صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 24

موضوع: ? (Linguistics or Education (TEFL

ApplyAbroad Senior Veteran
    artemis_743 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ? (Linguistics or Education (TEFL

کاربران گرامی،

لطفن در تاپیک حاضر تنها به بحث در خصوص انتخاب یکی از دو رشته زبان شناسی و یا آموزش زبان بپردازید. کلیۀ پست های نامرتبط به تاپیک مرتبط منتقل شدند.
    لطفن از ارسال پست های نامرتبط با عنوان تاپیک خودداری کنید.

با تشکر از همکاری شما

Junior Member

درود دوستان
    واسه من هم این سوال پیش اومده که در کدوم یکی از این دو گرایش احتمال گرفتن فاند یا بورسیه بالاتره ؟ مخصوصا از دانشگاههای کشورهای انگلیسی زبان ( امریکا و کانادا ، استرالیا و نیوزلند )؟
    من خودم لیسانسم ادبیات انگلیسی بوده و فوقم اموزش . البته پروپوزالی که برای دکترا اماده کردم در زمینه زبانشناسی هست .

Junior Member

با سلام
    به نظرم با این اوصافی که شما گفتین بهتره برای آموزش زبان اقدام کنین
    چون هیچ کدوم از مقاطع تحصیلی شما به زبانشناسی نیست

سلام دوستان.
    من دانشجوی سال آخر ادبیات انگلیسیم.
    میخواستم واسه ارشدم زبانشناسی تو یه کشور اروپایی بخونم، ولی از اونجا که واسه ارشد تو کشورهایی که مد نظرمه (اکثرا حوزه اسکاندیناوی) اصلا نمیشه بورس اونم واسه زبانشناسی گرفت، تصمیم گرفتم ارشدم رو همینجا تو ایران بخونم و بعد واسه دکترای زبانشناسی برا رفتن اقدام کنم. علاقه اصلیمم زبانشناسیه.
    ولی متاسفانه وقتی لیست منابع کنکور ارشد و همینطور لیست درسایی که تو ارشد زبانشناسی و teaching تدریس میشه رو نگاه می کردم، متوجه شدم که تمرکز رشته زبانشناسی تو ایران بیشتر روی زبان فارسیه (همونطور که منابع کنکورش اکثرا مربوط به فارسیه: تاریخ زبان فارسی، دستور زبان فارسی و ...). و من هم اصلا نه علاقه ای به مطالعه زبان فارسی دارم و نه میتونم خوندن زبانشناسی فارسی رو تحمل کنم. چون میخوام زبان شناسی کاربردی به معنای عامش رو مطالعه کنم، نه چیزی که مختص به یه زبان هست (اونم فارسی) و بعدا تو هیچ جای دنیا کاربردی نداره و دانش آدم به دردی نمی خوره.

ولی از اونطرف دیدم که teaching خیلی به زبانشناسی نزدیک تره و هم منابع کنکورش زبانشناسی تره و هم درسایی که در طول دوره تو دانشگاه های ایران تدریس میشه.

حالا موندم چیکار کنم! اگه بعدا بخوام واسه دکتری زبانشناسی apply کنم، به نظر شما ارشدمو تو ایران آموزش بخونم یا زبانشناسی؟ درسته اسم ارشد "زبانشناسی" واسه دکتری بهتره، ولی تو آموزش بیشتر زبانشناسیِ به درد بخور خونده میشه تا خود رشته زبانشناسی (که اکثرا تاکیدش رو زبان فارسی بوده). حالا به نظر شماها کدومش بیشتر به درد دکترام میخوره و راحت تر قبولش می کنن؟ شما میگین واسه ارشد برم دنبال کدوم یکی؟
    واقعا ممنون میشم اگه کسی بتونه یه راهنمایی جامع در این مورد بکنه. پیشاپیش تشکر

دوستان، من از دانشگاه های زیر پذیرش بی قید و شرط مسترز گرفتم برای سپتامبر 2014
    English Language Teaching / SOUTHAMPTON
    Linguistics / NEWCASTLE
    Applied Linguistics for English Language Teaching / QUEEN MARY
    Linguistics / QUEEN MARY

فاکتورهایی که برام مهم هستن موقعیت های شغلی بعد از فارغ التحصیلی (در انگلستان) و یا ادامه تحصیل در مقطع دکتراست. ممنون میشم اگر دوستان در انتخاب بنده رو راهنمایی کنن

نقل قول نوشته اصلی توسط zabanamooz نمایش پست ها
    دوستان، من از دانشگاه های زیر پذیرش بی قید و شرط مسترز گرفتم برای سپتامبر 2014
    English Language Teaching / SOUTHAMPTON
    Linguistics / NEWCASTLE
    Applied Linguistics for English Language Teaching / QUEEN MARY
    Linguistics / QUEEN MARY

فاکتورهایی که برام مهم هستن موقعیت های شغلی بعد از فارغ التحصیلی (در انگلستان) و یا ادامه تحصیل در مقطع دکتراست. ممنون میشم اگر دوستان در انتخاب بنده رو راهنمایی کنن
    دورهام رو یادم رفت:
    Applied Linguistics for TESOL / DURHAM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zabanamooz نمایش پست ها
    دورهام رو یادم رفت:
    Applied Linguistics for TESOL / DURHAM
    با درود بر همه،
    ضمن تبریک به دوست عزیزمون، ممنون میشم اگه کسی اطلاعات مفید خود را درباره سوال دوستمون ارایه بده. منم واقعا هنوز بین انتخاب رشته TESOL و دیگر رشته های مرتبط با زبان انگلیسی مانند (Linguistics, English Literature, Curriculum Studies/&Leadership, etc.) مردد هستم! به همه رشته هایی هم که اشاره کردم علاقه دارم اما نمیدونم کدوم رشته از نظر فرصتهای شغلی و درآمدزایی در کشورهای انگلیسی زبان بویژه آمریکا بهتره. دوستان بیاید لطفا این تاپیکو شلوغش کنیم. هر کی هر اطلاعی در این زمینه داره را بگه لطفا. واقعا باعث تأسفه که دانشجوهای زبان انگلیسی در زمینه پروسه پذیرش خیلی فعال نیستند. امیدوارم عزیزان مشارکتشونو بیشتر کنند. با آرزوی موفقیت برای همه... سپاس!

Member teimouri_y آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Georgetown University, Applied Linguistics

نقل قول نوشته اصلی توسط alighadr نمایش پست ها
    درود بر دوستان عزیز،
    آقا من سال 2015 بیام اینجا یعنی کسی جواب این سوالو داده؟؟!! چون ظاهرا اینجا سالی یکبار یه نفر یه سری میزنه!!!
    کلا رشته های Applied linguistics و رشته های مرتبی با Teaching بازار کارش بهتره

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط teimouri_y نمایش پست ها
    کلا رشته های Applied linguistics و رشته های مرتبی با Teaching بازار کارش بهتره
    سلام من دقيقا همينجا ي سوال دارم ! از كجا مي شه با قاطعيت گفت كه بازار كار رشته هاي زبانشناسي كاربردي و تيچينگ بهتره؟يعني ميشه برام توضيح بدين چه چيزهايي توي دست كسي هست كه تيچينگ خونده و توي دست كسي كه دكتراي ادبيات داره نيست؟!اين برام مساله شده !!!
    Teaching or Literature This is the question !
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Member teimouri_y آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Georgetown University, Applied Linguistics

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    سلام من دقيقا همينجا ي سوال دارم ! از كجا مي شه با قاطعيت گفت كه بازار كار رشته هاي زبانشناسي كاربردي و تيچينگ بهتره؟يعني ميشه برام توضيح بدين چه چيزهايي توي دست كسي هست كه تيچينگ خونده و توي دست كسي كه دكتراي ادبيات داره نيست؟!اين برام مساله شده !!!
    Teaching or Literature This is the question !
    از لحاظ تئوریک و بحث تخصص کسی که آموزش خونده اطلاعاتش درباره مسائل یادگیری و آموزش زبان، برنامه ریزی آموزشی و آزمون سازی و خیلی چیزای دیگه بیشتر از یه ادبیاتیه. یه آموزشی می تونه جدا از تدریس برنامه آموزشی برا یه موسسه تهیه کنه، برای شرکت ها یا مدارس سوال طراحی کنه، معلم تربیت کنه و غیره که روی همشون به صورت اکادمیک آموزش دیده. حالا شما چندتا کار مرتبط غیر از تدریس برای رشته ادبیات انگلیسی یا زبان شناسی می تونی نام ببری که مرتبط با تخصصش باشه؟ به هر حال کسی که دکترای ادبیات خونده ممکنه وارد حوزه آموزش بشه و همون کارا رو انجام بده ولی به طور کلی کیفیت کارا یکسان نخواهد بود و از تخصصش استفاده نمی کنه. در شرایط یکسان، در جایی که نیاز به یه معلم زبان انگلیسی است کسی که اموزش خونده نسبت به کسی که ادبیات خونده ارجهیت داره؛ البته اگه برای تخصص افراد و ارتباطش با کیفیت کارشون احترام قائل باشیم و صرفا ظاهر کار رو نبینیم.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)