشناس آزمایشگاه تشخیص طبی) و بعد از دریافت گرین کارت چه طور می تونم این اجازه رو داشته باشم که تو ایالت کالیفرنیا بتونم کار کنم. منظورم اینه چه امتحانی رو باید بدم و چه کار باید بکنم. معادل رشته ام فکر کنم بهش CLS یا clinical lab science می گن

2) اگر بخواهم تو رشته های پزشکی مثل حالا دندون و یا دارو ادامه تحصیل بدم با توجه به اینکه رشته من علوم پایه هم حساب می شه چه کار باید بکنم؟ (با داشتن گرین کارت)
    دوست عزیز
    من هم مثل شما رشته ام پایه است....زیست خوندم و میخوام اینجا دارو ادامه بدم
    اما متاسفانه به من گفتند که برای رشته ای پزشکی نمیتونم واحد هام رو ترنسفر کنم .و حتما حتما باید اون ها رو در امریکا گذرونده باشم. .این دو دو تا ادوایزر به من گفتند و حتی دانشگاه مربطه ب من ایمیل زد.........
    حالا من هم دارم بیخیال لیسانسم میشم
    حالا اگه شما غیر از این شنیدید به من بگید

Junior Member

سلام به همه ی دوستان
    به کمک و راهنمایی شما بزرگواران شدیدا نیازمند هستم و ممنون می شم اگه منو از این سر در گم بودن در بیارید
    26 سالمه و مجرد
    گرین کارت امریکا دارم ( البته اونم از شانس لاتاری بود)
    لیسانس مدیریت با معدل 15.30
    فوق لیسانس انصرافی از دانشگاه ازاد قزوین
    تازه از امریکا اومدم که تافل و gre بگیرم تو این 5 ماه که هستم
    کلاس gre دارم میرم فعلا اولش هستش
    البته خدا می دونه که می تونم یه نمره ی خوب بیارم از این امتحان ها یا نه!
    بین یه دو راهی گیر کردم که برم یه کالج یا دانشگاه برای لیسانس اقدام کنم یا ادامه ی همون رشتم رو (که اصلا خوشم نمیاد از مدیریت! ) برای کارشناسی ارشد اقدام کنم
    یعنی واقعا نمی دونم چی کار کنم و چه تصمیمی بگیرم
    البته هزینه ی تحصیلش برام خیلی مهمه و میشه از fafsa وام گرفت برای لیسانس و ارشد یا نه.واقعیتش اینه که سالی 30-40 هزارتا ندارم بدم
    چون رزومه ی خاصی ندارم که بتونم fund بگیرم و فقط می تونم روی وام fafsa حساب کنم (که اونم مطم,ن نیستم میشه گرفت یا نه)
    اگه شما دوستان منو راهنمایی کنین واقعا ممنونتون هستم ..,

دوستان یک سوال نیمه مرتبط با بحث این تاپیک، اما گمان می کنم بهترین تاپیک برای مطرح شدن همین جا باشه.

از قول دیگری: بنده مدرک پیش دانشگاهی دارم. درحال مهاجرت به آمریکا هستم.
    به همین دلیل معماری دانشگاه تهران که قبول شدم را نرفتم. حالا برای انتخاب دانشگاه در آمریکا باید ابتدا به کالج برم و بعد به دانشگاه؟
    اگر برای دانشگاه اقدام کنم مثل یک درخواست کننده ی اینترنشنال با من برخورد خواهد شد یا به خاطر داشتن گرین کارت یک بومی؟ اگر بومی مدرک پیش دانشگاهی برابر با مدرک کالج است یا خیر؟
    مسئله ی زبان و مدرک زبان چه برای کالج چه دانشگاه چطور؟
    مسئله ی Resident یک ایالت شدن برای من مهاجر چگونه می شود؟

دوستان اگر این سوالات رو کسی جواب بده ممنون می شم. با دو سه ساعت سرچ برای قسمت ابتدایی به نتیجه ای نرسیدیم...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن admision از آمریکا با گرین کارت

سلام
    من تا 7ماه دبگه گرین کارت می گیرم و دانشجوی ترم 6 هستم. چه طوری می تونم انتقالی بگیرم؟ آیا دانشجوی ملی محسوب می شم؟ میتونم کمک هزینه ای از دانشگاه مقصد که تو آمریکا هست بگیرم؟

Junior Member

سلام دوستان آیا می دونید کسی که حدود 36 واحد از لیسانسش مونده باشه و از طرفه دیگه ویزای آمریکا از طریق لاتاری داشته باشه می تونه واحداشو انتقال بده و لیسانسو از یک دانشگاه تو آمریکا بگیره ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)