صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24

موضوع: ? (Linguistics or Education (TEFL

Junior Member

پیش فرض ? (Linguistics or Education (TEFL

سلام . من لیسانسم ادبیات انگلیسی. ارشد و پایانامه و یک مقاله بر اساس پایانامه ام: تیچینگ. یک مقاله هم دارم در زمینه Linguistics کار می کنم که در مورد یه زبان باستانی ایرانیه و خیلی بهش علاقه دارم.... به نظر شما حالا بین تیچینگ و زبانشناسی برای کدومش اپلای کنم بهتره؟؟ روی کدومش تمرکز کنم؟ کدومشو بیشتر تحویل می گیرن توی آمریکا و کانادا و استرالیا؟ به کدومش بهتر فاند می دن؟ به کدومش بهتر کار می دن خارج از ایران؟ کمک کمک

Member fkolahjooei آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    (دانشگاه تهران)

پیش فرض پاسخ : Linguistics or Education(TEFL)????

نقل قول نوشته اصلی توسط نیدا نمایش پست ها
    سلام . من لیسانسم ادبیات انگلیسی. ارشد و پایانامه و یک مقاله بر اساس پایانامه ام: تیچینگ. یک مقاله هم دارم در زمینه Linguistics کار می کنم که در مورد یه زبان باستانی ایرانیه و خیلی بهش علاقه دارم.... به نظر شما حالا بین تیچینگ و زبانشناسی برای کدومش اپلای کنم بهتره؟؟ روی کدومش تمرکز کنم؟ کدومشو بیشتر تحویل می گیرن توی آمریکا و کانادا و استرالیا؟ به کدومش بهتر فاند می دن؟ به کدومش بهتر کار می دن خارج از ایران؟ کمک کمک
    یا توضیحاتی که دادید، شما در زمینه ی آموزش پایه ی قوی تری دارید تا زبانشناسی. معمولا آموزش بیشتر کاربرد داره و شانس پذیرش بهتری داره.
    کلا در استرالیا روی دو رشته ای که گفتید، توجه بیشتری هست.

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

پیش فرض پاسخ : Linguistics or Education(TEFL)?

والا طبق شنیده ها و صحبتهایی که با دوستان داشتم ظاهرا به ترتیب برای پذیرش یک چنین رنکی وجود داره:
    1.زبانشناسی
    2.ادبیات
    3.آموزش
    4.مترجمی

اما من به نظرم چیزی که میاد اینه که شما ببین دقیقا و تکنیکال علاقت کجاست برو دقیقا سرراغ همون!
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    والا طبق شنیده ها و صحبتهایی که با دوستان داشتم ظاهرا به ترتیب برای پذیرش یک چنین رنکی وجود داره:
    1.زبانشناسی
    2.ادبیات
    3.آموزش
    4.مترجمی

اما من به نظرم چیزی که میاد اینه که شما ببین دقیقا و تکنیکال علاقت کجاست برو دقیقا سرراغ همون!
    مرسی. آخرش هم به همین نتیجه رسیدم. چون تیچینگو زیاد دوست ندارم اصلا توش پیش نمیرم. کارام مرده!
    رشته anthropology هم از شاخه های زبانه؟

رشته و دانشگاه
    (دانشگاه تهران)

مرسی. آخرش هم به همین نتیجه رسیدم. چون تیچینگو زیاد دوست ندارم اصلا توش پیش نمیرم. کارام مرده!
    رشته anthropology هم از شاخه های زبانه؟
    Anthropology یعنی انسان شناسی. چرا باید به زبان ربط داشته باشه؟!!

انسان شناسی از طریق زبانشناسی اجتماعی (sociolinguistics) پیوند محکمی داره با زبانشناسی.
    O,that obscure object of coterie
    ...

رشته و دانشگاه
    (دانشگاه تهران)

نقل قول نوشته اصلی توسط sara16 نمایش پست ها
    انسان شناسی از طریق زبانشناسی اجتماعی (sociolinguistics) پیوند محکمی داره با زبانشناسی.
    پذیرش در رشته ی انسان شناسی هیچ ریطی به زبان نداره.
    انسان شناسی زیرشاخه ی علوم اجتماعی هست و دپارتمان جداگانه داره.
    اگه بنا به ارتباط دادن باشه میشه ادبیات انگلیسی رو هم به روانشناسی، تاریخ و فلسفه ربط داد ولی مگه این سه رشته زیرمجموعه ی زبان هستن؟!

Junior Member

یکی از زیرشاخه های زبانشناسی anthropological linguistics هستش که فکر میکنم به زبانشناسی مردمی معروف باشه. پست linguistics رو توی گروه ادبیات زبانهای خارجی بخونید. جالبه که توی ایران فقط یه زبانشناسی عمومی داریم که هیشکی هم تحویلش نمی گیره در صورتی که یکی از رشته های بسیار جامعه
    http://linguistlist.org/ زیرشاخه های زبان رو ذکر کرده که خیلیهاشو من اولین باره می بینم!
    ویرایش توسط نیدا : April 10th, 2013 در ساعت 08:46 PM

رشته و دانشگاه
    (دانشگاه تهران)

یکی از زیرشاخه های زبانشناسی anthropological linguistics هستش که فکر میکنم به زبانشناسی مردمی معروف باشه. پست linguistics رو توی گروه ادبیات زبانهای خارجی بخونید. جالبه که توی ایران فقط یه زبانشناسی عمومی داریم که هیشکی هم تحویلش نمی گیره در صورتی که یکی از رشته های بسیار جامعه
    http://linguistlist.org/ زیرشاخه های زبان رو ذکر کرده که خیلیهاشو من اولین باره می بینم!
    دوست عزیز، این موردی که اشاره می کنید، یک حالت بینا رشته ای هست که این دوتا رو با هم ترکیب کرده.
    خاصیت رشته های علوم انسانی اینه که قابلیت ترکیب شدن با هم رو دارن.
    هیچکدوم از این موارد توجیه کننده ی این نیست که anthropology از شاخه های زبان هست.
    چیزی که در ایران کار میشه زبانشناسی عمومی (با تکیه بر زبان فارسی) هست. گرایش دیگری هم هست به نام آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fkolahjooei نمایش پست ها
    پذیرش در رشته ی انسان شناسی هیچ ریطی به زبان نداره.
    انسان شناسی زیرشاخه ی علوم اجتماعی هست و دپارتمان جداگانه داره.
    اگه بنا به ارتباط دادن باشه میشه ادبیات انگلیسی رو هم به روانشناسی، تاریخ و فلسفه ربط داد ولی مگه این سه رشته زیرمجموعه ی زبان هستن؟!
    سلام دوستان
    تحصیل در مقاطع تکمیلی لازمه اش وجود علاقه و اشنایی خیلی زیاد با رشته ای هست که قراره بخونید... واین مساله اهمیت بیشتری پیدا میکنه وقتی که میخواین این رو خارج از ایران بخونید...چون لازمه شما 4 یا 5 سال به صورت مداوم تو یه دپارتمان رو موضوع خاصی کار پژوهشی انجام بدید...اینکه کل کل بکنیم که این کدوم اول اومده (مرغ یا تخم مرغ) فکر نکنم کمکی کنه...رشته انتروپالوژی یه رشته ای هست که بسیاری از متدهای تحقیقش از طریق زبان انجام میشه یعنی شما با گفتگو . مصاحبه. بحث. تبادل نظر. وزندگی در میان یه جامعه به قوانین حاکم بر روابط افراد و درکشون از دنیای پی میبرین...مثلا یه دانشمندی به اسم مارگارت مید چند سال تو جنگلهای امازون رو قبایل بومیش کار کرد تا بدونه که چه درکی از جهان دارند مثلا ریاضیات و حسابشون چه جوریه یا مثلا به خورشید چه جنسیتی میدن...یا مثلا دایره واژگانیشون چقده....زبانشون چطور زایایی داره....کلمات خطابشون و احترام رو چطوری میرسونن(تو فارسی : اقا خانم جنابعالی شما حضرتعالی)همه اینها یعنی اینکه بخش وسیعی از انسان شناسی مبتنی بر زبان هست. متد تحقیقاتشون :
    Ethnography of communication
    ethnomethodology
    Participant observation
    Interview
    case study
    در کل رشته جالبیه و در دنیای مدرن هم کاربرد داره و محدود به قبایل ناشناخته نیست....جای کار هم زیاد داره ....مثلا کمتر کسی رو درک شناختی قبایل ایرانی مث کردها یا بلوچ ها از مفاهیم زبان شناختی کار کرده.
    موفق باشید

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)